Boh Maaskant: 'We hadden ze moeten oprollen SW strooit «8 met kansen: één treffer HOLY WIlYT PRESTIGESLAG m Hermes verpletterde Excelsior DWS oefent WF langs De Hoüandiaan Patrick sponsor DES t Seliiedam-2 kampioen - iiiiH Schiedamse handbal- jeogd vooraan WÈ Sehiedamscbe Courant MAANDAG 20 AUGUSTUS 1973 DOOR HAND SOETERS Schiedam Hoe intens hoopte Bob Maaskant op een productieve uitschieter als ruggesteuotje voor drie naderende ultduels. Wat tegen het kwistig kansen schenkende Wageningen grandioos mislukte, werd tegen een weliswaar iets sterker maar toch zwak FC Amersfoort genadeloos aangetoond. Hoeveel kan sen beeft dit SVV nodig om te kunnen scoren? Kansen, SVV schudde ze en passant voor vele scbiefldare voe ten, maar iets weerhoudt de naar glorie vorsende ploeg er van om toe te slaan. "We hadden er vijf of zes moeten maken", wikte Bob Maaskant de kansen. Een copie van SW's eerste presentatie voor eigen publiek, want ook tegen Wageningen gok te SW's oefenmees ter op een volle hand doelrijpe, maar gemiste schietposi ties. Toch benaderde Bob Maaskant pas echt de realiteit door te stellen dat dit FC Amersfoort had moeten worden opgerold. Dit zo kansen verprutsende SW kon dat eenvoudig niet, want een herhaaldelijk blunderende Amersfoortse defensie ontdekte dat SW kwetsbaar was. Vooral door het nauwelijks afstoppen van dribbelaar Calot, maar ook na een afgeslagen Schiedamse aanval. Want Paul Roodnat kwam terug om Van Loon aan. zich te bin den, Jan Coenen oefende druk uit op Van de Hoek, maar juist 'Jan Groeneweg liet Ramselaar te simpel gaan, waardoor Wim Mulders conditionele tekorten opvallend op de voorgrond tra den. Bob Maaskant: "Het was niet zo verwonderlijk want Wim is pas flink ziek geweest." Maar niet de wat traag schakelende middenvelder maar de te vaak buitenspel staande Jan Groene weg was de storende factor. En dat terwijl het begin veel moge lijkheden openliet. Alleen toen kon SVV benadrukken dat het tempo kan combineren met goe de acties. In een fase waarin de Amers foortse afweer met doelman van Zoghei aan het hoofd bij het minste geringste in de fout ging. Ook in de 10e minuut toen een hoekschop op rechts van Maarten van Beek door Van Zoghei wel werd weggestompt- maar voor de voeten van Jos Zoetmulder belandde. Van Zog- hel reageerde apathisch en was kansloos tegen de doorgescho ven bal naar Dick van de Kor- put die keihard onder de lat knalde: 1-0. terwijl Nico van Zoghei zich toch lekker hersteld had van een zwakke start. Daardoor gin gen wij fn de tweede helft veel beter draaien." Een beter FC Amersfoort, gezien het overwicht van SW tijdens het eerst'e part een bijna onmo gelijke, maar ook onverteerbare zaak. Want SVV klampte zich aan een onzekere voorsprong in de wetenschap dat de wedstrijd eigenlijk al beslist had moeten zijn. Maar de Amersfoortse equipe durfde plotseling te komen. Hardnekkiger zwierf Teunissen in de voorste linie, verbaasd over zoveel vrijheid waarvan met hem Calot en steeds na drukkelijker ook Middelkoop gingen, profiteren. Het waren echter speldeprikjes vergeleken bij de klappen die SW had kunnen uitdelen. Zoals in de 59ste minuut toen Jos Zoetmul der Jangs Van Loon ging kei hard op de vuisten van Van Zogbei knalde en Jan Groene weg de terugspringende bal niet onder controle kon krijgen. Pech had ook Jan Coenen