Flip Ringeling grossiert in eerste prijzen „Eén kwartier lieten we voetbal zien zoals ik propageer" VAN DER BROEK SCHITTERT IN DUBBEL Hengel-zeskamp mmÊSSm Tweede in nationale titelstrijd Met Warnaar en Dutina naar Heerenveen SCHIEDAM DEFINITIEF OP WOENSDAG Promotïestrijd in Bussum Stedenontmoeting Schiedamsche Courant DINSDAG 21 AUGUSTUS 1973 Eric van de Pols: vooral erg slim Schiedam Teimisleraar Eric van de Pols heeft het open toernooi van het ten nispark Soenda op zijn naam gebracht. Hoewel hij in het wintertennis be faamd is om rijn snelle reacties en messcherpe vollies toonde hij nu aan een heel andere speeltrant ook te beheersen. Tegen Care! de Bruin heeft hij zich grotendeels beperkt tot bet terugbrengen van ballen» betgeen samen met een goede concentratie en sterft smashen ruim vol doende was voor de over winning. Hoe Carel de Bruin, die ove rigens bijzonder veel moei te had zich te concentreren en daardoor nogal eens uit zijn rol viel, ook probeerde het spel te versnellen, hij kon niet door Van der Pols' verdediging heenkomen. Met 7—5, 6—2 moest de KSW-er dan ook het on derspit delven. Bij de datnes was het deze keer Marjan de Jong, die Brigitte Entmgh van de overwinning afhield. Mar jan de Jong beschikt over «ea moeilijk te bespelen slagenxeperroire, waarbij vooral de scherp gesneden forehand een weliswaar niet fraai, doch veelal zeer effectief wapen bleek te zijn. HERSTEL Brigitte En thing herstelde zich na een verloren eerste set. maar moest doordat zij in de derde set onder haar normale niveau bleef, de overwinning aan haar tegenstandster laten. Wel lagen voor haar de overwinnmgsbloe- men klaar in bet gemengddub- belspeh waar zij met dubhelaar bij uitstek, Theo van de Broek, met 6—3, $—3 een regelmatige zege- boekte op Andrea Kwakkel en Hans Landa. Theo van de Broek liet het publiek daarna nog eens genieten, van zijn po- WliffS -Vis?.; i/avs'"»'"'.".'.'.?''™»: Brigitte EnHngh minder sterk wer-tennis in de herendubbel. deze partij met 16, 6—0 6—2 Landa. Zoals uit het lezen van Samen met Tijveiijn won bij van Carel de Bruin en Hans de namen van de fina listen in B wel blijkt, zijn het eigenlijk steeds dezelfden die men tegenkomt. Voor een gezonde ontwikkeling van de tennissport is het te hopen, dat er binnenkort eens enkele jonge lui doorbreken. INSPANNING Bij de dames kan dit wellicht de Sehiedamse Joyce Findhammer zijn, die in B de winnares tot een uiterste krachtsinspanning dwong en in de C-klasse met grote overmacht won, 6—1, 6—3 in de finale tegen Marion Kelly. Bij de heren was het de in Mon ster wonende C. Koens die met de erepalm ging strijken. Tegen een vermoeide Jan van Strijen, die al eerder twee enkelspelen had moeten spelen, toonde hij zich toch wel de betere tennis ser. Het damesdubbel C was een vol strekt Vlaardtngse aangelegen- Beid. De routiniers Cock, van Vught en Janny Salomons van RÖVS bleken te sterk voor het VLTC-duo Polderman en de Ko ning. Ook in het' herendubbel heerste een echte derby-sfèer. Rirrus Koning en Lex Polder man wisten dankzij hun felle spel en de enthousiaste steun van hun supportersschare Pie- ter Kloprogge en Mike Verkerk te verslaan, 68, 63, 6—1. JEUGDIG TALENT In de enkelspelen D staken de winnaars er als gewoonlijk weer ver bovenuit. Een lichtpunt hierbij dat zowel Barbara Daliiz al5 Dick Ravestljn, de beide winnaars, bij de zeer jeugdigen behoren, en dat de aanwezige districtsbestuurders ijverig na men noteerden van lieden die ^zij