SCHIEDAMSCHE COURANT Coördinator SRJJ Casper Schiickink- Kool geroyeerd? Schiedamse brandweer wil hoogwerker Vijftien agenda punten Nog even in de rommel Nieuwe verkeerslichten reageren op impulsen Ondanks gunstige arbeids- ciji'ers geen optimisme ■1 m Inbraak bij arts Gewond in speeltuin I Tas gestolen Vuurwerk kwart miljoen Men mwm Panties en nylons ge stolen 2 kranten voor één prijs Mi Commissie onderwijs vergadert Afscheidsavond Jeugduitwisseling Overleg over minder geschiktewerklozen. Zakkenrollers aangebonden Vrijdag 10 augustus 1973 i pagina'? 99ste jaargang no. 24788 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Eroersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Jrlachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In de speeltuin van het Beatrixpark Is de 9-jarlge Theo B. uit Vlaardingen bij het spelen op de glijbaan gevallen. Hij is met een gebroken pols door de GGD naar de dr. Nolet- stichting gebracht. Schiedam De 32 jarige me* vrouw C. G. T, wonende aan de Stationsstraat heeft aangifte van diefstal gedaan van een tas met 15,—» een paspoort en een trouwkaart. Zij had haar tas op de stoep van baar woning gezet toen zij even naar binnen ging om een kin derwagen te halen. Toen zij naar buiten kwam was de tas verdwenen. Schiedam Op zaterdag II au gustus wordt er op de Westfran- kelandsedijk vuurwerk afgesto ken. Het vuurwerk begint om 9 uur en wordt gehouden onder auspiciën van de Schiedamse Gemeenschap. Schiedam Coördinator van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren tegen een salaris van rond de 20.000 per jaar en ex-kaboutergemeenteraadslid in Deii Haag, de 28-jarige Casper Schuckink-Kool is voor onbepaalde tijd geschorst. Wethouder Bert Kaptein van jeugdzaken wilde geen commentaar geven op deze mededeling. Hij adviseerde echter om het dagelijks bestuur te bellen. Wij: „Hebben die hem dan geschorst?" Kaptein: „Ja, maar ik zou echt even het dagelijks bestuur bellen." De heer Rob Wark, ambtenaar van jeugdzaken ten stadhuize wilde geen commentaar geven* op de schorsing. Hij vertelde wel dat een schorsing van een bestuurslid van de SRJJ tot de bevoegdheden van het dagelijks bestuur van deze raad behoort, echter, dit moet wel gebeuren onder goedkeuring van het college van b en w. Hij zei ook: „Dit is nu niet de goede publiciteit voorde SRJJ." De heer Kees Bultje, lid van het dagelijks bestuur van de Raad voor Jeugd en Jongeren, wil eigenlijk geen commentaar geven maar zegt even later: „Wij hebben hem zoals dat heet met ziekteverlof gestuurd." Wij: „Hoe is hij dan ziek?" Bultje: „Ja" Wij: „Wat heeft hij dan, een kater of zo." Bultje: „Ja, een kater van twee jaar. Kijk het is een beleidskwestie. Als wij zeggen je Jongetjes zijn niet zo best meer, dan moet hij die na laten kijken." Wij: „Maar hij loopt als een kievit rond in het Kinderdorp." Bultje: „Oh ja, dat wist ik niet. Misschien is verandering van lucht goed voor hem." Wij: „Er is een wat sarcastische ondergrond in uw opmerkingen. Bultje: „Laten we dit woordspelletje nu maar stop zetten." Verder wilde Bultje geen commentaar geven. De geschorste zelf, Casper Schuckink-Kool was gisteravond om twaalf uur nog steeds voor niemand te bereiken, derhalve hebben wij ook geen commentaar van betrokkene. Helaas! Schiedam Bij een arts aan de Jan van Zutphenstraat is in de nacht van woensdag op donder dag ingebroken. Er wordt een stethoscoop en girobetaalkaar ten vermist. Een hoogwerker voor Schiedam; wel kome aanvulling voor hef brandweerkorps Schiedam Het brandweerkorps van Schiedam heeft in een brief aan het college van burgemeester en wethouders ge pleit voor de aanschaf van een hoogwerker, ter verster king van het rijdend materieel van de brandweer. De kosten hiervan zouden ruim een kwart miljoen gulden ver gen. Een hoogwerker is voor