SFC conditioneel sterk DRZ GAAT DOOR MVV laat HBSS uitdraven WF biedt mogelij kheden Koek Hoogeveen uitblinker FCN sterk tegen Willem II Pechvogel Piet Breeman URSUS TOCH LANGS 's-GRAVENDEEL Excelsior eerste bij MOS Hattrick van Koos Netten HVO nog gehandicapt JCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 6 AUGUSTUS 1973 Hermes DVS inderdaad meer klasse Vlaardingen In 15 minuten voetbal Het behendige Koos Net ten maar liefst 3 maal het net hollen van FC Rotterdam. De tekortkomingen van de gasten van Satelliet kwamen al snel tot ui dug. In sprmtsnelheld kwa men de Rotterdammers vele meters tekort. De Rotterdammers, geïrriteerd door de snelle achterstand, stel den er weinig daden tegenover. Tien minuten voor het rustsig- naal scoorde Dick Borst voor Satelliet een „juweel" na uitste kend aangeven van Anton v.d. Windt: 4—0. In de tweede helft Heten de pupillen van nieuwe trainer Coen Poulus de teugels duidelijk vieren, wat voor FC Rotterdam de gelegenheid was tot 2—4 terug te komen. Vlaardingen Enkele spelers, Juist teruggekeerd van vakantie, en In *n nog zeer matige conditie waren de reden van het gedeel telijk falen van de HVO-elf in het oefenduel tegen Hoogvliet. Jan van Bultenen, die tijdens het oefenprogramma vooral spe lers wil laten opdraven die zeer intensief komen trainen, zag de butant Van dessen een zwakke wedstrijd spelen. Overigens kwam Hoogvliet in de 20e minuut nogal goedkoop aan zijn voorsprong toen een groot misverstand in de laatste HVO- Hjn werd afgestrafd: 0—1. In het 2e bedrijf konden de Vfaar- dingers Hoogvliet niet weerhou den van een' grote voorsprong: 03. Via een „frommeJgoal" redde HVO de eer. HVO—Hoog vliet 1—3. Tiel Eigenlijk is het na tuurlijk onzin om na één enkele oefenwedstrijd te gen een Betuwse derde klasser al te gaan praten over kampioenskansen voor Hennes DVS. Verlei delijk is het echter wel. Hennes was tegen het Hel se Tbeole namelijk tot erg knappe dingen in staat en bleek ten opzichte van het vorig seizoen aanmerkelijk aan kracht te hebben ge wonnen. En als je dan be denkt, dat de Schiedam mers vorig seizoen slechts twee punten tekort kwa men om de titel te kunnen grijpen, wel dan liggen be paalde speculaties voor de hand. Met name de van Sparta gekomen Cock Hoogeveen toonde zich een geweldige aanwinst voor trainer Henk Nebbeling. Hoogeveen (21 jaar pas) bleek voor de Rotterdamse kasteelhe ren geen A-contract waard te zijn. Voor wie hem in Tiel zag schitteren op het middenveld doet dat laatste toch wel merk waardig aan. Hoogeveen doet eigenlijk wat aan Wlm van Ha- negem denken; dezelfde sjok kende pas, ellebogen naar ach teren, dezelfde brutaliteit. (Zo verdween er tot tweemaal toe een balletje tussen de benen van een tegenstander docr). Het passeren gaat hem dankzij een hele beste techniek zeer gemak kelijk af, hij Is snel, plaatst goed en heeft een hard schot In de benen. Henk Nebbeling na afloop; .Hoogeveen is zonder meer een hele goeie voetballer, ik ben erg blij, dat 'ie er bij is". Er waren trouwens meer lichtpun ten in het elftal van Hermes DVS. Zo speelde Ties van Dup- pen op de linksbuiten-plaats een bekeken wedstrijd en leverde regelmatig afgemeten voorzet ten af. De allereerste uit de door de hem geleverde serie, was al meteen goed voor de openingstreffer. In de achtste minuut namelijk miste de Tielse doelman, zodat Cock Hoogeveen koppend voor 1—0 kon zorgen. UITBLINKER In de tweede helft fungeerde Van Duppen als aangever