WE MOGEN MEER VERLIEZEN' Ki SPSV in zorgen a derby op Javanti 's als lokkers op Nationale „INTERNE SPANNINGEN ZIJN VERDWENEN" Raymond Morales liÊÊi Gaby Miimeboo komt niet 0. 1 li Holv kan zich tegen Lvnden waarmaken ZATERDAG 14 JULI 1973 r, Schiedam Schiedam mikt dit jaar op het kampioenschap. De komst van de geroutineerde en graagslaande Ray mond Morales (Holy) en all-rounder Hans Vroon (Neptu- nus) plus de doorbraak van jeugdig talent Gerard Blac- quire 2orgden in het vroege voorjaar voor groot Schie dams honkbal-optimisme. Dit jaar moest het er dan ein delijk maar eens van komen, zo redeneerde men op Har- ga. Inmiddels is de competitie de helft al weer gepasseerd. Schiedam heeft drie (overigens wel ongelukkige) nederla gen moeten incasseren er moet het Haagse VUC op de bo venste plaats dulden. De Hagenaars hebben zo op papier een minder makkelijk competitie-slot en komen boven dien nog naar Schiedam toe. Reden genoeg om optimis tisch te blijven, maar tegelijkertijd goed te beseffen, dat men zich geen mistappen meer kan permitteren. Raymond Morales "het kan nog" Raymond Morales, dit jaar goed voor een slaggemlddelde van 0,335, kijkt wal zorgelijk, wan neer de Schiet!amse kampioens kansen ter sprake komen. Mo rales: „We hebben al veel pun ten verspeeld. Verliezen mag nu echt niet meer gebeuren, want dan redden we het waarschijn lijk niet meer. Ergens is het in ons nadeel, dat er dit jaar zo weinig doubles gespeeld worden. De meeste andere clubs hebben maai één behoorlijke werper, tei ij! wij met Hans Vroon en Aad van de Hamer twee gewel dig sterke pitchers hebben. Ik heb met name de Indruk dat Hans Vroon nogal eens wordt onderschat, want wat mij be treft zou Hans best wat vaker ingezet mogen worden. Hij is vooral tactisch erg sterk." Toch hjken er op het verdedigen de vlak bij Schiedam niet zo veel zorgen te bestaan, Waar het noga! eens aan schort bij de door St. Maartensdijk gespon sorde equipe, is het vermogen om rondjes om vijandelijke pit chers' te draaien, om te scoren dus. Morales- „rnderdaad, onze aanval laac-het soms wel eens afweten. Zelf ben ik ook niet helemaal vrij van schuld. Bijvoorbeeld te gen VUC (Schiedam verloor met 1—0 in de laatste innings) hadden we het derde honk be zet, toen ik aan slag volledig faalde. Toch vind ik, dat er meer inzit dan er tot nu toe is uitgekomen. Ik heb het idee, dat we met een andere slagvolgorde meer succes kunnen halen. Bo vendien is het loopwerk van ve len van ons voor verbetering vatbaar, want we verspelen nogal eens kansen doordat er bijvoorbeeld, onhandig gestolen wordt. Zoiets kan je toch punten gaan kosten." POSITIEF De 25-jarige Morales wil wel graag kwijt, dat bovenstaande xrit.ek in de eerste plaats pasi- tief bedoeld is.' „Kijk eens, het gaat erom dat het gehele team. inclusief coach Cor van de Vel de, eruit haalt, wat erin zit. 5wb Sr (r Moroles ih aclte, bezig om Schiedams zoveelste zege te bewerkstelligen verliezen mag niet meer Geen enkele coach is volmaakt, ook Cor van de Velde niet. Die man heeft net zo goed zijn zwakke punten. Belangrijk vind ik echter, dat hij er via allerlei gesprekken in geslaagd is. om een goede teamgeest op te bou wen. Want neem maar van rae aan, dat het in het begin van het seizoen niet zo best boter de." „Er zijn drie vaste eerst e-team- speiers bij gekomen en dat gaf spanningen, omdat er mensen hun plaats zouden verliezen. In middels heeft Van de Velde con sequent de beste mensen opge steld en bij de anderen voldoen de begrip gekweekt als zij ge passeerd waren. Het gevolg is nu, dat er bij ons een uitsteken de sfeer heerst. Ik heb het bij Schiedam prima naar miin zin." De vraag of hij volgend seizoen mogelijk weer naar Holy terug gaat (een gerucht dat in Hof kringen hardnekkig de ronde doel) vindt dan ook weinig posl- tieve- weerklank. Morales; „Dat gerucht heb Ik ook gehoord. We], laat ik hier duidelijk over zijn: die kans zit er nauwelijks in. Hoewel ik er van mijn zes tiende jaar af heb gespeeld, is er teveel gebeurd om die stap te doen. Trouwens, Schiedam bevalt me