de brand weer een welkome aanvulling van het materieel. Bij branden in. hoge gebouwen, zoals fiats kan deze hoogwerker letterlijk als een reddende engel uit de heme! komen. Tot nu toe kun nen alleen maar ladderwagens worden ingezet. Deze hebben echter lang niet het bereik van een hoogwerker. Een groot voordeel is ongetwijfeld ook dat redding van mensen uit brandende gebouwen via lad ders bijna altijd moeilijk ver loopt, doordat de brandweerman een tegenstribbelend en bang slachtoffer naar beneden moet begeleiden, terwijl een hoogwer ker het slachtoffer op een plat formpje zo gauw mogelijk naar de begane grond brengt. 'Inlangs heeft de brandweer van Dordrecht ook een hoogwerker aangeschaft. Hoewel het gebruik van de wagen nog in een expe rimenteel stadium verkeert, ziet het korps al de enorme voorde len die zo'n wagen meebrengt. Vooral in een oude binnenstad als hier. is het een uitkomst", zegt een woordvoerder. Hij vindt de aanschaf in ieuer geval verantwoord. „Onze gemeente hecht veel waarde aan het leven van de burgers. Met deze hoog werker is dat meer gegaran deerd dan zonder". DOUCHE Je kan ook als het ware een dou che over het brandende pand heenleggen, want er kunnen ver scheidene brandspuiten op wor den gemonteerd". De Dordtse hoogwerker kan tot een hoogte van 23,5 meter wer ken. Ter vergelijking: de zoge naamde zet flats in G roenoord zijn ongeveer veertig meter hoog (twaalf verdiepingen). De hoogwerker heeft dus ongeveer een bereik van een zeven ver diepingen tellend gebouw. Jn een vergadering van de com missie Algemene 2aken in de gemeente Vlaardingen is de mo- gebjkheid ter sprake gekomen om Schiedam en Vlaardingen gecombineerd een hoogwerker te laten financieren. Uit practi- sehe overwegingen was er toen echter geen bijval voor dit voor stel: de zaak moest nog van de kanten worden bekeken. De kosten van een hoogwerker, geschat op 278,000 gulden, zullen wel een financiële aderlating betekenen voor een gemeente. „Maar", zegt de Dordtse brand weer, "een mensenleven is meer waard". Schiedam De commissie voor onderwijszaken houdt op dins dag 14 augustus om acht uur een openbare vergadering in de recreatiezaal van het Stadskan toor. Op de agenda staan vijf tien punten. Er zal onder meer gesproken worden over het voorstel van B. en W.» die het bestuur van de Sint Wïllibrordusstichting me dewerking willen verlenen voor het herstellen van de storm schade aan het schoolgebouw voor gewoon lager onderwijs aan de Eduard van Beinum- laan. Dan komt de benoeming van een hoofdleidster aan de openbare kleuterschool „De Ze vensprong" aan de orde. Voorts komen er een aantal voor stellen voor het verlenen van een extra krediet ter sprake. De kredieten zouden verleend moe ten worden aan de elfde open bare kleuterschool aan het Me tropad, aan de school voor openbaar lager onderwijs aan de Thorbeekesingel 2, aan de openbare voor gewoon lager on derwijs aarz de Burgemeester van Haarenlaan 952 en aan de school voor openbaar onderwijs van de Fahrenheitstraat 4, De kredieten zijn voor respectieve- lijk, het aanschaffen van nieuw meubilair en voor de inrichting en voor het aanbrengen van raamventilatoren. Dan wil de gemeente medewer king verlenen aan het bestuur van de Vereniging voor Christe lijk Volksonderwijs in Kethel voor het aanbrengen van een warmwatervoorziening in de scholen voor gewoon lager on derwijs aan de Vlaardtngseweg 23 en aan de Eduard van Bei- numlaan 61. Bovendien moet het voorstel van B. en W. goed gekeurd worden tot het vaststel len van de vergoeding vakon derwijs voor het buitengewoon en gewoon lager onderwijs voor het jaar 1972. Op de agenda staat ook nog de voordracht tot het benoemen van een hoofdleidster van de nieuw te stichten kleuterschool aan het Metropad, het voorstel van b. en w. tot wijziging van het aantal