Schiedam bekoelt witheet Tilburg KSVV DOMINEERT IN MAASSLUIS 'Elke dag trainen van tien- tot vijf Weer no-run zege op Harga I ACC heerst op Thwlede h r- Zege op Victoria, maar: Hans Lingen in Japan MAANDAG 2 JULI 197S Tilburg was witheet, ging er zelfs even bij zitten, maar besloot tenslotte dan toch maar verder te gaan. Leuk v/as dat niet voor ze, -want meieen haalde Maar ten Koudenburg uit voor een pracht van een tweehonkshg. En zo kwam ook Van de Nagel binnen: 30. In de daaropvol gende zesde werd Tilburg voor de eerste en tevens laatste keer gevaarlijk. Twee en drie kwa men vol, maar met een vangbal maakte John Rïekwe] een eind aan het Brabantse dreigen. Êchiedam deed het vervolgens net iets beter. In de gelijkmakende slagbeurt haalde eerst Ton Eb ben (de laatste weken in slag topvorm) voor twee honken uit. Vervolgens swingde Raymond florales met een enorms zwaai zijn slaghout richting bal. Een geweldige dreun was het gevo g. Een homerun werd het echter net niet, centimeters voor het verste hek dook de bal in het gras. Ebben kwam natuurlijk wel binnen. Aat van de Hamer Schiedam Alweer een no-run zege voor Schiedam-werper Aat van de Hamer. Tegen een onmachtig Tilburg werd het 40 voor het team van Cor van de Velde. Toch was het dit keer allemaal niet zo indrukwekkend, wat Schie dams' eerste werper Van de Hamer presteerde. Slechts zesmaal verdween er een Tilburger met drie-slag naar de dug-out. Nu was het bloedhete weer natuurlijk niet zo sti mulerend voor een middagje op de werpheuvel. Tempera turen van om en nabij de dertig graden slopen elke pit cher. Als er dan ook nog een terecht kritische scheids rechter (en zo Iemand is Gé Krommenhoek) over slag en wijd beslist, wel dan is een lijstje van zes maal drie-slag, twee maal vier wijd en drie honkslagen tegen, niet zo erg verwonderlijk. Hons Vroon en Gerard Blacquire vormen een 'erepoort' De Tilburg-honkloper probeert het nog met een sliding, maar wordt toch uitgetikt. Gelukkig sloot het Schiedamse veld uitstekend en het vrij grote aantal Tilburgse klappen werd op twee misgrepen na zeer vak- kundig verwerkt. Een zeer be trouwbare rol daarbij speelde Maarten Koudenburg die als vervanger van Emiel Vervliet (vacantie) op het eerste honk fclassewerk afleverde. Dat kon in mindere mate gelegd worden van derde honkman Henk Roosloot. Roosloot gooide nogal eens wild naar eerste en. tweede honk en ging in de acht ste slagbeurt flink in de fout bij een „easy catch". Ds bal viel en coach van de Velden deed eT verstandig aan zijn nerveuze derde honkman wat vroegtijdige rust te gunnen. De net zestien jaar geworden Robbie BI acquire verving hem. Stelde het Brabantse aanvalsge- weld uiteindelijk niet zq ver schrikkelijk vee! voor. de Schie damse slaghouten hadden een extra hete middag. Er weTd op Cti°Uien. c t,* j de feüïarde, maar g«d zichtba SI?eP^esl?.t].es S.ch.'.e_da!,}: M°rales re. worpen van Til burg-pitcher bracht even later ook Morales over de thuisplaat: 4—0. En bij die stand bleef het. Werpersresultaten: Schiedam, Aat van de Hamer 6-2-3 2 fouten. Hilburg, Van de Kouw 10-0-10 3 fouten. Van de Wouw flink geslagen. Naast een tiental honkslagen en de nodige vangballen leverde dit ook nog eens een oneindig aantal fouislagen op. Hans Vroon spande daarbij heel dui delijk de kroon door in de vijfde slagbeurt niet minder dan zeven keer achter elkaar een foutslag te produceren alvorens op drie slag uit te gaan. Op dat mo ment was de stand