IS voor mij meer dan benutten van kansen' SCHIEDAM HOOPT OP HOLY VOPS-SERIE JAN COENEN: sprong in een nieuw seizoen Hans Lingen in Japan Oefenduels Selectie ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1973 Schiedam Op Harga, met name bij SVV, klinken op timistische geluiden.Ver- sterkt door de komst van Paul Roodnat (FC Den Haag) en Jan Coenen (Ex celsior) rekent SVV op meer power in de aanval... en op doelpunten. Paul Roodnat de snelle maar vooral slimme buitenspe ler, met in de spits Jan Coenen, de doorzetter, al tijd goed voor een goaltje. Blonde Jan Coenen, die in het veld de indruk wekt alsof Wout van Meeteren toch nog van de partij is; de gelijkenis van een af stand is frappant, werd op advies van nieuwe trainer Bob Mas kant naar Harga gelokt om SW's schotloze voorhoede nieuwe Impulsen Bob Maaskant naar Harga verwacht spitvondige ac* ties van de Rotterdammer. Jan Coenen zelf blijft er uiterlijk onverschillig onder. De fors ogende spits wekt de indruk het allemaal wel goed te vinden, er vanuitga and dat, wat anderen oolc veronderstellen, alleen zijn eigen conclusie doorslaggevend is. Toch geeft de doelpuntenhon- ger op Harga aanleiding, een aanknopingspunt, voor een ge sprek waarin het komende sei zoen centraal staat. Vijf voorbije t oefenduels konden Jan's vooruit gesnelde kilJersfaam nog niet onderstrepen, of beter gezegd, de hooggespannen verwachtin gen uitten zich in slechts" twee treffers. Maar zoals gezegd, uiterlijk blijft de sW'er er onverschillig on der, als hij zegt: „Och, dat komt allemaal nog wel". Het liefst hield hij hiermee de dis- cussie voor gesloten, in afwach ting van andere tijden, die waarop bij zich als spits kan waarmaken. Jan Coenen (26). eigenaar van een vrije tijd opslorpend kitbe- drijf, ziet het nog niet zo som ber. „Loopt 'ie nog te lachen ook"* luidt op de tribune de ver ontwaardigde "reactie zodra een simpele misser door Jan zelf wordtweggelachen". Het ant woord is duidelijk (de vraag is overigens niet gesteld) en ligt voor de hand; „Moet ik dan gaan bullen?" Een veronder steld antwoord, maar de uiter lijk onbewogen spitsspeler zou het gezegd kunnen hebben. Zijn antwoorden in de beginfase van het gesprek zijn wat ont wijkend; in de trant van, zoekt het zelf maar uit. Ziedaar, Jan Coenen, levend onder het motto iedereen is eigen baas, moet dan ook maar voor zichzelf zor gen. - DIEPERE INHOUD Maar Jan verkent, tast de spre ker tegenover zich af, onder zoekt wat voor vlees 'ie in de kuip heeft. Een wat bescheiden prater die Uever luistert en er voor waakt zich innerlijk, bloot te geven. Een individualist? „Dat ben ik. Nou ja, buiten het veld dan, want tijdens de wed strijd ben ik toch wel anders. Misschien zelfs wel heel anders dan de mensen denken dat ik ben. Voor mij heeft het voetbal een veel diepere inhoud dan al leen maar doelpunten maken. Oké, de mensen verwachten het van je, ze komen er ook voor, maar speel maar eens een heel slechte wedstrijd maar maak wél het winnende doelpunt, dan ben je plotseling de gevierde vent. Nou en dat is iets waar ik zelf geen genoegen mee neem. Voetbal is voor mij meer dan alleen maar scoren. Gaten trek ken, doelpunten voorbereiden, het hoort er allemaal bij, dat is voor mij het hele voetbal. Wat maakt het dan nog uit wie ze maakt?" Daarom ook maakt Jan Coenen weinig ophef over zijn treffer tegen 's-Gravenzandse SV, maar wordt enthousiast als het doelpunt van