het volgend seizoen hi een hogere klasse willen hebben. Het damesdubbel T> werd een overwinning voor de enthousias te speelsters van KSW, Joke Dmmering en Joke Leijsennaar. Zij toonden aan, dat men echt individueel niet zo sterk hoeft te zijn om in het dubbelspel te ze gevieren dankzij eendrachtige samenwerking en een goede wedstrijdmentaliteït. Andere uit slagen waren: GDC, winnaars Wai-iders-Tiessen; GDD, win naars Mevr. v. d. Gast en Bosch (prijzenjager); HDD H. Boon en. Ravestein. e Talentvolle Flip Ringeling overal erg goed gegaan Schiedam Sinds het fenomeen Tom Okker (ofwel, om met Willem Duys te spreken, onze charmante nationale tennisheld) zijn entree in de internationale tenniswereld maakte, kan men vrij"wel nergens meer een zichzelf respecterend tennispark opstappen, zonder dat men binnen de kortste keren attent wordt gemaakt op één of meer dere Okkertjes In de dop. Meestal zijn dat talentvolle knaapjes van zo'n jaar of veertien of jonger, die het betrokken tennispark regel matig in vervoering brengen, door in competitiewedstrijden en toer nooien, allerlei volwassen heren naar „beschamende" nederla^n te spelen. Zulke dingen zijn natuurlijk een lust voor het oog, want wie ziet er niet graag een grote kerel door zo'n „mannetje" van de ene hoek van de baan naar de andere gejaagd; worden? Na afloop zijn schouderklopjes en riskant voor het betrokken ta- lofuitingen vaak niet van de lent, want voor je het weet, lucht, alles goed gemeend na- gaat zo'n. jongen door al die tuur)ijk. Tegelijkertijd ook erg strelende woorden van de weer- Schiedam Eerder teleurgesteld dan werkelijk ongerust maakt Bob Maaskant de balans op van drie competitie duels. Drie wedstrijden waarin SVV niet verder reikte dan drie punten en de wetenschap dat het er vier hadden moeten zijn. Maar niet alleen dat ene puntje speelt door de gedachte van de SW-trainer, „want", zegt hij nadenkend, „neem de wedstrijd tegen FC Amersfoort, het is echt geen bluf, maar we hadden er toch zeker vijf moeten' ma ken." Maar SW presenteerde zmh hi drie duels allesbehalve slagvaardig, creëerde wel kan sen, raaar verzuimde af te ma ken. Met de wedstrijd van mor genavond tegen Heerenveen in het vooruitzichtht en ook daarna twee uitduels, FC Wf (beker) en FC Den Bosch, geen al te geruststellende gedachte. Schiedam De enige tijd geleden verregende honfcbaivrecjstnid Laakkwartier-Schiedam ïs door <le competitieleider definitief vaslgesteid op woensdag 5 sep- temoer (Nationale feestdag). Schiedam De softbaldames van Schiedam, onlangs ongeslagen kampioen van hot rayon Rotter dam, gaau-op 2 en 9 september uitmaken wie er naar de lande lijke afdeling zal promoveren. DU weekend werd definitief be kend, dat deze wedstrijden *n toe roooivorm op het HCAW-veld in Bussum gehouden zullen, wor den. Schiedam In het kader van de festiviteiten rond het 7ÖO-jarig bestaan van Schiedam is voor 31 i»ei 1975 een stedenontmoe- v ting gepland tussen een SehJe- damS en een Vlaardings puplilen- tgftal» -j Nochtans ziet Bob Maaskant de situatie niet a! te somber, als hij zegt: „Zoals we afgelopen zondag het eerste kwartier He pen te voetballen, durf ik te stellen dat dit het voetbal is wat ik propageer. De bal rolde lek ker, terwijl de zijkanten goed bespeeld werden. Toen dacht ik ook, zo gaat het gewoonde goeie kant uit. Kijk, ik blijf streven naar perfectie, maar durf ook te stellen dat er gezien het materiaal bij SVV veel meer uit kan komen". Méér, en als het