Schiedam kan zich spiegelen aan Spijkenisse Meer aktie in Maassiuise Wereldwinkel SCHIEDAMSCHE COURANT Na ellenlange discussies en ondanks felle kritiek: NIEUW HART VOOR TWEE STEDEN Werken aan zwembad 2 kranten voor één prijs Bel angstell ing Dé grootste collectie behang 'h - modern, klassiek of exclusief HULST BEHANG SCHIEDAM heeft hel Terrein OBK wordt opgehoogd Gemeente koopt panden i ®ÖI; Schiedam De torenflat aan het Heijermansplein wordt omgebouwd tot serviceflat voor bejaarden. Na een twee en een half uur durende discussie gaf de gemeenteraad gisteravond daarvoor opvallend gemakkelijk toestem ming. Slechts drie raadsleden stemden tegen. Die toestemming kwam, ndat in de discussie zware kritiek werd geuit. Voornaamste doel daar van was wethouder Kaptein (D'66), die zo'n haast had met het plan, dat de uitslag van de enquete naar de belangstelling -pas op de eerste zitting van de Mevrouw raad bekend kon worden ge maakt.- zeggende enquete hun twij fels. Ondermeer het PCG-raads- lie R. S. «T. Rosman: „Ik vraag mij af of bejaarden behoefte hebben om hoger dan de veer tiende etage te wonen". Taverne: ten, een leuk uitzicht, maar op den duur kan men de indruk krijgen datmen buiten de we reld leeft". Kritiek was er ook op de korte tijd ongeveer een week die bejaarden hebben gehad om te beslissen of ze in principe in aanmerking willen komen voor en van de 160 flats. De gegevens voor die enquete werden vorige week verzameld. Ruim nadat de Sociale Advies commissie zich in twee zittingen over de serviceflat had gebo gen. De fractievoorzitster van de KVP mevrouw M. A. C. Taverne-van Campen, die de laatste tijd op vallend goed op dïeef is: ,,Het is spijtig, dat de commissie zich door het ontbreken van gege vens niet uit heeft kunnen, spre ken. Sterker, het is niet juist". „Die enquete kwam te Iaat", be toogde mevrouw A. Dirkzwa- ...ger-van Zoelen, die voor- de WD zitting heeft in de commis sie. „In de eerste vergadering wisten -we bovendien nog niet wat de kosten waren". „De meeste leden van de commis sie hadden hun voorbehoud te gen de serviceflat. Die .werden ondermeer gemaakt door verte genwoordigers van de bejaar denzorg", aldus mevrouw Dirk zwager. MOETEN Haar fractievoorzitter de win kelier G. P. Verhulsdonk, merk te op felle toon op: „Ik wil de garantieqhebben, dat geen be- 'jaardejdler heen moeten. Dat ze' er heea-worden gestuurd onder 'het mom van elders is geen plaats. Dat zou zeer kwalijk zijn, hoewel uit verkoop-oogpunt begrijpelijk". Over het volkomen van de flat hadden enkele raadsleden on danks de uitslag van de weinig .Boven de tiende etage heeft men geen contact meer met de straat. Op het eerste oog lijkt het mis schien aardig o zo hoog te zit- Mevrouw Taverne: ,,Wij beschou wen dit als een noodoplossing", daarmee doelend op het feit dat de flat, die oorspronkelijk be stemd was voor verhuur van al leenstaanden, al geruime tijd leeg staat, omdat de gemeente de flats niet aan de straatstenen kwijt kon. „Als service-flat zou hij nooit zo gebouwd zijn", merkte me vrouw Tavere op. „Dan waren er waarschijnlijk maar maxi maal tien etages gebouwd". Schiedam Voor de servi ceflat aan het Heijer- mansplan ls net voldoen de belangstelling. In prin cipe hebben 211 bejaar den, echtparen en alleen staanden te kennen gege ven in aanmerking te wil len komen voor een flatje in de torenflat. In totaal telt het twintig verdiepingen tellende ge bouw 360 flats. Vorige week waren er drie kijkdagen in de flat. De modelflat die daar was ingericht, werd druk be zocht.. Slechts 28 bejaar den die daar kwamen, hadden na de bezichtiging geen Interesse meer. Het grootste deel van de mensen was afkomstig uit Schiedam. Maar zes be jaarden die te kennen ga ven interesse te hebben, waren afkomstig van bui ten de stad. Van de 211 bejaarden ijn er veertig niet ingeschre ven bij het Bureau Huis- vesting van de gemeente. Zesenzeventig anderen HAAST PvdA-er A. Verlinde: „Die tijd was te kort om rustig te kunnen beslissen. Daarbij vraag ik mij Het