SCHIEDAMSCHE COURANT Geboden sommen vielen tegen SLIPPERS EN RIENTS GRATEMA IN PASSAGE THEATER 'Ze magge van mij Weekend-tour voor SVV -supporters Broeke naar de koningin Vrije lijn I Buiten- landers fjj fm. j m Schiedam mlÈÊL lÉSlg Politie vier snelle ijders Hersen schudding door val Opening proeflokaal Noordmolen 2 kranten voor één prijs kï rrr d ri BERMBRAND ft Nl Donderdag 2 augustus 1973 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 4 pagina's 99ste jaargang no. 24781 Broersvest 3 -telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Jdachtenöienst 376792 .SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In het gebouw Arcade aan de Lange Haven hebben gisteren een veertigtal belangstellenden (waarvan de meeste overigens passief) één van de grootste huizen veilingen bijgewoond, die ooit in Schiedam zijn gehou den. Zestien panden kwamen onder de hamer van de veiling meester, Deze eerste veiling volgende week woensdag is de tweede en laatste; dan worden de huizen definitief van de hand gedaan bracht duidelijk aan het licht dat de verwachte opbrengst van 200.000 gulden van de zestien panden tezamen, tegen zal vallen, last van gemiddeld 162 'gulden dragen en een huur van onge veer 1300 gulden opbrengen, De drie pandenaan de Rotter- damsedijk (jaarlijkse lasten 217 gulden, "buren rond:' de 2800 gul den per jaar) brachten aanzien lijk meer in het (voorlopige) geldlaadje. De koopsom van de panden nummer 303, (waarvan 303b al leegstond) en' numrper. 307 bleven bij MMS gulden ste- ken. Alleen bet derde pand ■bleek in:trek> bij-de; bieders: 13.000 gulden was het voorlopige resultaat. Het pand Christiaan Huygenstraat Dertien panden die onder de. ha- mer vielen, behoren tot de erfe- nis van een en dezelfde eige naar.. Dat zijn' de naar schat ting een eeuw oude panden aan de Mariastraat (oneven num mers 45 tot en met 63) en enke le panden aan de Rotterdamse- dijk (303, 305 en 307). De prijzen van de panden aan de Mariastraat, die voor 3000 gul den werden ingezet, werden niet al te hoog opgedreven. De gebo den sommen varieerden van 3600 tot 4600 gulden. En da: voor panden die een jaarlijkse 4 was goed voor eén bod van 5400'gulden. Voor de huurders van .genoemde woningen zal de verkoop van.de panden hoogstwaarschijnlijk geen consequenties hebben. Een eventuele eis tot ontruiming van de woningen Oosterstraat 69 en Willem Brouwerstraat 22, die gisteren als iaatstenuit de rij werden geveild, zal wél moeten worden - opgevolgd. Het is een zuivere executie: de toekomstige eigenaar kan het pand direct na de koop vorderen. Het pand Ooisterstraat: dat op 2000 guldén werd. ingezet,, bracht al na twee keer bieden een bedrag van lO.OOO gulden op. De woning Willem Brouwerstraat wérd op 5000 gulden geveild. Volgende week woensdag zullen de zestien panden definitief van eigenaar veranderen. De giste ren geboden sommen zullen worden verdubbeld en via *t zo genaamde „afmijnen" zal de dan geboden koopsom definitief zijn. 1. Schiedam Het D'66 raadslid Vincent Broeke zal op donder dag 6 september een ontmoe- tingsbijeenkomst bijwonen met koning Juliana, die wordt ge houden ter gelegenheid van het 25-jarige regeringsjubileum van de Koningin in de Grote Kerk in Den Haag. De bedoeling van de bijeenkomst is het contact te bevorderen tus sen de leden van de gemeente raad, de gemeentebestuurders en de Koningin. Vijftien Schie damse gemeenteraadsleden heb ben zich opgegeven voor de bij eenkomst, hieruit is de heer Broeke geloot. Over het toch niet zo grote aantal raadsleden dat zich opgegeven hééft, zegt de heer Drenth, van de afdeling algemene zaken Schiedam: „Het is de vakantie periode en er zijn er een hele boel geweest