wekelijkse lesu ren vakonderwijs 1973 voor het gewoon lager onderwijs en het voorstel van b. en w. tot wijzi ging van het aantal wekelijkse lesuren vakonderwijs 1973 voor het buitengewoon lager onder wijs. Ook de verbetering van het schoolhuitenhuis staat op het programma, het college wil na melijk een extra krediet van 10.009,- beschikbaar stellen om de doucheruimten in het schoolb ui tenhuis af te bouwen en men wil medewerking verle nen aan het bestuur van Sint Wïllibrordusstichting voor het vervangen van de met olie ge stookte centrale verwarmingsin- stailatie in de school voor g.l.o. aan de Iepenlaan 45 door een gasverwarmingsinstallatïe. „Het is triest dat we hier moeten zitten, maar we moesten nu eenmaal weg uit onze vorige behuizing in Hülegersberg". Spijtig bekijkt mevrouw B. Vermeer-de Haan, directrice van de Provinciale Bibliotheek, de rommel in de Goede Haven- kerk, die op dit moment verbouwd wordt tot bibliotheek. Over een week of acht Is, naar schatting, de vroegere gereformeer de kerk een ruime Provinciale Bibliotheek geworden. Met name de vloeren blijken veel aandacht en tijd van de verbou wers te vergen. Eigenlijk had de verbouwing al lang klaar moeten zijn, maar door allerlei vertraging zag de bibliotheek zich genoodzaakt zich alvast in het gebouw te vestigen, tussen de bouwrommel. Dat betekent voorlopig nog even extra zoekwerk, maar de „service", het uitlenen gaat in ieder geval door. Overigens zijn de mensen van de bibliotheek wel in hun sas met het nieuwe gebouw: ïn Hillegersberg waren ze met hun boeken verdeeld over drie gebouwen. Als deze verbouwing achter de mg is komt ook de wisselcollectie uit Voorburg, en kan de gecoördineerde uitlening echt goed starten. Met de nieuwe aanbouwen erbij is er voorlopig ruimte genoeg. „Maar", filo sofeert een medewerker, „het uitlenen stijgt zo hard dat we binnen de tien jaar hier wel weer uitgegroeid zullen zijn"- Tot zolang zitten de honderden boeken goed, al is het nog even tussen de rommel Nieuwe verkeersllchlinsfallatie op bet kruispunt Broersvesf/Lange Kerkstraat Schiedam Op het kruispunt Broersvest/Lange Kerkstraat is enige dagen geleden een nieuwe verkeerslichtinstallatie in gebruik gesteld. Het bijzondere van deze installatie is, dat deze geheel ver- keersonafhankelijk werkt. Als een voertuig de stopstreep nadert passeert hij een zogenaamd inductie-lus, die onder het wegdek is aangebracht. Deze geeft een impuls die via een versterker omgezet wordt in een „aanvraag" voor de verkeersregelinstallatie. Deze registreert alle binnenko mende aanvragen en kiest de meest gunstige regeling voor het verkeer. Schiedam Uit een vrachtauto, die aan de lepenlaan gepar. keerd stond, is voor /60CO,— aan panties en nylons gestolen. De inbrekers zijn in de wagen binnen gekomen na het forceren van eer, ruit aan de achterzijde. Voor de voetgangerso vers teek- plaats geldt dezelfde regeling. De voetgangers moeten echter de impuls geven via een druk op de knop die op de palen is gemonteerd. Speciaal hiervoor zijn op de diverse plaatsen bordjes aangebracht, waarop een voetganger bij zo'n druk knop staat afgebeeld. Indien niet op de knop wordt gedrukt krijgt ovf/1 de voetganger ook geen groen am licht. stip in het midden is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor een op de weg met strepen aan gebrachte begeleiding speciaal voor het linksafslaande verkeer. Ook de opstelvakken voor het kruispunt zijn gewijzigd. De aandacht van de weggebruiker wordt speciaal gevraagd voor het goed voorsorteren. Overigens blijken de verkeerslich ter. nog niet helemaal goed te functioneren. De aan de linker zijde geplaatste stoplichten lo pen niet geheel synchroon met de rechter stop lichten. De ver keersdienst zal dit echter zo gauw mogelijk gaan verhelpen. In tegenstelling tot de