nam twee jaar FORTUNA IN DE BREEDTE STERKER Engelse les voor Excelsior Schiedam overtuigt 515 inschrijvingen Pijl en Gorver tekenen 5 OMO iet complete wasmiddelQjVl' AAT REYGERSBERG hattrick Vlaardingen De voorbereidingen voor de „all-in zwemfi* nales in het Kolpabad volgens een „zwaar'» beproefd sys teem zijn afgesloten. Van Gasometer (tijd) tot aan nieuwe wedstrijdlijnen en nieuwe startblokken toe heeft het 50-metcr bassin, waarin 17 jaar terug de Olympische zwemploeg trainde voor Melbourne, een nieuw gezicht ge kregen. De all-in finales in VLAARDINGEN <28 en 29 juli) - kosten enkele tienduizenden guldens uit de Stichting 700 jaar-pot - hoopt dc commissie als aanloop te zien tot eventuele in ternationale wedstrijden. Coeniaan en voor parkeerplaats is de afgesloten Westlandseweg aangewezen. Want Vlaardingen moet slagen. Niet alleen om de kosten te compenseren, maar Vlaardicgen •wil niet zijn vier zwemvereni gingen (VZC, Viking '60, "WIK en Shell) «n de Vlaardingse ReddingsBrigade, die alle vijf nauw bij de organisatie rond dit topevenement zijn betrokken, de ambassadeur blijven. TOPSPORT Maarten Hoogerwaard, twee jaar terug al inspirator tót dit evene ment in.. Vlaairdingen; „het ta- lent dat VEa-axdingen ai die ja ren vla de Vlaardingse Zwem dub heeft voortgebracht, heeft er zich jaren op kunnen verheugen dat het naar alle windstreken kon worden uitge zonden. Daarom ook willen wij de KNZB laten zien dat Vlaar dingen iets terug kan doen". Dp het binnenterrein van het Kol pabad mogen op beide dagen al leen auto's van genodigden wor den geparkeerd. De kans is niet uitgesloten dat het buitenbad binnen afzienbare tijd zal worden overkapt. Leden van het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie hebben al excursies ondernomen naar zwembaden waar al met een zg. luchtbal wordt gewerkt. Hoewel de kos ten daaraan verbonden zeker meer dan IOQ.OOO gulden zijn, is het plan van de sportraad zeker niet de ijskast in gedreven. Waarmee men, met eventuele realisering, wil zeggen dat Vlaardingen öp gebied van wed- strijdzwemmen wil bijblijven. Het 50 meter bassin, klaar voor de fincles. E» verder: „eenideale gelegen heid voor de Vlaardïnger om topsport eerfs van dichtbij te sten» De Stichting 700 jaar ziet dan ook de zwemfinale ais hét sporteve nement in dit feestende jaar, •- Daarom ook die lange voorbe reiding. Ook al is het plan van de sportieve Vlaardïnger (Maar- ten Hoogerwaard) in eerste in stantie met veel reserves ont vangen van: „Hoe kunnen wij dat orgniseren" en: „we hebbën er gesn ervaring mee, zijn er vooral het laatste half jaar veel commissies gevormd die", al dus Maarten Hoogerwaard zelf, „nu zo goed als de organisatie rond hebben". KLASSERING TRIBUNES Aan de. lange zijden rond het Kol pabad buiten komen twee tribu nes, die inclusief andere zitplaat sen een. capaciteit van duizend toeschouwers kunnen hebben. V Het dakterras van het Kolpabad dient voor die gelegenheid als plek voor genodigden. De hoofd ingang van het zwemspektakel is op 28 en 29 juli aan de J. P. De aantrekkingskrach ivoor het zwemgebeuren m Vlaardingen. zijn de Vlaarddngers die van de finales in Meppel vorige week zijn geklasseerd voor Vlaardin gen. Zoals Ada Pors als zesde is geplaatst op de 200 meter vrije slag dames, Betty Schuit als tweede achter Gonrie Gramme- De Vos op de 2Gfl