Zestien onder de hamer GEEN VOOR GEVOLGEN HUURDERS Vredesmani- festatie in HULPBUREAU TOT TIEN UUR OPEN CALIMERO KOMT EERLIJK Licht vergeten aan te steken: veertig gulden boete SCHIEDAMSCHE COURANT ^Belangstelling gaat uit naar volksgezondheid" 2 kranten voor één prijs Nieuwe raadslid Henk Weststrate vergadering, spreekuur Thema Vredesteek: de martelingen Afsluiting Beurshrug vader In „de diepte" van de Rot- terdamsedijk staan de num mers 303, 305 en 307 op een nieuwe koper te wachten. Schiedam - Op een van de grootste huizenveilingen die Schiedam ooit heeft ge kend, zullen op 1 en 8 au gustus zestien panden on der de hamer van de vei lingmeester doorgaan. Voor de huurders van. deze woningen zal de eventuele verkoop van de panden doorgaans geen consequen ties hebben. Geschat wordt dat de panden bij elkaar maximaal 200.000 gulden zuilen opbrengen Dertien panden behoren tot de er fenis van een en de zelfde eige nares. Haar nabestaanden heb- 5^ben er geen behoefte aan de handen in eigendom te houden. Het. gaat om naar schatting een eèuw -oude huizen in de Maria- straat (de oneven nummers van 45 tot en met 63), aan de Rot» terdamsedijk (303,: 305, 307), in de Chr. Huygenstraat 4, de Oos- terstraat 69 en de Willem Erou- werstraat 22. Op de huizen zijn reeds plakkaten aangebracht, waarop de veiling wordt aangekondigd. De zaak is in handen van notaris Cl F. J. VAN DER Valk. De heer Jansen vaii het notaris kantoor: „Dergelijke oude pan den geven uiteraard nogal wat kopzorgen. En de nieuwe eige naars hebben daar'geen zin in. Dat kan ik best begrijpen". „Maar ongeacht of de panden op de veiling verkocht worden of niet, voor de huurders zal dat doorgaans geen enkel gevolg hebben", aldus de heer Jansen. Nee, de huizen zijn niet in. huur koop aan de huurders aangebo den. Ervaring in Den Haag heeft geleerd, dat dat in het al gemeen alleen maar narigheid voor de bewoners geeft". Uiteraard staat het de huurders vrij op de veiling mee te komen bieden", vertelt de heer Jansen. BIEDEN Deskundigen schatten dat er niet al te veel mensen zullen komen opdagen om op de veiling tegen elkaar cp te bieden, omdat het om vrij oude huizen gaat. Wor den ze niet verkocht, dan blij ven ze uiteraard in bezit van de huidige eigenaars. De veiling wordt op woensdag 1 en woensdag 8 augustus gehou» den vin gebouw Arcade aan de Lange Haven 71 in Schiedam en begint op beide dagen om elf uur. Vlaardingen „De martelingen" is bet thema van de Vre desweek, die in Vlaardingen van 23 tot en met 30 septem ber gehouden wordt. Uit tal van kerkelijke, politieke en jongerenorganisaties is in Vlaardingen een werkgroep Vredesweek gevormd. Binnen deze werkgroep wordt op het moment druk overleg gepleegd over de wijze waarop aandacht kan worden besteed aan het thema- Tien panden aan de Mariastraat gaan onder de hamer. Vlaardingen De vergadering van de commissie voor Verkeer en Vervoer op dinsdag 24 juli gaat niet door. Het gebruikelij ke spreekhalfuur voor het pu bliek wordt wel gehouden. Tot bijwoning van hat „spreek uur",' dat óm hal facht 's a- vonds begint, zijn voor de ver gadering uitgenodigd de voorzit ter-wethouder Kloots, de direc teur van gemeentewerken ir. Gerritze, de inspecteur van poli tie Goedendorp, de waarnemend secretaris Veldhoven en een. 'Viertal raadsleden. Besproken wordt een open brief aan het BHW-wijkgroep "Vlaar- dingen-C entrum aan de commis sie voor stadsontwikkeling en volkshuisvesting en de commis sie voor verkeer en vervoer over de problematiek van de ont wikkeling van het Centrum. Eén datum staat al vast. Op. za- terdag 29 September wordt 's. middags een stille,, voettocht - gehouden. De tochtleidt' naar dé !Lijhbaahhal'len, waar 's a- T'vónds een Vredesmaniféstatie ^«plaatsvindt. De werkgroep pro- beert een spreker-, met landelij ke bekendheid te strikken voor deze manifestatie.- .