voor Hen- ny Muylaert, die in de 40e mi nuut met een flitsende kopbal 3—1 scoorde. Met Henny Muy laert is trouwens meteen de naam van 'n volgende uitblinker Schiedam FC Nleuwland, dit seizoen debuterend in de tweed* klasse RVB, dwong In de oefen wedstrijd tegen Willem 13, d* C-selectie van de Tllburgers fat het uiterste. Trainer Rien Cla rijs, duidelijk Ingenomen met d# krappe 2—S nederlaag, consta teerde dat zijn equipe qua Inzet en verdediging duidelijk sterker was geworden. Zelfs kwamen do Schiedammers op de Tllburgso grasmat nog twee keer dicht bij een tegendoelpunt, maar jeugdi ge debutant Hans van Hassel knalde tot twee keer toe tegen de lat Een ronde 1at overigens, waardoor vooral de eerste inzet weer In het veld stuite, maar onder andere omstandigheden een doelpunt zou zijn geweest. Na 25 minuen pas scoorde Willem II de openingstreffer, want tot dat moment sloot de Schledam- se defensie, met Edenburg (ex- Hion) als laatste man en doel man Hans de Jong voortreffelijk. Kort voor rust maakten de Til- burgers er nog 2G van, Rien Clarijs: „In de rust heb ik be wust verdedigend voetbal gedic teerd, eens kijken hoe we dat konden spelen. Ik moet zeggen dat het geweldig ging. Vooral als Je weet dat Willem Iï al en kele wedstrijden gespeeld had en wij eigenlijk net begonnen Zijn". In de tweede helft hield FCN, nu met Dolf de Ruiter in het doel, de Tilburgers van meerdere treffers af, hetgeen aan Rien Clarijs de optimistische uit spraak ontlokte: „We liggen nog wat achter bij de andere ploe gen, maar gezien de goeie inzet geloof ik dat we ons in de twee de klasse redelijk zullen kunnen handhaven". COCK HOOGEVEEN aanwinst genoemd. Muylaert scoorde driemaal, was sterk aan de bal en vooral zijn laatste treffer was bijzonder fraai. Vlak voor tijd vecht jaste Muylaert zich langs een tweetal fel tackelende tegenstanders en knalde vervol gens hard in de rechterhoek- Vorig jaar, overigens, blonk Muy laert ook uit in de diverse oefen wedstrijden om vervolgens in de competitie wat terug te vallen. Het is te hopen, dat de geschiedenis zich niet herhaalt. Henk Nebbeling over zijn spits: Plet Breeman was de grootste pechvo gel. Nauwelijks een kwartier na het begin van de oefenwedstrijd tegen een sterke combinatie van het Vlaardingse De Hollandlaan, probeerde de re serve doelman van Schledamse Boys een seo- rfagspoging te verijdelen. Piet slaagde daarin, maar raakte bij die actie dusdanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Twaalf hechtingen waren nodig om de lieswond weer enigszins in fatsoen te krijgen. Pech dus voor de goalie van De Boys, die overigens wel met een keepersprobleem geconfronteerd worden, want ook Jan en Cock Bruinsel bleven door bles sures buiten de lijnen. Verdediger Plet van Trïcht nam nu plaats onder de lat. terwijl Cor Clausing zijn defensie kwam versterken. Tot zo ver kou Schledamse Boys de Vlaardingse aanval aan banden leggen en reikte zelfs tot een 1—-1 ruststand. Maar weer sloeg het noodlot toe, want ook Cor Clausing moest met een rugblessure het veld verlaten. Prompt profi teerde De Hollandïaan en liep snel uit naar een 5—1 voorsprong. Toch konden de Schiedammers in de slotfase nog iets van de achterstand weg werken, doordat eerst Krien van Gerven en later Wim van Loenen doeltreffend uithaalden: 3. Kort voor het eindsignaal vergrootten de VIaar ding era de score nog naar 6—3. „Als Henny zó speelt, is 2ijn plaats gegarandeerd. Ik heb ge merkt, dat zijn