Liefdesperikelen van gendarme Louis de Funès i mmmmmmsmmt. TCTTH FOR CHRIST HOUDT KOFFIEBAR IN DUBBELDEKKER MET DEAUTO OP STAP 1 3 1 W-V-. "SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 12 JULI 1973 Bekijk Antwerpen eens van de andere kant KM yn-fi yXS" Ter afwisseling gaan we ditmaal even de grens over: naar België. Denk eraan: ook al is er geen paspoortcontrole meer aan de grens, men dient een paspoort bij zicih te -hebben ais men in België is. De Belg moet zich te allen tijde kunnen legitime ren met een geldig identiteitspapier en dit geldt ook voor buitenlanders. Kan men zich nd'et legitimeren, dan kost dat een fikse boete. En nu gaan we dan Antwerpen eens van een andere kant bekijken, We bedoelen dat zo: we laten de stad de stad en ridh- ten ons naar die prachtige parken in het zuiden van de gemeente bij de wijk Wil rijk. Daarvoor zijn twee redenen. De eer ste is, dat Antwerpen in zijn centrum mo menteel Antwerpen niet meer is; dat hele gezellige stuk tussen Centraal Station en Groenplaats ligt overhoop in verband met de metro-aanleg. De tweede is, dat het prachtige park Middelheim thans, naast zijn eigen rijke beeldenverzameling, beeldhouwkunst uit Duitsland, Italië, Oos tenrijk en Zwitserland toont op de twaalf de Biënnale voor de beeldhouwkunst, die tot 8 oktooer duurt. DE REIS De weg naar Antwerpen per auto behoeft geen nadere routebe schrijving. Maar men kan de reis naar de Scheldestad haast net zo snel en zeker gemakkelij ker maken per trein. De retour- prijs (dagretour) bedraagt van Rotterdam 26,- eerste en f 18.- tweede klas en van Den Haag respectievelijk ƒ29.40 en 20.20. de plein tegenover van het station. Men rijdt mee tot de halte Koninklijke laan. Na de wandeling door de par ken keert men terug met bus 17 naar het C.S. of (dezelfde halte) met bus 5, die naar de Groen plaats rijdt. Dit laatste als men per se de wandeling door opge broken Antwerpen wil maken om nog wat winkels te kijken. zij-uitgang Daartegenover staan echter prachtige beelden als een ont roerend mooi portret, dat de grote Italiaanse meester Giaco- ido Manzü van paus Johannes XXIII maakte. Men zal daarom zeker, ook al zal men het wel licht niet met de heel avantgar- distische kunstuitingen eens zijn, met belangstelling van het geëxposeerde kennis nemen. Van Den Haag af kan men BIëNNALE de gehele dag om het uur (meestal twaalf minuten over Als men uit tram 15 is gestapt - - - J steekt men de weg over naar de het hele uur) en van Rotterdam op elk half uur (soms twee minuten later of eerder) ver trekken. Anderhalf uur na het vertrek uit Den Haag arriveert men al in Antwerpen C.S. van waar men weer elk uur terug kan. De meeste treinen vertrek ken om een kwartier voor het hele uur: de laatste trein gaat om 23,29 uur en is om 0.56 in Rotterdam en 1,17 in Den Haag. brede Koninklijke laan, die met haar statige allure die naam alle eer aandoet en naar Mid delheim leidt. Daar ziet men ai van enige afstand de vlaggen, die in een lange rij aan hoge masten wapperen ter gelegen heid van de twaalfde Biënnale. De wandeling erheen van de tramhale af heeft niet langer dan twintig minuten geduurd. En. moest men zich echt heb ben geërgerd dan kan men vol komen de (gemoeds)rust her vinden in het park aan de ande re zijde van de Middelheimlaan, waar de verrassend mooie eigen collectie staat. Dwalend onder de hoge bomen of over de brede grasgazons van het heerlijke park, waar het zeker op door- de-weekse dagen opmerkelijk rustig is, kan men er kennisma ken met beeldhouwwerk van de grote meesters als Rodin. Des- piau, Maillol, Meunier, Moore, Wouters en Zadkine. De bulWrager, beeld van de Belgische beeldhouwer Constantin Meuhïer (1831-1905). Dit beeld behoort -tot -de permanente col lectie van Mid'delheïm. Van het C.S. rijdt een aantal Langs de weg bij de toegang tot trams en bussen (trams 7 en 15 het park staat een kiosk, waar en bussen 5, 17 en 32) naar Mid- men entreebiljetten en een cata- delheim. Wij adviseren om tram Iogus kan kopen. 