Jan Groeneweg ter sprake wordt gebracht. „Kijk, dat bedoel ik nou, dat is voor mij voetbal zoals het moet zijn". Hij verduidelijkt; „Door dat ik plotseling naar links uit week, misleidde ik twee verde digers en kwam Jan Groeneweg vrij voor de keeper en kon sco ren. Daarvan heb 'ik net zoveel voldoening aTs dat ik *m er zelf ingetrapt zou hebben". Is Jan's individualisme tegenover gesteld aan zijn opofferingsge zindheid binnen de lijnen, wsar het. SVV betreft is hij puur en thousiast. „Ik geloof er in", luidt zijn visie op het naderende échte werk, .iedereen werkt er ongelooflijk hard voor.En zal: ik eens iets geks zeggen... ik ge loof zelfs in een periödekam- pioenschap. Waarom weet ïk nog niet precies, maar ik gelóóf het gewoon'... WAARDERING Optimistisch, veroverend eerlijk In zijn visie ten opzichte van het elftal, maar dichtklappend als het maken van doelpunten wordt aangeroerd. Jan daaro ver; „Als je ze maakt ben je een kei, maar als je kansen mist Iaat het publiek je weer net zo makkelijk vallen". Het verklaart zijn in dit opzicht wat stuurse houding, er vanuitgaand dat een waarderingscijfer niet alleen door doelpunten maken wordt opgebouwd. Jan wijst daarbij in de richting, van het oefenduel tegen AZ'67, toen hij het slopende spitswerk voor z'n rekening nam en op bokste tegen oud-Ajacied Suu- rendonk. Al scoorde hij niet, hij was cr wel enkele malen dicht bij. de voldoening was groot. „Dat soort wedstrijden is jeuk. We hebben toen dacht ik ook wel goed gespeeld. Wel hard hoor, maar dat vind ik nou net niet zo erg. Ze moeten al leen niet gaan gillen, als, nadat ze mij de hele tijd voor m'n voeten hebben lopen schoppen, ik 2e d'r eens eentje terug geef. Ik ben bereid veel te nemen, dus dan moeten ze het van mij ook maar kunnen hebben". Reden waarom Jan Coenen, als straks het forsere werk meer fysieke kracht vereist, voor SVV een echte spits" zal kunnen zijn. Zoals hij nu steeds laat - i •v - ion Coenen, niet bang voor een zetje; „Maar dan moeien ze er zelf ook tegen kunnen" zien; bij elke actie aanwezig, klaar om toe te slaan. „Het pro bleem is echter dat ik m'n draai nog niet heb gevonden". „Maar", klinkt het bijna veront schuldigend,„ik heb natuurlijk wel zes manden stil gelegen en dan heb je wat meer tijd nodig. De trainer en ik werken er hard aan. maar zoiets moet. groeien". Bob Maaskant zelf over zijn pu pil; „Jan komt er heus wel "weer, moet vooral wedstrijden kunnen spelen. Hij is zo ontzet tend serieus, leeft er helemaal voor, dat ik daar het volste ver trouwen in heb". Vertrouwen ook bij Jan Coenen zelf, die zegt; „Het werkt natuurlijk voor iedereen stimulerend dat er geknokt moet worden voor een plekkie. Maar als ik zie hoe er door iedereen gewerkt wordt om er iets goeds van te maken, dan geloof ik dat het allemaal wel zal lukken". Aan Jan' Coenen (.„Ik wü tegen over Excelsior bewijzen dat ik het wél kan") zal het zeker niet liggen. Want al vervult zijn Ex- ceisior-verleden hem met revan che-gedachten, de blonde spits is te veel voetballer om alleen daarin zijn- stimulans te vinden. Als hij zegt: „Ik wil een goed seizoen maken.", betekent dat voor hem een succesvol seizoen. Met SW... geen persoonlijke triomf. 