dia een voorzet van rechts vallend probeerde in te koppen, maar enkele centimeters te kort kwam. Dit weer in tegenstelling tot Jan Groeneweg die enkele passen te veel deed, waardoor de ogenschijnlijk kansloze Van Zoghei toch nog kon ingrijpen. WAARSCHUWINGEN En in die waterval van mislukkin gen presenteerde scheidsrechter Prins zich nadrukkelijk door veel te fluiten. De in het betaal de voetbal debuterende arbiter noteerde en passant ook Jos Zoetmulder, aanmerking op de leiding, en Van Loon, spelbederf door twee opzettelijke handsbal len. Maar vooral aanvallend bleef SVV falen. Steeds weer bracht Paul Roodnat de aan voer tot stand, sjouwde vele meters....voor niets, want kre gen Van de Klift en Van de Hoek steeds meer vat op de uit het centrum wegtrekkende Jan Coenen, op rechts mislukte na genoeg elke poging. Het wekte dan ook verbazing dat niet daar, maar op het midden veld de eerste ingreep plaats vond. Bob Maaskant: "In de rust speelde ik met de gedachte om Jan Groeneweg te vervan gen, maar Maarten van Beek was geblesseerd geraakt dos be sloot ik het eerst nog een kwar tiertje aan te zien." En toen was het plotseling John van der Spek die zich aandiende als wis sel, "omdat", aldus Maaskant, "John helemaal kapot zat, door z'n studie wat conditie te kort schiet". Toch draaide Van der Spek zeker niet slecht, waar door 2ijn vervanging geen oplos sing betekende. Dit in tegenstelling tot de bij FC Amersfoort vervangen Middel koop die in de 68e minuut moest plaatsmaken voor De Keeling. Nauwelijks een minuut draafde jjjjj de invaller in het veld maar A zette Ineens zijn voet onder een voorzet: 1-L Tekenend voor de situatie was dat met De Neeling ook Teunissen en WUIigenburg in vrije schietpositie voor Van der Velden opdoken. En ineens wist SW weer waar het stond. De wetenschap dat een zege een normale zaak geweest zou zijn werkte door, want plotseling do ken vijf zes tegenstanders op tegenover een minderheidsver dediging. FC Amersfoort profi teerde niet, terwijl ook SW verzuimde gebruik te maken van de wissel Jan Coenen/Peter Jeup. Want ook de kersverse linksbuiten strooide met kansen, maar verder dan een schot te gen de lat van Jan Groeneweg kwam SW niet.... Opstellingen (FC Amersfoort): Van Zoghei, Ramselaar, Van de Hoek, Van de Klift, Van Loon, Middelkoop (De Neeling), Willi- genburg, Calot; Spelbos. Teunis sen en Navest. (SW): Van der Velden; De Tuin der, Van de Korput, Steenber gen, Van Eeek; Zoetmulder, Muider, Van der Spek (Dutina); 'Roodnat; Coenen (Jeup) en Groeneweg. SW's enige treffer. Jos Zoet mulder ontvangt de bal van de uitgelopen doelman Van Zo- <^hel en plaatst naar de opge komen Dick van de Korput die keihard uithaalt en juichend te rug rent ga?» V; If-,, HjriiL Schiedam - De handbalteams van DWS oefenden tegen het Rotter damse Roda. De heren wonnen» overigens zonder hun vaste doelman, met 1211, terwijl de dames, door drie invalsters vooral aanvallend vezwakt, met 6—2 verloren. DWS rekent het komende seizoen vooral op de jeugd, want de herenselectie be staat voor een belangrijk deel uit jeugdspelers van vorig sei zoen. Schiedam - Wilton blijft doorgaan. Evenals tegen RIOS speelde de formatie van trainer Siemens bij vlagen voortreffelijk en wist dit ook in doelpunten uit te drukken. Eerst was het Arke- steijn die de gelijkmaker scoor