SCHIEDAMSCHE COURANT Nieuwe Jazz-groep gaat naar Laren Open weekeinde in mouterij 'De Goudsbloem' Teken- en op Thurlede Kermis in de regen R Zevenkampers instruetie listen Voorlichter weg bij Wilton Laatste ex- gemeente- in gebruik genomen 2 kranten voor één prijs Nog geen bankjes bij speelkuil Redelijke aanvoer vorstelijke haring Don Maris exnoseert isisiMSiii Dronken man maakt brokken mm. [itaandag 6 augustus 1973 4 pagina'* 99sie jaargang no. 24784 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Vlaardingen en Schiedam zijn weer een nieuwe Jazz-groep rijk, name lijk het „Vlaardingse Jazz consort". De groep die muziek maakt, die het midden heeft tussen Jazz. de Soft Machine en Mi- les Davis bestaat uit vier leerfingen van de Schiedamse Muziekschool. Te weten Jan de Ligt, Dick Lemair en Richard Peetoom uit Vlaardingen en Koos Kedjzer uit Schiedam. Zij spelen resprectievelijk, elektrische piano, slagwerk, basgitaar en alt sax en bariton sax. De groep doet in de week van 21 augustus tot 25 augustus mee aan Internationale Loosdrecht Jazz festival, dat dit jaar in Laren wordt gehouden. Het hangt van een wel of niet geslaagd optreden tijdens dit festival af of de groep zal doorgaan ol niet. „Als het niet goed gaat nokken we ermee, gaat het goed dan gaan we door", zegt Koos Keyzer. Keyzer zit ai een jaar op de Schiedamse muziek school en heeft eerder in de band „Summer Breeze" gespeeld. „We spelen muziek die het meest naar de Jazz toe gaat. het is eens oort strakke bee—bop". Een optreden heeft de groep, die op 12 juni is opgericht, nog niet gehad, Key zer hoopt wei dat er voor het Jazz festival, nog een introductieoptreden kan plaats vinden. Vrijdagmiddag 24 augustus zal de groep optreden. Het optreden duurt twintig minuten. Het „Vlaar- dings jazz consort" heeft nu 4 nummers op haar repertoire staan, die door henzelf gemaakt zijn. De ideeën zijn van Jan de Ligt, die door de groep dan zelf verder uitgewerkt worden. Zenu wen voor het optreden in Laren zijn er (nog) niet. „Nee, misschien er voor of er na, maar nu nog niet", zegt Koos Keyzer. Schiedam Vele vrienden en kennissen hebben vrijdagmid dag afscheid genomen van de heer C. Keyzer als hoofd van de afdeling Publiciteit van de Dok en Werfmaatschappij Wilton Fijenoord B.V. In de kantine van het hoofdkan toor op de werf nam de met pensioen gaande voorlichtings ambtenaar de huldeblijken in ontvangst van de directie en per soneelsleden van de weref. De heer Keyzer heeft zesenveertig jaar bij Wilton gewerkt Schiedam Het laatste gebouw dat de gemeente in gebruik had, voordat het nieuwe Stads kantoor werd betrokken, is ver kocht en weer bezet. Het is het pand van het bureau onderwijs op de hoek Markt-Hoogstraat Notaris van Noordwijk heeft het in gebruik genomen. De pariden van gemeentewerken aan de Korte Haven zijn' mi ai in gebruik door hèt administra- tie- en documentatiecentrum en de jeugdbibliotheek. Ook het ge- meentearchief dat nu nog .aan het Oude Kerkhof zit, zal naar de Korte Haven verhuizen. Zoals bekend is de Koorenbeurs aan de Lange Haven, waar vroeger de woningdienst zetel de, nu-het tehuis geworden vao de Stichting Gezinszorg. De ge meentelijke Sociale Dienst heeft de panden aan de Nieuwscraat, waar vroeger de secretarie was, overgenomen. Hellevoetsluis Op de kruising van de rijksweg 47 en de Duin- dijk in de gemeente Hellevoet- sluis is een aanrijding ontstaan tussen een taxi-chauffeur uit België en een inwoner van Ro zenburg. De Belg nam een bocht te snel waardoor hij* op de andere weghelft terecht kwam. Hij bleek