HERMES STEELT DE SHOW Weer Eef Krabbendam Excelsior niet in de prijzen PPSC stuit Arnemuiden GSS slaat terug VOORNE VERRAST DHS SVDPW sterk in oefenderby Pech in finale Demos kan SFC 'Tiet achterhalen S W met O,sterholten Warnaar S'boys weerstaan Fortiina Teveel van het goede Cees Campen geblesseerd Aad van der Wilde bewijst Schiedamsche Courant MAANDAG 20 AUGUSTUS 1973 Enschede Hermes DVS lijkt op weg een soort Poulidor van de voetbalwereld te worden. Vorig jaar in de strijd orn de titel de boot net gemist, bij de bekercompetitie ge struikeld in de halve finales en nu weer tweede in het Twentse Rus-toernooi. Toch is het allemaal minder erg dan bet lijkt, want wordt Poulidor steeds ouder en stij ver, Hermes heeft dit seizoen een aanmerkelijke face-lift ondergaan. Het is er een stuk beter door gaan voetballen. Een dergelijke conclusie kon na mime overwinningen op clubs als Teole Tiel, Willem lï en DOTO eigenlijk al voor zichtig getrokken worden. Na het sterke spel in Enschede, kan een dergelijke gevolgtrekking met nog minder voor behoud gemaakt worden. HARRY VAN 8UUREN uitblinker Permis heeft op het Twentse fioS-toeroooi namelijk de show gestolen, en werd zelfs door een aardige portie pech van de eind overwinning afgehouden. Im mers in de finale tegen het Am sterdamse AEC, hadden de Schiedammers - voortdurend het beste van het spel; vooral de in zeer goede vorm verkerende Harry van Buuren ea Cock Hoogeveen waren regelmatig de grondleggers van een hele reeks kansen. Eert paar voorbeelden: een gestopt afstandschot van Cock Hoogeveen in de twaalfde minuut, een kopbal van Wim van Baarle (net naast) in de I7de minuut en een geweldig hard schot van Harry van Buu- ren even na rust, dat evenwel door de zeer safe Van de Valk werd gestopt. Het was niet zonder reden, dat Hermes zo aandrong, want al na acht minuten werden Harry Spermon en Ger Russeler (die overigens ontzettend betrouw baar voorstopper de) aan. de grond genageld door een neer dwarrelende AFC-voorzet die door Tonny Disserkoen prompt werd ingekopt. 0—1. Voor Her mes betekende deze treffer (de eerste tegengoal van het hele toernooi) het sein tot een langs reeks aanvallen, die echter geen van alle goed genoeg waren om de score gelijk tJ kunnen trek ken. De laatste kans was een vrije trap voor Cocq Hoogeveen. Vlak voor tijd, die wel keurig langs de muur, maar niet langs de snel reagerende AFC-dael- man suisde, De kater na afloop duurde slechts Jcort, want uiteindelijk is een tweede plaats in een dergelijk sterk bezet toernooi (waaraan zestien teams deelnamen) na tuurlijk een uitstekende presta tie. Henk Nebbeling: „Ik ben toch wel bijzonder tevreden over onze prestaties. Het draai de af en toe bijzonder lekker en ak geloof, dat we langzaam naar een zeer goed ingespeelde for matie toegroeien". Voor het middenveld lijkt de keuze met Vorstenbos, Van Baarle, Hooge veen en Van Buuren het meest waarschijnlijk. Temeer ook daar Ger Bakkes door zijn trainer ia de halve fi- nale tegen Helmond uit het veld werd gehaald en naar de kleed kamer werd gezonden, omdat „Ie te veel praatte tegen de scheidsrechter en onvoldoende inzet vertoonde", Ger Bakkes: „ïk voelde me even. heet erg ge pakt, maar het lijkt me maar het beste om niet te gaan lopen griepen en positief te blijven doen". Jan Rijke: „Ger Bakkes laat zich veel' te makkelijk beïn vloeden, en dat kunnen we ons gewoon niet