effe kan, mor genavond tegen sterk gestart Heerenveen, luidt de kreet op Harga. Het kon dan ook niet uitblijven of de niet scorende voorhoede moest gewijzigd wor den. In dit gevat moet Jan Groeneweg plaatsmaken voor Dutina, die tegen een schorsing opliep en daardoor afgelopen zondag slechts als wisselspeler even in actie mocht komen,-Bob Maaskant daarover: „Dutina is natuurlijk een veel te goeie voetballer, die moet gewoon een kans krijgen om zich terug te knokken". Maar ook defensief moet Bob Maaskant, noodgedwongen, dan, een wijziging aanbrengen. Maarten van. Beek blesseerde zich en kroop bovendien ziek onder de lakens. Bob Maaskant: „Zeker is het nog niet, maar vermoedelijk Iaat ik nu Leen Warnaar als laatste man spelen en Dick van de Korput als vleu gelverdediger". Een defensie die het zal moeten opnemen te gen een soepel draaiende aan val, waarin Thomas liaan, graag spelend achter zijn voor hoede, de gevaarlijkste pion in de equipe van Laszlo Zalal. Met op links Henk Prinsen goed voor honderd meter in 19.! sec., en op rechts ex-Ajaxled WSertz, lijkt voldoende steun verzekerd voor spits Meijering. Bob Maaskant: „Op papier brengt Heerenveen een sterke opstel ling binnen de lijnen. Thuis zijn ze sterk, kijk maar naar de 3-0 op PEC, dat zegt al veel". Ze ker is dat Heerenveen offensief voetbal nastreeft, maar ook de fensief sterk gegroepeerd speelt rond ex-FC Groninger Martin Koeman, naet zijn 35 jaar toch een duidelijke versterking. „Een goed resultaat Is voor ons erg belangrijk, maar het zal moeilijk worden", luidt Maas kants voorspelling, „maar we zullen uit die uitwedstrijden toch wat punten moeten pak ken..." Opstelling: v. d. Velden; De Tuin der, Warnaar, Steenbergen, v. d, Korput; zoetmulder, Mulder, v. d. Spek; Roodnat, Coenen en Dutina. -a i, Jan Groeneweg, 'handig' in actie, maar morgenavond op de barrk voor Slobodan Dutina. Schiedam In het water van de Sehiedamse Schie is de vierde wedstrijd gehouden tussen leden van hengelsportverenigingen uit Schiedam, Rotterdam en Vlaar- dingen. De hoge watertempera tuur maakte de vissen lui en fatserig zodat het „kleine goed" volop de kans kreeg de henge laars bezig te houden. Wat bra- se- en andere maatvissen mc .en dan ook voor de klas sementen de nodige „zoden aan de dijk zetten". Winnaar bij de korpsen werd 't Westen met een vangst van 6270 gram maatvis. Heat korps was samengesteld uit de hengelaars Daan Berveling, Fr. en D. Tem pelaar, I. v. d. Pijl en R. Wijn- horst. On de tweede ptaats volg de „Overschie" met 5160 gram; 3 „Nooit Gedacht", R'dam, 478G gram; 4 „Vroeg in de Morgen", R'dam 4580 gram; 5 „De At» fer", S'dam, 4540 gram; 6 Nep- tunus, R'dam met 4080 gram maatvis. Tien beste deelnemers in het per soonlijk klassement: I M. Wijn horst, 1990 gram; 2 A. v. d. Woldt, 1880 gram; 3 D. Berve ling, 1700 gram: 4 P. Halewijn, 1540 gram; 5 J Zonneveld. 1421 gram; 6 A. vrljenhoek. 1380 gram; J, Pluut, 1360 gram; 8. W. van Duivenbode, 1320 gram; 9 J. den Houting, 1320 gram; 10 P. van Wijk met 1306 gram maatvis. Na vier wedstrijden in deze ste den-zeskamp -gaat het korps van 't Westen met 28.230 gram maatvis stevig op kop. Met 25.205 gram v's be?et het korps van „Vroeg in de Morgen" de tweede plaats. He1 korps van Het Sehiedamse ,De Alter' staat met 22.425 gram vis der de. De vijfde wedstrijd wordt op zondag 23 september gehouden in een nog nader aan te wijzen watevperceel. omstuit naast zijn tennisschoe nen lopen. Het behoeft weinig