bovendien on der invloed van alcohol te ver keren, De man kreeg een pro ces-verbaal. Schiedam Ondanks het druileri ge en "regenachtige weer hebben toch heel wat Schiedammers de zomerkermis bezocht, die op het ogenblik wordt gehouden op de parkeerplaats aan het Emma- plein. Het is wat minder zonnig dan andere jaren, maar dat mocht de piet bij de botsautoot jes, het reuzenrad, het spook huis en in het lunapark niet drukken. De eettentjes hadden het natuur lijk wat minder druk dan bij mooi weer, maar voor.de ker misklanten is het te hopen dat het weer deze week nog op klaart. De jaarlijkse kermis duurt tot en met zaterdag 11 au gustus. Daa wordt het festijn besloten met het traditionele vuurwerk bij de Wesfranke- landsedijk em negen uur *s avonds. Schiedam De Stichting „De Goudsbloem" houdt voortaan ie der weekend een open weekend in de Mouterij De Goudsbloem, die op het ogenblik door een aantal mensen wordt gerestau reerd. De bedoeling van de stichting is om de Schiedam mers in contact te brengen met een uniek stuk Schiedam, men vindt dat het gebouw, karakte ristiek voor Schiedam met een grote historische waarde, niet mag verdwijnen. Men-wil de sfeer var» rust en stil te in de bestemming van dit ge bouw behouden. De mouterij is gevestigd op de hoek van de Sint Annazusterstraat en de Noordvest, tegenover de Noord molen. Van negen uur 's mor gens tot 's avonds zes uur is ie dereen welkom in het gebouw. Zoals bekend heeft een werkgroep enige maanden geleden het oude gebouw „geadopteerd". Nu willen zij het gebouw schoon maken en restaureren, voor een eventuele bestemming bestaan we! plannen, echter, nog geen definitieve. Het werk dat »n de mouterij gedaan wordt, gebeurt in feite buiten de gemeente om door een groot aantal vrijwilli gers. Echter van gemeentezijde wil men een eigen bestemming vin den voor het pand. Bij de ge meente speelt men zelfs al met de gedachte om op de beneder- verdieping een onderkomen te maken voor de vuilniswagentjes van de VRQM-dEenst, die nu nog aan de Buitenhavenweg worden gestald. Op de uitnodiging, die gestencild is en verspreid in Schiedam, zijn het afgelopen weekeinde on geveer 20 nieuwe vrijwilligers gekomen. Schiedam Het clubgebouw van de VoJkstuindersvereni- ging Thurlede was zaterdagmiddag ingericht als een ate- j lier. Ingedeeld in verschillende leeftijdsgroepen konden zo'n veertig kinderen deelnemen aan een teken- en kleur- j wedstrijd. De deelnemertjes trachten vooral dingen op wedstrijd. De deelnemertjes brachten vooral dingen op papier uit eigen omgeving. Ook trachten zij ervaringen Slechts een van de deelnemers koos de volkstuin ais onderwerp en tekende een fraai tuinhuisje. Ook de kliederaars leefden hun scheppingsdrang op eigen ma- nier, uit, door. gjoteske vormen en kleurenkopie?"'papier '''te brengen. Eerst tijdens de eind d*2er maand te houden bloe mententoonstelling worden de prijswinnaars groepsgewijs be kend gemaakt. De bekroonde werkstukjes krijgen hier dan een plaatsje. Xn menig tuinhuisje wordt mo menteel hard gewerkt aan de voorbereidingen voor het bloe mencorso en lichtfeest die zater dag worden gehouden. Het cor so vertrekt om 14.00 uur vanaf het clubgebouw voor een rond gang op het tuinencomplex- Dit jaar worden de versierde voertuigjes afzonderlijk geju reerd op de artistieke waarde van de bloemversiering. Voor de gecostumeerde groepen en persoonlijke maskerades zijn ditmaal aparte prijzen beschik baar gesteld. Het lichtfeest be gint op het tijdstip dat op de tuinen de verlichting ontstoken worden. Afhankelijk van het weer komt dit tijdstip te liggen tussen 20.06 uur en 20,30 uur. Voor, de. mooiste verlichtingen zijn ook weer prijzen bèschik- baair gesteld. Corso en lampion optocht winde nplaats onder muzikale begeleiding. Profiteer eü van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van I éèrr de Schiedamse Courant mat nieuws uit uw slad éi» omgeving, en heil Rotterdamsch Nieuwsblad met het 'laatste binnen- en buitenlandse nieuws, r Geef ons nt» opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enig» verplichting. 