uitstekend en er is geen enkele aanleiding 'om te vertrekken. En zelfs al mocht het bij Schiedam mislopen, dan nag zuilen er bij Holy eerst een paar bestuursleden moeten ver dwijnen, eer ze mij daar terug zien." SOMBER Vervolgens doet Raymond Mora les (die in Krimpen aan de IIs- sel in het lager onderwijs zit en voor zijn MO acte Engels stu deert) een hele geschiedenis uit de doeken. Over de omstandig heden die geleid hebben tot zijn vertrek bij de Vlaardïngers. Het komt erop neer, dat er gedu rende bet vorige seizoen tussen het Holy-bestuur en Raymond Morales (als woordvoerder van de spelers raad) een wantrouwi ge sfeer groeide. Een sfeer die de voedingsbodem, bleek voor nogal wat conflictjes en die uit eindelijk leidde tot bet Holy-ver- zoek aan Morales om achter stallige contributie te betalen. Morales; „Ik wist niet wat ik las. Er bestond namelijk een af. tpraak tussen mij en Co Smit (ex-Holy-voorzitter), dat ik in plaste van een onkostenvergoe ding kwijtschelding van contri- bufie zou krijgen. Nu kwamen ze opeens met zo'n brief. Wel, ik kreeg de indruk dat ze me weg wilden hebben." Iets dat uiteindelijk ook gebeurde, want na veel vijven en zessen kon Morales voor Schiedam gaan honkballen. Raymond Morales: „Eerlijk ge- zegd zie ik de toekomst somber in voor Ho!y. Ik zou dat ontzet- lend jammer vinden, want ik heb er jarenlang met plezier ge speeld. Sinds Co Smit weg is, zijn de zaken er niet beter op geworden. Er zijn veel capabele mensen vertrokken en zoals het nu bij Holy gaat, zie ik de dub langzaam te gronde gaan. Een droevige ontwikkeling voor een club met zo'n accommodatie en een enorm potentieel aan jeugd. In deze omstandigheden blijf ik voorlopig graag bij Schiedam. We moesten maar eens probe ren dat kampioenschap te pak ken dit jaar." Schiedam De volleyballers van de Schiedamse politie zitten volop in de zorgen. Problemen rond het voortbestaan van deze tak van sport, al jarenlang op nationaal politieniveau op hoog plan. Want steeds weer reikte SPSV in de nationale politieconpetitie tot eer volle resultaten, terwijl in de NeVoBo ook het afgelopen seizoen een plek in de tweede klasse met succes kon worden verdedigd. Maar SPSV twijfelt nog, de kans dat de Schiedammers geen representa tief team op de been kunnen brengen is groot. Maar ook kwantitatief lijkt het onmogelijk om voldoende spe lers voor de competitie te kun nen inschrijven. Woordvoerder de heer Brouwer daarover: „Er zijb drie spelers weggegaan en daardoor hebben we er slechts vijf over. In een brief hebben we de NeVoBo om uitstet ge vraagd, maar hoewel we druk bezig zijn spelers op te sporen, ziet het er niet naar uit dat zoiets ook zal lukken". Want ook SPSV is verplicht ten min ste negen spelers in te schrijven, maar door het vertrek van Ma liepaard, Rietkerk en Batenburg verdween het grootste deel van de selectie. Nochtans heeft SPSV de hoop niet opgegeven en zoekt binnen het korps naar spelers dit de opengevallen plaatsen kunnen'gaan bezetten. Brouwer: „Officieel mogen we geen buitenstaanders aantrek ken, dus moeten, we binnen het korps zoeken naar spelers. Ik hoop dat het lukt, al zullen het dan vermoedelijk geen echte volleyballers zijn". Oorzaa van deze bedrijvigheid: als PSV stopt en volgend jaar weer zou willen beginnen, start het in de vierde klasse. Of beter gezet, twee klassen lager dan het nu nog mag uitkomen. Schiedam Na dc wat teleurstellende resultaten van de laatste weken wacht de cricketüefhebber alweer de tweede ontmoeting tussen Excelsior en Hennes DVS. Op Harga won de formatie van captain Wim van der loot» maar juist op Thurlede maakte Excelsior naam ais de soms verrassend sterke ploeg. Juist de derby tussen de beide tweede klassers nivelleert elk krachts verschil, ook ai won Hermes de eerste wedstrijd dan ook verdiend. Voor hetzelfde geld werpt nu Excelsior zich op als de winnende equipe. De derby,, per traditie onvoorspelbaar waar het de uitslag betreft. Hermes heeft enkele rustige weken achter de rug, twerwijl Ex celsior zowel in dc knock out competitie als in de normale