SCHIEDAMSCHE COURANT Eleetriciteitsbedrijf houdt gegevens achter over kerncentrale op Maasvlakte HERMIN Distels bedreigen Westland en Delft Dubbele ballonoplatiiig Padvinders naar Engeland Van NS- Schiedam tot in Vlaardings centrum Aanleg van ringlijn wel nodig? Hollandia" wordt straks „Menken" BESCHULDIGING IN OVERLEG RIJNMOND Bromfietser geeft geen voorrang Woensdag 18 juli 1973 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 ONAFHANKELIJK DAGBLAD klaehtendienst 376792 99ste jaargang no. 24768 SCHIEDAM EN KETHEL uit komen te zien. Deze door asielbeheerder E, Boerma en inspecteurpenningmeester C. Sperman van de Schiedamse dierenbescherming vervaar digde maquetteis vanafvan daag te zien in een vitrine in de hal van het station'Schie dam-Rotterdam West. Hoeveel de kosten zullen bedragen en worden begonnen, is allemaal nog niet bekend. Wel heeft het gemeentebestuur half en half een bedrag van twee ton voor de nieuwbouw toegezegd. Ook weet men..al;waar het nieuwe tehuis voor zwerfdieren ver schijnt: De dierenbescherming heeft een terrein aan de An thony Fokkerstraat op het- oog. L/ I Vlaardingen/Shiedam De langverwachte busroute „om de Noord" is erdoor. De ret begint dit najaar, op 20 okto ber, met een nieuwe vervoersregellng, waardoor het openbaar vervoer in de Schiedamse en Vlaardïngse noor delijke woonwijken een belangrijke verbetering onder gaat. De busroute zal voeren van het NS-statïon in Schiedam via het centrum van Schiedam langs de ziekenhuizen van die gemeente, de Schiedamse wijk Groenoord, de Vlaar- dingse wijk Holy naar het Holy-ziekenhuis en vervolgens naar het Vlaardïngse centrum. Vlaardïngse deel van de route tijdelijk een ander traject wor den gereden. Richting Vlaardin- gen-centrum zou dan via de Prins Bernhardlaan en in de richting Holy via de Burge- meester Verkadesingel zijn te bereiken. De RET-bus gaat met het num mer. 52 rijden. Bus 52 zou aan vankelijk niet tot in het cen trum van Vlaardingen komen, maar door een door de Vlaar- dmgsc wethouder Kloots voorge stelde wijziging, gedaan tijdens Met is de bedoeling de bus, zodra de Burgemeester Heusdenslaan gereed is, van het Holy-zieken- huis af via deze laan naar het centrum van Vlaardingen te la ten rijden. De Burgemeester Heusdenslaan (de verbindings weg tussen Schiedam en Vlaar dingen) is vermoedelijk in het voorjaar van 1975 geheel tot aan de Burgemeester Pruissingel doorgetrokken. .n afwachting van de gereedko ming van de Burgemeester Heusdenslaan moet op het de laatste bespreking tussen de P.F.T, Sch:edam en Vlaardingen op 25 juni, gebeurt dat wel. Zij het cp proef. De RET wil de proef met 52 een jaar houden, Daarna zal worden bezien bi het misschien toch be ter is het eindpunt bij het Holy- ziekehuis te bepalen, zoals aan vankelijk de bedoeling was. Rest voor de RET nog het aan vragen van de vervoersverguc- nirigen bij de diverse gemeen ten. Ook het vervoersplan moet de formele weg van goedkeu ring door de gemeenteraad nog gaan. De besprekingen over een „bus lijn om de noerd" dateren al van één april 1971. Daarna kwa men de Schiedamse en Vlaar dïngse wethouders Bolmers en Kloots en de RET-directie (Van 1.eeuwen) nog vier maal bij el kaar" ter bespreking van ver voersplan, exploitatiekosten en een enquête, die op de Schie damse en Vlaardïngse buslijnen is gehouden. Er werden er 29 (100 gehouden Volgens de RETEa de buslijn nog gcedkoper dan gedac'-t, Een meevaller, die alleen ue RET zcif geldt, omdat de beide be trokken gemeenten niets aan de lijn meebetalen. In onze krant van afgelopen za terdag ontkende een woordvoer der van het EZH dat de aanleg van de bovengrondse leiidng af hankelijk is van de aanleg van de kerncentrale. RINGLIJN Om Rotterdam zal namelijk een ringlijn van 380.000 voli mtfëten worden aangelegd om de elec- tricieteitsvoorzieningen in Zuid- Hoïland zeker te stellen. Het niet aanleggen van de ringlijn zou betekenen dat er meer lei dingen van 350.CÖÖ volt - met de daarbij behorende, het land schap ontsierende hoogspan ningsmasten in Zuid-Holland moeten worden aangelegd. Het Rijnmond-lid Van der Star stelt echter in zijn vragen, dat mogelijk de beslissing over de 380.000 volt leiding ongedaan ge maakt kan worden, omdat de beslissing over de kerncentrale op de Maasvlakte nog niet is genomen. Hij vraagt, welke stappen bet da gelijks bestuur van de Rijn- O 5? Vlaardingen/Schiedam/Maassluis De overname door Menken Landbouw van Nestlé's