protestants-christelijk raads- af, of de toekomstige bewoners lid Rosman had nog mer kritiek op het college van burgemees ter en wethouders: „U zegt dat er een groot tekort is aan be jaardenwoningen. Maar dat toont u nergens aan. .De gege vens van de bliksemenquete zeggen niets over de kans van slagen om d flat eindelijk vol te krijgen". wel weten wat hun te wachten staat. Waarom die haast?" waren wel ingeschreven, maar hadden nooit een medisch onderzoek onder gaan. N URGENTIE De rest 89 bejaarden is in het bezit van een ur gentieverklaring. Daarvan - had-- er één urgentie 4 (dringend noodzakelijk). Vijfentwintig bejaarden wa ren in het bezit van de urgentieerklaring 3 (noodzakelijk) en 24 van verklaring 2. (zeer ge wenst). Bij zeven bejaarden werd om medische redenen verhuizing gewenst geacht (urgentie 1). In to taal bedroeg het aantal medische gevallen" 67. Tweeëntwintig mensen had den wel een medisch on derzoek ondergaan, maar daarbij werd verhuizing om die reden niet noodza kelijk geacht. Een zelfde aantal heeft te kennen gegeven dat met een handicap rekening moet worden gehouden. LEES Met opvallend gemak prikte de heer Verlinde door de uitlag van de .enquete heen: „Die er varing leert dan een groot deel van de mensen, die nu interesse toont, afvalt. Maar schatting j zou'het betekenendat" vSn '160'f flats er een dikke honderd leeg blijven staan". De wethouder Kaptein en Collé die laatste had zijn vakantie voor deze vergadering moeten uitstellen, hadden enige tijd no dig om de vragen punt voor punt te beantwoorden. Zij gingen daarbij in op het feit dat er geen bushalte in de buurt van de flat is, evenmin als win kels, zij bespraken de te verle nen service, de subsidies, de lift, de publieke telefoon, de re creatieruimte zonder ramen en nog veel meer. TWIJFEL Bij veel raadsleden konden ze echter ondaks dat niet alle be zwaren wegnemen. Een van hen vertolkte dat door te zeggen dat hij het college het voordeel van de twijfel gunde. De raad weigerde met 24 tegen 5 Ieder zijn meug De mussen vallen nog niet van het dak. Maar daar is ook alles mee gezegd, le dereen geniet op z'n eigen manier van hef zonnetje. Zoals deze man, die zich behaaglijk heeft uitgesbeki op een plankier. Hij mist daarbij maar een ding. een verfrissend drankje. Dat vochf vloeit rijkelijk op de terrasjes, waar goede zaken worden gedaan. En als het 'mooie weer nog even aanhoudt, dan kun nen v/e straks met een mooi 'bruin blosje naar de zuidelijke vakantielanden trekken. Hoewel, waarom ■tf'Zou'-je"met-dit-weer'Be- vend'ien is het eigen land ■de moeite waard. En daar hoeft niet eens zo .ver voor gereisd te worden. Op pagina 3 vind! u een dagje uit in de directe omgeving. stemmen in te gaan op het voorste! van het PCG-raadslid R. van Raaite om het voorstel terug te nemen en eerst nog eens in de sociale advies com missie te behandelen. Wethouder Collé: „Het is in het belang van de bejaarden. Een van de raadsleden na afloop van de vergadering: „Het zat niet In het belang zijn van de stad, als na enige tijd blijkt dat de gemeente weer met een aan tal flats blijft zitten". Maassluis De Maassiuise Wereldwinkel (Noordvliet 39) heeft zijn opzet veranderd: de winkel is nu ook aktïewlnkel geworden. Verder zal de winkel die tot nu toe op vrijdag en zaterdag open was, voor taan alleen op de eerste en derde zaterdagmorgen van de maand geopend zijn. Schledam/Spijkenisse De gemeenteraad van Spijkenisse bijt deze week het spits af bij de behandeling van het bestemmingsplan Stads centrum. Schiedam doet dat over een paar maanden. Spijkenisse maakt evenals Schie- Voordat de raad van Spijkenisse dam bij de reconstructie van de binnenstad gebruik van de dien sten van de Utrechtse project- i ontwikkelingsmaatschappij Em- Peo< een dochtermaatschappij Tan de aannemer Bredero, NADELEN «p3? *3et bestemmingsplan van Spijkenisse zijn 53 bezwaar- j schriFten ingediend. Een groot Verder aljn in de nota de voor- en j- öeel -daarvan ls onontvankelijk nadelen opgenomen, die verbon- verklaard. - zichte