com petitie moest doorgaan. Beide ploegen kunnen dit competitiever loop aanvoeren als voordeel, maar op Thurlede zelf worden pas echte bewijzen aangedragen. De wedstrijd beging 's ochtends om 11 uur. Opstelling Excelsior: W. v. Gelderen (captain), H. Kornet, W. Put ter, T. de Veth, R. Schewe, Th. Janse, A. Broeren, H. Rensman, P. v. Gelderen, J. Schenk en P. Batenburg. Opstelling Hennes DVS: W. A. v. d. Sloot (captain), A. Stouthan- j del; J. Beijer, R. Borranj, J. Geeratz, H. Henschel, R. Stouthan- del, K. Verburg, J. Willems, M. v. Wijk en W. J. v. Wijk. Het overige programma luidt: Hermes DVS2-Victoria, Concordia- Hermes DVS 3. Vreugde om een spectaculaire vang. Theo van de leist achter gangmaker Jan Bergman. Toen nog omgebouwde Mcrbyleftes, morgen achter fonkelneirwe Javanti's. Schiedam Twee manches met in totaal tien renners achter de fon kelnieuwe Javanti-demies, vormen het absolute hoogtepunt van dc nationale die komende zondag op de wielerbaan Schiedam verreden wordt. Deze Javanti's, sinds kort in beheer van de nieuw gevormde „Stichting bevordering wielersport", moeten de baansport nieuwe im pulsen geven. Dat daarbij de Schicdamse wielerbaan de „primeur" krijgt om deze snelle motortjes voor het eerst op de baan aan het publiek te tonen, ligt voor de hand. Immers in Schiedam broeide reeds lang de wens naar spectaculaire baanraces. Reden waarom Jan Gordijn een Bobylette bromfiets omsleuteide tot „derny" en j vanaf dat moment de wekelijkse populaire werd opgefleurd door de bont gekleurde brommers. Want de baancommissie beschikt thans over vier snelle Mobylettes. Hoewel de brommers baanbre kend werk verricht hebben, worden ze komende zondag ver drongen door de snelle en mo derne Javanti's die op meerdere wielerbanen in Nederland zullen worden ingezet om de baansport te stimuleren. Achter de dernies rijden Jan Breur (Schiedam) Fred Groofcz magers (Rotter dam), Wim Hofstede (Waterin gen), Gerard Koop (Waterin gen), Theo van de ieist (Rot terdam), Nico Moermand (Maas sluis), Jan Vos (Rotterdam), Anton Werner (Bilthoven), pe ter. van Wijk (Rotterdam) en een in Oudenbosch gecontrac teerde Amerikaan. Deze renners duelleren in twee manches vijf renners per manche - om de finaleplaat sen. De eerste twee per manche Wcftr..:. utomatisch geplaatst, asngsvu.d met de derde aanko mende renner' die van de twee manches het snelst was. Het programma voor de Nationa le omvat verder: Dertig ronden in lijn voor amateurs, sprint voor nieuwelingen, tijdrit één ronde met vliegende start voor adspiranten, tien ronden punten- race voor jeugd, tien ronden in lijn voor meisjes, tijdrit één ronde met vliegende start voor- nieuwelingen, klassementsrit 25 ronden met 5 klassementen voor amateurs, sprint voor adspiran ten. afvalrace voor jeugd, tien ronden puntenrac i voor meis jes, handicaprace over 5 ronden voor meisjes, achtervolging over. 12 randen voor nieuwelingen, h and icaprace over 8 ronden voor adspiranten, rit over onbekende afstand voor jeugd, premiekoers over onbekende afstand voor amateurs. Als laatste, onderdeel van het programma, dat om 2 uur begint, volgt dan de finale- derny koers over 80 ronden. m! Schiedam Zowel Holy als Schiedam staan morgen voor een eblangrijk duel. VoorHoly de dringende vraag hoe de for matie zich onder nieuwe coach Rob Middendorp gaat ontplooien en of de wat weggeëbde punten- honger weer zal terugkeren. I" Vlaardinge ontmoet Holy bet Badhoevedorpse Lyndeo dat vo rige week in Schiedam vijf in nings lang een goede indruk achterliet, maar na Schiedams eerste öimt plotseling in de fout ging. Echter juist Holy zal zich in dit duel willen waarmaken, waardoor de wedstrijd die om Z uur begint, weer eens een ou derwets fanatiek duel kan wor den. Voor Schiedam ligt de situatie an ders. De formatie van coach Cor van de Velde komt in Den Haag In actie tegen Laakkwar tier eti weet dat verlies fataal kan zijn. Willen de Schiedam mers. koploper VUC nog serieus kunnen bedreigen dat moet be- slist gewonnen worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4