nog steeds nul-nul. De eerste innings gingen Super snel voorbij en het aantal honk lopers was op de vingers van een hand te tellen. Vlak na het curieuze optreden van Hans Vroon sloeg de vïara dan toch eindelijk in de bloedhete Har- ga-pan. Blomsteel en Marcel van de Nagel hadden via beke ken honkslagen het eerste en tweede honk te pakken gekre gen, toen Maarten Koudenburg aan slag kwam. Voordat Kou denburg de kans kreeg om uit te halen probeerde Jur Blom- steel een (eigenlijk erg onhandi ge) steal naar het derde honk. Boomsteel kwam meters te kort en derde honkman had een makkelijk slachtoffer aan Blom- steel. Althans dat zal hij gedacht heb ben, want de voluit sprintende Blomsteel knalde bovenop de TiJburgenaar. Die daarop prompt de bal uit zijn handen liet vallen en kermend op het gravel plofte. Tiiburg eiste een „out" voor Blomsteel, maar scheidsrechter Krommenhoek had daar heel andere gedachten over. Krommenhoek: „Sorry voor die lui, maar die Van Os stond midden op het looppad van twee naar drie. Als'ie dan ondersteboven gelopen wordt, ïs bet zijn eigen schuld". Het ge volg was een vrije loop naar de thuisplaat voor Blomsteel. 0,666, Ebben 0,500, Koudenburg 0,500, Schiedam De cricketformatïe van Excelsior behaalde in het afgelopen weekeinde een over winning in de knock out compe titie tegen het Rotterdamse Vic toria, maar incasseerde tevens een duidelijke nederlaag In de competitiewedstrijd tegen het Amsterdamse ACC, koploper in de eerste klasse. Excelsior reikt door de zege tegen Victoria reeds tot de halve finale. De Schiedammers scoorden 180 runs en zorgden er voor dat Victoria op 143 bleef staan met het verlies van acht wickets. Tegen ACC lukte het echter niet om zich voor de tweede maal waar te maken, waardoor de aansluiting met de top in de eerste klasse verloren werd. Tegen ACC begon Excelsior met batten, maar maakte ai snel duidelijk dat het tegen het toch wel wat verzwakte ACC niet in staat was een. vuist te maken. Eigenlijk waren het alleen W. van Geldere (32) en K. Goufea (27), hierbij gesteurd door H. Gotrka (11), die een belangrijk aandeel hadden in het Schie damse totaal. Eon totaal dat na drie en een half uur spelen een toch nog redelijke 132 runs te zien gaf. Mocht Excelsior toen nog hopen dat ACC dit totaal niet zou Excelsior juicht, de ACC'er wordt knap 'gevangen'.... kunnen overtreffen, het tegen deel gebeurde. Op ongelukkige wijze miste Excelsior in de 'be ginfase enkele „vangen", waar door in feite twee Amsterdam mers, W. de Boer (91) en R. Thels enthal (32), de wedstrijd in ACC's voordeel konden be slissen. Misschien juist daardoor werd dit duel toch wel een kleine afgang voor de Schiedammers, want ACC passeerde het Excelsior-to- taal voor het verlies van slechts één wicket. Een geweldige triomf van de koploper, terwijl Excelsior zich terecht mag gaan afvragen wanneer dök in de competitie weer eens een overwinning wordt geboekt, De nederlaag van. Excelsior bete kent tevens een teleurstelling voor Hermes DVS dat bij een Schiedamse zege weer zou heb ben meegedaan in de strijd om het kampioenschap van de eer ste klasse. Maassluis De Maassluisse ten niskampioenschappen, die door Be Quick (overigens vrij matig en nogal nonchalant) werden georganiseerd, zijn tot een groot Schiedams succes uitgegroeid. Overigens, wat neet Schiedam, want evenals in Overschie bleek ook hier dat do top van onder breed is en daar teams KSW bijzonder breed is en dat teams