Tienduizend toeschouwers langs nieuwe parkoers Complimenten Van Mastrigt sterkste bij sneldammen Fedor de held van de Westdijk Fortuna-FC Den Haag Verrassende ouverture Koudstaal heelt heet Vlaardingen goed gast heer merkenkampioenschap Leo Zonneveld ...kamen genoeg. Vlaardingen Na een klassieker (Omloop van de Baronie) en een tijdrit in de Flevopolder, maakten dertien ploegen zich op voor de finale van het Nederlandse merkenkam- ioenschap; een criterium in feestvierend Vlaardingen. Voordat Vlaardii^en deze finale kreeg toegewezen is het overigens wel touwtrekken geweest met Rotterdam, dat dit evenement als vorige jaren graag op de Coolsïngei had begroet. Dait Vlaardingen tenslotte aan het langste eind trok, kwam vooral door het doorzettingsvermogen van de plaatselijke rennersclub „De Courier" die al in 1971 een aanvraag voor dit evenement indiende en door de f 5000 die m de kas van de KNWU verdween. Werd Vlaardingen dan geen startplaats voor de Tour de France het eerste doel van „De Coureur" het 700-jang jubi leum kon toch worden opgeluisterd met een belangrijk wie Ier evenement, dat naar zo'n boeiende apotheose zou leiden. Herman SrroeyirYk van Kettfng kr'rjgf gelukwens van Vlaardïrrgs eerste burger fnr. J. Heusdens. Van onze sportredactie Vlaardingen Het merkenkampioenschap van Nederland, dat In Vlaardingen zijn finale vond, mocht zich verheugen in een grote publieke belangstelling. Burgemeester mr. J. Heusdens schatte het aantal op 10.000. Behalve dat nu Nederlands be? langrijkste amateurs aan het werk waren, zal ook het nieuwe parkoers hebben bijgedragen tot de grote belangstelling. Het parkoers 'ran de "ronde"van Vlaardingen, dat ook" aan de Marathonweg is gelegen maar omhoog leidt naar de Maas- sluisedijk, mag sportlef gezien attractiever zijn, het nu geko zen ^parkoers ligt in een woonwijk, wat duidelijk een grotere toeloop tengevolge had. Wellicht dat „De Coureur" de ronde van Vlaardingen volgend jaar weer om het Kolpabad laat verrijden. De knusse ronde werd indertijd verlaten, daar de politie bezwaren maakte, maar wellicht kan de ronde toch weer in ere worden hersteld. Er gaan overigens geruchten dat er eveneens in het kader van het zeven-eeuwen-feest dit jaar nog een kermis-koers voor amateurs zal worden verreden en wellicht op het zelfde parkoers van het merkenkampioenschap. Vlaardingen Iedereen was het er zaterdag over eens dat Vlaardingen een prachtige finale van dit merken-kamploen- schap had beleefd. Voorzitter van de Vlaardlngse rennersclub Gerard Sloot wimpelde evenwel de complimenten van o.a. consul John Lakerveld en burgemeester mr. J. Heusdens die ook nog de plakette van de Stichting Vlaardingen 700 aan de kampioenen overhandigde af door vooral lof toe te zwaaien aan Wim v.d. Hoeven, Jan van Asten en Joop Heys- ter, onder wiens bezielende leiding deze Vlaardingse wïeler- mfddag tot stand was gekomen. Uitslag: I. H, Snoeyink (Ketting), 2. A. Hulzenbosch (Frisol), 3. J. Aling (Ketting); 4. F. den Hertog (Frisol), 5. Van Katwijk (Hebro), 6. A. Tak (Caballero), 7. A. v. Overveld (Kavero), 8. J. Kleftenburg (Caballero), 9. G. van Gerwen (Jan van Erp), 10. C. v. Dongen (Caballero), 11. J. Ruekert (Amstel), 12. C. Schuurman (Van Nelle), 13. A. Scheffer (Ketting) 14. J. Lenferink (Ketting), 15. C. Leunis (Overdijk) 25. H. Gljsel (Trico Noble), 17, H. Botterhuis (Jan van Erp), 18. P. v.d. Kruys (Jan van Erp), 19. N. Hendriks (Steenman/Huipen) 20. A. Dekkers (Amstel). Ploegenklassement; 1. en kampioen van Nederland: Jan van Erp/Hutchinson (84),' 2. Ketting-Shimano (76) 3. Caballero (69), 4. Kavero (68), 5. Frisol (66), 8. Van