mm i 1 oorlopig nog voldoende Jongetje met driewieler overrijden Rondvaart ond-Gusto- werknemers Bran door kortsluiting SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 11 JULI 1973 3 Schiedam Hoewel het ■fewfflc hi "d;e barometer fors 1 gedaald is in vergelijking *imet vorige week blijft de i. vraag naar frisdranken, .bier en ijs groot. Dankzij "de nog steeds schijnende 'zon zitten de terrasjes vol "met mensen die het nodige "tot zich nemen om de l -warmte en de benauwdheid jweerstand te kunnen bie- ij den. De fchudszibters bezor gen de winkelbedrijven "veel omzet door hun voor raad consumpties voortdu- rend aan te vullen. iDaar komt nog bij, dat de vafcan- jües in' alle hevigheid zijn losge barsten, wat op zich al een stij- iiging in de vertooop van versna- .Iperingen betekent. Bestaat er, gezien die enorme con sumptie geen fc&na, dat binnen kort de voorraden zijn uitgeput? „gen woordvoerder van de Hei- xekdkn htertorouwerij zegt daar- >over het volgende: „Voorlopig Js er nog 8®^®- enkele reden tot „paniek, zeker niet wat betreft de bierproduetie. We hebben nog een behoorlijke voorraad, 'waar we de eerste tijd uit kun nen putten". FRISDRANK Een hele geruststelling voor de 'bierdrinkers onder ons. Zoals het er nu uitziet, zullen de fris drank drinkers het aanmerkelijk 'moeilijker krijgen, wanneer het "huidige weertype zijn greep op Nederland blijft houden. Dezelfde woordvoerder van Heinc- ken (de brouwerij heeft ook .verbindingen met de vaderland- .se f nsdrankenindustrieonder .andere Vrumona in Bunnik): „„Het probleem van de frisdran- ,ken is inderdaad groter. Er is .de laatste tijd een geweldige stijging in de omzet te signale den en op het moment draait de sindustrie dan ook op topcapaci teit". „De flessen, en dan vooral de .literflessen, gaan als het ware meteen vanaf de lopende band „naar de consument. Er is dus geen voorraad meer. Misschien zullen zich in deze sector de eerste problemen voordoen". Daarnaast hadden deze indus trieën in voorgaande jaren ook een vervoersprobleem, maar volgens hun eigen zeggen is daar tot nu toe geen sprake van. Alle "bedrijven, zoals win kels en café's kunnen nog op hun wenken bediend worden. FLESSEN Uiteindelijk 3s er maar een pro bleem en dit.Is yan. dusdanige aard, dat de consument het zelf kan oplossen: de emballage, de lege flessen. Hedneken's woord voerder hierover: „De lege fles sen zijn ons grootste prdbleem op dit ogenblik. We kunnen vol doende produceren, maar als de consument zijn lege flessen niet retourneert, kunnen we het pro duct met „verpakken" en dat "betekent stagnatie". Daarom het verzoek van die kant. Ook water is er nog in overvloed GENOEG lekker genieten van een ijsje. Voorlopig hoeft niemond zidt druk ,.te maken of er voldoende is. om de lege Hessen niet naast de ijskast te laten staan, maar ze op tijd in te leveren bij de win kelier. y M&ar niet alleen, dedrartkeaindu- strie beteeft gouden dagen. Ook de ijsindustrie draait op volle toeren. Het Campina-depot aan de Vulcanusweg zegt, nog ge noeg voorraden te hebben om aan de vraag te kunnen voldoen. „Alleen als het hniddge weerty pe aanhoudt, kunnen er zich problemen voordoen, rnewr we hebben het voordeel, dat we nog kunnen putten uit een bufferop- tóagplaats in Eindhoven", aldus een woordvoerder van Camptna. Vooral op de stranden en In de zwembaden hebben de ijsverko pers het druk. Doorlopend staan ar mensen om hun karretjes (He een verkoelende versnapering komen halen. Toch Wijkt „nee" verkopen zelden nodig. Er