conditie erg goed is en dat hij in de vakan tie geen grammetje is aangeko men. Dat was vorig jaar an ders". Natuurlijk waren er in Tiel ook minder positieve conclusies te trekken. Zo speelde de blauw witte defensie allerminst water dicht; met name Piet van de Brug verslikte zich nog al eens. Mogelijk ook, omdat 'ie een nieuwe voorstopper, Ger Ruse ier (ex-FC Dordrecht) bij zich had. De samenwerking was nog wat onwennig, maar Ruseier liet wel zien, dat hij in het duel om de bal voor niemand opzij wenst te gaan en ook in moei lijk situaties zijn hersens blijft gebruiken. Als vleugelverdedigers had Henk Nebbeling Rinus Commijs (links) en Martin de Jager (rechts). Het moet gezegd, dat Commijs beter beviel dan de wat nerveuze De Jager, die nogal eens de bal verspeelde. Later in de wedstrijd verhuisde Commijs naar rechts, terwijl Arie Brouwer op de linksback- plaats terecht kwam (laatstge noemde viel na 75 minuten in voor Hoogeveen). De tijd, vijf tien minuten, was tekort om het spel van Brouwer op zijn juiste waarde te schatten, maar Neb beling liet na afloop wei door schemeren, dat hij Brouwer een volgende keer graag de hele wedstrijd uitprobeert. Op het middenveld stonden vier man, Hoogenveen, Weeda, Van Buuren en Vorstenbos, die uiter aard wat moeite hadden om het juiste evenwicht te vinden. Voorlopig is de keuze voor hel middenveld nog lang niet ge maakt, want andere kandidaten, Bakkes en Van Baarie, (beiden in het buitenland) komen na tuurlijk ook nog in aanmerking. Bovendien is ook Aat van de Voort er nog, maar die was gis teren wegens ziekte verhinderd. Wat het wedstrijdverloop betreft; in feite was Hennes verreweg de betere ploeg en hadden de Schiedammers voortdurend bet initiatief. Bij rust was de stand 2—0. Even na de hervatting counterde Theole, 2—1, maar daarna werd Hermes steeds machtiger. In de 25ste minuut soleerde Hoogeveen zich schitte rend naar het Theole-doel, maar werd vakkundig onderuit ge haald toen hij wilde schieten. Buiten de lijnen, zei dé scheids rechter, maar dat was een la chertje, want het gebeurde na bij de penalty-stip. Na twee afgestopte afstandscho ten van Harry van Buuren en Ties van Duppen zorgde, zoals vermeld, Henny Muylaert uit eindelijk voor de 41 eindstand. Hermes-voorzitter Ger Kleinjan: „We zijn bijzonder tevreden en we hopen erop dat we zaterdag tegen Willem II ook voor goeie partij voetbal kunnen zor gen. Schiedam Pas afgelopen woensdag startte trainer Wim Poulus met de training van SFC's selectiegroep, maar nu reeds valt te consta teren, dat de kersverse eersteklasser conditioneel geen al te grote problemen zal ondervinden. Want In de oefenwedstrijd tegen Mon ster bleef SFC na een moeilijke eerste helft redelijk goed overeind, maar bleek in de tweede helft duidelijk sterker dan de thuisclub, Zelfs had SFC In de eerste helft nog dé pech dat een fraaie treffer van Liekendlek om onverklaarbare redenen werd afgekeurd. Voor SFC des te triester, want kort daarvoor had Monster een misver stand in de Schledamse defensie uitgebuit en een 1—4 voorsprong In de tweede helft, toen de combi naties met ex-Herm es-spits Wim Klein beter lukten, etaleerde SFC een duidelijk betere condi tie dan de thuisclub. De aanval len werden gevaarlijker en re gelmatig stuwde SFC richting het Monsters© strafschopgebied. Een misverstand enigszins ont staan door de voortdurende druk, vormde de inleiding tot SFC's verdiende gelijkmaker. Een alechte uittrap kwam via een