Nelle (57). Gaardingen Fortuna VI. oefent morgenavond (dinsdag) tegen een sterke combinatie van FC Den Haag. Waarin onder anderen Simon van Vliet, Hans Bres, Kees Bregman, doelman Louwerens en Bou- dewljn de Geer hun opwachting maken. De Vlaardingse formatie, die vorige week met een 6-0 overwinning op het Duitse Auersma- cher begon, is nog niet samengesteld, maar in elk geval doen de drie nieuwe spelers, Bep de Ruiter, Jan Roodbol en Rene Fas mee. te wedstrijd begint om 18 30 uur. Er gelden populaire pnjzen- alle rangen f 1,25 en jongens twee kwartjes. Gisteravond is de loting verricht voor de eerste ronde om de KNVB-beker. For- hma VI. lootte daarin met een thuisoDtmoeting tegen SC In Vlaardingai kon zaterdag bijna alles, maar wat niet lukte was het startschot dat de wethouder van sportzaken, de heer A. G. Kloots, trachtte te lossen. Er klonk een knal, maar of die veroorzaakt werd door het startpistool leek gelet op de reactie van de wethouder met waarschijnlijk. De renners maakten daar overigens weinig problemen van en stoven weg naar een nieuwe overwinning of, wat waarschijnlijker was, een nederlaag. DRIFTIG Het peloton schoot zó driftig uit de startblokken, dat het snel werd uitgerekt tot een lang, veelkleurig lint van naar lucht happende wielrenners. Ondanks het hoge tempo slaagden er toch nog twee renners in voor sprong te nemen. Eerst was het Albert Huizebosch van Frisol die (tegen de hevige wind In) het peloton verliet om even later gezelschap te krijgen van Plet Franken uit de Kavero-forma- tle. Een erg lang leven was deze vlucht niet beschoren maar wel vormde het de springplank voor de vlucht, die het peloton in vele groepjes uiteen zou rafe len. Toen een man of tien de kopgroep vormden sprong de absolute favoriet Fedor den Hertog naar de koplopers toe. Toen de Frisol-kopman even zijn spieren gespannen had, za ten alleen Cees van Bragt en Herman Ponsteen aan zijn wiel. De groep groeide echter weer uit tot 8 man, terwijl het pelo ton in twee grote stukken brak. Fedor den Hertog vond het ech ter nog niet genoeg en sleurde zo hard aan de kop van de groep, dat slechts Albert Hulze- hosch, Herman Snoeyink, Jan. Aling en Herman Ponsteeü het wiel van de razende Elmeloër konden houden. Dit laatste lukte Herman Ponsteen later niet meer, zodat ook hij in de ach terhoede verdween. ACHTERSTAND Daarmee was het kwartet gefor meerd, dat praktisch het gehele rennersveld op een ronde zou zetten. Eén voor één werden de groepjes opgeslokt door de toen nog voorbeeldige samenwerken de kopgroep, die dan ook be stond uit twee renners van Ket ting—Shimano (Aling en Snoe vink) en twee van Frisol (Den Hertog en Huizebosch). Onder tussen was Fons van Katwijk begonnen aan een hopeloze solo om de koplopers te achterhalen. Succes had deze poging niet, maar wel wist hij een „lap" te voorkomen. Later werd hij nog vergezeld door Cor Leunis, Ad Tak, Ad van Overveld, Jan Lenfennk en Cor Schuurman. Wei een ronde achterstand had Jan Ruekert, maar hij slaagde erin dat weer ongedaan te ma ken door weg te springen en la ter zelfs nog als elfde te eindi gen, De voorsprong van de 4 koplopers op het 2250 meter lan ge parkoers aan de Floris de Vijfdelaan (Dirk de Derdelaan, Marmxlaan en Marathonweg) leek onaantastbaar. Het in grote getale opgekomen publiek had zich dan ook ai verzoend met het wachten op de eindsprint. Eigen favorieten waren er met meer aan te moedigen, want streekrenner Gerrie Mak was halverwege dolgedraaid afge stapt („De anderen reden ge woon harder dan ik") en Vlaar- dmger Peter Heijster was niet opgesteld in de Van Nelle-for- matie. De plaatselijke