permitteren". POSITIEF Het was in feite de enige smet op een voor Hermes verder zeer positief verlopen toernooi. Op de eerste dag werden Sneek (1—0) en Rheden (2—0) zonder veel moeite en met goed spel versla gen. Tegen RBC hadden de blauw-witten verreweg de mees te kansen, maar met name Van de Voort en Van Buuren wisten ze niet te benutten 0—0. In de kwartfinales werd Germanicus met 10 verslagen, terwijl de halve finale tegen Helmond pas na strafschoppen voor Hermes was. Massage-werk van Arie van de Vlies en de zoete herin neringen aan de z^er geslaagde feestavond van de dag ervoor, bleken echter toch niet voldoen-, de om in de finale tegen AFC naar winst te reiken. Al met al toch weinig reden tot klagen voor Henk Nebbeling, want met deze formatie lijken er dit sei zoen volop kansen te zijn. Schiedam Het zijn nog maar oefenduels, maar nu al lijkt Schie dam door de komst van Eef Krabbendam aanvallend sterker te z'jn geworden. Tegen DHS be wees Schiedams nieuwe spits al het duel, in dat geval met Piet Romeijn, niet te schuwen, maar ook in de oefenwedstrijd tegen het Brielse WRW nam Eef Krabben dam twee treffers voor zijn reke ning. Schiedam won tenslotte met 3—0. Lijkt het spitswerk probleemloos in de schoenen te worden gescho ven van Eef Krabbendam, terwijl ook defensief nauwelijks nog iets za! veranderen, de vleugels baren trainer Nico van Hue! nog zorgen. „Maar", reageerde hij iakoniek, „er komen nog wel een paar wed strijden, dus wordt daar ook wel iets op gevonden". In de 2fle minuut nam Schiedam dan een voorsprong door een doel punt van Eef Krabbendam, even later gevolgd door een treffer van Krommenhoek die een hoekschop van ex-EDS'er Rietveld ineens op zijn slof nam. Ook in de tweede helft bleef Schiedam domineren om tenslotte door Krabbendam, uit een voorzet van Jack Lemen, de eindstand op 3—0 tè brengen. Schiedam In tegenstelling tot het fraaie resultaat tijdens het Dordtse RIOS-toemooi, kwam Ex celsior- '20 op het toernooi van DHL niet verder dan twee neder lagen en twee delingen. De Schie dammers speelden zaterdag ver dienstelijk gelijk, 00, tegen Delft, maar moesten overtuigend met 40 afhaken tegen het orga niserende DHL. Gisteren moest doelman Coen van de Pas tégen Celeritas (én keer buigen en door dat Excelsior zelf niet scoorde be tekende het de tweede nederlaag. Tegen Wippolder ging het weer iéts beter, want een 1—0 achter stand werd door Hans Etman om gebogen in 11, waarna Rinie Broere de daarna opgelopen 2I achterstand wegwerkte tot 3—2. Schiedam Na enkele duidelijke oefenzeges kwam PPSC tegen twee de klasser Arnemuiden tot een verdienstelijk gelijkspel. In een hard duel overigens, want zowel de thuisclub als PPSC duelleerden fana tiek om de puntjes die er niet te verdienen waren. Maar juist de wat harde spelwijze van Arnemuiden bleek een goede graadmeter, waardoor duidelijk bleek dat ook de equipe van André Corveleijn niet voor een duwtje uit de weg gaat. Toch keek PPSC al in de 35e minuut tegen een achterstand aan. Doelman Rinus Suurmond wilde de bal onderscheppen maar iiep daardoor iets te ver uit 2ijn doel. Waarna een goed geplaatste kopbal 1-0 betekende. pas in de tweede helft zag PPSC kans deze achterstand ongedaan te maken, toen een half uur durend offensief niets had opgeleverd, was het plotseling Aad Goedendorp die alleen op avontuur trok Was bet plotseling Aad Goedendorp die alleen op avontuur trok