1 de SC en RN te bezorgen en ontdeklelf do vele pluspunten. raéft üeza bon fn open envelop, zonder postzegel, sturen naa Ratterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterda stuur m.i.v.:de SCen RN "14 dagen gratis naar; naam straat yjoonp! telefoon Vlaardingen Voorlopig werd er alleen gepraat." Wat in het in structielokaal van de brandwèer aan tic Hoflaan In beweging kwam, waren niet de veel lenigheid vereisende toestellen en ap paraten, maar slechts de Hollandse tongen. De deelnemers aan de V7-kampf die zaterdagavond op het Veerplein wordt gestre- den, waren voor het eerst bijeen. Pas deze week krijgen de zevenkampers uit Maassluis, Schiedam en Vlaardingen de kans wat te oefenen. „Veel te kort van tevo ren", vonden de deelnemers. Maar het was niet anders. Met de aanmeldingen liep het nu eenmaal niet zo vlot als verwacht was. De vijftig deelnemers kregen vrijdagavond alles te horen over de zes zevenkamp onderdelen: wate.rtransport, krachtmeting, schommeltransport, haringrace, spuitwedstrijd en droge brand weerredding. Enig gepuf en geblaas uit de zaal.En daarna de voorzitter van de oefencommissie C. Maat: „Jullie moeten het niet te professioneel opvatten. De wedstrijd is eigenlijk maar bij zaak. Het gaat om leuk en sportief spel." En een aantrekkelijk schouwspel zal het worden. Iedereen is vol goede moed, dat alles vlot verloopt. Inmiddels is bekend gewor den dat „de man met de pet", Barend Barendse, het spektakel verslaat. Dc colleges van. burgemeester en wethouders van Schiedam, Maas sluis en Vlaardingen zijn uitgenodigd om de sportieve prestaties van hun plaatsgenoten vanaf een gunstig plekje te aanschouwen. De V7-kamp begint om zeven uur. Schiedam De wijkvereniging Groenoord klaagt er in het wijk bij d Groenoordakkoorden over dat er nog steeds geen bankjes staan rond de speelkuil die ge maakt is temidden van de be planting van het „Bachplein- bos". Het was namelijk de be doeling dat er om de randen van deze kuil enkele banken zouden komen, om moeders de gelegenheid te geven hun spe lende kinderen beter in de ga ten re houden. O VI aard logen De Vla ar din gs» haringvloot zette zaterdag in to taal 389 kantjes overheerlijke Noordzeebaring aan wal. De Vlaardingen 34 bracht er 57 bin nen, de VI. 7 39 kantjes, de VI. 131 27 kantjes, de VI. 105. 38 kantjes, de VI. 121 48 kantjes, de VI. 110 50 kantjes, de VI. 112 72 kantjes, de VI. 16 55 kantjes en tenslotte de VI. 103 7 kantjes. De prijzen voor de kleine maat jesharing varieerden van 189.|pï 220 gulden. De kleine maat jesharing deed 231 gulden, terwijl de grote maatjesharing voor 140 gulden wegging. De prijs voor de grote maatjes zout schommelde tussen de 124 en j 130 gulden. .De makreel, die de j VI. 34 aan boord had leverde 66 gulden op. Soh'cdam De oud-Schiedammer Doi> Maris exposeert op het ogenblik potloodtekeningen in I Ga'erie Gusaha in Goes aan de i Korte Kerkstraat 7. De tentoon stelling is vrijdagavond geopend en duurt tot en met 15 septera- ber.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1