die niet. op tijd met opgeverhzijn'geweest". Het was geen gewone vei ling gisteren in Arcade, toch waren ze er weer. Mannen en mannetjes, pijprokend, sigaarrokend of een shaggie draaiend. Op een veiling kom je van alles tegen. Niet al leen op zo'n ordinaire vel ling, waar een potje en een pannetje al of niet in. goede (keuken)staat voor; één gulden vijftig van ei genaar verandert, maar ook op een bloedserieuze veiling in onroerend goed. Ze zaten er dus weer, in een wat broeierig Arcade. In de gang, tot het spektakel zou beginnen of in de kantine. Welk laatste ver-: trek tot een heuse veiling- zaal was omgetoverd. Echter: kantine blijft kantine. De kantinejuf frouw bleef dan ook zich zelf en zette luid klette rend de schoteltjes voor de (gratis) koffie op de tafeltjes. Dankbaar .glim- lachten de mannen van de „oude stempel" - naar hun weldoenster in span nende uren. Een glimlach die een ern stige trek kreeg, toen no taris Van der Valk om precies 11.14 uur de vei ling officieel van start liet gaan. Met een daverende knal van zijn houten ha mer op hét toch al veel geplaagde tafeltje liet hij dat blijken. Niet dat de kantinejuffrouw zich daar maar iets van aantrok: tijdens het geza pige opbieden (het was nauwelijks interessant) klonk plotseling als een soort juichkreet een hoge fluittoon, veroorzaakt door de waterketel.' Enfin, ze had het al eerder op de ochtend gezegd: „Ze magge van mijn wegblijven, hoor De huizenveiling, onder toe zicht von notaris C. F. J. van der Valk in volle gang. Schiedam Het volledige programma van het Schiedamse Passage Theater is nu bekend. Alle artiesten hebben dé contracten afgesloten en de theater leiding hoopt nu al leen nog maar dat er geen kink in de kabel komt. Rients Gratema zal het nieuwe toneelseizoen in het Passage Theater openen met zijn programma „Groeten uit Ping- jum". Aan zijn zijde staat Ciska Beaudoux. De voorstel ling is op woensdag 29 augustus en begint om kwart over acht. Op vrijdag 21 september ko men de oer-Hollandse en enig echte vertegenwoordi gers van de Nederlandse smartlap naar Schiedam, namelijk Gert en Hennien. Inhet-prpgrammastaan 'onder meer Han Bakker, Claire Amman, de Zemi- ko's, de Rifa's, Ai Preston en Valery, Nol Lagrand en Henk Bemhard t vermeld. Schiedam Eind van dit jaar zal tramlijn E, die. van Schiedam naar Kralingen loopt, gebruik kunnen maken van de vrije baan' op de Mathenesserdjjk en een gedeelte van het Marconi- plein. In behandeling is nog de vrije trambaan voor lijn I in de Vier- ambachtsstraat-en de le en 2e Middellandstraat. In het jaarverslag van de RET stelt men namelijk dat de toe komst vaii de tramèxploitatie slechts verzekerd is, wanneer de tram' over zoveel mogelijk vrije banen beschikt. Het per centage vrije baan in Rotter dam is nu reeds iets meer dan 50%, wat hoger is'dan in Am sterdam, maar lager dan in Den, Haag. LUSTIG De Hoofdstadoperette zal ook dit jaar weer naar Schie dam komen. Op woensdag 3 oktober warde een voor stelling gegeven van „Die lustige Witwe". De Schie damse amateur toneel groep Groeton geeft ook een voorstelling in het Pas sage Theater. Op vrijdag 26 oktober spelen zij het bekende stuk van Tennes see Williams „Kat op een heet zinken dak". Een stuk dat ook verfilmd is met Paul Newman en Elizabeth Taylor in de hoofdrollen, Ook het gitaarspel komt aan bod in het Passage Thea ter. Op woensdag 14 no vember wordt een optreden verwacht van het Fiesta Gitana Da Silva. Op woens dag 28 en donderdag 29 no vember komt André van Duin ten slotte.Met Frans van Busschoten, Carry Tef- sen, Nicole en Hugo en The Happy Day Dancers wordt dan het revue programma Dag, dag Heerlijke Lach gebracht. Ook de „Grote