SCUIHDAMSCHE COURAN" Gemeente verhoogt vergoedingen I Veelbelovend pop programma Green - over drie maanden klaar - alleen voor bejaarden Deelneming D '66 aan verkiezingen nog onzeker GAAN OOK DE SCHIEDAMSE BLINDEN DUURDER LEZEN? ém AANGESCHOTEN OP DE BROMMER Green in Instuif Alquin op 15 september in Arcade 2 kranten voor één prijs Met terugiverkende kracht tot 1 jan. COLBERTJE GESTOLEN Ruim 200 huizen gereed in half jaar BRAND IN TUINHUISJES GEEN GELD MEER VOOR THUISFRONT Bewusteloos door val DINSDAG 21 AUGUSTUS 1973 A 4 pagina'r 99ste jaargang no. 2479S -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL ste n voor huurders Schiedam - De gemeente is van plan meer geld te gaan be steden aan het steunen van huurders. Daartoe worden een aantal vergoedingen en Midragn verhoogd. Het zijn de vergoeding voor het ontruimen van een krot, de vergoeding in het kader van de doorstroming en de bij drage voor het verbeteren van woningen. van maken, omdat de bijdrage van het Rijk is verhoogd van 1200 naar 1400 gulden. De 250 gulden die de huurders meer kunnen krijgen, betekent een verhoging van het maxi mumbedrag mot ongeveer zes tien procent. Al de drie verhogingen zijn het ge volg van de gestegen prijzen. Ze gelden met terugwerkende kracht tot 1 januari 1973. Het college van burgemeester en. wethouders heeft daartoe drie voorstellen op papier gezet, waar de gemeenteraad op maandag 27 augustus over zal moeten beslissen. Dc bijdrage aan huurders - en niet aan de eigenaars - voor het opknappen van hun woningen bedraagt nu vijftiehonrierd gul den. Het college wil daar 1750 gulden KROTTEN De vergoeding voor het ontruimen van krotten bedraagt sinds'1 ja nuari 1972 voor alleenstaanden en gezinnen van twee en drie personen 1250 gulden. Het ge meentebestuur wil daar met het oog op de prijsstijging 1350 gul den van maken. Gezinnen bestaande uit vier of vijf mensen ontvangen nu voor het ontruimen van een krot 1600 gulden. Het is de bedoeling dat dat 150 gulden meer wordt. Gezinnen van zes of meer perso nen krijgen, als de gemeente raad er mee akkoord gaat, 2200 gulden inplaats van nu 2000 gul den. Als gevolg van desanerings- en krotopruimingsregeling vergoedt het rijk aan de gemeente tach tig procent van de door de ge meente aan de ex-bewoner wer kelijk betaalde verhuiskosten vergoeding met een maximum van veertienhonderd gulden. GEZINNEN De gemeente verwacht dat dit jaar 88 gezinnen in aanmerking zullen komen voor deze rege ling. Uitgaand van de verhou ding in 1972 zal aan vijftig ge zinnen 1350 gulden, aan 21 ge zinnen 1750 gutden en aan 17 ge zinnen 2200 gulden worden uit betaald. Daarmee is in totaal 141.650 gulden gemoeid. Wat betreft de doorstromingsver goeding voor mensen die naar een duurdere woning verhuizen wordt het maximum bedrag ver hoogd van 1250 gulden tot 1750 gulden. In de verordening voor de door stroming is b. en w. van plan tal van wijzigingen aan te bren gen. Zo zullen de huurgren2en van de nieuwe woningen moeten liggen tussen de ISO en 350 gul den per maand. Martin Green. Schiedam De sociëteit Instuif Schiedam heeft zondag een optreden van Martin Green op het pro gramma staan. Deze Schiedammer was gedu rende het vorige seizoen een graag geziene gast in de Instuif, waar hij werd uitgeroepen als de beste disc-jockey van het jaar. De disco-avond begint zon dag om acht uur en wordt gehouden in gebouw Ar cade aan de Lange Haven 71. De toegangsprijs is 1,50 gulden. Schiedam De 44-jarige monteur P.B.J.W. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een colbertjasje uit zijn auto. Het linkertochtraampje van de wagen, die op de Van 's-Gra- venzandestraat stond gepar keerd, was geforceerd. Een [ara heeft men er zo on geveer over gepraat. En daar is hij dan. De nieuwe (com pacte) telefooninstallaHe voor de WV en de Schiedamse Ge- meenscbop. ;Oj?,v<:d.er.vergode-, ring van gisteravond zat het dagetijks bestuur van de Ge meenschap (dat met de WV een geheel vormt) te kijk naast het apparaat, dat met toestemming van het gemeen tebestuur drieduizend gulden heeft gekost. Het dagelijks be stuur bestaat uit. v.l.n.r. direc teur R. Piiiard, voorzitter W. Meinen en mevr. E. de Vos-van THórmeleri. Schiedam Voor de poptninnen- de Schiedammers heeft