als TSF en SLV In de breedte een zeer bescheiden rol spelen. Zo werden in de B-klas- se allo titels door KSVV be haald. De Schiedamse heren hadden het daarbij overigens wel bijzonder gemakkelijk. Door het plotseling ziek worden van favoriet Ed van de Pols veran derden twee finales in walko- veis. Grootste „profijthebber" was Ca re! de Bruin, die zowel in de be rensingle als in de herendubbel (samen met René Koppe) tegen Ed van de Pols had moeten aantreden. Dat ging allemaal met door, waardoor het toernooi nog verder devalueerde. Im mers, ook de favoriete bij de Jansje van Breemen, had zich moeten terugtrekken (knieklachten), Het gevolg was dat de halve finale tussen Ada Wassenaar en Marjan de Jong in feite besliste om de eerste plaats. In eer, verbeten duet, waarin Ada Wassenaar (KSVV) drie match points overleefde, greep de sterk spelende Schiedamse de derde set en de partij met 7—5. De finale tegen Marjo Vroomen was daarna slechts een formali teit, 6—2, 6—1. In de C-klasse waren ook weer de nodige adembenemende partijen te be wonderen, Opnieuw speelden Rob Leijssennaar en Mike Ver kerk hierin een belangrijke rol. Verkerk begon met in de twee de ronde de plaatselijke favo riet, Teensma, uit te schakelen. In een bijzonder spannende partij werd het tenslotte 5—7, 75, 7 —5 voor Verkerk. Via overwin ningen op Kloprogga en Mannus Stolk bereikte Verkerk de fina le. Hierin trof hij, evenals in Overschie, Robb Leijssennaar, die in de finale met de sterke Van Srij afrekende. De finale had een bijzonder verrassend verloop; na een boeiende eerste set, waarin Leijssenaar met zeer gevarieerd spel op 64 kwam, stortte Verkerk in el- kaai. Zonder pardon maakte de 27-jarige Leijssennaar er met 6—0 een snel eind aan. Zijn vrouw deed het trouwens ook best aardig; in de damesdubbel wonnen zij en Joke Ommering zeer verrassend van het sterke duo Snoeck-Van Veen, 8—6, 6— 3 De herendubbel C ging naar de Vlaardingers Kioprogge- Diekmann, die middels 6—4, 2 —6, 86 met Stolk en De Kniis afrekenden. Een KSVV-overwin- nmg kwam ook nog op naam van her gemengde duo Andrea Kwakkel en Carsl de Bruin. Met 62 en 9—7 wonnen zij van Anneke Dekker en Jan Lense- Jink. Andere uitslagen: dames-enkel C mevr, Olster—Marjo Vroomen 0, 6—3. Dames-enkel D ln« grid Koppe (TSF)—Barbara Da- lifz 7—9, 0—6. Dames-dubbel C Monique Egberts-Gré Olthof (TSF)Braans-Wildenburg 2—6, 3—6. Schiedam Met als vooruitzicht een twee maanden durend trainingskamp verblijft Hans Lingen, tafeltennistalent van Bruynzeel-keukens, met Bert van de Helm momen teel in Japan. Met als voorlopige verblijfplaats Tokio, gaat Hans in de komende weken onze lezers op de hoogte houden van zijn belevenissen en confrontaties met de ab solute wereldtop op taf el tennisgebied. Een groet vanuit Japan. Tokio „Uitgewuifd door Ellen van de Helm, mijn ouders, Ccr de Buy en een aantal andere belangstellenden, voelde Ik pas dat mijn reis raar Japan wer kelijk begonnen was. Eerst naar Londen, een oversteek die voor treffelijk verliep, terwijl de ver dere vlucht verzorgd werd door luchtvaartmaatschappij Aero- flot. Ir Londen werden alle rei zigers met een bus naar het vliegtuig gebracht, maar toen begon het pas.We stopten vlak voor het vliegtuig, maar mochten onze bus niet uit, want eerst moesten zonodig alle kof fers op een rijtje worden gezet Iedereen moest z'n eigen kof fers aanwijzen, die daarna het vliegtuig in gebracht werden. Dit alles duurde ruim een uur. Als