HET NIET WmmVit Fortuna met Reygers berg Veel kansen gemist iÈMÈËïmÊ&ÊÈÊi Dolf Krijgsman naar Wenen T Toernooi Spieringshoek terug te wijzen. Op zondag éch ter viel het ene doek na het an dere voor de beblaarde Leijsen naar.. .'"v "-*** aap Beijer won de halve finale B met 6—-4, 62. In de kwartfina- Jutia ven Noort mentaal sterk i7ü - iy; Daar Hans Soeters Schiedam Bob Maaskant en eigenlijk de voltallige technische leiding van SVV mogen zich terecht afvragen of het resterende oefenprogramma nog enige zin heeft. In iet6 mindere mate het treffen tegen DHC, maar zeker achter de oefening tegen de Delftse zaterdag eerste Was ser CSVD, moet een groot vraagteken worden geplaatst. Zeven oefenduels ('s-Cravenzandse SV, Wilhelmus en VUC volgen nog) moeten SVV's ingedamde scoringsdrift weer wat opvijzelen. Maar de treffers blijven uit, met als logische vraag: wat nu? De conclusie luidt, dat SW, zon der Paul Roodnat, Aad Osterholt en Leen Warnaar niet in staat is een spel "te maken". In elke linie ontbreekt zo'n "denker", waardoor een conditioneel en technisch over wicht kan resulteren in treffers. Want al zegt Bob Maas kant: "Ook dit soort wedstrijden leggen toch we! de te kortkomingen bloot", ook de ambitieuze oefenmeester voelt het ontbreken van inspirerende sparringpartners als een groot gemis. het treffen tegen CSVD. Negen tig minuten lang zocht SW naar openingen, vond die her haaldelijk, maar kwam slechts twee keer doeltreffend door. Want evenals DHC was ook CSVD nou net niet die tegen stander die toestond 'dat de roodgroene voorhoede aan de lo pende band mocht produceren, maar was aanvallend zo zwak dat een opeenhoping op Delftse helft het gevolg was. Het onder streept de behoefte aan sterke re, of zwakkere tegenstan ders. Of, meedenkend In Bob Maaskants streven, naast de reeds geprogrammeerde duels nog één echte krachtmeting: waarin naast de eer, óók iets te verdienen valt.... Toch konden er na SW's veel te krappe winst ook andere gelui den worden genoteerd. Zoajs van de volijverige en soms weer felle Dutlna: "Ik kon rq'n. benen bijna niet meer optilfen, loodzwaar waren ze". Of zoals John van der Spek verduidelijk- te: "Misschien is het allemaal wat te-zwaar geweest. We moe- SW kwam, ondanks een voortdu rende omklemming van de te genstander, niet verder dan een schamele 2-0 zege, met als eer ste'; conclusie dat ook dit résul- taat verre van commercieel is. Het publiek wordt niet naar Harga gelokt, tenvijl de niets beurende speler een financiële prikkel mist en sneller gaat mopperen. "Ze hebben ergens wel gelijk boor", reageert Bob Maaskant, "de jongens willen ook wel weer eens wat verdie nen. Ik pieker me rot over een sterke tegenstander, maar waar haal ik die op korte termijn vandaan?*' SVV's trainer voelt dat de stemming bij de spelers er om schreeuwt, met als eerste ..-reactie: "Die laatste oefenwed strijd tegen VUC hoeft voor mij .-niet meer". Een laatste test die overigens toch wel zal p'aats- vinden, maar de wens naar een echte- krachtmeting blijft, be- jiStaan- Sn eigenlijkdemonstreerde de ^vervanging van Jan Coenen geblesseerd aan het n) het nutteloze van plicht ten keibard trainen en daarbij is dit, al onze derde wedstrijd binnen een weeki Ik begrijp wel ■dat we in conditie moeten ko men, maar dan moeten ze van ons in'de wedstrijden niet vee! verwachten." De wedstrijd zelf bevestigde Johns woorden, want combina ties mislukten door slordighe den. Te vaak stondeen CSVD'er, per ongeluk, gewoon In de weg. Een SW zzmder de licht geblesseerde Wout van Vuuren, waardoor Ed Slaven burg op links werd ingezet en Dick van de Korput aan de an dere zijde