Consumptremeikbedrijf mèt de serie van zes melkdistributiestatioiis heeft geen di- rekte nadelige gevolgen voor bet personeel. Een gedeelte (22 man) van dat personeel vormen de werknemers in de Hollandia-depots in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis- Zij zullen voorlopig onder de cude (Hollandia-) naam blijven werken. Hollandia maakt deel uit van het Nestè- concem Vanuit de melkdepots achter de oude Hollandia-melkfabriek aan de Vlaardïngse Oosthavenkade, aan de Schiedamse Vriend schapsstraat en aan de Maas- sluise Noorddijk wordt de melk gedistribueerd naar de melk handelaren en naar de levens- middelenzaken. Ngens zeggen van Menken-di- rekteur Menken ging het niet meer zo best met het Nestlé's Consumptiemelkbedrijf. Met name het distributiepatroon wij zigde^ zich te snel voor Hollan dia (|lestlé). Er treedt de laat ste jaren een sterke verschui ving op van de verkoop van melk. Steeds meer levensmidde len-detailhandels gaan melk verkopen. Daarvoor is een een malige verpakking gewenst, terwijl de melkhandel nog voor al werkt met flessen. Die aan passing denkt Menken beter en soepeler 'e kunnen maken, en dat met een sterk uitgebreid as sortiment. De Hollandia-werknemers van de distributiedepots kunnen blijven werken, aangezien bij de fusie besprekingen volgens de direk- tie de handhaving van de werk gelegenheid voorop stond. „Maar zij zullen zich wel moe ten richten naar onze policy", vulde de heer Menken aan. Dat betekent onder andere een op schroeven van de produktiviteit. Menken heeft zich een termijn van twee jaar gesteld voor de omschakeling. In die tijd zal ook de Men ken-naam ingevoerd worden. Delft De distels op het nog mjg maar enkele weken geleden braakliggende terrein van de Technische Hogeschool bedreigen Delft en het Westland. „Eigenlijk is het al té laat om nog maatre gelen te nemén", zucht een veranderd. Da?" gebeurde tijdens een vergadering van provinciale staten. Tot voor die vergadering bepaalden de voorschriften dat terreinen distelvrij gemaakt moesten worden zodra het on kruid zou gaan bloeien. van de landbouwers, die De nieuwe, aangepaste, verorde- voor volgend jaar een dis- nmg bepaalt dat gebruiker of eigenaar van een terrein ver- telplaag vreest. „Zeker een pjlCbt :s distels te rooien als een kwart van alle distels is al lastgeving van B. en W. is ont- uitgepluisd. Het is gewoon vangen. In die lastgeving staat "•fa3npzilig", aldusTaffdböti- - Tévéns" biiméir'Wëlkè teïrÉpfbèt' rooien moet plaatsvinden. Hij wijst erop dat de tuin- of ge bouwendienst van de Technische Hogeschool niet heeft voldaan aan de verplichting die is neer gelegd in de provinciale distel- verordening. Daarin staat dat de gebruiker of bij het ra gebre ke blijven daar van de eigenaar verplicht is de distels te trekken voordat zij gasn bloeien. Volgens een woordvoerder van de provincie hoeft een gebruiker of eigenaar van een terrein pas Gedeputeerde Staten stemden er Een aantal statenleden uitte tij dens de bewuste vergadering de wens orri de bele distelverorde- n;ng maar aan de kant te zet ten, maar gedeputeerde staten gingen daar niet op in. „De noodzaak van een gereglemen teerd optreden is beslist nog aanwezig", argumenteerde het provinciale bestuurscollege. EEN SOORT distels te trekken, als hij een lastgeving van burgmeester en wethouders beeft ontvangen. Daarin staat tevens binnen wel ke termijn het terrein distelvrij moet zijn. De Technische Hogeschool echter zegt dat zij geen lastgeving van B. en W. heeft gehad. „We zijn gistermiddag overigens wel met maaien begonnen". wél in toe dat het aantal soorten distels dat gerooid moet woelen tot één zou worden terugge bracht. omdat de overigen steeds zeldzamer worden. De akkerdistel (CLrsium arvense) valt daardoor nog steeds onder de verorden tog. De Sonchus, die anders ook getrokken moest worden hoeft niet meer te wor den gerooid. De provinciale distelverordening is Van gemeentezijde wordt ontkend De nog weelderig bloeiende akkerdistel aan de Rotterdam- seweg in Delft die een bedrei ging vormt voor Delft en het Westland. dat burgemeester en wethouders eerst een lastgeving moeten verzenden. Een woordvoerster zei: „De eigenaar moet ervoor zorgen dat dc distels gespoten pf gerooid moeten zijn voordat ze gaan bloeien. Van een lastge ving is ons niets bekend. Wij hebben de TH attent gemaakt op de weelderige distelbos, na dat de afdeling plantsoenen van de gemeente