Martin Green's Society een veelbelo vend programma samengesteld. Na de succesvolle opening van het seizoen met de groep Kayak komt op 15 septemher de Delft- se formatie Alquin aan de beurt. Dit sextet verraste in maart van dit jaar het Green-pubiiek met een fascinerend optreden. De groep, die voornamelijk instru mentale nummers brengt, wint steeds meer fans in binr.en- en buitenland, wat voor Green een reden was het zestal nogmaals naar Schiedam te halen. De muziek van Alquin is moeilijk te definiëren; op een basis van pop- en klassieke muziek heb ben de leden van de formatie een /sound" ontwfckeld. die het meest verwant is met de jazz. Super Sister, die sinds kort een nieuwe bezetting heeft, zal op 6 oktober op de planken van Ar cade staan, nadat de Kethelse groep The Flails het voorpro gramma heeft verzorgd. ROCK EN ROLL De agenda vermeldt voor 27 okto ber een concert van Long Tall Ernie and the Shakers. Het is de eerste keer, dat deze rock and roll-vertolkers, compleet met vetkuiven en leren vesten, gebouw Arcade aandoen. Het programma wordt voorlopig besloten met een concert v Dizzy Man's Band op 23 novem ber. De concerten beginnen om acht uur en worden gegeven in ge- Alquin. bouw Arcade aan de Lange Ha ven 71. De toegangsprijs is per avond zes gulden. Schiedam In het eerste half jaar van 1973 zijn er in Schie dam 207 woningen afgebouwd. Van dat aantal waren er 77 wo ningwetwoningen, 92 premiewo ningen en 38 woningen In de Vrije sector. Binnenkort komen er nog eens 487 woningen klaar, waarvan 438 in de woningwet- en 49 in de vrije sector. Een groot deel van de woningwetwoningen is bestemd voor houders van een „legitima tiebewijs woningzoekenden in Rijnmond". In het eerste half jaar werd er in Schiedam met de uitvoering van 372 woningwet- 92 premie- en 87 vrije sectorwonmgen gestart. Tevens werd er begonnen met de bouw van 143 woningwetwo ningen. Deze cijfers komen van het Openbaar Lichaam Rijn mond, die de gegevens van het CBS heeft overgenomen. Daarin staat ook dat er in het ge hele Rijnmondgebied in de maand juni 504 woningen ge reed kwamen. Vorig jaar juni waren dat nog 1232 woningen. Begonnen werd er met de bouw van 275 woningen (vorig jaar 279). Op 1 juli waren er in aan bouw 8460 woningen. Vorig jaar waren dat er nog 9480. Schiedam Op het Vijfsluizen- complex hebben onbekenden tweemaal brand gesticht in een tuinhuisje. In één geval mislukte de poging. Het huisje van de heer P. van der Linde brandde uit. De schade bedraagt 6000 gulden. In het huisje ernaast ontstond een be ginnend brandje, Schade dui zend gulden. Brandstichting in het huisje van de heer M.J.A. van der Linde lukte niet. Het hor van het raam was verwijderd, de kleren waren van de kapstok op de grond gegooid, waar men een verbrand stuk papier aantrof.. Schiedam De Heijermansflat in Groer.oord zal over ongeveer drie maanden zijn eerste bewoners gaan herbergen. In totaal zijn er in de torenflat aan het Heijermansplein 160 woningen beschikbaar. Deze woningen zijn alleen bestemd voor bejaarden. De gemeente heeft dit besloten, omdat na de voltooiing van de flat er vrijwel geen gegadigden kwamen opdagen wegens de (te) hoge huur. Op bet ogenblik zijn wijkverpleeg sters vrijwillig bezig met het houden van een enquête onder de 250 bejaarden, die voor een flatje in aanmerking wensten te komen. Aan de hand van deze gegevens zal worden vastgesteld welke bejaarden een woning krijgen toegewezen. In een speciaal hier voor gevormde commissie heb ben onder andere enkele raadsle den zitting. Eén van hen is N. C. Kerkhoff (PvdA/PPR) Hij verklaarde tij dens een vergadering van de Sociale Adviescommissie, dat al 70 van de 250 gegadigden een bezoek van de „ondervragers" hebben gekregen. „We zuilen pas een eindoordeel geven, als we alle gegevens bio- nen hebben. Dat uitwerken een hele technische toestand duurt ongeveer drie maanden en zal heel zorgvuldig gebeu ren", zo zei hij» Wethouder Bert Kaptein vérmeld- de op diezelfde vergadering dat op de benedenverdieping van de flat de recreatieruimte als open centrum zal worden ingericht. Iedere 65-pluser kan daar te recht om een hapje te eten of een kaartje te leggen. Ook als men niet in de flat woont, kan men daar de dag doorbrengen. Dit