school en Rob de Gier als derde 3s geplaatst op de 2ÖÖ rug achter Adri van Excel van Njord '59 en Fred Eefting van Vechtstreek, Ada Pors staat voorts derde op de lijst op de 400 meter vrije slag dames achter Sacha Honig en Yolanda Aggenbacht. Voor de 100 meter migslag staat Rob de Gier als zevende geklasseerd en voor de 100 rug bij de dames is Mariannen Vermaat eerste re serve. Ada Pors staat zevende op de lijst voor de 100 meter vrij, terwijl het vrijwel zeker is dat de estafetteploeg vrije slag en wisselslag zal worden ge vormd door Betty Schuit, Tine ke Maat. Ada Pors en Marianne Vermaat. KRACHTPATSER Overigens gefit Schiedamse Renée van der Kuil als de grootste ,4" krachtpatser tenminste, gezien zijn prestaties op de wedstrijden in Lelystad en Meppel. De 17- jarige pupil van Theo Romeijn zwemt art Vlaardingen vrijwel op alle vrije slag nummers als mede enkele wisselslagen, in Meppel bleek de Schiedammer •al goed te zijn na een overi gens matige trainingsperiode voor maar lieftst zeven gouden plakken en het ziet er naar uit dat hij ook nu weer in Kolpa de aandacht op zich zal vestigen. Op de 200 meter vrij staat Van der Kuil als derde geklasseerd, op de 400 meter wissel als zes de, op de 400 meter v-rij als zes de, op de 100 meter vrij a'ls vier de en op de 200 meter wissel als vijfde. Zij" clubgenoot Ruud Pijper staat op de 200 meter vlinder als vijfde geklasseerd en op de 100 meter vlinder als vierde. Betty Schuit staat als eerste op de 100 meter school slag heren. Eveneens in eigen eerste reserve op de 200 vrije slag hereb. Eveneens in eigen omgeving zwemt Ruud Beele van ZIAN/VC, die vorig jaa.r nog bij VZC was ingelijfd. Hij komt uit op de 200 meter vrij en 100 meter vrij. De wedstrijden be ginnen zaterdagmiddag om 15 uur en zondag om 14 uur. Bedrijfsleider Traas ..fielder wafer in buitenbad VRIJDAG 20 JULI 1973 zwemfi nales in Kolpabad Van onze sportredactie Vlaardingen Bij Fortuna Vlaardingen hebben Gerrie Pijl en JaftiU- Corver gisteravond alsnog him handtekening gezet voor een con-£' tract van een jaar. Doelman Peter Eykelenboom is nog in onder--, handeling en zal begin volgende week een financieel tegenvoorstel', van Fortuna krijgen. Aad de Heer, die geen contract meer kreei* van Fortuna, is ingelijfd bij het Rotterdamse Neptunus. Schiedam Schiedam heeft re vanche genomen op zichzelf. Ging vorige weck de oefenwed strijd tegen Wassenaar met tv/aalf-nul de mist In» tegen eer ste .Wasser Neptunus ging het gisteravond heel wat beter. Met een aanzienlijk sterkere opstel ling (Hans Vroon op de plaat pitchte 9-2-4) werden de Rotter-, dammers met zeven-een versla- gen. Zelfs was er nog even sensatie, toen coach Cor van de Velde in de eerste slagbeurt het team even moest completeren, omdat diverse spelers nog- niet van hun werk waren gekomen. Met een welgemikte klap wist mj zich2elE op het eerste honk te manoeuvreren, een feit dat ïfl. de Schiedamse drug-out groot, enthousiasme teweeg bracht. Gescoord werd er toen echter nog niet. Dat gebeurde wei io de derde en vierde slagbeurt, toen Schiedam eeen veilige 7-^ voorsprong nam. Het vrijwel; geheel complete Neptunus wisl vervolgens, slechts de eer t» redden en kon met eer. 7-1 nd_ deriaag terug naar Rotterdam Schiedam Een gelegreniieidselftal cricketers van Excelsior '20 heeft gistermiddag tevergeefs opgebokst