maar binnen het strafschopgebied werd neergelegd. Vanaf elf meter tnaakce specialist Coen Winkelman geen fout: 1-1. Het was ook de eindstand van een harde maar daardoor echte oefenwedstrijd. Bij PpSC ontbraken doelman John Rost en Sïem Bosdijk. Schiedam Ondanks dat GSS in de eerste heift van de oefenwed strijd tegen het Vlaardingse Sa telliet twintig minuten sterker was, nam het wat geroutïneer- der spelende Satelliet nog voor de rust een 0-2 voorsprong- Maar vanaf dat moment tapte GSS uit een ander vaatje. Kort voor het einde var» de eerste helft verkleinde GSS dan ook de achterstand doordat eerst de sterk spelende Ben van de Dries sche tegen een wirwar van spelers opknalde, maar de toe gesnelde Van Kampen raak schoot: 1-2. fn de tweede helft zocht GSS het lp beter samenspel en zette Sat- telb'et onder druk. In zo'll situa tie °ok, raakte de Vjaardingse defonsie in paniek, waardoor Schiedam Zaterdag tweede klasser SC Voome heeft zon dag tweede klasser DHS een onaangename verrassing be zorgd. De Schiedammers, de laatste weken geconfron teerd met een zwaar bezet oefenprogramma, maakten te gen het pittig spelende Voome een statische indruk. Speelde de gedachte aan de recente door een beenbreuk uitgeschakelde Nol Roozen onbewust misschien een rol, in ieder geval miste DHS vuurkracht in de voorste linie. Het lijkt wachten op de terugkeer van ex-Hermesspits Piet Roozen want tegen de sterke Voorne-defensie creëerde DHS, opererend met Frans Vos, Gerard van de Pluym en Cees van Kralingen in de voorste drie, wel kansen maar evenzovele missers. een onbeheerste terugspeelbal de gelijkmaker betekende. En tevens het sein voor een Schie dams offensief, want prompt be gon GSS met steeds betere com binaties treffers na te streven, Hiertegenover stelde Satelliet eveneens pogingen in het werk. maar stuitte steeds weer op de voortreffelijk keepende doelman Schniermanny. GSS zou tenslotte toch nog ruim afstand nemen van de Vlaardin- gers, want eerst Ben Van den Driesche <3-2) en een door Siem van Gerven benutte strafschop brachten de score al op 4-2, Tenslotte was het nogmaals Ben van den Driesche die doeltret-j fend uithaalde eit de score op j 5-2 bracht. Maar ook Voome kan zich er op beroepen dat het enkele kansen, onbenut liet, want knalde mid denvelder Bert Hees net over het doel van Piet den Bakker, Ook Jan van de Hoek schoot buiten bereik van Jos Sparla tegen de paal. De kansen wis selden zich af. Een voorzet van Bert Hees werd door Frans Vos rakelings over de lat gekopt, terwijl een snel opgezette een twee tussen Ronald Dijkstra en Gerard van de 3'luym besloten werd met een veel te zachte in zet. Maar ook Voome was op succes uit en er via Jan v. d. Hoek, alleen voor doelman Sparla dichtbij, evenals Michel Naam die alleen op avontuur trok maar iets ie kort schoot om zijn indrukwekkende solo doeltreffend te besluiten. Ook in de tweede helft leek de Schiedamse defensie de vele missers in de voorhoede te kun nen opvangen. Piet Romeijn en Kees van de Windt beheersten het centrum, terwijl Kees van Brandwijk op rechts en Henny Alewijnse aan de overzijde van bet veld steeds weer het Vbom- se aanvalsgeweld konden in dammen. Maar de voortekenen op de nederlaag waren er al, want een inzet van Henk van Halen moest door Kees van de Windt van de doellijn worden gehaald, terwijl het even later raak was. Een voorzet van Kees TïedLng veroorzaakte pa