van het veld de be waking van ex-DHC*er (ooit nog SW'er) Peter van der Meer kreeg toebedeeld- Jan de Tuin der posteerde zich voor Rinus Steenbergen. Zeker geen soepel functionerende afweer, maar desondanks moest Jan van der Velden genoegen nemen met en kele terugspeelballen. In de tweede helft leek de wissel Fred Meerhof voor Jan de Tuin der een verbetering, maar toen in de slotfase Jan Coenen het veld verliet, moest De Tuinder wéér het veld in. Een wissel waarvan de zin niet doorzien •werd, maar ontstond door een gebrek aan reserves. De trieste balans van een oefenpartij die, gezien het overwicht, de dubbe le cijfers had moeten bcnade- - ree. Nu kwamen alleen Jan Coenen (na aangeven van Jos Zoetmulder) en in de tweede helft Wim Mulder (afstand schot) tot een treffer. De uit werking van dit soort duels lijkt duidelijk, "want", doelde John van der Spek reeds in die rich ting. "vorig seizoen scoorden we ook al zo weinig" Echte acties in die richting waren echter zeldzaam, veroorzaakt door te ver doorgevoerde com binaties die door de massale Delftse opeenhoping ontzenuwd werden. Toch had B-tralner Henk Könemann gelijk: "Er zit meer perspectief in", terwijl ook Bob Maaskant met: "De competitie wordt pas belang rijk", het bij het rechte eind had.,-- 'V Natuurlijk zijn er. na vier duels winstpunten te noteren: Wout van Vuuren: een sterker spelen de Wim Mulder; en de opbou wend sterke Eddie. Slavenburg, maar eigenlijk was alleen' het duel tegen AZ '(TT .een echte graadmeter. Toen bleek dat een wel gelnsprireerd SVV zeer ver dienstelijk: kan spelen. Over nauwelijks twee weken start het .echte werk: - nog één., keer druk op het doel van Jan van der Velden lijkt pure. nood zaak. Waardoor vóór wat. ruim te ontstaat en „een dan gescoor de treffer het moreel ook wer kelijk kan opvijzelen,... I CSVD'er Ton Zoutendijk voorkomt dat -ian Groenewegs Jnzet de juiste richting mee- krijgt. Van onze sportredactie Vlaardingen De kans is groot dat Aat Reygersberg dinsdag avond tegen GSV weer. de aan val leidt. Wat dan vooral Fórtu-" na's opbouw;ten goede-zal ,-|^t menTrainer Jan van BaaeMr; zal ook tegen de; Gcud^ voi^h;?; nog moeten puzzelen voojpV.^r; juiste samenstelling-Over één. linie is hij overigens tevreden;, de verdediging, In vier oefeo- duels geen enkele goal "tegen. Het; ligt in de bedoeling mórgen- avond de meeste spelers w'eer eèn kans te geven. Aanvang an de Marathonweg 18.45 uur. Donderdagavond oefent Fortuna aan de Sportlaan tegen VFC (1S.3D uur). Schiedam' - Bantamgewicht Dolf Krijsman heeft van de Neder landse Boksbond een uitnodiging ontvangen om op II augustus deel te nemen aan een interna tionaal bokstcurncoi in Wenen. Naast de Schiedammer zuilen nog twee boksers wordn uitge nodigd. De Nederlandse ploeg' staat onder leiding van de Gro ningse trainer Roossien. MAANDAG 30 JULI 1973 Door Bas van den Berg Vlaardingen Fortuna VL. raakte te snel geïrriteerd. Omdat het veronderstelde sterke eersteklasser DRL op tactische wapens te verslaan, waren lange tijd charges de uitlaatklep voor opgekropte woede. Waar ongetwijfeld snelle linkerspits Loet Kwist het slachtof fer van was geworden, wanneer scheidsrechter Cameron zijn ge drag niet alleen bij een vluchtige notitie had gehouden Fortuna. dat overigens met 2-0 won, moest zich in het vlakke duel steeds weer tot de orde roepen. Wat organisatie - lees omschakeling - moeilijk maakte en het oefenduel als zodanig weinig om 't lijf bad. Niettemin oordeelde trainer Jan van Baa- ren op enkele fronten positief: "DRL was een sparringpartner die niet alleen verdedigde, maar de kunst verstond onze defensie lange tijd