betoog, dat iets dergelijks na tuurlijk catastrofale gevolgen voor het karakter én de tennis- prestatiea van de betrokkene kan hebben. Er zijn namelijk ook overal „ex- Okkertjes-in-de-dop" te vinden, jongens die op hun zestiende jaar of wat later plotseling tot hun schrik bemerken, dat ze aan hun. „top" zitten en nauwe lijks nog vooruitgaan, met hun verrichtingen op het gravel. Zoiets kan uiterst onthutsend aankomen bij een jonge knaap, of meisje want wat dat betreft is de emancipatie aardig gevor derd. Zeker wanneer hij nooit geleerd heeft om tegen zijn ver lies te kunnen. TEGENGAS Nou hoeft zoiets natuurlijk alle maal niet te gebeuren, maar dan is het wei zaak, dat de be- trokken ouders een „gezonde" visie bewaren en bij tijd en wij le voor wat noodzakelijk tegen gas zorgen. Anders dan bijvoor beeld die tennïsfanriüe» waar zoonlief na een nederlaag voor vader van Flip die onlangs bij over het hoe en waarom van zijn falen. Zulke dingen gebeu ren namelijk. Joop Ringeling, vader van Flip de onlangs bij de Nederlandse kampioenschap- pen tweede werd bij de jongens tot en met twaalf jaar» erkent bovenstaande risico's. Toch is hij tegelijkertijd ontzet tend trots op de prestaties van Flip. Joop Ringeling: „Flip is het afge lopen jaar geweldig vooruitge gaan en hij speelt voor zijn leef tijd verschrikkelijk sterk. In fei te is alleen Robbie van Oppen uit Heerlen sterker, maar die knaap traint het hele jaar door en is bijvoorbeeld al eens op kosten van zijn ouders naar de tennisboerderij van Lew Hoad in Spanje geweest. Zoiets vind ik toch te gek. Flip gaat nu dit jaar naar de middelbare school en ik vind het belangrijker, dat hij daar ook tot goede prestaties komt." De afgelopen vakantie heeft Flip het er in ieder geval nog van kunnen, nomen, want acht we ken Jang heeft hij in het gehele land aan jeugdtoernooien mee gedaan. Flip Ringeling: „Het is overal erg goed gegaan, ik heb het kampioenschap van Rotter dam gewonnen en verder heb ik ook de eerste prijs gehaald in Zaandam, Papendal, Son, Cas- tricum en Schiedam. Ik vind het erg leuk, maar op het ogenblik baal ik wel en beetje van al dat tennissen." VERLIES Dat Flip Inderdaad erg lekker Jkan tennissen, liet hij gistermid dag op zijn eigen (TSF)-gravel zien in een wedstrijd tegen een ander Schiedams talent, Berry Janse. Deze laatste versloeg on» langs de sterke Maassluisser Ruud Creemers en behaalde daarmee als veertienjarige de Sehiedamse titel voof jongens tot en met zestien j'^sr (1), Gis termiddag stond hij tegenover Flip Ringeling in de uitgestelde finale van de jongens tot en met veertien. De pas twaalf gewor den Flip had nog nooit van Ber ry Janse gewonnen, maar maakte aanvankelijk een zeer vastberaden indruk. Met gedurfde vollies en fraai loopwerk pakte Flip de eerste set met 6-3. In de tweede set kwam hij vervolgens met 6-5 voor. te staan, maar juist toen liet Berry Janse zien over een uitstekende wed strijd mentaliteit te beschikken. Geen moment in paniek rakend, scoorde hij 6-8 en pakte met een love-game de set op 8-6. Flip Ringeling bleek aangeslagen. want ondanks soms uitstekend spel van beide kanten, had Berry Janse in de derde set weinig problemen meer, 6-1. Flip keek wel wat boos na afloop maar leek van zijn nederlaag toch ook weer geen al te grp® probleem te maken. Hij Het zj» 2xjn door Berry Janse aangebo den flesje cola in ieder g*v* uitstekend smaken. Een g°ö voorteken....

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4