van verkoop van de zich over het nieuwe stadscen- grond. trum uitspreekt, komt er een Het gemeentebestuur van Spijke- nota „Gronduitgifte. erfpacht of nisse stelt daarbij de raad voor bij de realisatie van het stads centrum in principe alleen grond in erfpacht te geven. Ook in Schiedam bestaan er van verscheidene kanten bezwaren om bij de reconstructie van. de binnenstad grond te verkopen. Ook wordt in beide steden opge merkt dat de gemeentes in -een r ijzeren greep zitten bij de Ein den zijn "aan erfpacht ten op- peo. Ondanks deze nadelen moet er in beide plaatsen wat gebeuren. Het stadscentrum van Spijke nisse. verkoop?" ter sprake. Bij het opstellen van deze nota is gebruik gemaakt van wat over gronduitgifte door gemeenten in recente literatuur voorkomt. Broersvest 85 - tel.010-269702 Schiedam De vereniging Oefe ning Baart Kunst kan met de bouw van een nieuw clubhuis aan het verlengde van de Delf- landseweg beginnen. De gemeenteraad heeft gister avond een krediet beschikbaar gesteld van vierduizend gulden, waarvan de grond, waarop het gebouw komt te staan, een hal ve meter opgehoogd kan wor den. Dit is noodzakelijk in verband met de voor 1975 geplande opho ging van het terrein, dat grenst aan de door 03 K gehuurde grond. Her huurcontract van dc gemeen te met OBK loopt tot 1 april 1978. Schiedam De gemeente wil een aantal panden aankopen In de binnenstad. Dit In verband met dc uitvoering van de bestem mingsplannen voor het centrum, die momenteel in voorbereiding zijn. Het betreft de panden Prinsen- steeg 12 en 14, Lange Achter weg 36 en 60 en Broersvest 105. De gemeenteraad heeft voor de aankoop gisteravond een krediet beschikbaar gesteld. Op die dagen zullen er aktiever- gaderingen georganiseerd wor den die ten doel hebben een be paalde aktie onder de aandacht van de mensen te brengen. Er zal dan informatiemateriaal aanwezig zijn en ecu stencilma chine. De Wereldwinkel heeft besloten tot deze verandering om een be paalde passiviteit te doorbre ken. De winkel was te veel af hankelijk van de klanten/bezoe kers. De rollen zijn nu, hoopt de Wereldwinkel, omgedraaid. Voorlopig wordt dit nog als een experiment gezien. Na de zomer wordt opnieuw bekeken, hoe de winkel verder zal opereren. Op dit moment richt de winkel zich vooral op de Boycot Out- span Aktie. Hoek van Holland In nauw overleg met de sportcommissie zal het dagelijks bestuur van da deelgemeenteraad van Hoek van Holland gaan werken aan de totstandkoming van een zwem bad. Nu de bouw van het club huis namelijk in een beslissende tase is gekomen, acht het dage lijks bestuur van de deelge meenten de tijd gekomen te gaan werken aan de totstandko ming van een zwembad. het dagelijks bestuur vroeg machtiging deze zaak voor te breiedn, maar stuitte op weer stand van de PvdA, die van mening is dat deze zaak bij de sportcommissie thuis hoort. Van Ameijden meende dat men de sportcommmissie op deze wijze een brevet van onbekwaamheid geeft en hij vond dat gezien de voorzittersfiguur niet verwon derlijk (De voorzitter van de sport commissie is mevrouw Vinje) Voorzitter Van der Houwen rea geerde op deze opmerking rus- rig door te stellen dat de PvdA echt geen kans zou zien een wig te drijven in het dagelijks be stuur Profiler «j yan hel nnl.k» aanbM 2 k.anten I. ontvangen „oo't da „ijs „a„g een. de Schiedamse Courant met nieuws uit uw siaü en omgeving, en heiB KT™'„ IS"*?*",,'™! tuUMBnfli. n.euwsf J opdracht ook bij u IA dagen oralis, zonder t de SC en RN le beiorgen en ontdek zelt de vale pluspunten. enige verplichting, I bon fn op0n ef,veI°P« »nder postzsgst, storen naar Rolterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 604, Rotterdam stuur m,l.v.:de SC en RM14 dagen gratis naan naam straat woonpl. telefoon Woensdag 27 juni 1973 99ste jaargang no. 24750 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2G2566 - klaehtendienst 3767S2 SCHIEDAM EN KETHEL Raad stemt in met serviceflat voor bejaarden i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1