15 te nemen, die haar beginpunt De toegangsprijs bedraagt frs. 25,- heeft op het Koningin Astrid- per persoon, wat overeenkomt met ƒ1,87 Nederlands geld. De expositie is iedere dag open van 's ochtends tien uur af tot 's avonds negen uur in juli, acht uur augustus, zeven uur in sep tember en zes uur in oktober. Rechts van de weg bevindt zich het parkgedeelte, waar de Biën nale wordt gehouden; links dat waar de permanente collectie is opgesteld. Op de Biënnale is veel modem werk te zien. Er zijn daarbij staalconstructies van soms geweldige afmetingen, zoals een elf meter hoog beeld Koorddanser van de Zwitser Kurt Laurenz Metzker en de staalconstructie 13/72 van maar liefst acht bij achttien meter (1) van de Duitser Erich Hauser. wILRUKSE ^vogelenzang BIENNALcv> PERMANENTE BEELDEN TEN TOONSTELLING ACHTEGALEN PARK v//A-;-. MIDDELHEIM WANDELROUTE 500m ifjfVf. Toevluchtsoord, een marmeren beeldhouwwerk van de Zwitserse kunstenaar Robert Muller. Men kan er ook heel gekke din gen zien als het pop-geval. Om geving van de Italiaanse kunste naar Alik CavaliereHet Is een open huis met een keuken, die gemeubileerd is met onder an dere een oude Bosch-koelkast (niet eens een Zamssi!) en een tafeltje waarop de bordjes klaar staan. PARKEN In het Middelheimpark bevindt zich een restaurant met groot terras, waar het heerlijk toeven is. Op woensdag echter is het gesloten. Maar dan (en ook op andere dagen) kan men terecht in restaurant „De Nachtegaal", dat men bereikt (links van de weg) als men de wandeling langs de Middelheimlaan ver volgt. Ook dat restaurant be schikt over een flink terras, maar de zaak is wel enige klas sen minder dan die in het park. Bij „De Nachtegaal" slaat men rechtsaf (richting bord Cen trum). Na een paar honderd meter heeft men zowel links als rechts een Ingang naar het Nachtegalenpark, dat tot zons ondergang vrij toegankelijk is. Dat aan de linkerkant van de weg is wel het meest romanti sche. Langs het kasteelachtige bulten, waaromheen 'n klein ge bied voor het publiek Is afgeslo ten, komt men in het park met zijn fraaie waterpartijen, ruime grasgazons, zware bomen en prachtige beukenlaan. Men kan hier volop wandelen langs kronkelende paden of heerlijk rusten op één van de vele banken. En evenmin als in het Middelheimpark zal men hier buiten de weekeinden be paald niet over drukte behoeven te klagen. In het parkgedeelte asn de andere kant van de weg wordt tot 15 oktober de bloemen- en planten- tentoonstelling „Hortiflora" ge houden, die elke dag van 10—19 uur gratis toegankelijk is. Een catalogus kost frs. 5,-. Ongeveer in het midden van het park staat een restaurant met groot terras en speeltuin. De jeugd kan zich hier best amuse ren. En als ze genoeg heeft ge speeld heeft ie misschien nog ■wel plezier in het vlakbij gele gen kleine vogel- en dierenpark. Als men over de vele paden heeft gedwaald in een richting die pa rallel loopt met die van de eer der genoemde weg naar het centrum, verlaat men het park nabij een kruispunt van wegen, waar, vóór het op een hoek staande flatgebouw, de halte is van de bussen 5 en 17. KOSTEN Zo'n dagje Antwerpen eens van de andere kant bekijken zal ze ker voor veel mensen een ver rassing zijn. Daarvan zijn we overtuigd. En wat het gaat kos ten voor twee personen? Wel, een kop koffie (filter) kost plm frs, 20,-, Een lunch stellen we op frs. 80,- en 'n diner op frs. 150,-. Daarbij komen dan nog voor entree, trams en bus (acht fran ken per rit) en consumpties frs. ICQ,-; dat is in totaal frs. 700,- oftewel 52,50 voor twee perso nen. Wat er voor de reis bij komt hebben we al verteld. Tus sen haakjes: heeft men in Bel gië hoge nood dan kost dat vijf franken. Dat is wel het minste wat men aan de toiletjuffrouw kan geven. Een diner in „Coupe glacée" op de Keyserlei kostte volgens onze nota: twee sherry frs. 50,-, bief stuk met sla en pafat frites frs. 190,-, bier frs. 15,-, en koffie frs. 20,-. Bij het totaal van frs. 275,- kwam nog 15 procent bedfe- ningsgeld, zodat het eindbedrag werd frs. 316,- wat (door ons) naar boven werd afgerond tot frs. 320,-. Dan zit je