tegen het veel sterkere Engelse team E. J. Haves, dat zich niet eens zo bijster hoefde in te spannen om te zegevieren. Op het winderige en regenachtige 'ihurlede mocht Excelsior het eerst gaan batten. Het openingsduo, Theo de Veth en Jos Schenk, ondervond al snel de gevolgen van da snél bowlende Engelsman Bums. Allereerst werd De Veth, na twee runs te hebben geslagen, knap uïtgevangen, daarna werd Schenk met vijf runs door een snoeiharde bal gebowld. Toen vielen de wickets van Excelsior als rijpe appels van de bomen. Broereo, Rensman, Batenburg en Henk Kornet werden met nul runs gebowld, zodat het er voor Excelsior erg somber begon uit te 2ien, Van. Gelderen had weliswaar, voordat hij werd uitgevangen, voor' twee schamele runs gezorgd, maar iedereen vreesde dat men de 2D runs niet zou halen. Toen volgde echter aan Engelse zijde een bowlers-wisseling en nara de veel langzamer gooiende SMalley de plaats in van Bums, Excel-; sior kon nu, zo goed en 20 kwaad het ging, enigszins gaan scoren en met-name Kleijzen voerde met 22 runs (2 x 4) het totaal op. Hij'' was echter de enige die in de dubbele cijfers kwam. De Engelsen: zetten Excelsior uiteindelijk met slechts 47 runs aan de kant. ■*>'- Nu ivas het de beurt aan de Engelsen om te gaan batten en het bleek-./"i al snel dat zij hiermee minder moeite hadden dan de Schiedam?: mers. Er werden door Sutton, Cauhce en Ashworth aan .de lopende; band runs gescoord, zodat na een uur batten de 47 runs, tegen "net—; verlies van 6 wickets, werden behaald. Vermeldenswaardig is onge twijfeld de fabuleuze vang van Jos Schenk, waarmee hij Ashworth' van de mat af haalde. Met een sierlijke duik ving hij de, op een' decimeter hoogte suizende bal, met één hand op. met de rust staken. De eerste twintig minuten had de Duitse amateurclub weinig in te bren gen. In pure snelheid werden de gasten, die in' het KNVB-cen- trum in Zeist iogem, regelma tig geklopt Aat Reygersberg le verde na ahet minuten de eerste goal via .de binnenkant van de paal af en in combinatie met René Pas werd het snel 2 —0. Cees Bouman, regelmatig als verdedigende middenvelder dan wee*- voorstopper knalde rakelings over, eer Jan Roodbol mat zijn hoofd uit een hoek schop van René Pas voor 3 —0 tekende. Vlaardingen Fortuna, pas drie trainingen in de benen, B)Ionk gister avond tegen het Duitse Auersmacher niet uit in conditie, maar het halve dozijn goals was voor 't merendeel van pure klasse. Wat trai ner Jan van Baaren zichtbaar voldoening schonk. „Geen frommel- goals, maar stuk voor stuk geprogrammeerd." Overigens was het voornamelijk de bedoeling alle achttien contractspelers de kans te geven de „ouverture" van de lange oefencampagne mee te maken. Schiedam Waardoor het precies komt, is niet helemaal duidelijk, maar feit is, dat het traditionele Spieringshoek-tenmstoernooï een verbazingwekkende aantrekkingskracht op het tennissende deel van de Rijnmond-bevolking uitoefent. Dit jaar kwamen niet minder- dan 515 inschrijvingen binnen, een stijging met.zo'n twintig procent;, ten opzichte van vorig jaar. Het aantal banen van het Spie ring shock is echter nog steeds hetzelfde (tien). Vandaar de niet voor de popu- laritelts-prijs bedoelde maatregel om het herenenkelspel in de D- klasse te schrappen. Organisator Leo Voorwald: „We hebben aan allerlei alternatieven ge dacht, maar