het hier nou nog bij geble ven was, was het wel te prui men geweest, maar nadat het toestel anderhalf uur op de grond was blijven staan, kregen we te haren dat er een manke ment aan de motor was. ie dereen weer terug naar de vliegtuiggebouwen. Pas een half uur daarna konden Bert en ik dan eindelijk echt vertrekken. Wat me opviel aan de luchthaven van Moskou is dat het zo afgele gen ligt. Zeker vijf kilometer buiten de stad en midden in de bossen, terwijl er opvallend veel militairen rondwandelden. Tus sen de portretten en beelden van Lenin hebben we toen nog een half uur moeten wachten voor we naar Tokyo konden vertrekken. Eigenlijk hebben we geen echte nacht meegemaakt omdat we het daglicht tegemoet vlogen. Vreemd, want zo zat je elf uur 's avonds Nederlandse tijd te dineren, of het zonlicht scheen in onze ogen. Minder plezierig waren voor mij de gevolgen van een bloedneus die ik aan boord van het vlieg tuig had gekregen, maar door de werking van. de druk maar niet wilde overgaan. Ik heb ze ker twee uur met m'n hoofd achterover gelegen, maar zon der resultaat hoor. Aan de ste wardessen heeft het zeker niet gelegen want die hebben me ge weldig geholpen. Hoe ik er dan toch vanaf gekomen ben? Nou, na die twee vervelende uren kwam er plotseling een Japan ner die wel raad wist. Hij gaf me een paar geweldige „kara- te-kiappen" achter in m'n nek 'k ging bijna van m'n stokkie maar mijn bloedneus was over en daar ging bet toch maar om. Om half twee arriveerden we !n Tokyo (plaatselijke tijd) dus met bijna drie uur vertraging. We werden afgehaald door Mr. Yamada, schoonzoon van Mr. Minaki die directeur is van de Sakisia rubberfabriek is. Hij be geleidde ons naar het YMCA-ho- tel waar we logeren in een mooie twee-persoons kamer. Ook 's avonds werden we weer opgehaald door Mr. Minaki die ons iets van Tokyo liet zien, waarna we gingen eten in de Sapporo Beer Hall." Daar heb ik voor het eerst van m'n leven met stokjes gegeten. Wei even wennen hoor! 't Werd overigens wel een vrolijke avond met veel bier. De volgende dag zijn Bert en ik naar de Chyno-universiteit geweest waar we vier weken, zullen tafeltennissen. We zijn in gedeeld in een groep van tien spelers maar op die dag was er nog geen training omdat trainer Miki ziek was. We weten echter dat we er heel gauw keihard te genaan zullen moeten. Er wordt gespeeld van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags met één uur pauze. Verder veel conditietrainingen met zelfs ge wichtheffen. Trainer Miki is te vens coach van het Japanse da mesteam. Toch hebben we al wat getafelten nist door enkele wedstrijden te spelen tegen onze teamgenoten. Het viel niet tegen want we konden aardig meekomen. Ik zelf won met 3—2 van Matsuki (nummer 24 op de Japanse rangiijst) terwijl Bert met 3—1 de Japanse nummer 16 ver sloeg. De oefeningen zitten er echter goed in bij die Japanners en zijn daarin veel beter dan Bert en ik, maar door met veel effect te werken kunnen we het toch wel aardig redden. Wel dit was dan het eerste teken van leven vanuit Japan, waar we dagelijks met een overvolle metro naar de trainingszaal zor- metro naar de trainingszaa! wor- warm, binnen is het helemaal niet te houden: net een sauna. HANS LINGEN geweldige belevenis Maar alles bij elkaar blijft het een geweldige belevenis. Vanuit Tokyo de groeten a'atï/ilê- dereen, speciaal aan alle befclh- den van Bruynzeel en NOAD.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4