met z'n tweeën al bijna aan de zeven honderd franken. En als je dan nog op de Meir bij Leonïdas die geweldige bonbons van frs. 14,- per ons wilt kopen, ja.,dan moet er bij het grenswisselkan toor, of bij de man die in de trein langskomt om geld te wisselen, maar even wat dieper In de beurs worden getast. De opmerking mag ten slotte nfefc achterwege blijven, dat men van die zevenhonderd franken geen bokkesprongen kan maken. Een (klein) glaasje sherry kost tussen de frs. 25,- en de frs. 20,-, een slaatje en een smake lijk portie ijs kosten meer en vraagt men voor de maaltijd in een zaak van middelklasse een biefstuk van de haas dan be taalt men daarvoor frs. 190— 200,-, 'Schiedam - "De gendarme op vrijersvoeten" ("Le gendarme se manie") van Jean. Girault was vijf jaar geleden de vierde ■film in een reeks, die Louis de Funès nog populairder maakte dan hij al was. Zo'n serie heeft altijd de neiging er met het Klimmen van het aantal afleve ringen niet beter op te worden en de reeks "Gendarmes" maakte daar geen uitzondering op. Niettemin kan men zich deze week in PASSAGE best vermaken met de capriolen van De Funès, een geboren down. die zich moet hoeden voor een irritante overdaad. Hij danst ddfemaal met een als vrouw ver klede misdadiger, hij legt een schriftelijk examen af voor een hogere pohtterang en hij zit naast een non in het zijspan. Dit soort humor houdt oog wel stand, zolang men niet al te hoge eisen stelt aan het het kie telen van de lachspieren. Dan blijkt zo'n vakman als Girault in het blijspel-genre ongetwij feld is zich te buiten mogen gaan aan dezelfde dommigheden als De Funès op het lijf zijn ge schreven, zonder dat het in we zen opvalt. Af en toe zou men willen, dat er ook heden ten dage nog zulke orgecompliceer- de kluchten worden gemaakt, al was het alleen maar voor de laa- êe en warme vakantieweken. Louis de Funès op vrijersvoeten als geüniformeerde gendarme ir> PASSAGE.. Er is al genoeg zwaarwichtig wsrk met geëngageerde the ma's, die de bioscopen niet vul len! In aile matinees brengt PASSAGE "Dik Trom en het Circus" met ome vaderlandse, door C.Joh. Kdeviet ontworpen dikzak, aan wie pas nog, achterstevoren op een ezel, een compleet stand beeld is gewijd, onthuld in te genwoordigheid van de klein zoon van de auteur van tiental len (meestal historische) jon gensboeken. Naaldwijk Youth for Christ afdeling Westland houdt van zaterdag 21 tot en met 29 juli een groots opgezette koffiebar- week. 's Middags wordt de week geopend mest een wat on gewone tocht door Naaldwijk. Een team medewerkers van Youth for Christ zal met een geluidswagen en een aantal spandoeken de nieuwe aar- winst van YFC een onverva!4 Enge se dubbeldekker aan «1* Naald wij kers tonen. Met dczn bus wil de groep plaatsen f West-Brabant bezoeken waar het jeugdwerk nog ln de kin derschoenen staat. De bus lijkt na de verbouwing op een mini-koffiebar. De Y F Gleden zien ln de bus een ideaal ontmoetingscentrum, waar iedereen kan komen pra ten. over het evangelisatiewerk van YFC en alles wat daar mee samenhangt. ïn het gehe le Westland za' het tijdens de koffiebarweek bruisen van ac tiviteiten, Op de openingsdag is het gebouw aan do Rem- brandtstraat ook open. Een paar sprekers zullen een leiding houden. Daarna volgt een optreden van de groep Destination. ïn alle Westiandse plaatsen zul en affiches wui- den aangeplakt en bovendien staan op de weekmarkten, en de strandcamning boeken stands van YFC. D-> zes volgende rvrnden treedt bij YFC de bekende grotn rtie Advocates" op. Tijdens bun optreden in NaaUwnk worden er televisieopnamen gemaakt. De week wordt afge sloten met een grote morrtes- tatie in de 's-Gravenzandse Het Interieur van de bus is verbouwd tot een gezellige mini-koffiebar, waar iedereen binnen kan komen va'llen om een gezellig praatje te maken veilmghallen met medewer king var. de Amerikaanse groen „The Continental Sin- ge» Het optreden van deze over de gehe'e wereld beroem de formatie vindt plaat? op zondag 21 juli.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3