daarover door een particulier was benaderd". I Maar liefst twee reusachtige luchtballons stijgen zaterdagmiddag op vanaf hef Fortuna-ferreïn. Aan boord van een ervan bevin den zich de bekende bailonvaarders Jan en Ninï Boesman. In te genstelling tot eerdere berichten gaan de met gos gevulde kolos sen niet om half twee, maar pas tegen half vijf de lucht in; Maar vóór die tijd valt er genoeg te zien. Want ook de voorbereidingen zijn interessant. De balloncpstijgïng vormt de opening van de ieugdvakanfieweken '73. '-hiedam Op de hoek van de Nieuwe Damiaan/Burgerneestsr van Haarenlaan heeft de 35-ja- rige monteur R. S. met zijn bromfiets geen voorrang ver leend aan de 71-jarige automo bilist G. J. A. bromfietser moest voor beh;.n- deling van een gekneusd been j naar het ziekenhuis, waarna hij huis -kon. GEBOUW BLIJFT In de Hollandia-fahrlek in Vlaar dingen wordt al enige tijd geen consumptiemelk meer geprodu ceerd. Nestlé produceert er in de diepvriessector, en die akti- vitelten gaan onveranderd door. De overname betreft uitsluitend de sector melk en melkproduk- ten. In Vlaardingen heeft het j Hollandia-depot een omvang j van 200 vierkante meter. Van j daaruit wordt jaarlijks een klei- j ne tien miljoen titer consumptie-1 melk gedistribueerd. Op 2 augustus vertrekt de groep naar het een week durende kamp, Verkoop of ontruiming van het daarna zullen de Schiedammers een week bij Engelse gezinnen lo- Hcüa^diz-comp.ex (waar al enj- geren. Op 18 augustus komen ze weer terug, ge trd cp gezinspeeld wordt) zit - er volkans Menken met in. |0olt de overjge afdelingen van de Tono-groep gaan op vakantie. Der- Maar als dat wel eens zover tjen andere senioren gaan in Schaick kamperen, waar van 4 tot en met 11 augustus de junioren zich eveneens in tenten zullen ophou den. Schiedam Zeven senioren van de Tono-groep van Scouting Schie dam nemen in augustus deel aan een internationaal kamp in de En gelse plaats Darlington. Schiedam/Vlaardingen. Het Eleetriciteitsbedrijf Zuid-Hol land (EZH) heeft gegevens achtergehouden die van be lang kunnen zijn bij het nemen van een beslissing over de aanleg van een kernenergiecentrale op de Maasvlakte. Deze beschuldiging is geuit door vertegenwoordigers van het Biologisch Station Weevers Duin in Oostvoorne en de Stichting Het Zuidhollandse Landschap in een overleg met vertegenwoordigers van de Rijnmond over het vooront werp streekplan Rijnmond. Naar aanleiding daarvan heeft het Rijnmond-lid W. van der I Star (PvdA) vragen gesteld aan het dagelijks bestuur j van het Openbaar Lichaam Rijnmond. I Kij vraagt daarbij of het EZH in- zijn, wanneer de keroenergie- I derdaad schuldig is aan het centrale er inderdaad komt. I achterhouden vat» gegevens die Air de kerncentrale op de Maas een belangriike rol kunnen spe len bij het ter zijner tijd door de Rijumondraad te rennen be sluit. De vertegenwoordigers van het vlakte niet 2ou worden aange legd. zou volgens rie vertegen woordigers kunnen worden vol staan met een leiding van 150.000 volt in plaats van 380.000 VDlt. mocht komen denkt Menken met weinig moeite een andere plaats te vinden voor de melk- distributïe. De kabouters hebben reeds een „Smurfk&mp" achter de rug. Biologisch station en de Stich- Ztj vrezen dat de bovengrondse ting verkondigden bij het over- leiding van 380.000 volt een leg, dat de leiding die van de ware slachting zal aanrichten Maasvlakte naar het gebied ten onder de vogels die langs de noorden van de Waterweg moet kust trekken. Per jaar zouden gaan Jopen alleen nodig zou dat er tienduizenden zijn. mond denkt te nemen om dat te bereiken. De gemeente Rotter dam zal overigens moeten be- - slissen over de centraie. Dt heer Van der Star merkt ver der op, dat het EZH door het achterhouden van informaties politieke druk zou hebben uit geoefend. POLITIEKE DRUK Hij vraagt het dagelijks bestuur van de Rijnmond of het van mening is dat, indien het EZH er in zou zijn geslaagd om de 380.000 volt leiding aan de aan dacht te laten ontsnappen en deze min of meer „geruisloos" zou zijn aangelegd, in een later stadium dit door het EZH zou kunnen worden gebruikt als middel om weer politieke druk te kunnen uitoefenen op het be sluit een kernenergiecentrale op de Maasvlakte te bouwen, „om dat er al zoveel kosten zijn ge maakt". Een overigens vaak gehoord argument om iets door te duwen", aldus de heer Van der Star.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1