niek in de Schiedamse defensie, waar Jos Sparla wilde stompen, Kees van de Windt koppen, maar Cor Witsenburg de la chende derde was: 01. Direct daarna was het alweer ge- Lijk. Een combinatie tussen Bert Hees en Frans Vos resulteere in een schot van Gerard van de Pluym die via een wir war van spelers voor de voeten van Cees van Kralingen terechtkwam. De productieve rechterspits maakte geen fout: 1--1. Tot tenslotte in de 73 ste minuut Voorne de thuisclub definitief op achterstand zou zetten. Kees Dueïop hef middenveld, maar tekenend voor hef tofaalresulfaal is hef de Voorne-speler die hoger reikt van de Windt veroorloofde zich een wat al te trage terugspeebal op Jos Sparla, waartussen prompt Henk Kampen op dook en raak schoot1—2. Na dat eerst Michel Naam, een wippertje net over, en Frans Vos een mislukte kopbal, fraaie kansen hadden .laten liggen, 2orgde Adrie Smoor uit voorzet van Michel Naam voor de defi nitieve zege. Hard. knalde de bal langs de kansloze Jos Sparla: 1—3. Ichiedam Zowel SVDPW als Martini! kampten jnet invallers, ma^r juist de formatie van trai ner Sander Hoek loste dit pro- bleem voortreffelijk op. Daarom ook werd de oefenderby op Har- ga een regelrecht succes, want beide ploegen streefden slechts een sportief succes na. In de eerste helft nam SVDPW een j voorsprong toen Wim Osta de bal oppikte, het centrum in- stoof, twee verdedigers misleid- de en raak schoot: 1-0. JVDPW putte inspiratie uit die doorsprong ea had ook in de tweede helft het beste van het spel. Defensief wilde het bij Martinit wel lukken, maar aan vallend bleek dat de sterk in grijpende SVDPW-defeosie toch sterker was, waardoor vaak knap opgezette aanvallen niet konden worden afgerond. Het betekende even later SVDPW's tweede treffer toen een voorzet van Wim Osta door Albert Smit fraai werd in gekopt. Pas nadat Cor van de Vlist voor SVDPW's derde treffer had gezorgd, kon Martimt de score verkleinen tot 3-1.' - Schiedam Twee uitblinkers beheersten de oefenderby fussen Demos en SFC. Bij de kersverse eerste klasser SFC was het Jan Lieken- diek die voortreffelijk spelend de aandacht op zich vestigde, maar daarbij een belangrijk aandeel had in het sterke spel van Demos doelman Boshoven. Pas zestien jaar, maar steeds weer attent op de harde schoten van SFC's voorste linie. Hij was het ook die keiharde inzetten van Jan Liekendiek onschadelijk maakte en pas in de 39e minuut moest zwichten voor een vrije trap van ruim 25 meter. Jan Liekendiek was de maker: 0—1. Nog voor rust nam SFC een ruimere voorsprong, toen Jim Kars een snelle SFC-aanval besloot door het laatste tikje zoveel richting mee te geven, dat doelman Boshoven weer kansloos was. In de tweede helft moest SFC verder terug, maar een vinniger Demos slaagde zelden de zeker ingrijpende SFC-defensie te passeren. Een keer lukte het wel, bet betekende 1 —2, maar verdere pogingen om de achterstand weg te werken mis lukten. Jim Kars kan toekijken, dit duel Is voor Demos. Schiedam Doordat Leen War- naar alsnog besloot te gaan voetballen, Aad Osterholt van vakantie terugkeerde en Slobo dan Dutina weer in de reserve selectie mocht opdraven, werd Ursus op Harga geconfronteerd met een duidelijk versterkt SVV-C. Het belette de formatie van trainer Van der Meer rdet om een snel opgelopen achter- Stand, via een door Wamaar be nutte strafschop, ongedaan te maken. Aanvoerder Hans* Schin kel brak door en