SCHIEDAMSCHE COURANTi ZON MOET VISSEN REDDEN GEVAARLIJKE KRUISING ZAAK VOOR COLLEGE WETHOUDER ZWAAIT MET PORTEFEUILLE Algen onttrekken zuurstof aan water Ambtenaren propten te veel mensen in lift Fancy Fair voor asiel Praten over open jeugdcafé 2 kranten voor één prijs Wethouder Collé raet vakantie Tien duizenden vissen •sc happen naar lucht Wijkvereniging Bijdorp* Opening door burgemeester Over watercontract en besteding geld van Rotterdam? Bomenmarkt brengt 1400 gulden op GOOCHELEN, CLOWNERIE EN MUZIEK IN IRENE Zoekt U een echt apart behang HULST BEHANG SCHIEDAM heeft het Schapen scheren in Beatrixpark Verhuizing jeugd bibliotheek Vrijdag 22 juni 1973 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 pagina'» 89ste jaargang no. 2474S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Een groot deel van de vissen in de binnen wateren van Schiedam, dat met de dood wordt be dreigd, 2al waarschijnlijk in leven blijven, nu de zon weer is gaan schijnen. Sinds gistermorgen vroeg liggen vlak onder de wa- iteroppervlakte van de Lange Haven, de Nieuwe Haven» de Korte Haven en de Buitenhaven tien duizenden vissen naar lucht te happen. Ia het water zit op het moment te weinig zuurstof. De vissen ko men daarom naar boven om zo veel mogelijk lucht te krijgen. Enkele tientallen vissen dreven gisteren dood in het water. Op sommig» plaatsen krioelde het ^Vwater.s;van de yis. Veel voorbij gangers bleven staan om er naar te kijken. Het zijn vooral de kleine vissen die duidelijk zichtbaar op het water drijven. Het tekort aan zuurstof in het wa ter wordt veroorzaakt door al gen. Dia onttrekken zuurstof aan het water. Daarentegen ge ven algen zuurstof af aan het water als de zon schijnt. De afgelopen week is het zeer mooi weer geweest. Juist als het dan daarna bewolkt weer wordt, onttrekken de algen veel Schiedam Het blijven steken van de lift in de Herman Heij- ermansflat, waar twaalf men sen in zaten afgelopen dinsdag ïs de schuld van enkele ge meente-ambtenaren. In plaats van het maximum toe gestane aantal van acht men sen, propten de ambtenaren ef twaalf in de lift. Het was op dat moment zeer druk in de flat, omdat de gemeente in de toekomstige service fiat een kijkdag hield, en 81-jan-ge vrouw, die met de elf anderen bijna twee en een half uur in de l'ift zat opgeslo ten: „Er was een moeder met een kind van anderhalf jaar bij. Het werd op een zeker moment zo benauwd in het hok, dat het kind vreselijk te keer begon te gaan." „Nog wat later lag een vrouw op de vloer. Een andere was een crisis nabij. Pas toen de politie kwam werd het luik in het plafond opengemaakt. Daar hadden de ambtenaren kennelijk niet aan gedacht." „Wij kwamen om de modelwo ning te bezichtigen. De lift bleef steken bij de achttiende verdieping. Ik begrijp niet dat diie modelflat niet pp de eerste etage kon." „De politie heeft tenslotte^ drie mensen door het luik uit de lift getrokken. Daardoor kon de deur open en konden we er eindelijk uit." „Over de politie niets dan lof. Die agenten vingen ons op. We kregen koffie en enkele van ons hebben ze met de auto taar huis gebracht". Schiedam De wijkvereniging Blijdorp doet een beroep op het ge meentebestuur bij het treffen van maatregelen voor de gevaarlijke kruising van de Nieuwe Damlaan en de Schledamseweg. Op de Appelbrug kijken deze kinderen naar de vissen die onder de oppervlakte van de Lange Haven dreven. dienst'. „Ja, we laten inderdaad water binnen uit De Schie. We weten nog niet of dat helpt, om dat we niet op de hoogte zijn van hoeveel zuurstof daarin zit". POMPEN ,We doen dat in overleg met het Hoogheemraadschap Delfland. Tussen de Binnen- en de Bui tensluizen laten we water uit. WARM WEER °aa[ r°mi* ,h" f?®8?™81"- „we hopen dat het helpt. Meer De heer J. J. Herweljer van de hunnen "we cok niet doen Het is gemeente: „Dit gebeurt elk jaar 10 n 6™°' gebied, dat directe een paar keer na warme dagen, maatregelen uitgesloten rijn". Alleen dit keer op grote „Anders zou je bijvoorbeeld zuur stof in het water kunnen pom pen. Of als het in een klem ge bied gebeurt, de vissen er 20 veel mogelijk uit halen", aldus de woordvoerder van de Haven dienst. Een woordvoerder van de Haven- Maar de zon schijnt nu weer. schaal". „Ik ben langs de Havens gefietst. Het is geen leuk gezicht. Men is bezig water in te laten uit De Schie", aldus de heer Herweij- Schiedam Burgemeester H. Roelfsema opent op 27 juni in het Ste delijk Gymnasium een Fancy Fair voor het Schiedamse dierenasiel, dat hard aan een nieuw onderdak toe is. De leerlingen van het gymnasium maken er veel werk van om de Schiedamse afdeling van de Dierenbescherming aan geld te helpen. In de' school komt een kermis, een rommelmarkt, een tentoon stelling over het asiel, een klein maar fijn Grieks-Romeins res taurant en een tentoonstelling over het eeuwenoude gymna sium zelf. Zelfgemaakte sieraden, potten en andere voorwerpen zullen te koop worden aangeboden. Dat j alles wordt ondersteund met j muziek. 