Jubilarissen gehuldigd bij Wilton cyclus m januari 32O KLACHTEN BIJ MELDKAMER Schiedam nog steeds op tweede aats Uit cijfers van Rijmnood blijk!: kranten voor één prijs -u. Bevolking loopt hard terug li In gebouw Irene: Commissie vergadert niet Inzittenden Duitse auto gewond Marcel Blomsteel nationaal kampioen Meisje (3) gewond bij UIT SCHIEDAM IN EERSTE KWARTAAL: Wonine,bouw in Rijnmond neemt af Jjjgjfgpl aann GESLAAGD AAN TH Visaanvoer ^jVfoandag 9 juli 1973 SCHIEDAMSCHE COURANT -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -A-.J 4 pagina"? .V 99ste jaargang no. 24760 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 2G2566 - kiachtendienst 378792 SCHIEDAM EN KETHEL aan Schiedam De stad Schiedam verliest zijn aaitfrekkelij- kyeid voor de bewoners. Een niet gering aantal mensen wil naar „buiten", waar rust en een schoner milieu wordt gevonden. Dat wordt nog weer eens overduidelijk bevestigd door een statistisch bulletin van het Openbaar Lichaam Rijnmond, dat gebruik maakte van cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) 5.182 Schiedammersdie in 1971 een andere woonplaats zochten gingen er 1.635 naar plaatsen ia Nederland buiten de provincie Zuid-Holland en gingen er i 369 naar het buitenland. VERHUIZEN 'mond-gebied. De meesten daar- Bijna tweeduizend mensen ver- yan gmgen haar Rotterdam huisden vanuit Schiedam naar (102S) 'en' Vlaardihgeh1 (495). een andere plaats'in het Rijn- Van de 4283 ménsen-die in 1971 in De mensen zijn op zoek naar rust en een schoon milieu. Schiedam kwamen wonen, wa ren de meesten (1516) afkom stig uit Rotterdam.. In ;-fbtaal kwamenër uit de•Rijnmond 1997 mensen naar Schiedam, uit de rest van Zuid-Holland' 671, uit de rest van Nederland 896 en uit het buitenland 719. Schiedam Bij Wilton-Fijenoord zijn zeventien jubilarissen gehul digd. Zij werden toegesproken door het directielid Ir. B. Wilton, die de gebruikelijke geschenken onder couvert, de getuigschriften en de daarbij behorende insignes uitreikte. Burgemeester H. Roelfsema van Schiedam speldde tijdens de bij eenkomst in de kantine van het hoofdkantoor op de werf twee van de jubilarissen, die veertig jaar bij de maatschappij in dienst waren, bovendien de ere medaille in brons behorende bij de orde van Oranje Nassau op. De gelukkigen waren de heren A.J. Hagendïjk uit Vlaardingen en P. Meulendijk uit Schiedam. In verband met hun zilveren jubi leum werden gehuldigd de he ren H. Comax, P. van der Kuil en M. Mackloet uit Schiedam. M, de Bloois, A. van Dorp en G. van der Wel uit Vlaardingen en P.H. van Buren, J.B. van Houdt, G.J. van Londen, W. Put, A. van der Stel, J. van der Ster, B.H. Versteeg, A. de Vries en J. Zevenhuizen uit Rotter dam. j Schiedam In gebouw Ire ne aan'de Nieuwe Haven 155 "begint in januari 1974 eeji toneelcychis, waaraan bijna alle Schiedamse amateuitoneelvcrenlgin- geh deelnemen. Organisa tor: Is Irene-behe order -Rob Lutz, die door middel van deze activiteit het amateurtoneel opnieuw In de belangstelling wil ■'brengen.' Dat'.hieraan bij de vereni- -.„.gïngen grote behoefte be staat, bleek uit een en- quete, dié Lutz dit jaar onder de amateur-toneel- "Spelers hield. Waarschijnlijk 'doen alleen v^'Qèron en Brederode niet mee. De laatste heeft geen andere keus, omdat die vereniging momenteel nog uit twee leden be- Het is de bedoeling, dat ook ..één- Vlaardïngse en een 'Rotterdamse vereniging deelnemen aan de cyclus aie tot maart duurt. Om de twee weken zal ér in Irene een stuk op de planken gebracht worden. JEUGD In drene wordt woensdag 11 juli een drumwedstri jd gghgttden voor de jeugd. WS»; talènterijacht „Wie wordt de Ringo Starr van het jaar" maakt deel uit van een kinderprogram ma, dat gepresenteerd wordt door het duo Al en Valerie Preston. Op hét programma staan voorts goochelkunsten en pop- peiaJ^ast. De^niiddag begint om twee uiir,' 'toegangskaarten -zijn S -Jwee gulden aan de zaal verkrijgbaar. v Schiedam De openbare verga dering van de Verkeerscommis- sie, die donderdag gehouden zou worden, gaat niet door, bit in verband met de vakanties en het feit, dat de gemeente- I raad in juli niet bij elkaar komt. pe