SCHIEDAMSCHE COURANT Bouw viaduct in spoorbaan onzeker DE MOEDER VAN RIA: 'JE WEET NIKS DORP STAAT TE WACHTEN OP JEUGD Amerikanen met reli- muskal Werven bouwen drijvende olie- opslag mm* S§?SE SPOOR WEGGELOPEN VLAARDINGSE EINDIGT IN DELFTSE SOCIËTEIT Zaterdag 28 juli 1973 i pagina'f 99ste jaargang no- 24777 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL t Schiedam Bij de Nieuwe Damlaan kamt een halte aan de spoorlijn tussen Rotterdam en Hoek van Holland. Deze spoorhalte moet in een behoefte voor zien van de wijken Nieuw- land, Bijdorp en zij het in 'ihindere mate de noordelijke wijken van Schiedam. Deze halte komt binnen drie jaar, ongeacht of de spoor wegovergang in de Nieuwe Damlaan, waar de spoor halte naast komt tc liggen, vervangen wordt door een viaduct of niet. Aanvankelijk was het de be doeling dat viaduct en hal te in één kier zouden wor den gebouwd. Dat is echter afgeketst, omdat daar te veel geld mee gemoeid zou zijn. De bouw van het via duct alleen al werd ge raamd op 2.6 miljoen gul den. De gemeente had toen het plan om het totale bouwwerk aan het einde van 1976 te voltooien. Voor dit' jaar zou daar een be drag van 175.000 gulden op de begroting worden opgenomen. In 1975 en 1976 zouden dan de uit gaven voor het ..kunstwerk" stijgen tot 1,2 rr.ilpoen gulden voor ieder van de twee jaren. Voor 1974 zou een bedrag van 25.000 gulden op de begroting - moeten -verschijnen.- LOS Jaren geleden is al. overleg ge pleegd tussen de Nederlandse Spoorwegen en de gemeente Schiedam. Dat ieidde er toe dat men besloot het viaduct en de halte van elkaar los te koppe len. - Overigens Is men zowel bij de ge- meente als bij de NS van me- ping, dat wanneer de Rijnpoort- haven er ooit komt, het viaduct tocH gebouwd zal moeten wor- '7dien. Ondcinks dal bewon-is verscheidene malen klaagden over het lawaai dot dit viaduct over de Parkweg maakt, is er nog niets aan gedaan. Dit is Maarten Mooy. Hij is assistent-manager bij de plantsoenen dienst in de Canadese stad St. Catharines. Maarten Mooy emï- greerde in 1952 met zijn gezin vanuit Viaardingen naar Canada, het land waar Henduizenden Nederlanders zich in de na-ooriogse jaren een nieuw bestaan hebben opgebouwd. Verslaggever Cor van Groningen was in Canada en sprak met Maarten Mooy. Hij komt aan het woord in een van de reportages die onder de titel Balans van een volksverhuizing verschijnen, en waarin enkele indrukken van de na-oorlogse massa-emigratie worden gegeven. Vandaag de eerste aflevering; Canada, een land als een canli. nent en een ^handjevol" inwoneu. Pagina 3. oei druk-teznwor kuf kl; mmvmw Strifes S A.: i Bij deze spoorwegovergang in de Nieuwe Dam iaon, waar het verkeer geregeld staat te wachten, komt de halte. De bouw van een viaduct hangt waarschijnlijk of van het ai of niet realiseren van de Rijhpoorthdvéri, Men houdt er echter rekening mee, dat de Rijnpoorthaven nooit gerealiseerd zal worden, omdat deze haven tussen Maas- -sluis en Hoek van Holland op ernstige bezwaren stuit. Mocht de Rijnpoorthaven er over een jaar of tien h vijftien toch komen, dan zal, doordat het treinverkeer sterk toeneemt, een groot aantal spoorwegover gangen in de lijn tussen Rotter dam en de haven kruisingsvrij moeten worden gemaakt. Dat toenemend treinverkeer zal dan bovendien veel last veroor zaken voor de mensen die bij de spoorbaan wohen. In juli vorig jaar en maart van dit jaar schreven bewoners van de Van Oldabameveltstraat een brief naar het gemeentebestuur, waarin zij klaagden over het la waai dat d-e treinen maken op het viaduct over "3e Parkweg. Kort daarop bleek dat het geluids arm maken van het viaduct zeer veel geld zou gaan kosten en dat als gevolg van een over eenkomst met de NS, de ge meente dat bedrag op tafel zou moeten brengen. Aan het via duct is nog niets gedaan. VLA'ARDINGEN Rïa Wols is zoek. Vermist. Nadat zij en haar vriendje op 25 juni in de Delftse sociëteit De Eland af scheid van eikaar hadden geno men is er niets meer van de ze ventienjarige Vlaardingse ver- 1 r.omen. Voordat ze in de jonge- rensoos De Eland neerstrekan waren beiden nog even in de