0 Schiedam Al weer veertig dagen verblijft Hans Lingen, tafeltenns- talent van Bruynzeel, in Japan. N'og twee weken resten hem om te profiteren van ds Oosterse kermis op het gebied van de tafeltennis- sport. waarvoor trainer Miki verantwoordelijke man achter het Japanse dames-tafeltennis borg staat. Met Bert van der Helm en sinds kort ook Bert Schoofs, wordt in Japan hard gewerkt aan de verbetering van het spelniveau voor het drietal Nederlandse topspe- lers. Een fanatieke training, waarvan Hans Lingen egt: „Het zijn hier dager, van afzien". Hieronder vertelt Kans Lingen voor de Ie- zers van deze krant zijn ervaringen van de afgelopen week. Tokyo „Bert vao der Helm en ik gaan niet naar de Sensyu- "üniversïteit. Dat was het grote nieuws dat ons werd medege deeld, waardoor we gewoon blij ven trainen op de Chyuo Univer siteit. Nou was ons wel gezegd dat het op de Sensyu nog veel zwaarder zou worden, maar ook hier wordt nog steeds fanatiek getraind. Toch Is er qua irai- «ingsopzet wel het een en ander veranderd. Op fcet ogenblik be gint de conditietraining *s mor gens om half tien en duurt tot twaalf uur. Hierna volgt de ta feltennis-training die weer van twee tot vijf plaatsvindt. Voorai de conditietraining neemt dus eeo belangrijke plaats in. Een pittig gedoe ook, want een dagelijkse duurloop van zo'n an derhalf uur, springen, droogspe- len (noem het maar tafeltennis sen zonder bal, waarbij beweeg lijkheid voorop staat) en verder allerlei soorten bulk- en arm spier-oefeningen. De tafeltennis- training komt dagelijks op het zelfde neer: heel veel voeten werk. Natuurlijk maken we hier ook wel andere dingen mee, die niet di rect betrekking hebben op tafel tennissen. Zo zijn er enkele da gen geleden wat lichte aard schokken geweest in Tokyo. Het gebeurde vroeg in de morgen wel niet van die zware schok ken waa,or ik prompt wakker werd „geschud". Ook hebben we een sight seeing ge maakt naar Kamakura, waar voor we door iemand van de Universiteit waren uitgenodigd. De afstand tussen Tokyo en Ka makura is nauwelijks zestig ki lometer, maar het duurde ruim drie uur voor we waren waar we wezen wilden- Eén ononder broken rij auto's.en dan pra ten we in Holland over files. 't Was we! de moeite waard. Ka makura was tot de 16e eeuw de hoofdstad van Japan, ligt op heuvels en bestaat uit zo'n klei ne vijftig tempels, die daar lus sen 1200 en 1400 door Chinese monniken zijn neergezet. Verder ook oud-Japanse huizen en beel den van goden, Ik was vooral onder indruk van het beeld van Boeddha, dat dateert uit 1252 en zo'n slordige 121 ton weegt. Het 28 meter hoge beeld is door veel aardbevingen en overstromin gen getroffen, maar verkeert Schiedam De aandacht in de honkbalcompetitie richt zich, althans voor de tweede klasse, op de thuiswedstrijd van Holy tegen koplo per VUC, Want terwijl het eveneens thuisspe/ende Schiedam gaat proberen HMS van het HJi te houden, zal menig smekende blik rich ting Vlaardingen worden geworpen, Schiedam lijkt uitgeschakeld voor de titel, maar weet dat mits de koplopers struikelen, de kan sen toch nog kunnen keren. Niet ten onrechte hoopt de formatie van coach Cor van de Velde op Holy. De Vlaardingexs lieten onder aan voering van nieuwe coach Rob Middendorp het sterke Robur *58 - in Apeldoorn nog wel - met een smak in 'het gravel neerploffen. En ook vorige week onderstreep ten de Vlaardingers dat in de Holy-wijk weer begeesterd knokwerk verwacht kan worden. - Want, al verloor Holy van het als vierde geklasseerde HMS, de nederlaag was - voorzichtig: uit-, gedrtikt - aanvechtbaar. Een ar: bitrale misser van allure, dia Holy met een verlenging in zicht