is nog genoeg ijs. Bij C. Jamin heeft men, net als bij Gampma, dat ook andere fjs-be- drijven van ijs voorziet In deze moeilijke tijd, eveneens een gro te stijging 'in de omzet van ijs waargenomen. Maar ook hier maakt men zkh voorlopig nog nfitet druk en er os zeker geen sprake van stagnatie of andere moeilijkheden bij de levering aan de eigen winkelbe drijven. Volgens Jamin bestaat er natuurlijk altijd de kans, dat bepaalde soorten ijs oitverkocht raken, maar het bedrijf voorziet geen totale uitverkoop van de voorraad, zelfs niet, wanneer het weer. zoals het nu is. nog geruime tijd zou aanhouden. Behalve bij de industrieën worden ook in de zwembaden record» bereükt De laatste daig"en wtas het zeer druk in Schiedams eni- operihrdhitbari Groenoord. Duizenden tori-aanbidders bevol ken daar dagelijks de gazons ea het terras. Een enkele jaren geleden nog on bekende klacht steekt nu ineens de kop op in de zwembaden: „"Het water is te warm". Maar wie die mening is toegedaan, kan altijd nog naar het strand, waar de temperatuur vaa bet water belangrijk lager is. WATER Oo de watervoorziening heeft nog niet met ernstige problemen te kampen door de warmte. De brandweer evenmin. „Wij Men ons bluswater hoofdzakelijk uit de vaarten en grachten, en daar zit nog genoeg in. Alleen bij een hele grote brand zou de voorzie ning voor onsiets moeilijker worden, maar voorlopig lukt het best, meent een van de brand weerlieden van het Schiedams korps. Bij het Hoogheemraadschap Delf land zijn er evenmin problemen wat betreft de watervoorrienir®, waarvan bijvoorbeeld bet over grote deel van de tmnbouwvbe- drijven in het Westband afhan kelijk is. Voorlopig is het peil van de boezemwateren met alarmerend en er wordt nog voldoende water aangevoerd door de Rijn. Dan rest het drinkwater en ook hier geldt, dat er nog geen sprake is van een tekort zoals in Engeland en België, waar zich bij de levering al proble men voordeden. "Wel is het gewenst, dat de drink water-verbruikers zich zoveel mogelijk beperken bij de afna me van water. Als iedereen rich daar aan houdt, staat niets een lange hete „probleemloze" zo mer dn de weg. Schiedam - Op de Rotterdamse- dijk is de driejarige Roland Pe ters op zijn driewielertje door een auto, bestuurd door de twin tigjarige Rotterdamse plaatwer ker J.M., overreden. Met wonden aan "benen en hoofd is het jongetje in zorgwekkende toestand naar het Dijkzichtzie- kenhuls vervoerd. Het ongeluk gebeurde toen het jongetje, dat samen met zijn moeder was, plotseling de rij weg opreed. Schiedam Ruim vierhonderd ge pensioneerde oud-werknemers van de scheepswerf Gusto In Schiedam maken dinsdag 17 juli een bootreis met het Spido-schlp „Erasmus". Het gezelschap vertrekt 's mor- H gens om half tien van bet Hoofd en maakt dan een rondvaart via de Nieuwe Maas,' het Botlek-ge bied en de Oude Maas en komt ^over de wateren-rond Dordrecht terug naar Schiedam, waar de "bejaarden omstreeks vijf uur arriveren. Schiedam - Bij de familie J.A.V. aan de Van Ostadelaan is kort- shifting ontstaan In de wasauto maat. De brandweer bluste de onstane brand. De schade bedroeg drie- i honderd gulden. be Schiedamse spuitgasten moes- ten nog twee keer voor brandjes uitrukken. Een in brand gevlogen autowrak op de Grofbaan en een branden de hoop afval langs de spoorlijn aan de Horvathweg moesten worden geblust. door Den Haag, E el f Beschreven route Verkeerswegen Schiedam De Stichting Fiets heeft een fietstocht uitgezet In de driehoek Den Haag, Delft en Pijnacker, die