's Avonds is er feest. Een disco- show en enkele artiesten, onder i wie de Schiedamse goochelaar Al Preston, vormen de hoogte- moeten meer bekendheid krij gen, omdat wij worden bedreigd met inlijving bij de Rijksscho lengemeenschap Nieuwelant", „Op zich zelf is dat niet onoverko melijk, maar het aantal lesuren in de klassieke talen zal minder worden. Dat gaat ten koste van de. kwaliteit. Meer leerlingen kunnen ons redden", aldus Hsns Bakker, Een gesprek met de heer C. van der Haagen, commissaris van politie, heeft niet het gewenste resultaat opgeleverd, aangezien, er bij de aanwezigen te weinig alternatieven Loskwamen voor. de gevaarlijkse situatie die vo rig jaar een leven heeft geëist. De vereniging legt het college van burgemeester en wethouders twee oplossingen voor met het verzoek, deze te bestuderen en een ervan op korte termijn te realiseren. De eerste oplossing is, de kruising open te 'laten en het fietspad aan de kant van Bijdorp te ver leggen met het gevolg dat af slaand verkeer meer uitzicht heeft. Fietsers, voetgangers en automo bilisten hebben daardoor, wan neer ze vanuit Bijdorp de krui sing oprijden, een rustpunt na het passeren van het fietspad. De dam in de Foldervaart zal dan volledig afgesloten moeten wor den voor gemotoriseerd verkeer op meer dan twee wielen. AFSLUITEN De vereniging ziet een tweede op lossing in hat afsluiten van het kruispunt voor auto's. Dan wor den er alleen nog voetgangers en fietsers toegelaten. Het overige verkeer zal dan door middel van een duidelijke be wegwijzering via de dam dn de Poldervaart moeten worden ge leid, die voor deze nieuwe maat regel geschikt moet worden ge maakt. Bij deze oplossing is rekening ge houden met de ingebruikneming van de Beatrixlaan. Schiedam Wethouder G. Kaptein stelt aanstaande maandag in de vergadering van de gemeenteraad zijn portefeuille ter beschikking, I als de raad niet akkoord gaat met het voorstel van het gemeentebe stuur over de afkoop van bet waterton trad en de besteding van bet daaruit voortvloeiende geld. Wethouder Kaptein: „Mijn achter ban de groep van negentien moet nu maar eens zijn ge zicht laten zien. Nu moet maar eens blijker. of ze willen steunen of niet". Het gemeentebestuur legt maan dag de raad precies het zelfde voorstel voor als op de laatste vergadering. Dat werd toen van de agenda gehaald, nadat er in de raad veel kritiek op werd geuit. Dat gebeurde voorname lijk door het KVP-raadslid mr, M. J. M. van Kinderen, Die kritiek heeft het college van burgemeester en wethouders voorgelegd aan de adviseur van d° gemeente prof. mr. C. H. F. Polak, de oud-mi nister. ren. Vier miljoen gulden daar van zal worden besteed aan een geleidelijke verhoging van de watertarieven. Het watercontrac: werd in 1920 gerioLen. Schiedam kreeg daar bij voor „eeuwig" goedkoop wa ter van Rotterdam in ruil voor het havengebied Nieuw Mathe- ness?. Op een zeker moment wilde Rotterdam echter van het contract af. Daarna is jaren on derhandeld over de hoogte van de afkoopsom. Daarop werd besloten het voorstel Ingewijden menen dat wethouder onverkort te handhaven. De af- Kaptein nu van de zijde van koop van het „eeuwigdurend" Rotterdam order druk is gezet, watercontract zal Schiedam Vandaar dat hij de portefeuille- vcert'ien miljoen gulden opleve- kwestie aan deze zaak verbindt. Vlaardingen Vandaag worden enkele gesprekken gevoerd die be langrijk zijn voor bet jongerenwerk in Vlaardingen. De gesprekken betretlen een op te richten open jongerencafë--centrurn. Vanmïdaag om 2 uur is in het gebouw van de Stichting Welzijn aan de Oosthavenkade een gesprek hierover geweest, waaraan, behalve de Stichting, deelnemen de GSD, de GG en GD, politie. Raad Jeugd- en Jongerenwerk, wethouder Van der Linden en de Werk groep Open Jongerencentrum i.o. Er moest daar een principebesluit genomen worden wat betreft het jeugdcafé. Vanavond wordt op een algemene ledenvergadering In de zoos VI '65 (Zomerstraat 31) gepraat over de toekomstmogelijkheden