vedetten Wim en Rudie Liebrechts hadden de rol van toeschouwer moeten kiezen, omdat de Larooy-ploeg niet aan de tijdrit had meegedaan en dus niet meer voor deelname m aanmerking kwam. Wim Lie brechts: ,,We konden kiezen uit de avondzesdaagse en de tijdrit. De avondzesdaagse bracht meer geld op, dus werd het de zes daagse". HELD Dus geen Vlaardingse favorieten om aan te moedigen, maar men had zijn held gevonden in Fedor den Hertog. De man uit Ermelo trachtte al enkele malen weg te springen uit de voortijlende kop groep. Dit was aanleiding ge noeg voor Jan Aling geen kop- werk meer te doen en zich uit sluitend te berperken tot het ver ijdelen van Fedoris snode plan nen. Hij deed dit zo nadrukke lijk dat een verstoorde Den Her- tlg zelfs zijn toevlucht nam tot een lacgzöam-aao-aktie. aan zijn wiel, „Geef 'm een touwtje", brulde Fedor de jury toe, terwijl hij zich met Aling bij de koplopers voegde. Het viertal was weer compleet, maar weer raakten Den Hertog en. Aling achter door hun presti ge duel. Fedor weigerde nog eens Jan Aling op sleeptouw te nemen. Toen de laatste inzag dat het nu menens werd, nam hij wèl kop over, per slot van rekening wil de hij een betere spurter dan Den Hertog nog wel winnen. Wéér kwam het curieuze twee tal aan de leiding. Toen de eind sprint echter werd ingezet bleek dit duD kansloos door de nuttelo ze krachtsverspillingen. Herman Snoevink won met een half wiel voor Albert Huizebosch, wat echter met wegnam dat de in de kopgroep ontbrekende Van Erp-ploeg dankzij de grote puntenvoorsprong voor de finale toch kampioen van Neder land werd, evenals 2 jaar gele den op de Coolsingel. Een felle demarrage van Fedor den Hertog wordt verijdeld. j Van onze sportredactie Vlaardingen De vakantieperiode heeft veel invloed op het bezoek aan de wekelijkse clubavonden van de Vlaardingse Damvereniging. Trouwens de onderlinge competitie loopt-ten einde zodat het steeds moer voorkomt, dat men geen bindende partij heeft. Toch is geen enkele damavond een verloren avond want dan gaat men toch in competitieverband spelen in de vorm van sneldamtoemooien. Sportwefho^dor A. G. Kloofs tost hef stfartsc&ot voor de grafe flnafe. Het kan zelfs gebeuren dat op één avond twee toernooien worden gehouden en dat gebeurde ook op de vorige week gehouden bij eenkomst in do zaai Emma- straat 116. E«n 10-minuten partijen toernooi werd gewonnen door Gerrit van Mastrigt met 12 punten, gevolgd Amersfoort (voorheen HVC). Niet ongunstig op het eerste ge- z cht Vfcmser de Vlaardmgers op 26 au';. stu° winnen is de vol gende tegenstander mogelijk één van de eredivisieclubs die dan ook meedoen. Herman Snoevink en Albert F zebosch bemoeiden zich r' met deze tweestrijd en fietste,, tot verbijstering van het talrijke publiek naar een ruime minuut voorsprong. De strijd leek ge streden, maar plotseling stormde een driftige Den Hertog weer op de leiders af. met Jan Aling DOOR BAS VAN DEN BERG Vlaardingen Sunlight beet geslaagd het spits af. Tegen Mel&sant nog wel (3e klas KNVB), dat op eigen bodem weinig voet aan de grond kreeg. Met een alleszeggende 2—0 overwinning borduurde de equipe van nieuwe trainer Becker: „pas driemaal getraind", snel op het middenveld om vla „counters" aan Human Brinkman en Leo Zonne veld snel door te stoten. rambote van Human Brinkman draaide perfect langs de Mells- santer keeper: 0—1. Het sorteerde weinig effect van de zijde van Melis sant, omdat vooral het tempo te hoog bleek. Het baarde daarom geen opzien dat Leo Zonneveld de bal van de paal stuitend (door Bas Post) retourneerde (0—2) en Sunlight daarna nog regelmatig voor de Mellssantae