- Er worden in het kader van de Vredesiveek kleurkaarten onder de Vlaardingse jeugd verspreid. De ingekleurde kaarten worden later door de werkgroep ingeza meld en In de manifestatiehal opgehangen. Na de Vredeswede -gaan ze naar gevangenen over de hele wereld. De samenwerkende organisaties willen in de Vredesweek ook de aandacht vestigen op de moge lijkheid politieke gevangenen via Amnesty" International te adopteren. Aktueel is de aktie om de.naar schatting tweehon derdduizend i burger-gevangenen in. Zuid-Viëtnam te. helpen. Iede re .groep kan aan deze aktie meedoen. Amnesty zorgt voor -. iedere groep voor het adres van één van deze gevangenen en achtergrondinformatie. De erva ring beeft geleerd, dat de situa tie- van deze gevangene kan worden verbeterd door bijvoor beeld drie maanden lang de juiste autoriteiten met brieven te overstelpen en de gevangene en zijn gezin met geld te hel- pen.'. PETITIE In heel Nederland worden dit jaar handtekeningen verzameld voor een petitie aan de secretaris-ge neraal van de Verenigde Naties Kurt Waldheim. De petitie vormt een. massaal protest te gen: martelingen bi het alge meen. De Vlaardingse werk groep wil proberen deze aktie in de Vredesweek naar een hoogte punt te brengen. In de Vlaardingse werkgroep zit ten mensen van Kerk en 0"t- wikke Jingss am enwerktng, Am- nesty international, Remon- strants Geref, gemeente, Jonge Mensenkriog, De Heipaal, Ont moetingscentrum de West wijk, Unicef, Scouting Nederland, Vrouwencontact PvdA, Ned. Herv. Kerk, Komm. Interkerke lijke Hulpverlening, Wereldwin kel, Liefde en Vrede, Humanis tisch Verbond, PvdA, Chr. Scho lengemeenschap Westïand Zuid, PPR en de stichting Hulp Bui tenlandse Werknemers. Het kantoor heeft tót deze verkor- Evenals vorig jaar is het kantoor aan het Jacques Urlusplein in limr van d« nnaninuemH-h«ln. s„u Schiedam - Het hulpbureau t|ng van.de openingstijd: beslo- in mei, juni eh juli dagelijks Groenoord is met ingang van ten, omdat de meeste aanvra- van half negen tot twaalf, uur maandag alleen 's-morgens van gen voor paspoorten en visver- open geweest om de. voor jaar s- half negen tot tien uur geopend. gunningen achter de rug zijn. drukte te verwerken. Schiedam - De Beursbrug tussen de Dam en de Korte Dam is tij delijk voor het verkeer ontoe gankelijk in verband met her- stelwerkzaamhedenl De brug is op woensdag 23, don derdag 26 en vrijdag 27 Juli van V s avonds, tien uur tot de volgen de morgen zes uur afgesloten. Vlaardingen Het nieuwe raadslid voor de Vlaardingse PCG-fractie heet Henk Weststrate. De AR P-man volgt de vertrekkende W. Kwakkelstein op. Kwakkeistein denkt in augustus zijn afscheid te vieren. Weststrate kwam voor bet raadslidmaatschap in aanmer king pas nadat oud-wethouder E.P. van der Veen vorige week had kenbaar gemaakt geen aanspraak te zullen maken op een protes tants-christelijke raadszetel. Henk Weststrate is 36 jaar. Hij is getrouwd en heeft vier kinderen. De kandidaat die overigens nog niets officieels over zijn: aanstaande benoeming heeft gehoord, is al zestien jaar lid van de Anti-Revolu- Uónaire Partij waar hip tot voor kort werkzaam.was. ©phetvcen-. traal bureau van de ARP aan de dr. Kuyperstraat in Den Haag was hij als stafmedewerker belast met het maken van het weekblad Ne derlandse Gedacht'/^. Weststrate verzorgde voons de publiciteit voor de partij. JOURNALIST Die taak als redactiesecretaris het verzorgen van een weekblad was hem niet vreemd. Want voordat hij zich in dienst stelde van de AR sjouwde het aanstaande raadslid in de regio rond als journalist van de Rotterdammer. Hij „deed" onder meer de gemeente Vlaar dingen. Weststrate was ook free-lance werkzaam. Nog voor zijn journalistieke periode voer hij ais koopvaardijofficier op de grote vaart. Weststrate maakt thans deel uit van de afdeling voorlichting persdienst van Unilever. Zijn. belangstelling gaat uit naar de sociale kant van het raadswerk. Volksgezondheid, milieubeheer