de, waarna in de tweede helft een 42 zege werd opgebouwd door doelpunten van Ronald van de Bos (2 maal en A.Speyer. Schiedam De eerste keer dat het Nederlands Hand bal Verbond een sportdag hield voor geselecteerde teams is meteen op een flink succes uitgedraaid voor de Schiedamse deel nemers. Weliswaar ging de yereniglngsbeker naar Achilles met het Vlaar- dingse WIK als goede tweede, maar individueel waren de successen puur Schiedams. De resultaten waren: meisjes 8/9 jaar: Lisette Goudriaan (DWS), Meisjes 10/11 jaar: Ingrid v. d. Meulen (UVG), Meisjes 12/13 jaar. Ineke Ekel (UVG), Meisjes 14/15 jaar: Wilms van Gerven (UVG), Jongens 8/11 jaar: Koos Gou driaan (DWS), Jongens 12/14 jaar; Jimmy Hal korps (UVG). In de to- raaluitslag nam UVG een derde plaats in, terwijl DWS zich als vierde klas seerde. Hoogvliet werd laatste. I AMBITIEUS Het waren minuten waarin SW kon doen wat het wilde, steeds weer oprukte, maar ondanks een veel met balverlies kam pende tegenstander niet verder kwam dan een schot van Groe neweg, fraai door Van Zoghei uit de hoek gerammeld. De voorsprong van SW was een schrille afspiegeling van het aantal kansen die in de eerste helft gemist werden, terwijl het in eerste instantie ambitieuze tempo verflauwde. Bob Maas kant: "Ik heb ze er voor ge waarschuwd, Iaat je niet in slaap sussen, blijf er vqor knok ken." Maar juist FC Amersfoort putte moed uit die ongeloofwaardig kleine achterstand. Trainer Van Miltenburg: "Voor ons gaf dat weer een dosis zelfvertrouwen, t-hledam - Voetbalvereniging DHS krijgt het komende seizoen de Franse firma Patrick als sponsor, gespecialiseerd in SDortmaterïaJen. Deze sponso ring vormt slechts een onder deel van de plannen die bij de «lub uit Kethel gerealiseerd moeten worden. Vlaardlngen Bi] Holy-Schledam viel de beslissing eerst in de ne gende' hxning. Ook de punten kwamen toen pas los. Acht in nings wisten de defensies onder leiding van Hubert Hueting - Holy - en Hans Vroon - Schie dam - de thuisplaat dubbelblank te houden. Dat Schiedams Cor van de Velde als heuvelaas 'eurver* Hans Vroon in plaats van 'faster* Aad van de Hamer inzette vormde een kleine ver rassing. Aad van de Hamer, die de laatste weken wat stroever draait vond nu een plaats in het rechtsveld. Ook de Holy équipe was niet zonder surprise. Rob Middendorp fungeerde als playing-coach eerste honkman. ,,Acht Innings lang een lusteloze en lauwe vertoning, met een iets feller Holy concludeerde een toeschouwer na afloop. Holy's felheid werd verklaard door een grotere puntenhonger dan het aan punten ruim volda ne Schiedam. Toch een negende inning waarin Schiedam met de winst leek te gaan slepen. In de eerste helft van deze inning was het Schiedams Aad van de Hamer, die na vier wijd verder werd gebracht door Ton Ebben en uiteindelijk werd binnenge slopen door Hans Vroon, die daarmede de no-run overwin ning in zijn handen had. De gelijkmakende slagbeurt zou evenwel de ontknoping brengen. Hubert Hueting en Rob Midden dorp werden gemakkelijk veld nullen. Catcher Emiel Vervloet en werper Hans Vroon besloten de gevaarlijke en goed spelende Piet van der Mark vrij te laten lopen: vier wijd. Waar zij niet op hadden gerekend was de honkslag van Cees Reinders, die Piet van der Mark op twee bracht. Ebel Scharbaai had be halve het slaghout het match- winnerscbap