onder druk te houden. Waardoor ik meer inzicht kreeg in. de kwaliteiten daar. Dat daardoor na vier oefenwedstrij den de nul weer bleef gehand haafd, vind ik tekenend voor de kracht van de verdediging." Waarin andermaal Peter Fyke- verwarring bracht." De VJaar- dingers overtuigden daarom maar ten dele. Aat Reygersberg werd node gemist (vakantie) en daarom liep de huidige aanval (Kwist, Roodbol en Pas) lange tijd met aanknopingspunten te zoeken. En het daarom niet vreemd was dat de meeste ac ties niet alleen uit de tweede lijn werden voorbereid, maar tevens met afstandsschoten de ontknoping brachten. In de eer ste minuten werd DRL daarop al attent gemaakt door Arie Riedijk, die na overigens slecht uit verdedigingen van de Rot terdammers de bal van Jan Roodbol kreeg toegeschoven en raak. prikte: 1-0. lenboom verstek moest laten Maar Fortuna stapte^ niet verder gaan omdat hij nog steeds niet (financieel) rond is met Fortu na. Wel trotseerde hij de reser vebank. MENTAAL Jan van Baaren verder: "Maar anderzijds ben je mentaal zwak wanneer je als semi-prof toe gaat geven aan irritante spelle tjes van DRL. Dan laat je je uit je tent lokken. Wat Fortur.a in over de drempel. Nog had DRL angst het middenveld, te bewa ken, maar plotseling nadat eerst Cees Bonman via de vin gertoppen van doelman Simon Monster de lat had geraakt, ■week Fortuna van zijn oefenpa troon af. Ontstonden er irritante acties met als gevolg dat felle charges, al of niet opgewekt door lankmoedige arbiter Came ron, in het middelpunt van de belangstelling kwamen. Voordat Jan van Baaren daarom Loet Kwist naar binnen, haalde, werd hij nog genoteerd, maar geluk kig voor Fortuna bleef het bij die vermaning. WISSELS Ook na rust hield Fortuna met veel pijn en moeite DRL van zich af. Talloze wisselingen - Corver/Rohbemond» Van Bam- mel/Kwist, Muyer/Roodbol, ga ven Jan van Baaren ook in die' tweede etappe geen duidelijk in zicht over zijn kwaliteit." Na tuurlijk heb ik al een competi tie-opstelling op papter", oor deelde hij, "maar iedereen (18 man selectie) moet zoveel mo gelijk een kans krijgen." Dat uiteindelijk René Pas de tweede goal fabriceerde uit de vrije trap van Cees Bouman, nadat de Hagenaar te fors was aangevallen, bracht de ontkno ping. Jan van Baaren: "ben vooral tevreden over René Pas, die langzaam in conditie komt maar zich steeds meer gaat aanpassen. En 2eker beschikt over een knap schot dat hij in vrijwel alle oefenwedstrijden van Fortuna demonstreerde in goals." Opstelling Fortuna: doel Hiddo Reys, achter Gerre Pijl, Bep de Ruiter, Ger Robberr.ond (John Corver), JobnrJe Jansen, mid den Arie Riedijk, Cees Bouman. Arie Don. voor René Pas, Jan Roodbol (Anton Huyer), Loet Kwist (Hans van Bommel). tuurlïjk. Dat ondervonden met name Theo van de Broek en Rob Leijsennaar. Eerstgenoem de, als tweede geplaatst in de B-single, zakte zaterdag door zijn rug. Hij kon er nog wel mee tennissen, maar zijn servi- ce, normaal een van Van Broeks sterkste wapens, stelde niet veel meer voor. Daarvan profiteerde zondagochtend Jac ques van Toor, de Vlaardingse bijna-veteraan,die met 64, 6—1 sterker bleek In de halve finales. Ander „slachtoffer" was Rob Leijsennaar, die na een mara thon-zaterdag de nodige blaren op zijn handen vond.Op dat moment had de besnorde Vlaar- dicger nog drie'ijzers in het vuur. De" meestopzienbarende daarvan was .zijn. halye-ftnale- plaats in B-single, die hij had afgedwongen door clubgenoot Wim de Ruiter met 7—5,. 