TE WACHTEN „Regionale aanpak is voordeliger" Vermist meisje (17) uit Vlaardingen in HACHELIJK BINNENKORT AANLEG VAN DÏEPRIOOL Werkgroep over buurtwerk: Medewerking werd niet verleend WFNH.OOrif Opknapbeurt voor station GEW-directeur ir. Pinkse voorgesteld Tegenover werkgroep Schiedam Maandag SOjuU 1973 99ste jaargang no. 24778 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091redactie 2G2566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL iili Vlaardingen De VlaanUngse wethouder van economische za- De zeven tienjarige Rla Wols uit Vlaar dingen is weer thuis. Het meis je, dat yljf weken geleden van buis was weggelopen en sinds dien spoorloos was, werd dit weekeinde in Dellt gevonden, nadat haar signalement in deze krant was gepubliceerd. •e Delftse politie zette een speu ractie in,' toen iemand meldde dat:hij op de Molslaan een meisje had zien lopen, dat hem deed denken aan de foto in de krantenpublikatieSurveilleren de agenten cntdekten 'het meisje vrijdagnacht tien over drie in een auto vlakbij het politiebu reau op de.Westvest. De jonge man die de auto bestuurde, be weerde dat hij een kennis van Ria was en dat hij haar had aangeraden om naar huis terug te gaan. Eerder die nacht had de vader ,de politie in Delft laten weten, dat Het station Schiedam met daarvoor de Huizen aan de Parallelweg. Schfedam/Vlaardiflgefl - Het buurtwerk kan beter regionaal worden opgezet. Tot deze con clusie komt een werkgroep van hét Provinciaal Opbouworgaan Zuid-Holland. Hieraan wordt de voorkeur gegeven boven hef buurtwerk, zoals het nu is; tot een bepaalde stad beperkt./ Een gevolg van het regionaal werken is, dat de sinds 1971 gel dende nieuwe rijkssubsidierege ling een stuk effieïenter kan worden toegepast. Zo zou de si tuatie in Schiedam en Vlaardin gen aanmerkelijk kunnen verbe teren. Op het ogenblik is 'er in dé diver se clubhuizen van de wijken een tekort aan buurtwerkers. Ook in andere plaatsen is dit over het algemeen, het geval. Afzonder lijk is er,in de steden geen em plooi -voor de buurtwerkers, maar door samenwerking kan worden bereikt, dat een of meer functionarissen toch een fuif time betrekking kunnen krijgen, zij het verspreid over meer dan ëén samenleving. SUBSIDIE Ook is het mogelijk dat het Rijk wel subsidie verleent, voor een functionaris voor meerdere ge meenten als zij weigert voor de gemeentes afzonderlijk eeh buurtwerker aan té stellen. De werkgroep gaat er met deze stelling 'vanuit, dat in iedere plaats een buurtwerkinst'elllng in het leven zou moeten worden geroepen, én dat de financiële middelen hiervóór beschikbaar zouden moeten komen, als de bevolking dit wil. Volgenshet' huidige beleid van het Ministerie VEfn CRM moet er een kenv vaa minimaal: vijfdui zend inwoners zijn, 'wileen full time - functionaris. verantwoord zijn,, zegt de werkgroep. Maar behalve het inwonerstal moeten ook de plaatselijke omstandig heden een woordje meespreken. verantwoordelijke instantie moet een zo groot mogelijke groep vertegenwoordiger.. SAMENWERKING Wj! men het buurtwerk regionaal opzetten dan kan men volgens het Provinciaal Opbouw Orgaan aan een samenwerkingsverband denken van reeds bestaande plaatselijke instellingen of aan een speciaal op te richten regio nale instelling. Gezien de geringe financiën van de rijksoverheid en het beperkte aanbod van mankracht is hét waarschijnlijk dat erbepaalde - prioriteiten aangegeven zullen moeten worden ten aanzien van de oprichting en subsidiëring van nieuwe instellingen van buurtwerk. Er vvordt