een onverwachte, maar ook onverdiende nederlaag be zorgde. HANS IINGEN afzien nog steeds in goede staat. Op de terugweg naar Tokyo zijn we door de Chinese wijk Yokohama (voorstad van Tokyo) gegaan. Een wijk, die totaal verschil lend is aan de rest van Yokoha- ma, bewoond door mensen uit; Taiwan. j Al met al was die dag voor ons een welkome afw sscling tusseni al die dagen var, afzien. Dagen, j die nog steeds bloedheet 2ijn. ïk hoop dat jullie in Holland iets van de zon, die nier cnonderbro- 5 ken schijnt, kunnen meepikken.! Tot de volgende brief maar weer. Hans Lingen Schiedam Oefenen vanmiddag SW en HBSS, resp. tegen Wil helmus en MVV'27, morgen breekt de echte' „storm" pas goed los. Hermes DVS gaat naar Theole Tie!, terwijl ook FC Nicuwland een fikse reis gaat maken naar het Tilburgse Wil lem II. Ook SVDPW zoekt het ver van huis erj oefent in Zierik- zee, terwijl Schiedam se Boys te gen een combinatie van De HdI- landiaan aantreedt, Wilton naar RIOS gaat en Ursus oefent bij 's-Gravendeel. j Schiedam Korfbalclub Odi zal ook dit jaar weer deelnemen aan de traditionele VOPS-serie. Deze keer is het Voorburgse VEO de orga- s niserende vereniging, met als deelnemende clubs Pernix (Leiden), Snel (Dordrecht) VEO (Voorburg) en Odi (Schiedam). Deze vier i oudste clubs in de CKB besloten jaren geleden om deze serie te gaan starten, waarbij elke eerste letter van de clubnaam werd ge nomen en VOPS-serie genoemd werd. Aan de wedstrijden in Voor burg wordt deelgenomen door het eerste- en tweede seniorenteam, pupillen en de veteranen. De wedstrijden beginnen om kwart over I een en duren tot half zeven. Op 20 augustus speelt Odi in het kader van de festiviteiten rond het 700-jarig bestaan van de stad Vlaardingen een wedstrijd tegen het Vlaardïngse Spirit, aanvang 18.45 uur. Op 22 augustus speelt het tweede team eg en de Vlaardïngse vereniging en op 23 augusus de junioren, Hermes speelt zondag tegen Theo le uit TieL De voorlopige A-se- lectie (Jan Rijke: „Let wel, dat die keuze vooralsnog erg voorlo pig is .Er is nog niets beslist en de andere jongens krijgen nog alle kans.") ziet er als volgt uit; Spermon, Van NoortwïjL Ruseier, Vorstenbos, Van Dup- pen, Muylaert, Van de Voort. Brouwer, Hoogeveen, Commijs, Van dc Burg, Weeda, Van Buti- ren. Twee spelers, Ger Bakkes en Wim van Baarle, zijn dit weekend verhinderd en spelen niét mee. En juist daar nu schuilt Holy's kracht om het sterke VUC ont goocheld naar Den Haag te la ten terugkeren. Voor het. thuis front meteen een ideale kans om het „nieuwe" Holy voor het eerst iri actie te zien.'.. en mis schien meteen stuntwerk van klasse.,; Gezien het belang van de uitstag in VI aardingen, raakt het tref fen tussen Schiedam en HMS wat op de achtergrond. Toch is juist Schiedam (in nog grotere mate ook SCR) gebaat bij een Vlaardïngse zege. De for matie van Cor van de Velde moet. d or de recente verlies- partij bij het Nijmeegse De Ha- zenkamp, gaan afwachten, maar mag daarbij zelf geen fout meer maken. Ook niet te gen het soms verrassend sterk opererende HMS, dat afgelopen zondag zo gelukkig het Vlaar- dingse Holy terugwees. De bei de duels van zondag beginnen om 2 uur(Holy) en half drie (Schiedam). Stand in de tweede klasse: VUC 13-22, SCR 12-18, Schiedam 13- 38, HMS 14-16, Robur '58 13-14, Hazenkamp 34-14, Holy 13-10, Tilburg 14-8, Laakkwartier 12-6, Lynden 13-6.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4