verdediger voor de voeten van de steeds weer attente Wim Klein die promp raak knalder 1—L De doelman van Monster herstel de zich echter voortreffelijk door een pass van Van Dillen te onderscheppen, terwijl anders de vrijstaande Kouwenhoven een unieke kans gekregen zou hebben. In het laatste kwartier bleef SFC aandringen op da winnende treffer, maar ondanks het sterke spel van rechtsbuiten Hans Klein (na een jaar afwe zigheid weer terug) bleef de stand gelijk. Schiedam Excelsior heeft een verrassend sterke start gemaakl door het jubileum toe mooi van bet veertig Jarige Dordtse RIOS win nend te besluiten. De Schiedammers eindigden In de eerste instantie op gelijke hoogte met het Rotterdamse EDS, maar bleken tenslotte in het nemen van strafschoppen trefzekerder. Excelsior won daar door het toernooi .terwijl EDS met de tweede plaats genoegen moest nemen. Derde werd Olympia uit Gouda, terwijl het organ!- i fUOS op de vierde en laatste plaats eindigde. Excelsior's resultaten waren: trainer Aad Bierhuizen vier van Olympia (6—0), RIOS (I—1) en de vijf te nemen strafschoppen. EDS (2—0). Tegen de laatste terwijl EDS slechts drie keer club benutte de formatie van raak schoot. Schiedam Na vorige week een duidelijke zege te hebben be haald tegen Compri/ZwIJn- drecht, won DRZ ook het honk balduel tegen DOS '32. Een knappe zege ook, want de for tnatie van coach Ton Ebben moest eerst nog een 2-7 achter stand wegwerken, maar won tenslotte met 11-9. Pas In de ne gende innings viel de beslissing. DRZ-werper Zagwljn moest zijn DOS-collega, Kerst, vier wijd toestaan en nadat deze het 2e als het Se honk gestolen had, werd hij via een stootslag binnengeloodst. Al moeit wer per Zagwljn nog twee twertionk- slagen toestaan, verder Urt DRZ het niet komen waardoor het de gelijkmakende slagbeurt niet meer nodig had. Werpersresultaten: Henny 2lag- wijn (DRZ) 5x3-sdag, Bxvier wijd en 7 honkslagen tegen. Het DRZ-veld maakte 4 fouten W. Kerst (DOS'32) 5x3 slag, 5x4 wijd en 15 honkslagen tegen. Het DOS-veld maakte 5 fouten. Scoreverloop: DOS '32; 1-2-2-2-0-0- 0-1-1 9. DRZ: 0-2-0-0-1-0-5-3 11. Schiedam - De eerste show die HBSS (zonder nieuwe gezichten) op Harga heeft opgevoerd is niet zo best bevallen. Tegen MVV '27 werd het een verdiende, zij het wat zwaar uitgevallen 2—0 neder laag. Verdiend, omdat de bezoekers met veel meer overleg speelden en met name in de van TSB gekomen Leen en Frans van de Mun- ïück technici van formaat hadden. Zulke lieden ontbraken bij het met vijf invallers spelende HBSS, dat wel jongens had, die bereid waren te hollen en te draven, maar nie mand, die nu eens wat rust kon brengen met at bekeken midden- veldspel. HBSS-trainer Claassen na afloop: „Het ging allemaal veel te ge haast bi] ons. Ik hoop dat de jongens die nu nog met vakan tie zijn, snel beschikbaar zijn, want ik ben bang dat er van het team van vanmiddag een paar mensen moeten afvallen. Er zal veel meer overleg in het spel moeten komen". Dat overleg wax er wél bij MW, wat in de reeds genoemde broe ders De Munnick, maar ook in Arie van der Knaap een stel knappe voetballers had. Toch leek het Maassluise stel nog al eens te sterven in schoonheid: nóg even een mannetje passe ren of nóg even een tikje opzij; allemaal net even te veel van het goede. De fors ingrijpende HBSS-defensïe (Henk Scharloo!wist er lange tijd nog wel raad mee, maar zij stond in de 75ste minuut apa- tisch toe te kijken, hoe Van de Knaap uit een corner de