we! li, het rapporl met In Schiedam ral de Sociale Ad- nadruk gesteld, dat de verant- viescommissie in een van haar woordelijkheid voor het buurt- komende vergaderingen aan werk bij de bevolking ter plaat- dacht aan het probleem van het se ligt. De voor het buurtwerk buurtwerk schenken. Schiedam Wethouder C- J. M. Bolmers is zijn beloftes aan de werkgroep Schie dam niet nagekomen. Dat blijkt uit twee brieven die hij namens het gemeente bestuur aan de werkgroep, die nogal wat kritische ge luiden heeft laten horen over de stadsplannen, van de wethouder, heeft ge stuurd. Op een vergadering van de ■werkgroep Schiedam heeft de PvdA-wethouder inder tijd gezegd dat hij de groep beschouwde als een klank beeld van de bevolking en dat. hij de mensen als in» spraakgroep accepteerde. Wethouder Bolmers beloerde daarbij dat hij er aar. mee zou werken de werkgroep zo goed mogelijk te laten functioneren, nadat erop gewézen was dat iff het programmavanr het linkse gemeentebestuur staat, dat men zich positief zal; opstellen ten aanzien van buiten-parlementai re actiegroepen. De voorzitter, van de werkgroep Schiedam Hans van der Wilk:. „Daar is helemaal niets van te- i recht gekomen. Nu men de kans kreegom te. bewijzen dat dat. onderdeel van het program ma waar kan worden gemaakt, laat men /het er bij. zitten''. ,jln drie brieven, aan het gemeen tebestuur hebben wij gevraagd om gegevens over de stadsplan nen (dat had.'de wethouder ove rigens op de vergadering al toe gezegd), om subsidie-en om een aplaatsje in het voorlichtingsge^ houwtje van de gemeente", NEGATIEF ,Op 'deze twee laatste zaken heeft wethouder Bolmers negatief geantwoord en wat betreft de gegevens hebben wij alleen- eert plattegrond gekregen. .Daar - kunnen wij erg weinig mee doen".' ,Voor het afwijzen van een plaatsje in het voorlichtingsge- trum, waar wij wat gegevens aan de bevolking wilden ver strekken die de gemeente niet geeft, werd geen enkele reden gegeven". vDie brief was uitsluitend afkom stig van wethouder Bolmers en niet van het gemeentebestuur, hoewel hij in de brief wel over „wij" sprak", aldus Hans van der Wilk. NOOD ,De andere brief was afkomstig van het gemeentebestuur en on dertekend door wethouder Bol mers als loco-burgemeester. Daarin stond dat geen subsidie zou worden verleend, omdat de gemeente in financiële nood verkeert." .Indertijd heeft de gemeente wel medewerking verleend aan dé inspraakgroep voor de nieuw bouwwijk Woudhoek-Spaland. Dat bestond geloof ik onder meer uit vergaderruimte en .een stencilmachine". NIET PERSOONLIJK „Wij hebben het,, gevoel dat wet houder Bolmers denkt dat het ons om hem persoonlijk te doen Is. Dat is niet zo. Hij gaat ons uitsluitend om de stadsplan nen", besluit de voorzitter, In de werkgroep Schiedam zitten een groot aantal deskundigen met een universitaire opleiding. Zij proberen op een positief, kri tische wijze de plannen van de wethouder te begeleiden. Wet houder -Bolmers kon geen com mentaar leveren. Hij is op va kantie. ken, Jac. van der Linden, heeft namens het gemeentebestuur de nieuwe directeur van de ge meentelijke energie- en water-; leidingsbedrijven (GEW), ïr. W. F. Pinkse, aan het personeel voorgesteld. Daarmee kwam een einde aan het dlrecteurioze tijdperk, dat twee jaar duurde-, AI die tijd nam G. van der Stoep als waarnemend directeur de leiding van het GEW waar. hij zijn.dochter zojuist via de telefoon had gesproken. Zij ver toefde iri Delft en zou-zich "op het politiebureau melden. Het meisje had de vijf weken die zij van huis