knalde keihard langs ex-Ursus-doeiman Cees Campen: 1—I. Een verdiende gelijkmaker, want juist in die eerste helft bleek Ursus zeker de gelijke van de thuisclub, maar liet enkele kansen om een voorsprong te nemen onbenut. Twee snel achter elkaar gescoor de SW-treffers damden het of fensief echter in, want eerst Du tina en even later Rob Kooren gevel bepaalden de ruststand op 31. Toch bleef Ursus ook in de tweede helft, vaak bouwend via de sterk spelende Hans Campen en Hans Schinkel de aanval zoe ken, maar miste in de defensie toch wel de nog met vakantie 2ijnde De Held. Want juist met snelle tegenstoten over links maakte Dutina ruimte, waar op komende verdedigers van profi teerden. Koorengevel zorgde uit een vrije trap voor 4—1 en Vor stenbos voor vijfde en laatste treffer voor SVV. Ursus-doel- man Joop Kuiters voorkwam enkele zekere treffers, waardoor Bram Scholte en Koorengevel fraaie solo's zagen stranden Schiedam Schiedamse BcVs zorgde in de oefenwedstrijd te gen de amateurs van Fortuna Vlaardin gen voor een aangena me verrassing. Reeds in de 2öe minuut was hef een goede com binatie tussen Kees van Loenen en Krien van Gerven die door de laatste met een hard schot werd afgerond: 1—9. Fortuna toog onmiddellijk fanatiek in de aanval, maar toen ook bewees de verdediging van Schiedamse Boys dat het berekend is op snelle aanvallen. Met Krijn Gij- bels en Ben Eikmans voor resp. Krien van Gerven en Willem van Loenen bleef 5'boys ook in de tweede helft azen naar een grotere zege. En met succes, want in de 55e minuut was bet de snel opgekomen Martin de Reuver die de bal meenam, en kele tegenstanders omspeelde en van dichtbij beheerst raak- schoot: 2—0. Pas een kwartier voor het eindsignaal zag Fortu na kans de achterstand te ver kleinen. De vrije trap waaruit werd gescoord, stuitte in eerste instantie op de Schiedamse ver dedigingsmuur, maar werd in tweede instantie toch raakge- schoten: 2—1. Schiedam Twee wedstrijden in een weekend bleek onder de huidige temperatuur voor Ursus net iets te veel van het goede. Na de duidelijke nederlaag te gen SVV-C cp Harga, incasseer de Ursus op eigen veld tegen' Quick-Steps weer een duidelijke 1—5 nederlaag. Evenals tegen de SW-reserves konden Hans Schinkel c.s. in de eerste helft het tempo nog wel volgen en kwamen al snel in de tweede helft terug tot 12 toen Bart Fïegel een pass van Blomsieet afrondde, maar vooral conditio neel besliste Quick-Steps daarna de wedstrijd door uit te lopen naar 1—5. Daarom ook was het voor doelman John Segaar een moeilijke opgave want op pure sneiheid werd de Schiedamse defensie keer op keer geslagen. Schiedam —Cees Campen, doel man van SW en /x-Ursus, is voorlopig uitgeschakeld. In de oefenwedstrijd tegen zijn oude club raakte de doelman gebles seerd eh naar later black bieJ'J hij er een dikke enkel cn een gekneusde teen aan over. Vlaardingen Derdeklasser VIaardingen moest zaterdag tot na rust wachten om het Haagse Omas van repliek te dienen. Toen draaiden de groen witten wel goed en sloten de redelijke oefenwed- strijd aan de Marathonweg met 3—0 af. Nieuw in de equipe van Leen yan de Heiden was Aad van der Wilde die de halfplaats bezette. In feite één van zijn laatste kansen om zich waar te maken die hij gret»g greep. Met twee goals h2d hij een belangrijk aandeel in de winst. Kees Westerhout scoorde één maal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4