zal allemaal door de Raad van Bejaardenwerk worden ge realiseerd. De woning dl an st zal levens zorgen voor de aanleg van een voor de bejaarden broodnodige alarmin stallatie en noodaggregaat. Een huismeester en een beheerder worden over «nige tijd door de gemeente aangenomen. Schiedam - De gemeente moet de jaarlijkse subsidie aan het Hu manistisch Thuisfront Intrekken. Het verlenen van financiële steun aan de onder deze instel ling ressorterende militaire te huizen en vormingscentra vait onder de verantwoordelijkheid van het rijk. Dit is aan burgemeester en wet houders geadviseerd naar aan leiding van een verzoek van het Humanistisch Thuisfront om de subsidie te verhogen met het oog op de geldontwaarding. Jaarlijks trok Schiedam zeshon derd gulden uit voor de rooms- kathoheke, protestantse en Hu manistische tehuizen en vor mingscentra. Aangezien de gemeente ernaar streeft alleen subsidie toe te kennen aan instellingen die een specifiek plaatselijk belang die nen, worden de in de begroting opgenomen subsidies geschrapt als ze niet aan deze voorwaarde voldoen. De afschaffing van de subsidie aan het Humanistisch Thuis front komt in de eerstvolgende vergadering van de Sociale Ad viescommissie aan de orde. Schiedam - Op het fietspad van de Nieuwe Damiaan hebben voorbijgangers een bewusteloze man aangetroffen. Hij werd met een hersenschudding naar het Dr.NoIetziekenhuis gebracht. De politie vermoedt dat de man met zijn bromfiets, die naast hem werd gevonden.uit balans is geraakt en daarna via de stoeprand op de grond werd ge kwakt. Omdat de man geen papieren bij zich had, kon pas later worden vastgesteld, dat het de twintig jarige F. Cleveringa was. Schiedam De afdeling Schiedam van D'66 bespreekt dinsdag 28 augustus of zij al of niet deelneemt aan de gemeenteraads verkiezingen in 1974. Deze openbare ledenvergadering wordt gehouden in de fractie kamer in het stadhuis aan de Grote Markt en begint om ze ven uur. Op de bijeenkomst zal tevens de aanwijzing van, de kandidaten aan de orde komen. Schiedam Zeventien glaasjes bier waren teveel voor de negentien jarige X. H. uit Schiedam. Hij werd door de politie a! .slingerend met zijn bromfiets aargetroffen op de Nieuwe Haven. Ontnuchterd dooreen prcces-vcrbaal mucht hij weer naar huis. Profiteer nu van hst unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prijs van| één; de Schiedams* Courant mol nieuw» uit ow stad «r» omgeving, en f Rotterdam»ch Nieuwsblad met hetlaatste binnen- en buitenlandse nieuv Geef en» nu opdraern ook öll u 14 dagen gratis, zonder enige verplichting, I de SC en RN te bezorgen en ontdek zeil de vete pluspunten. Schiedam Burgemeester en u'Lthcuders van Schiedam heb ben de gemeenteraad gevraagd de subsidies aan de Nederland se Blmdenbibliflfheek en an de vereniging «Het Gesproken Weekblad" te verhogen, Als de gemeenteraad besluit tot subsi dieverhoging zal zij ook de daaruit voortvloeiende begro tingswijziging n >eten vaststel len. In september 1972 reeds en ook in maert 1973 hebben de blindenbi bliotheek en Het Gesproken Weekblad aan b. en w. van Schiedam al een verzoek ge richt om verhoging van de sub sidie die zij ontvangen voor hun werk op het terrein van de blin de n le ct u u rvoorzi e ning. hogen tot minimaal 39 gulden per lezer per jaar. De vereni ging telde in 1972 zes Schiedam se lezers. beide instellingen een zelfde subsidieregeling te worden toe gepast. De bibliotheek, die in 1971 zeventien Schiedamse le zers registreerde, ontvangt jaar- l.jks een subsidie van 100,-, De subsidis die de vereniging Het O k. n Weekblad ontvangt fct-rii ug» sinds 1965 per lezer Aangezien de Nederlandse Blin- 23,50 gulden per jaar, In ver- denbibliotheek en Het gesproken In baar openbare vergadering zal band met de sindsdien opgetre- Weekblad vergelijkbare instel- de read der gemeente Schiedam den kostenstijgingen verzoekt de Hngen 2ijn, dient, naar mening zich over de subsidieregeling i vereniging het subsidie te ver* van b. en w„ ten aanzien van buigen. f Ohio bon Fn epen «nvtiop. zonder postzegel, sturen naar flotwdafnsctr Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam tiuur m.i.v.:de SC ki RN 14 dagen gratis naar:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1