weggeweest was, bij vrienden in Delft en omge ving gelogeerd. Nadat zij op de Wèstvest was aangetroffen, heeft zij in het passantenverblijf op het bureau geslapen, Zater dag is zij door. haar .vader opge haald. Schiedam De gemeente zal binnenkort beginnen met de aanleg van het diepiiool in Kethel. In verband hiermee zijn de bewoners en ei genaars van de woningen, die door het werk aan het riool hiervan last zouden kunnen ondervinden, vla een schrijven van de gemeente gewaarschuwd. Alle eventuele klachten en wensen betreffende de aanleg van het riool kunnen worden doorgegeven aan Gemeentewerken Schiedam, tele foon 702935, de heer H. lansen (alleen van 9.00 tot 10.00 uur). Het traject van het riool loopt van het Gemaal Kethel door de vijver Meeuwensingel-Leeuweriksingel door de Zwaluwlaan naar Spaland. Er wordt begonnen met het gedeeltelijk weghalen van de beplanting Meeuwensingel-Leeuweriksingel, ten zuiden van de Zwaluwlaan en het tijdelijk dichten van dit gedeelte singel. Na afloop van het werk, zullen de taluds opnieuw worden aangelegd. De voorstelling gebeurde in het kantoorgebouw van de GEW aan de Hoflaan. Tijdens de kennis makingsbijeenkomst heette Van der Stoep ir. Pinkse welkom bij de bedrijven. Pinkse zei zich er van/bewust te zijn voor grote problemen te komen staan. Lei den van bedrijven kan ontaar den in lijden, maar met „uw medewerking kan het voortbe staan een goed vervolg heb ben". Eventuele fusieplannen laten we gewoon'op ons afko men om daarna onze plannen te smeden". Wol deze kinderen doen is een hachelijke zaak. Her water ïn Schiedam en omgeving en waar eigenlijk niet in Nederland? is zo veront reinigd, dat er ia zwemmen een te groot risico betekent. Directeur dr. J. Stevens van .de Sdïledamse GG en GD; „Ik •afwijkingen veroorzaakt". rHoewel de vervuiling van hel water wet rr.ioder wordt, verwacht ik niet dat er ooit raad iedereen af te zwemmen •in open water. Men loopt een grote kans de ziekte van Wet} op te lopen. En dat is geen Schiedam Op bet Schiedamsc station staat de eerste, par tij ruiten te wachten ©m de tochtige gaten, die de lieve jeugd daar met stenen gooien heeft veroorzaakt te dicti- ten. Al gedurende ongeveer een jaar tocht het op het noordoos telijke perron flink door de kapot gegooide ruiten. Een toestand waar weinig aan gedaan werd, omdat ©Ike nieu we ruit een nieuw doelwit betekelfdé vóor dë jonge bewo nertjes van de Parallelweg, die vJak achter het station wonen. Van het rijtje slóophui2en aan de enige tijd waarschijnlijk verhui- Parallelweg is nu echter nog zen. maar een' enkel pand bewoond. Het wachten met het inzetten van En ook deze mensen zullen over óe nieuwe ruiten is niet tot deze grapje, je kan daar nier- en leveronlsieklrvgefl" van krijgen, bullen dat de ziëWe zelf hoge koorts, hoofdpijn en huid- neg zonder risico In buiten water gezwommen zaf kunnen worden. Dieren, zoals ratferv: auHen her alfijd blijven be smetten". mensen ook zijn vertrokken, zoa)s her en der werd geopperd, maar tot de metalen strippen' er zijn, waar de ruiten in moeten komen. Verscheidene van deze strippen zijn namelijk verbagen. KLACHTEN Tegelijk met de komst van nieu we ruiten, krijgt het station een opknapbeurt. En daarna zullen <fe -klachten Van reizigers -over. het station "Schiedam wel tot het verleden behoren. Hoewel er mensen zijn die moeite schijnen te hebben met het In de zuid westelijke bocht gelegen sporen, door het hoogteverschil tussen treeplank en perron.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1