commissie vergadert voor het eerst weer op donderdag 16 au gustus om 2 uur in het Stads kantoor. Uit tie statistiek blijkt dat 'in 1971 bijna 5200 m'ensen Schiedam de rug toekeer den, terwijl er bijna 4300 nieuwe inwoners werden ingeschreven. Een verschil van negenhonderd mensen, De exacte cijfers van vorig jaar zijn. nog «iet bekend, maar zeker is dat deze ten dens zich, 'in grotere mate heeft voortgezet. Schiedam nadert in ras tempo de da tum waarop bet aantal in woners beneden 'de 80.0:00 zal zijn gedaald. Deze daling zou op zichzelf niet zo erg zijn er komen daar door immers meer woningen vrij ware het niet dat de ge meente bij haar toekomstplan nen uitgegaan is van 90.000 in woners in 1986. Een getal dat twee jaar geleden nog tot de mogelijkheden be hoorde,7'maar wéar dé deskundi gen nu over glimlachen. Onder meer komen daardoor de plan nen voor de binnenstad op losse schroeven te staan, omdat wet houder C. J. 'M. - Bolmers star vast houdt aan het getal van 90.000 inwoners en tot - nu toe weigert aan de band van de nieuwe cijfers bij te,sturen. Terug naar die cijfers. Van. dè Vlaardingen Twee inzittenden van een Duitse pérsonenauto zijn gisteravond gewond in het Holyrziekenhuis opgenomen. De 36-jarige mevrouw R.R. uit het wostduïtse Éssen verleende op liet kruispunt Westhavenkade Parallelweg' geen voorrang aan de 44-jarige.automobilist-H. v.rt. B. uil Vlaardingen. Bij de botsing werden de Duitse automobiliste er. een 64-jarige passagier gewond. De beide au- v to\> hepen zware schade op. Lelystad Marcel Blom- steel, SZC's jongste zwemtroef op de nationa le titelstrijd lange afstand in Lelystad, is kampioen van Nederland geworden op de 400-meter voor jon gens onder tien jaar. Trainer Theo Romeyn's pupil zwom de afstand in 5.40.6 waarmee hij de concurrentie ruim voor bleef. Ook René van der Kuil ver overde goud, maar zijn triomf glansde duidelijk minder dan van zijn jeug dige clubgenoot. Voor uit gebreide informatie over de titelstrijd in Lelystad verwijzen wij u naar onze sportpagina's. Uit Schiedam kwamen in het' éersfe kwartaal 150 minder klachten dan vorig jaar. Schiedam Bij de Centrale Meld- en Regelkamer van de Rijnmond zijn in het eerste kwartaal van dit jaar 320 klach ten uit Schiedam binnegekomen. In totaal belden 3390 mensen op naar de Meldkamer. De mees ten daarvan wonen in Vlaardin gen (1203) en Rotterdam (690), Opmerkelijk is dat tec opzichte van hét eerste kwartaal van het vorig jaar Vlaardin gen een van de weinige gemeentes is, waar het aantal klachten niet afnam. De 320 klachten uit Schiedam hadden'betrekking op 88 geval len van overlast. In het eerste kwartaal van 1972 waren er 470 klachten over 97 gevallen. Gesplitst over de maanden, kwa men in januari bij de Rijnmond uit Schiedam 83, in februari 108 en in maart 129 binnen. In het verslag van de Centrale Meld- en Regelkamer wordt op gemerkt dat het aantal meldin gen wellicht daalt, maar dat de meldingen per maand zich.ruw-, weg gaat stabiliseren rond de 1100. De meeste klachten hadden be trekking op een olie of teerach tige lucht. Dat was in 15,4 pro cent van de gevallen.Over stank of vieze lucht werd in 11,9 procent van het totaal aantal meldingen geklaagd. Opvallend is de stérke stijging .in het aantal gevallen dat 'overlast wordt ondervonden van zoete lucht en dergelijke. Datsteeg ten opzichte van het vorig jaar van 1,8 naar 10,6 procent. worden de belangrijkste voor vallen naar bedrijf gerang schikt, Zo veroorzaakte het Vlaardingse Bedrijf Booy Clean op 21 januari klachten uit Schie dam over een vieze zurige stank. Dat werd veroorzaakt door het schoonmaken van bin nenschepen die butanal hadden vervoerd. In,het verslag van de meldkamer TANKERCIEANING Nieuwbouw in Schiedam.Noord in- de -omgeving -van -het-Bach- plein. Schiedam Aan het begin van deze maand waren er. in Schie dam .461 woningwetwoningen in aanbouw. Schiedam staat wat dit betreft daardoor nog steeds op de-tweede plaats van de ge meentes in het Rijnmondgebied. Dat blijkt uit de woningbouwsta- tistiek van het Openbaar Li chaam Rijnmond.Op de eerste plaats komt uiteraard „grote broer" Rotterdam met 1905 wo