bal in de bovenhoek kopte: 0—1. HBSS ging vervolgens fel in het offensief, maar kwam niet ver der dan een geweldige misser van Jaap de Bruin dn de 83ste minuut. MW-reservedoelman Van de Wetering deed trouwens ook knap werk, maar hij zal toch meer lef moeten krij gen (zijn mond open doen bij hoge voorzetten bijvoorbeeld), wil hij in het eerste komen. Over lef gesproken: MVV-midden velder Huub Bos bleek er een overdosis van te hebben. Volko men .echt werd hij, wagens natrappen halverwege de twee de helft, het veld uitgezonden. Met tien man lukte het toch nog best aardig en vlak voor tijd bracht Cees van Buuren na knap voorbereidend werk van Frans van de Munnick de eind stand op 6—2. Schiedam De Teraachtinecn waren niet a! te boog geroanaea. Zoo- do. ron. r- ptnn ak "ws ficnyaiLLTCO. /AA1- der Cees van Campen (naar SW), Arie van de Ende (naar Schoon hoven), Ron v. d. Valk (piet meer beschikbaar), Jaques Nleuwstraten (knieblessure) en Eddie Verschoor (militaire dienst), leek vierde klasser Ursus te veel verrwakt om derde klasser 's-Gravendeel in eigen huis te kloppen. Maar het „nieuwe" Ursus slaagde, want de snel combinerende Schiedammers bouwden een 1-1 ruststand om in een 2-3 zege. Zelfs opende Ursus de score door dat goed voorbereidend werk van Siem van Loenen door Anton Klootwijk (ex-Excelsior) goed werd afgewerkt. Kort voor rust scoorde 's-Gravendeel nog de gelijkmaken 1-1. In de tweede helft was Ursus de betere ploeg. Eerst was het Bart Fiegel die een fraaie actie besloot met een lob over de doelman; 1-2, ter wijl Hans Schinkel dichtbij een derde treffer was, maar zijn in zet via de paal in de handen van de doelman zag belanden. Een handsbal in het Schledamse strafschopgebied betekende de gelijkmaker, want tegen de zui vere elfmetertrap was doelman Joop Kuiters kansloos. Tenslotte was het toch Ursus dat zege vierde, toen Hans Campen van grote afstand raak vuurde: 2-3. Trainer Van de Meer consta teerde overigens dat beide nieu welingen. Anton Klootwijk en Ruud van Dijk (DHS) resp. als linksbuiten en linkerverdediger een goede wedstrijd speelden. Het door het vertrek van Cees Campen ontstane doelverdedi- gersprobleem zal worden opg#- lost door uit drie kandidaten, Sikkers, Kuiters en Segaar, «#*t vaste doelman te kiezen. Ook deze kopbal 2al voor HBSS geen resultaat opleveren. Schiedam De kat» is groot dat Wilton Feljenoord het komende **i- zoen een vooraanstaande rol gaat spelen. De Schiedammers speel den In Dordrecht tegen een combinatie van RIOS een voortreffelijke wedstrijd, waarin duidelijk naar voren kwam dat ex-Schledam-spe- ler Ronald van de Bos een duidelijke aanwinst betekent. Maar ook de overige nieuwelingen, Rebers, Arkesteljn en junior John Graven speelden een goede wedstrijd. Zelfs moest Wilton de aanvalskracht van Jan Verdam missen dié bij afwezigheid van doelman Grootveld onder de lat ging staan. Niettemin scoorde de R'OS-combinatle al na twee minuten de ope ningstreffer, maar nog voor rust was het Peet Verhaal die de partij en weer op gelijke vcet bracht: 1-1. In de tweede helft was het nog maals Verhaal die de winnende treffer voorbereidde, alleen op de Dordtse doelman afging en leek te gaan scoren, maar op het laatste moment de bal naar de razendsnel meegekomen Ronald van de Bos schoof die deze kans niet liet ontgaan; 1-2. Gezien het vertoonde spel kan Wilton de komende competitie optimistisch tegemoet zien.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3