60 Jan Roodbol ook solistisch langs doelman DRL, maar zo! hierna falen. terug te wijzen. Op zondag ech- via twee sets te sterk. In de ter viel het ene doek na het an- halve finale C beleefde Leijsen- dere voor de beblaarde Leïjsen- naar samen met Gerard Masr- naar.. -■■ salt een kleine afgang tegen het Jaap Beijer won de halve finale B duo Wanders-Koekebakker, 0—6, met 6—4,:.6—-2. 'In de kwartfina- 1—6. Ie C was de latere toernooi-win- naar, de talentvolle Kees Roos, ^Uiteindelijk kwam er zodoende in de B-categorie een finale uit de bus tussen Jaap Beijer en Jac ques van Toor. Het werd voor de talrijke toeschouwers (en na tuurlijk in nog sterkere mate voor een teleurgestelde Van Toor) een regelrechte afknap per. In een partij die alles bij elkaar nauwelijks een half uur duurde, bleek Jaap Beijer met 60, 6—0 veel te sterk tegen de volkomen van slag af zijnde Van; Toor.'"' :/:f .i V Nee, dén was de: finale in het da mes-enkelspel ech heel wat 'fraaier schouwspel.' 'Hierin tra den Julia'van. Noort en Brigitte Entingh tegen elkaar in hét gra vel. De eerste set leek regel recht door de hardslaande Julia van Noort gewonnen te worden. Bij de stand 5—2 veranderde-er' echter iets in het-spel van, de lichtvoetige .Brigitte Entingh. Haar slagen wérdenstrakker en, vooral steeds beter geplaatst en na het overleven van tweeset-., points op 2—5 werd het binnen enkele minuten 5—5.. Éven nog. kwam Brigitte Entingh op. 5—6 achter, maar o;a, dankzij enkele, flitsende returns werd het' ten slotte toch 8—6voor de char mante KSW-speelster. De tweede set ging echter naar Julia van NoOrt, die geconcen treerd 'mét 63 terugkwam. De derde, set- leek 'een snelle zege, voor Brigitte Eritingh te gaan brengén. /In; nó-time: stond ze. met 3—0 voor, maar op dat' moment begonnen 'de ijzeren zenuwen van Julia van Noort' te scoren. Sterk spelend, haalde zij op tót 3—3 en liep/vervol gens door naar 5—3. Even nog. kwam Brigitte terug tot' 5—4, maar kort daarna maakte Julia van Noort er met 64 een eind aan. C-KLASSE In de C-klasse was er eveneens sprake van een tweetal sterke winnaars. Bij de dames blèek Joyce Findhammer (het hele toernooi zonder setverliés) In dé- finale te sterk voor een ver moeide Henny Guldemcnd 6—4, 7—5. Bij de heren was .de jonge Rotterdammer -Kees Roos de beste. Na in de voorronden reedsgewonnen te hebben van j Leijsennaar en Wanders, ver sloeg hij in de'finale rek van de Grlendt met 7—5, 6—3. Overige winnaars: B-klasse: ge mengd dubbel Theo i van de Broek en Brigitte.'Entingh; he-- réndubbel: Theo van - de Broek, en Jaap Beijer; damesdubbel - niet- gespeeld. C-klasse: ge-/ mengd-dubbel Tineke Kelley en Hans Dekker, -dames-diibbeL Janny Salomons en Cock' van Vugt, herendübbel Hans eh Theo Dekker. In de" D'-klasse bleken een. aantal C-spelejrs. (cq prijzenjagers) rond te lópen. In j de herehdiibbel bleken .^Noord- dam en Blom veel te steric1/ het zelfde gold het gemengde duo Van 'de Bos ,'(2x). De herensi'ng- le: werd niet gespeeld, de dam mes-single was voor Marjolein:' Even. 'De. finale damesdubbel wordt volgende week pas ge-J speeld. :V' Schiedam Met veel kunst- en vliegwerk is het de organi satoren van het Spieringshoek-toemooi tenslotte/toch ge lukt alle partijen gespeeld te krijgen. Toen er na de to taal verregende vrijdag nog zo'n 195 partijen afgewerkt moesten worden (en dat allemaal in slechts één weekend) gaf niemand nog een kans voor een dergelijk huzaren stukje. Het is echter toch gelukt, mede ook dankzij de medewerking van tennispark Soernla in Vlaardingen. Hier werden zaterdag ook nog enige tientallen partije speeld. Een gevolg van het een en ander was sommige spelers op zaterdag een uur of zes op moesten doorbrengen. -Niet zo best voor de fysiek na-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4