in handen. Zijn verre harde klap in het links- veld passeerde Henk Roossloot en deed Piet van der Mark 1—1 Schiedam „Dit was lekker, zo wil Ik het iedere week wel", wist zwaar bebaarde Jaques Geeratz te vertellen nadat hl] met e«n enorme zes Hermes op winst had gebracht. De Hermes DVS'er had een groot aandeel ln de forse zege van rijn elftal op Excel sior. De 74 runs not out, waaronder talrijke boundaries en enkele zessen logen er niet om en illustreerden in ieder gaval dat de aanval van Excelsior totaal niet bij machte was om ook maar enigszins te imponeren. „Als kinderen gingen ze nit", klonk de reactie van slowbowler John Beijer die met rijn gevarieerde de liveries paniek en verwarring had gezaaid bij d Thuriedebewo- ners, Op 43 waren 7 Excels ior-wickets gevallen waaronder die van Theo Janse en René Scbewe. „Toen hadden we moeten doorbijten", meende Wim van der Sloot, „maar ach, het blijft cricket en plotseling brachten we enkele kansen om zeep". Neem daarbij dat Hans Rensman en Theo de Veth zich uiterst kundig weerden waardoor een afgang voor hun ploeg voorkomen kon worden. Hermes rekende er gewoon op dat Excelsior niet verder dan 50 of 60 runs zou komen. Door hier te veel op te vertrouwen was ineens de concentratie zoek zodat Hans Rensman (51) en Theo de Veth (22) konden scoren. Met nog wat kleinere bijdragen van Schoenmaker en Van Gelderen presenteerde Excelsior toch nog het redelij ke totaal van 142 all out. Will van Wijk 319 en John Beijer 3—26 namen voor Her mes de meeste wickets. Even later zag het er naar uit dat Excelsior het Hermes moeilijk zou maken. Young ster Paul de Roos die met het tweede van Hermes onlangs 167 runs produceerde ver dween al na enkele ballen en Rico Borrani stierf de run out dood voor weinig runs. Met John Beijer (22) en Jaques Geeratz kwam de ommekeer voor Hermes. Nadat Beijer te rug was caar de ligstoelen en Rob Stouthandel zijn plaat3 bij het wicket had ingenomen leg de deze met Geeratz flink het hout erop. De man aan het scorebord kreeg prompt druk werk. Keer op keer ploften de ballen tegen de reclameborden of beukten de overdekte tribune. Het was aantrekkelijk typisch Schiedams cricket. Zowel Gee ratz (74) als Stouthandel (29) bleven niet uit en een glunde rende Wim van der Sloot kon op 144 voor het verties van drie wickets sluiten. De Schiedammer wordt uitgetikt. scoren. Een aarzeling bij de Holy zocht tevreden, Schiedam verwerking van Henk Roossloot teleurgesteld de douches op- en Raymond Morales betekende Scoreverloop: Holly dat Cees Reinders met 2—1 ein- 00—00—0—00—0—2 i» 2; de wedstrijd deed aantekenen. Schiedam 0—0—0—0—0-0—0-0-1 is 1. Werpersresultaten: Holy Hubert Hueting 6 maal 3-slag, 4 maal 4 wijd en 5 1/2 honkslag tegen. Holy maakte 2 1/2 veldfout. Schiedam Hans Vroon 8—2—3. 1 veldfout. Slagprestaties: Holy Piet van der Mark 0.400. Schie dam Tem Ebben, Hans Vroon en Maarten Koudenburg 0.333. Schiedam Schiedams tweede negentalls door een 5—9 overwinning op Holy 2 kampioen van de reserve eerste klasse van het rayon ge worden. In promotiere^-trijden tegen di kampioenen van de andere rayons (Oosten, Oost-Brabant, West-Lrabont en Den Haag) zal om twee promotiept-vzlscr wordtin gistreden. De wedstrijden beginnen in bet weekeinde van 1/2 september.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3