Kinderdorp is weer een vrolijke bende gCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1973 Schiedam Het lijkt een heidense bende te zijn in de sporthal Mar griet waar op het ogenblik het Kinderdorp in volle gang is. Alles loopt en rent door elkaar en enige orde lijkt een heel eind weg te zijn. Kinderen die netjfts in de kleren en schoon gewassen van huis gingen, lopen nu verkleed en beschilderd rond, gillend, Ia- chend en huilend als Indianen. Er is van alles te beleven in het dorp. Er is een echte klnderboerde. rif met hertjes en zwijnen. De zwijnen hebben de gewoonte om *s nachts uit de omrastering te ontsnappen, voor de medewerkers van het jeugddorp is het dan een hele toer om de zwijntjes "s mor gens uit alle verborgen hoeken en gaten te voorschijn te toveren. Deze week is er een burgemeester gekozen. Peter Schut was de fa voriet bij de deelnemers van het Kinderdorp. Een week lang is hij de belangrijkste man van het jeugddorp. Wel een grote verant woordelijkheid vindt hij zelf, maar hij doet zijn best. Klachten met betrekking tot het dorp kunnen bij hem of bij de „ge meenteraad" gedeponeerd worden, waarna ze uitgetikt worden en in behandeling worden genomen. Volgende week worden er nieuwe verkiezingen gehouden. Peter Schut zal zich weer verkiesbaar stellen. Grote verkleedpartijen zijn in de sporthal aan de orde van de dag. Ondanks de grote hitte tooien de kinderen zich met dikke iapijten, grootmoeders jassen en lange jurken. Puffend van de hitte lopen zij door de sporthal rond. Ook wordt er een krant gemaakt. Wij zien herhaaldelijk „collega's" rondlopen met een kaartje »-pers achter een schrijfmachine, die in een speciale ruimte staat wordt met een vinger tikkend dan een groot verslag gemaakt van een dag Kinderdorp. Onze fotograaf Stef Breukel maakte de foto's op deze pagina Kin derdorp.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3