we konden er echt geen vinden. We kunnen'de banen maar voor één week reserveren en zo'n dikke vijfhonderd inschrij vingen is gewoon te veel van het goede. Met deze maatregel verval- - len ongeveer honderd partijen en ais het weer een beetje meezit, kunnen we bet nu waarschijnlijk net redden". In ieder geval wordt, reeds morgen begonnen met de eerste ronden. De finales vinden pas volgend weekend plaats. In de B-klasse, is daar bij sprake van een redelijk sterke bezetting. Als eerste is,,Jaap': Beyer, (ex-KSW'er, maar tegenwoordig in Amersfoort tennissend) geplaatst. Of hij het echter tegende als tweede geplaatste Theo vaj£' de Broek zal kunnen redden is nog maar de vraag. Laatstgenoemd^; zal het óp weg naar de finale niet eenvoudig krijgen, want daarbij treft hij waarschijnlijk Ruud van Leeuwen in de kwartfinale. Andere bekende deelnemers zijn Jacques van Toot, Ad Ribbe, PaüT- Nokt en Henk Teschmacher. Ook bij de dames is er sprake van een aantrekkelijke bezetting.; Favoriete is Brigitte Enting, die ook het vorige toernooi, op haar naam schreef. Ook zij'zal het echter niet eenvoudig krijgen, want de als tweede getipte Julia van Noorc kan op het gravel ook heel behoorlijk uit dé voeten komen. De .C^; lijst bij de heren telt het .onwaarschijnlijk hoge aantal van 62 na? men, waardoor slechts, de beide favorieten,GerardMassalt en Rob', men, waardoor slechts de beide favorieten, Gerard Massa!t en Röif Leijsennaar, in de eerste ronde vrijgeloot zijn. Bij de dames is dc. animo wat minder groott, maar de bezetting mager met namen ids; Marijke Wanders, Marian Kelly, Joyce 'Fmdhammer ook best zips- Voor rust draafden daarom Fortu- na's drie nieuwe aanwinsten, René Pas, Bep de Ruiter en Jan Roodbol op om na de thee ■uitgezonderd dan Bep de Ruiter voornamelijk de oude forma tie aan het werk te zien. Op het eerste gezicht lijkt Fortu na sterker geworden. Jan van Baaren met een voorzichtige schatting: „In de breedte is er meer keus en dat is voor de concurrentie erg belangrijk. Het is daarom te hopen dat de jon gens de concurrentie aan dur ven. Want zij zijn het niet erg gewend." Ian van Baaren doceerde voorbije dagen op de training voor 't merendeel een combinatie van interval- en duurtraining. „Zo speels mogelijk, maar volgende week ga ik over tot meer tech- nische proeven." DEBUUT De circa vijfhonderd kijkers za gen met name laatste man Bep de Ruiter een sterk debuut ma ken. Schroomde niet er tussen uit ter gaan, maar wat belang rijk was: hij passte regelmatig haarzuiver. Van Baaren: „daar mee brengt hij. zeker rust in de verdediging." Jan Roodbol was in de aanval nogal onfortuinlijk, maar ging er Spartaans tegen aan. René Pas kreeg last van zijn-lies en oest daarom op ver zoek van zijn trainer de strijd SOLO Maar toen was ook Fortuna uitge blust. Miste inspiratie en daar om zakte het duel naar 'een dieptepeunt. Na rust. scoorde Anton Huyer, uit eenpass van Aat Reygersberg, de vierde treffer, en nadat Cees Bouman een fraaie solo had «mgezet in de vijfde goal, scoorde Aat Rey gersberg het halve dozijn vol. Volgende week dinsdagavond speelt Fortuna, aan de Mara- thonweg tegen een sterke com: binatië van FC Den Haag, waarin onder meer hun opwach ting maken Hans Bres, Breg- man, Martin Jol en Simon van Vlist. Aanvang 18.30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4