vroegere si tuatie gaat het afbuigend ver keer op het kruispunt nu vöór langs elkaar in plaats van ach ter om elkaar. De bekende witte De afscheidsavond van de Internationale Jeugduit wisseling, die op hat ogenblik aan de gang is. wordt op maan dag 13 augustus gehouden in „Sitton" aan de Lange Haven 2i2. De avond begint om kwart over acht. Viaardingen/Schiedam - De arbeidscijfers over juli geven direkteur Harberts van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord „weinig aanleiding tot bepaalde conclusies". De werkloosheid daaLt gestaag maar van een duidelijke verbetering van de arbeids markt zou nog geen sprake zijr.. Hot enige waar hij zonder meer optimistisch over is, is de opvang van jeugdigen die van school ko men en een plaats In het bedrijfsleven moeten vinden, maar ook dat noemt hij voorzichtig „een indruk". Schiedam Twee rijksgenoten uit Den Haag, de 19-jarige A. B. en de 20-jarige B. J. zijn door de Schiedamse politie aangehou- i den nadat zij op de kermis porte- m an n ai eg en damestasjes had- den gestolen van onder meer de j 34-iarige mevrouw M. C. J. v. d. W.-v. W. In een schoenenwin kel aan de Broersvest hebben zij van een 21-iarige verkoop ster. mejuffrouw M. K., een portemonnaie en een tas gesto len. Pfofileor nü van Het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de pni» van I éen; de Schiedamse Courant met meuws uit uw stad en omgeving, en heil Rotterdamsch Nieuwsblad met het "laatste binnen- en buitenlandse meuws. I Geef ons nu opdracht ook bij u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting. I de SC en RU t» bezorger en ontdek zetf da vele pluspunten. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sloren naar Rotterdamsch Nieuwsblad, antwoordnummer 834. Rotterdam stuur de SC en RN 14 dagen grabs raar: woonpt Uit een door het arbeidsbureau verstrekt overzicht blijkt dat een vrij groot deel van de inge schreven werklozen vaak binnen een maand al aan ander werk zijn geholpen. Datzelfde over zicht laat ook het continu terug lopende cijfer zien van de overgebleven ingeschrevenen, oftewel de nog steeds werklo zen. Van 1658 ïn januari van dit jaar liep dit cijfer bij de manlijke in geschrevenen terug tot 1407 in juni. Bij de vrouwen liggen die cijfers wat „moeilijker", met nu eens daling, dan weer forse stijging. Volgens direkteur Har berts is daar minder greep op te krijgen, omdat het vaak gaat om gehuwde vrouwen die soms hun huishouding weer full-time gaan opnemen. IHtj weigert echter al te tevreden te zijn met het plaatsingscijfer. „Daar moet een arbeidsbureau niet naar kijken, het zijn geen pxoduktiecijfers". IVDELMG Het Gewestelijk Arbeidsbureau is aan het sleutelen met de inde ling in categorieën werklozen (metaal, bouwvak, transport. handel en kantoor, voeding en genotmiddelen, enz.). Dit ge beurt „samen op" met andere gewestelijke arbeidsbureau's. Een categorie waar de bureau's meer greep op willen krijgen is die der „minder geschikten". Hieronder vallen ingeschreven werklozen die door geestelijke, lichamelijke, sociale of andere handicaps met of moeilijk plaatsbaar zijn. Het Arbeidsbu reau wil zich nu wat minder dan voorheen richten op deze groep. „Zoiets kost erg veel tijd en moeite, terwijl het resultaat erg laag is. Wij besteden dan liever onze tijd om bijvoorbeeld de jeugdigen aan een goede baan te helpen, of echt goed bruikbare vakmensen, en dan voor deze minder geschikten. een zo goed mogelijke sociale oplossing te zoeken via een van de vele regelingen", legt direk teur Harberts de „nieuwe koers" uit. Overigens is er druk overleg op komst met bemiddelaars en het arbeidsbureau over de minder geschikten. Ket bureau zelf noemt de andere aanpak een. „kritisch bezien van de inge schrevenen op hun piaatsbaar- heid".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1