doelman verscheen. STOOM De ommekeer na rust leek groot, toen zienderogen bleek dat Sun light te veel stoom had ver bruikt. Trainer Becker: „nu komt het er op aan om deskun dig uit te verdedigen". Wat maar ten dele hikte. Met als ge volg dat Meflss&nt, overigens zonder enig eombïnatJegevoel, even kon rammen op de poort bij Leo Verduyn. Joh an van Aken mfste nog balgevoeligheid en trapte enkole malen mis. waarvan zeJc»r de e5 landers hadden moeten profiteren. SunHght lijkt zich, als Vlaardingse club op de oefen- toer, geducht voor te bereiden op de competitie. „Die", moti veert trainer Becker, „beslis send moet rijn voor de stap naar de KNVB. Het is geen grootspraak, maar ik zie talent genoeg. De grote serie oefen duels tegen voornamelijk KNVB'ers moet dienen om de meeste jongens uit hun isole ment te halen. Ze leven nog te veel in de wetenschap een dub ntt „de afdeling te rijn", „ter wijl", vult bestuurslid Wim Vink aan, „we regelmatig in oe fenwedstrijden verbazen tegen KNVB-clubs." Waarmee Sun light wil bewijzen ora mentaal sterk te zijn voor de sprong. NOODREM In het eerste oefenduel, maar er volgen nog vele, verbaasde daarom de vrij jonge formatie. Hoewel een enkeling zich nog te goed deed aan zomerrust en Jo- han van Aken door verhuizing pas na rust de sfeer mocht proeven, kwam Melissant er veVg aan te pas. Voor rust In d° rinffase trok StrolHit de morden de nipnrf-e verd-df- strMd w«r nr**r ?Tch gers regelmatig aan de nood- toe en met kansen voor rem trekken. Kansen voor Leo Post en Human Brinkman leek Zonneveld liepen voor Melissant het pad geëffend voor een met een sisser af, maar een ca- oefencampagne. door Nicstadt met 16 punten ter wijl daarna de plaatsen werden bezet door Biel, Mast, Mostert, W. den Breems en v. d. Sluis. Een 5-mhuiten partijen toernooi werd gewonnen door Mast met 7 punten. Biel en Niestadt deel den de tweede en derde plaats met ieder 6 punten en daana volgden Gerrit van Mastigt, W. den Breems en Mostert. Om het club kampioenschap werd gespeeld: Van Veelen—B oude wijn 20, Van Oudhens en Tsang Chung 0—2, De Heide— Van Splunter 20. Voor de ladderbezetting won Des- 5ens van Dijkshoorn en moest Korver rijn meerdere erkennen In Neutjes. Aan het begin van de avond werd stlKe in acht genomen in ver band met het overlijden van de heer .J Lucassen sr. (79), die jarenlang penningmeester van VDV Is geweest. Op donderdag 24 mei was hij voor het laatst op de clubavond aanwezig. Van onze sportredactie Vlaardingen Bar en boos weer vergezelde de hengelaars van De Vriendschap bij het vervis sen van hun vijfde concours in de Delftse Schïe, De vangst was niet om over naar huis te schrij ven. Uitslagen. 1. F. Koudstaal 1455 gram, 2. H. Vink 1210 gram, 3. C. Vink 860 gram. 4. T. Bouw 785 gram, 5. B. Penning 765 gram, 6. J. de Ligt 695 gram, 7. K. Hoogwerf 675 gram, S. M. Termijn 595 gram, 9. T. de Goede 555 gram, 10. J. Vinl 515 gram, 11. I. Koudstaal 475 gram, 12. S. Bouw 40Ó gram, 13. H, Ceve- reing 315 gram, 34. J. Broere 290 gram, 15. H. van Neck 195 gram, 16. B. A, van Saus 190 gram, 17. L. Schepen. Zwaarste vis was van Teun Bouw met 520 gram vis. De controle stond on der leiding van P. Vink. John Vlialander pech Van onze sportredactie Vlaardingen Voor John Vlielan- der van Sunl'ght begon de oe fenperiode voor de competitie er« ragoiukk'g, In het tweede e'ftol brak h:j zaterdag vermoe- d z "n fa* 'been ïn duel met de reserves van Meissant. Hij v/erd vanaf F t eiland direct vervoerd naar het Holy-zïeken- huis waar foto's de breuk moes ten bewijzen. - MAANDAG 23 JULI 1973

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3