en stadsontwikkeling „liggen" hem wel. Het hangt echter van de mogelijkheden af of hij zich in die functies in de diverse commissies gaat bekwamen. Westrate wacht gewoon af wat interne fractiebesprekingen voor verschuivingen mo» gelijk maken. Zijn benoeming tot raadslid betekent de terugkeer van de naam West- strate in de Vlaardingse raad. Vader Weststrate was immers zo'n negentien jaar lid van de gemeenteraad, waarvan elf jaar als wet- i houder van de portefeuille financiën. In 1965 nam M. A, L. Weststrate afscheid van de raad en werd benoemd tot gecommitteerde van Rijnmond. Hij is thans nog voorzitter van de PCG-fractie in de Rijnmondraüd. Profiteer, nu vatt het trnFeke aanbod 2 kraaien te cnwanoen veor 6e prijs .vaal één: de Scnledamse Courant met nieuws uit uv» stad en omgeving, en hetl RoilBrdamsch Nieuwsblad met het'laatste binnen- en buitenlandse nieuws. Geèr ons nu opdracht ook bi| u 14 dagen gratis. zonder enige verpliïflfiofl. F de SC en RN te bezorgen en ontdek zel't de vela pluspunten. Obïq bon In epen envelop, zonder pdsbegeJ, storen naar Rotterüamaeh Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotte (dam stuur nu.*.:de SC en RN 14 dagen gratis naar: naam straat woonpl telefoon Calimero, het piepkuiken dal maar geen kip wil worden, komt naar Vlaardingen, Het eigenwijze zwarte kuikentje zal.dinsdag 24 juli .pm. twee uvr 's middags hef toneel op- hippen van de Stadsgehoor zaal. Hij komt met al zijn be- roemde vriendjes en familie, zoals de schoolmeester, vader en-moeder, de uil, Pepe, Cicio, Poker, Paolus en Dorre. De kleine televisieheld krijgt het druk, want hij houdt zelf een quiz met de kinderen en zit in de jury. Dat vindt hij wel 'eer lijk, ook ol „zijn zij groot en ik is klein". De imitator Peter Pie- kos zal er oak zijn om het Ca- limerolied in te helpen stude ren. Toegangsbewijzen voor de Callmeroshow zijn voor f 1.75 verkrijgbaar acm de kassa van de Stadsgehoorzaal maan dag 23 juli van ?0 tot 1 uur en op dinsdag 24 juli vanaf 10 uurj. De organisatie be rust bij de commissie vakan- HebesfedFng van de Culturele Raad Vlaardingen. Schiedam Vlaardinger G. de V. moest zich voor het kantongerecht in Schiedam verantwoorden, omdat hij zonder verlichting met zijn auto in de Van der Drift- straat had gereden. Zijn verweer: „Ik was'inderdaad vergeten de verlichting aan te doen.. Maar alles was- prima in orde, dat weet ik zeker. Het was overigens wel een abnor male situatie: Ik had nog geen vijf meter gereden, toen ik me zowat doodschrok". „Komt daar ineens een aulo op me af met zijn grote licht aan. Mijn dochtertje, dat achterin zat dook van schrik onder de bank. Ik was helemaal verblind door die lampen, weet' ik dat het de politie was". De officier van justitie ror. 't Hart wenste het „machtsver toon" van de politie goed te praten: „Hoeveel dronken rij ders worden er niet zo door de politie gepakt? Nu beweer ik niet dat u een borrel op had. Maar het kan gebeuren", voeg de hij er fijntjes aan toe. Hij eiste dertig gulden, omdat de voorlichten het niet deden en twintig gulden voor de achter lichten. De Vlaardinger vond het wel wat zwaar. „Daar kan ik een week met mijn gezin van leven", ant woordde hij de officier veront waardigd. „De politie is er toch om je te helpen. En dan voor zo'n klein vergrijp". Kantonrechter mr. Van Vloten zag het wat anders. „U moet u voorsteilen dat er zonder ver lichting de ergste ongelukken kunnen gebeuren. Juist als je in een drukke winkelstraat rijdt,- valt een auto zonder verlichting minder op". De rechter besloot de twintig .gul: den voor de achterlichten. handhaven en. de boete voor' d( voorlichten ook op twintig gul, den te brengen. ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 202566 - klachtendicnst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL i pagina'r 99ste jaargang no. 24771

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1