Schiedamse bar-ianctng Oud- HoJland. Dat was zondagavond. Bijna vijf weken lang al zijn de ou ders van het Vlaardingse meis je, haar familieleden en kennis sen, het personeel van banket bakkerszaak Van Tienen, waar ze als verkoopster werkte, en de Vlazrdingse politie op zoek naar Ria. Zonder enig rsultaat. In de Eland In Delft loopt het spoor dood. Ook verhoren van haar iets oudere vriend, die ze a! en kele weken kende, leverde de politie geen bruikbare gegevens op. V-a Wols (voluit: Maria) is op 28 september 1955 in Vla.ardir.gen geboren. Ze woonde bij haar ou- «Iers in de Datheenstraat 67 in viaardingen. Toen ze de ouder lijke woning verbet droeg ze Pun blauwe spijkerbroek, een w't truitje, blauw spijkerjack met bloemmotieven en blauwe klompschoenen. is lang 1,07 meter, heeft lang t-cnkerblond haar en groen grij ze ogen. Iedereen, die nadere inlichtingen kan verschaffen over de verblijfplaats van Ria Vols, wordt verzocht zich in Ria had een gezellig karakter, Verbinding te st-dlen met de vertelt haar moeder, voor wie kinderpolitie in Viaardingen, tel- tt on 01C—34.23.55.of met de poli tie in eigen woon- of verblijf plaats. De politie van Delic is ook bij de opsporingsacties be- tiokken.- het weglopen van haar dochter (één van de twee, de oudste Is verloofd) een raadsel Is. „Er waren moeilijkheden, er was geen woordenwisseling, er is geen motief. Je weet helemaal niks." Met haar man en andere familileden gingen ze al alle bars, cafés, sociëteiten en ande ren gelegenheden af in de hoop een spoor van Ria te vinden. Het spoor van een zeventienjarige Ria die dan wel geen huiselijke moeilijkheden kende, maar die toch al met haar vriend had ge sproken over „weglopen". Hij heeft het haar afgeraden, deelde mej. Ekels van de Vlaardingse kinderpolitic mee. „Ze had een kortstondige relatie met die jon gen. In Delft hebben ze s' nachts afscheid genomen. Hij weet niet waar zo naartoe is ge gaan." Ook is niet bekend of ze met anderen is meegegaan. Taal noch teken vernamen de ou ders van Ria, die zich in haar eventuele poging tot weglopen roet had voorzien van andere kleding, geld en die benodigdhe den die op een langdurig weg blijven zouden wijzen. Het ver moeden bestaat dat ze in Delft huist. Maar zeker is niets. HIPPIE Rïa was een vlot type, zegt Dok bakker van Tienen, bij wie het meisje tweeënhalf jaar als ver koopster in dienst was. „Ze was er altijd. Haar collegaatjes en wij stonden met open monden toen wc hoorden dat ze was weggelopen. De sfeer hier kan het niet geweest zijn, waarom ze is weggelopen," ,',De laatste tijd, het laatste half jaar werd Ria een beetje hippie-type, egt Van Tienen. „Ze hield ook van grote motoren. Daar was ze dol op. „We staan machteloos, 1 maar we leven mee. Iedereen kiikt uit naar Ria. Telkens is het: Ik dacht dat ik Ria zag. Het is een rot idee." Schiedam/Hoek van Holland De Amerikaanse musï- calgroep Thé Conliimenla] Singers kocmt naar Hoek van Holland. De greep, die tot 3 augustus een toernee door Nederland maakt, komt zondagmiddag om half drie in de R.K. kerk aan de Cordesstraat. De Singers brengen daar hun nieuwe reli-musical „The Apostels." De groep. <Ke tien elpees op haar naam heeft staan, oogstte vorig jaar veel succes met hun musi cal „It's getting late." Deze musica/1 werd door ruim 17.000 personen bezocht. De NCRV wijdde in het verleden een paar tv-uitzendingen aan deze muzikale predikers. Ook dit jaar staan een aantal optre dens voor radio en tv op het programma. Hoewel „de boodschap" centraal I Schieten, trekken en hijsen. De diverse gokkrQanopjes zullen weer druk worden bezocht op de jaarlijkse kermis, die in de feestweek van 4 lot e n met 11 augustus ap het Broersvest zal staan. Kermïsplezier voor jong en aud: van de draaimolen voor de kleintjes, de botsautootjes voor de „rij pere" jeugd tot aan het stiekeme bezoek van d e volwassenen aan de waarzegster, die hem even als vorig jaar weer een lang en gelukkig leven zal voorspellen. Ook de culinaire kant von de zaak kar natuurlijk niet worden vergeten. Patat, poffertjes, paling, oliebollen en de nimmer ontbrekende suikerspin