van de soos en vooral over de kombinatie met Kommunio in een Stichting Open Jongerencentrum (nu nog werkgroep). De bedoeling is nog deze zomer te starten met een open café. De vergadering begint om half negen. Schiedam De op 5 mei In Groenoord gehouden bomen en pfantenmarkt heeft in het totaal 1415,51 gulden opgebracht, zo schrijft het wljkorgaan Groen- oord-akkoorden. Er werd voor 1975,81 gulden aan planten, bakken en tuinaarde gekocht en voor 421 gulden een certificaten. De winst die over blijft van de bruto opbrengst wordt omgezet in bomen. Deze zullen in het najaar geplant worden. De wijkvereniging Groenoord, die de markt in samenwerking met twee Groenoordse lagere scho len op touw had gezet, had op de hoge opbrengst niet gere kend. Volgens de vereniging is met de markt een begin gemaakt met het aanpakken van het milieu. Meer acties om de noordelijke stadswijk leefbaar te houden zullen dan ook wellicht volgen. Schiedam In gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155 worden in juli drie kindervoorstellingen gegeven met onder andere mu ziek, goochelen en poppenspel. Op 4 juli treedt in het gebouw John Wegman op. El Preston en Vamrie komen met hun goochel- nummers op Jl juli aan de beurt. Als speciale attractie houden zij een drumwedstrijd, waaraan cok de jeugd in de zaal kan deelnemen. De serie wordt op 18 juli besloten met een optieden van het accor deonduo de Rice's, dat evenals de reeds genoemde artiesten veei clownerie in het program ma verwerkt. De voorstellingen beginnen om twee uur. Toegangskaarten zijn tror 2 gulden tot en met maan dag 2 juli aan de zaal te ver krijgen. W annesr de belangstelling erg groot is, worden er per middag twee voorstellingen gegeven, waarvan de eerste om een uur begint. De Fancy Fair wordt gehouden in de gebouwen van de school aan de Hugo de Grootstraat. Het feest ten bate van het asiel be gint om negen uur 's morgens. BEKENDHEID Bestuurslid Hans Bakker van het Stedelijk Gymnasium„Behalve dat wij het dierenasiel hier mee helpen, willen wij op deze wijze meer bekendheid geven aan onze school". .•Zeer veel mensen in Schiedam en omgeving kennen het be staan van onze school niet. Wij Broersvest 85 - tel. 010-269702 1 Profiteer nó van bat unieke aanbod 2 kranten ts ontvangen voor de prijs vanl eèn: de Schiadamse Courant met nieuws git üw stad en omgeving, en hetl Rolierdamach Nieuwsblad met het laatste Binnen- en buitenlandse nieuws I Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enig© verplichting. B oe SC en RN ts bezorgen en ontdek zeil de vete pluspunten. SCHIEDAM Wethouder B. E. Coilê van Gemeentewerken, W-Wng- dienst en Volksgezondheid is woensdag 27 juni \erliiuderd zijn we kelijkse spreekuur op het Stadskantoor te houden. Jn verband met zijn vakantie zijn er ook geen spreekuren op de woensdagen 4, IJ, 18 en 25 juli. De uethonder is op l augustus weet in bet Stadskantoor aanwezig. Schiedam Op de kinderboerderij in het Prinses; Beatrixpark worden zaterdagmiddag twaalf scha- I pen geschoren, waaronder die uit de dierentuin i l aan de Puceinistraat in Groenoord. Schiedam Den Centrale Jeugdbibliotheek ver- huist van de Dam 8 naar de Korte Haven 29, In I verband hiermee is de bibliotheek van maandag 25 juni tot maandag 16 juli gesloten. In het voormalige gebouwen-complex van de dienst Gemeentewerken aan de Korte Haven zijn tijde lijk twee lokalen, gelegen op de eerste en swpode verdieping beschik baai gesteld. De eerste etage wordt het domein van de jonge le zers. Er rullen boeke» beschikbaar zijn voor de jeugd tot twaalf jaai. ook komt er een leeshoek met strim eihp'sr I'r - wordt elke woensdagmid dag van half twee tote twee uur voorgelezen. De schapen worden van hun vacht ontdaan door de Op ce tueerï» etage komen de stuu«eDue<»en, de heer Van Tiel uit Rotterdam, Wanneer het zater-J jeugdnaslagwerken en een studie-gelegenheid, dag slecht weer is, wordt het scheren verschovenDe dienst Gemeentewerken is bezig de ruimten ge- naar woensdag 27 juni.schikt te maken en m te richten. Het is de bedoeling, dst leerlingen van de W. A. van Leifiandschool aan de Schiedamseweg rond her schapenscheren, dat om twee uur begint, een folkloristisch feestje on touw zetten met onder andere wol wassen en spinnen. 0?zs bon in open envetop. zonder postzegel, sturen naar Rotiardamsch Nieuwsblad, antwocronuramsr 634, Rotterdam stuur m i.v.tde SC en SN 14 dagen gratis naar: woorpl telefoon it

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1