versierder" een blijspel waarin John Lantïng en Joop Doderer spelen, komt naar Schie dam en wel op vrijdag 18 januari. In de „Grote ver sierder" treden verder op Maya Bouma, Tineke van Leer, Gabi Wikkeveen, Fio- ris van Spronsen en Connie van Manen, de regie is in handen van Alexander Doré. Nadat- Ted de Braak zijn eerste twee shows al in Schiedam heeft opgevoerd, brengt hij op donderdag 21 februari zijn derde show in het Passage Theater, De show heet, en u had het al geraden, „Tête a Ted 3". Op dinsdag 2 april komt ten -slotte ,het;.v/tonéelstuk Slippers, dat overigens nog ■in première moet gaan, hierin spelèn mee Mary Dresselhuys, Guus Her mus, Willeke Alberti en Je roen Krabbé. Schiedam De politie heeft bij een snelheidscontrole op de. Rot terdam sedijk vier automobilis ten bekeurd voor te hard rijden. De hoogste snelheid die werd genoteerd bedroeg 72 kilometer per uur. Schiedam Op de Rotterdamse- dljk is de 72-jarige vrouw G. J. B.-H, uit Vlaardingen door on bekende oorzaak gevallen op het trottoir. Zij iiep daarbij een hersenschud ding 'op. Zij is naar het Holy- ziekenhuis vervoerd. Schiedam Automobilisten die dinsdagavond op Rijksweg 23 ter hoogte van de Parallelwweg reden, hebben hinder ondervon- den van een hevige rookontwik- keling in de berm van de weg. Een hoop gedroogd gras, waar schijnlijk in brand gestoken docr enkele kinderen, veroor zaakte de belemmering van het uitzicht. Schiedam Voor het tiende achtereenvolgende jaar zijn zc er weer: de buiten landse deelnemers aan de jeugduitwisseling. Gisteren zijn de groepen uit Udine, Esslingen, Vienne en Ve- ienje aangekomen op het Schiedamse station. Wel moe van de reis en nog wat stilletjes van alle in drukken die verwerkt moesten worden, maar toch wel vol verwachting en enthousiasme. Vanmorgen om elf uur zijn ze ontvangen door burge meester Roelfsema in de aula van het Stedelijk Mu seum, bezichtigden hier meteen de lopende exposi tie en hebben daarna een wandeling door de stad ge maakt. Zij zullen veertien dagen in Schiedam blijven. Schiedam SW-supporters die naar de eerste competitie wedstrijd willen van SW tegen Fortuna Sittardia Combi natie, kunnen behalve de wedstrijd, ook Zuid-Limburg en België bezoeken. Holland Europa Tours, heeft in samen werking met Broere reizen ï«n speciaal arrangement ge maakt. De supporters kunnen zich per luxe touringcar laten vervoeren, in Maastricht is hotelaccommo datie en er is een rondrit door Zuid-Limburg er. een bezoek aan Luik. Inbegrepen is een tri buneplaats bij de wedstrijd en verzekeringen. In verschillende restaurants kunnen de SVV sup porters reducties krijgen op hun maaltijden. Supporters die per eigen auto deze tocht willen maken kunnen ook van de arrangementen ge bruik maken. De prijzen varië ren van 55 tot 67. Bovendien heeftedere deelnemer als spe ciale attractie kans op een gra b's toegangsbewijs voor de eerstkomende Europa Cup-wed strijd. Schiedam "Wethouder C. J. M. Bolmers zal op dinsdag 7 augus tus het proeflokaal van de N.V. Koninklijke Distilleerderij Er ven Lucas Bols openen. Het proeflokaal is gevestigd in. de geheel gerestaureerde Noordmo len aan de Noordvest in Schie dam. Voor de opening, die om zes uur 's avonds plaats vindt, is er vanaf vijf uur een recep tie. Rotiardamsch Niatmbtad met bet 'laatsle binnen- en buitenlandse nieuws, r bm °0k hi, u14 öa°sr1 O"!'», zonder enlQe VBrpHeMi«iB. F de sc en RN te bezoden en ontdek zefl de vale pluspunten. Oeze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar 9 Rotterdamscb .Nieuwsblad, antwoordnummer 434, Rotterdam «tuur «I.I.V.:de SC en RN 14 dajert gratis naan L, straatv...., woonp! telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1