behalve door deze plaatsen ook door Waterin gen, Den Hoorn, Delfgauw, Oude Leede, Nootdorp, en Rijs- j wijk voert. Enthousiaste fietsers uit Schiedam kunnen de route van de tocht het makkelijkst be reiken door via Schipluiden naar Delft te peddelen. De tota le tocht wordt daardoor langer, maar die verlenging loont zeker de moeite. Vouwfletsbezitters kunnen natuurlijk altijd het ijze ren ros ln de kofferruimte van de auto stouwen en naar de be ginpunten In Den Haag of Rijs wijk rijden. Het is de achtste route die de stichting in de omgeving van Den Haag uitzet en illustratief voor de behoefte die nog steeds groeit aan prettige fietstochten. Deze nieuwe, die eveneens is ver- OEN HAAG Wegwijzer Paddestoel NOOTDORP Ypenburg PIJNACKER DELFGAUW ABTSWOUDE SCHIPLUIDEN schenen onder het motto (Ont dek Nederland op de fiets" en in de totale reeks de 94e is, leidt door het poldergebied ten n acker oosten van Delft, na een korte van 35 kilometer en i§ dus in ontmoeting i„Gt het bassenge- een halve dag gemakkelijk te bied ten zuiden van Den Haag. rijden. De tocht zelf heeft een lengte Nummer 94 begint in het Haagse Zuiderpark, een meer dan hon derd hectare metend recreatie gebied met bossen en bloempar- tljen rondom vijvers, gazons en speelterreinen. In dit park be vinden zich ook een kinderboer derij een pluimveehof. een openluchttheater en een zwem bad. Bij het Zuiderpark verlaten we Den Haag en rijden langs de Moerweg ln de richting van Delft. Men kruist het Erasmus- plein, volgt de Middachtenweg en slaat voor Overvoorde rechts af de Guntersteijnweg in. Deze weg uitrijden, bij wegwijzer 6197 richting Wateringen aan houden. Wateringen is een tuin bouwcentrum, waar groenten en fruitveilingen worden gehouden. Even voorbij wegwiizer 8920 is het linksaf rijden geboden en de Tomatenlaan inslaan. Aan het einde van deze weg in Waterin gen rechtsaf en verder het dorp doorfietsen. Bij de molen linksaf de Dorpskade op. Deze weg rechtuit volgen, langs het water over de brug en dan meteen linksaf de Zweth op. Deze weg wordt na enige tijd een fietspad. Aan het einde van dit pad linksaf slaan en het fietspad langs de grote weg door Den Hoorn vol gen. Bij de brug meteen linksaf richting Delft, maar bij het bord Delft rechtsaf de West- landseweg inslaan en dan de eerste weg links in de richting centrum. De fietsroute gaat midden door Delft. U moet onder het sooor- wegvïaduct rijden, over het wa ter en dan meteen rechts af de brug over, direct linksaf de Ka- naalweg in. Vlak voor het einde van deze weg gaan wij naar rechts de Botanie!aan m. Bij wegwijzer 1206 rechtuit en dan naar links de brug over en de fietsroute naar Pijnacker vol gen. Door Delfgauw rijden en bij wegwijzer 246 rechts de brug over naar Oude Leede. Wij blij ven de weg naar Oude Leede steeds rechtuit volgen in de richting Pijnacker. Bij de drie sprong linksaan houden en ver der fietsen over de Overgauwse- weg. Aan het einde hiervan rechtsaf slaan en de eerste weg links de Noordweg in Pij nacker nemen. Deze weg steeds rechtuit blijvn volgen naar Nootdorp, langs molen en Oude Weg. Bij wegwijzer 499 linksaf in de richting Delft slaan. Aan het einde van 't fietspad rechts aanhouden tot aan de voor-, rangsweg en dan naar links de grote weg volgen. Bij wegwijzer 3983 rechtsafslaan in de richting Den Haag en over de Delftweg langs de Vliet naar Rijswijk fietsen. Bij weg wijzer 10553 moet u onder het viaduct door en terugrijden naar Den Haag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3