ningwetwoningen. Drievierde dee! van deze in aan bouw zijnde woningwetwoningen en tevens van deesubsidieer- de particuliere woningen met een huur beneden de 336 gulden per maand is bestemd voor houders van een legitimatiebe wijs „woningzoekende in de Rijnmond." Op 1 juni waren er in Rijnmond in totaal 8.695 woningen in aan bouw. Dat zijn zowel woning wetwoningen, als gesubsidieerde particuliere woningen en onge subsidieerde particuliere vnin- gen. Die 8.695 woningen, waren er ten opzichte van 1 juni vorig jaar 1738, minder. Die afname ging vooral - te - koste van de woning- wetbouw en de gesubsidieerde particuliere bouw. De eerste liep terg van 4273 wo ningen naar 3256 enJn.de ge subsidieerde particuliere sector ging'het terug van 5310 naar 4451. Daarentegen waren.er in'de.onge subsidieerde particuliere sector op 1. juni meer woningen in aan bouw dan vorig jaar: 988 tegen 850. START In de Rijnmond werd- in mei ge start met de bouw -van 394 wo ningen, 160 woningen minder dan in mei 1972. Ook wat dit be treft ging de afname ten' koste van de woningwetbouw en de gesubsidieerde particuliere bouw. Vooral de laatste sector kreeg een forse kauw Tegen 203 woningen waarmee in mei vórig jaar met de bouw werd begonnen stonden er vorige maand 73. In de woningwetsector liep het aantal woningen waar in juni de eerste p.aal voor werd geslagen ten opzichte van vorig jaar te rug met 66 woningen (van 297 naar 231). Dé ongesubsidieerde particujiere sector steeg van 54 naar 90. GEREED In de 23 gemeentes van de Rijn mond kwamen vorige maand 430 woningen gereed. Ook al minder dan in- mei 1972. toen aan 699 -woningen de laatste hand werd-gelegd. In de woningwetseetor liep het te rug van 327. .weiwigen naar 212 en in de gesubsidieerde, particu liere sector van 322 naar 138. Ongesubsidieerde particuliere woningen kwamen er meer ge reed dan in-juni vorig jaar 80 tegen 50. Op 2 en 3 maart kwamen uit Schïedam-Zuid en het Centrum klachten binnen over Tanker- cleaning aan de Wilhelminaha- ven. Ook daar lag de oorzaak in het schoonmaken van een schip. Meldingen over roetende schepen bij Tankercleaning kwamen uit Schiedam binnen op 6, 30 en 3i maart. Een ammoniaklucht werd op 27 maart gemeld. Schiedam-Graenoord had op 14 fe bruari last van een zwavelwa terstof lucht. Welk bedrijf dat veroorzaakt kon hebben, heeft de Rijnmond niet kunnen ont dekken. Hetzelfde gebeurde op 7 februari Naaldwijk Het driejarig meisje H. S. W. uit Baakwoning te Naaldwijk liep gistermiddag omstreeks half vier een scheur tje in het schedeldak en een wond achter hét, oor op toen zij bij het oversteken, van de straat waarin zij woont, werd aangered den door de auto van de 33-jari-i ge J. van S, uit Naaldwijk. Ze? is opgenomen in het Haagse zie kenhuis Bleijenburg. Het ongeluk gebeurde toen haar moeder het meisje, dat aan de andere kant van de straat liep, riep om bij haar te komen. Maasland De Maaslander T. Buitelaar Mzn. (26) studeerde vorige week af als ingenieur in de electrotechnïek. Hij behaalde z'ni doctoraal aan de TH in Delft De aanvoer van Noordzeeharing was vanochtend ruim te noe men. Er kwamen 338 kantjes binnen. De aanvoer was afkom stig van de VI 16 met 24 kant jes, de VI 103 met 22, de VI 142 met 31, de VI 121 met 37, de VI 112 met 35, de VI I met 32, de VI 7 met 26. de VI 73 met 37, de VI 105 met 94,- terwijl de VI 121 nog 17 makreel aanvoerde. De prijzen bedroegen voor klei ne maatjesharing ƒ229—ƒ251 •voor kleine maatjesharing 199, 252, voor grote maatjesharing 232—236 en voor makreel ƒ67. Profileer nü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor tie prlja vanl één: de Schiedamse Courant mat nieuws uit uw stad en omgeving, en helI Rotlerdamach Nieuwsblad met het 'laatslebinnen- en buitenlandse nieuws, f Gaat on» .nu opdracht ook bi] u 14 dagen gratis, 2onder enigs verplichting,! da SC en RN ta bezorgan en ontdok zelf de veie pluspunten. Deze bon In epen envelop, zonder postzegel, sturen naar Rouardatnaoh Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur de SC en RN 14 dagen gratis wan straat woonpl. leleloors VfZs-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1