zullen weer geheide voltreffers zijn. Als het weer dan ook nog meezit, hoeft in elk geval niemand van een koude kermis thuis te komen. Is dat wel zo, dan is er aart het eind van de week op zaterdag 11 augustus, om 21.00 uur nog een hartverwarmend spektakel: hel traditionele vuur- werk op de Weslfrankelandsedijk ter afsluiting va n de feestweek. staat voor The Continental Sin- lijk hoog niveau wordt geacht, gers, wordt ook ruime aandacht De groep sluii de Nederlandse toer- geschonken aan het muzikale nee, d're onder auspiciën staat aspect, dat algemeen van rede- van Youth for Christ, af met een groot concert in de Rotter damse Doelen. Aan dat concert zullen drie koren en orkesten meewerken. Schiedam Wethouder B. Kap- tein opent maandag aanstaande om 11.00 uur het vakantie-eve nement Kinderdorp '73. Voor alle kinderen van vijf tot en met twaalf jaar is er vanaf 30 Juli twee weken lang een jeugd- festijn met allerlei attracties ge creëerd in Sporthal Margriet aan de Nieuwe Damlaan. De or ganisatie Is in handen van de SRJJ. In de sporthal kunnen de kinderen zich van 9 tot 4 uur, behalve op zaterdag en zondag, voor twee gulden' per dag of zevenenhalve gulden per week uitleven in al lerlei bezigheden. Timmeren, kleien, pannckoeken bakken, sieraden maken, werken met papier, hout, verf, of rustig er gens in een hoekje een boek te- zen: alles is.mogelijk. Voor degenen die twijfelen tussen een bezoekje aan de speciaal in gerichte bioscoop en spelen in de speeltuin: er zijn speciale leidsters die de kinderen weg wijs maken in de grote ruimte van de sporthal. Voor de allcr- kleïntjes zijn er ook speciale be geleidsters, die hen in een spe ciale „kleuterhosk" zullen: be zighouden. BOERDERIJ Een attractie op zich vormt een complete kinderboerderij, met geitjes, kippen, biggen en een echte broedmachine. Ook kun nen de kinderen zelf een „Kin derdorpradio" bedienen, een krant maken en met behulp van video-apparatuur een eigen tele visieprogramma maken. Vanuit een muziektent, waarin modeshows, volksdansen eii kin- de rconcerten worden opgevoerd zal de VARA op dinsdag 2 au gustus via Tilversum III („Een vrolijk gevarieerde visite", van elf tot één uur) rechtstreeks een radioprogramma verzorgen, waarin de kinderen zelf aan het woord kunnen komen. De SRJJ hoopt met dit evenement een festijn té verzorgen, waarin natuur en milieu voorop staan. De organisatie zal er ook voor zrogen dat het de kinderen wat betreft eten en drinken goed af gaat: ze krijgen boterhammen, melk, limonade enzovoorts. Dat is allemaal in het entreegeld in begrepen. Voor de kinderen, die te ver van de sporthal wonen, om er heen te lopen, is het gelukt een speciale „Kin derdorp bus" te laten rij den. Voor vijfenzenveniig cent (retourtje) haalt deze bus de kinderen in de verschillende wijken op. De route is: hoek R e m b randt', aa n/G enes tetl aan (aankomst ongeveer 8.15 uur), Fabriplein (8.20 uur), St. Lidui- naplein (8.25 uur) Rozenburger plein (8.35) uur), Wilhetmina- plein (8.40 uur), Bisonplein (8.50) uur) en aankomst bij de sport hal om ongeveer 9.00 uur. De organisatie vraagt wel ongeveer 10 minuten voor de vastgestelde tijdbij de halte aanwezig te zijn. In de bus zal leiding aan wezig zijn. Voorts kart men de sporthal oók met bus 53 var. de RET bereiken. Kaartjes voor h?t K'nderdorp zijn bij de sporthal verkrijgbaar vandaag tot vier uur uitslui tend weekkaarten bij de Kin derdorp-stand Haagstraat/Koe markt. Daar worden ook alle verdere inlichtingen verstrekt. VOOR 50 MILJOEN LITER RUW PRODUKT Schiedam -De Sehiedamse wer ven IHC-Gusto en Wilton. Pijen-, Oord (Kijn-Schelde-Verolme)"' gaan voor rekening van Shell een drijvende opslag voor ruwe olie bouwen. In de tank, die „Spar" gaat heten, zal 50 mil joen liter ruwe olie kunnen war den opgeslagen. De reusachtige drijvende tank wordt 140 meter hoog en krijgt een diameter van circa 30 meter. Da „Spar" zal worden geïnstalleerd in het olie-, winningsgebied „Brent" in het noordelijk deel van de Noords zee. De. oplevering zal volgende zomer plaatsvinden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1