SCHIE 3AMSCHE COURANT Gemeente ontkent fouten bij bouw van Zwembad Zuid Verkeerslichten op drukke kruising Nieuwe Damlaan Sportlui houden actie voor „Kind in nood" Wilton organiseert internationale uitwisseling Medetverking gemeenteraad gevraagd Vrouwenkoor uil naar Duitsland Autowrak in brand Kosten één ton Bekers uit prijzenkast gestolen Auto te«en lichtmast v~- Bouwkosten stijgen met 7,5 ton Ter gelegenheid van jubileum koningin Nieuw communicatie systeem voor ambulances Nieuwe GSD- direkteur voorgesteld MAN STEEKT 1500 GULDEN IN EIGEN ZAK ik:^' Papegaai gevonden Huisvuil uitsluitend in KOMO- zakken a WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1973 4 pagina'r 99ste jaargang no. 24797 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - Het Schiedamse Vrouwenkoor wil in april volgend jaar naar de Duitse stad Esslingen. Enige tijd geleden kwam een koor uit die plaats naar Schiedam. De reis van het koor zal ongeveer 2W0 gulden gaan kosten. Het Vrouwenkoor heeft voor subsidie aangeklopt bij de Schiedamse Gemeenschap, dat voor Schiedam de honeurs waarneemt in de contacten met een aantal Europese steden, waaronder Esslin gen. De gemeenschap zal onderzoeken af het Vrouwenkoor een Inci dentele subsidie kan krijgen. Daarbij wordt bekeken of het koor in aanmerking komt voor een rijkssubsidie, die wel voor culturele reizen wordt verstrekt. Schiedam - Het gemeentebestuur betreurt het erg dat de bouw van Zwembad Zuid veel meer geld gaat kosten dan aanvankelijk was geraamd. Dat wil niet zeggen dat wordt toegegeven dat bij de bouw van het bad fouten zijn gemaakt. De verantwoordelijke wethouder mevrouw G. D. Verweij-de Graaff: „Het verschil wordt gedeeltelijk veroorzaakt door a inflatie. Daar kan niemand iets aan doen". „Daar kwam bij dat de rijks- en de provinciale subsidie niet doorgingen. Uiteraard betreuren wij dat allemaal. Maar dat wil niet zeggen dat er foutèn zijn gemaakt". „Als iemand - wie dan ook - meer geld voor iets moet uitgeven, dan zal hij dat uiteraard betreu ren", zo grapt de wethouder la chend. Aanvankelijk was geraamd dat het nieuwe instruct! ebad aan de Westfrankelandsedijk 2,1 mil joen gulden zou gaan kosten. In onze krant van 6 juli werd voor het eerst gesignaleerd dat de bouwkosten aanzienlijk hoger zouden worden. Daarbij werd geconstateerd dat de oorzaak <r«a? daarvan lag bij enkele tegenval lers - zoals het uitblijven van de subsidies en da (overigens lang van te voren te verwachten) in flatie, maar ook aan te soepel aangebrachte luxe. STOORNIS Dat a! dsre factoren niet tijdig werden onderkend, wordt we! 0 Hel zwembad aan de Weslfrankelandsedijk, dal over enige tijd open gaai, zal nu 2.850.000 gulden gaan kosten. ■Skï-Jr geweten aan een communica tiestoornis tussen de Gemeenten en de Stichting Zwembaden. Terwijl de Stichting blindelings rekende op een Gemeentelijke kostenbewaking, vertrouwde de Gemeente op het financiële in zicht van de Stichting. Dat langs elkaar heen werken re sults art in een tekort van 750.039 gulden. In een stuk aan de gemeenteraad legt het ge meentebestuur uit hoe het te kort is veroorzaakt. MEDEWERKING Daarbij vraagt het college van burgemeester en wethouders de medewerking van de raad om het tekort te dekken. De raad zal daar op de eerstvol gende vergadering toestemming voor moeten geven. Verwacht wordt dat dat niet zonder de no dige kritiek zal gebeuren. Schiedam De GG en GD van Schiedam gaat per 1 januari over op een nieuw communica tiesysteem voor de vier ambu lancewagens. Vanaf die datum kan niet meer gebruik worden gemaakt van de politie- en braodweerfrequentie, zoala nu het geval is. De directeur van de GG en GD de heer J. Stevens deelde dit mee tijdens een vergadering van de commissie volksgezond heid. De verbïndingsapparatuur van de ambulances zal worden gehuurd van de PTT. ,.Dat zal zeker niet duurder uitvallen dan met de huidige regeling het geval is", verzekerde de heer Stevens. Een voordeel van deze nieuwe re geling is, dat men ook op het gewone telefoonnet is aangesto ten, zodat bijvoorbeeld een arts in het ziekenhuis via deze weg direct kan worden bereikt. Ook kan men van buitenaf de zie kenwagens telefonisch bereiken. Er kleven echter ook nadelen aan dit nieuwe systeem. Zo zal ook de politie voortaan alleen per telefoon kunnen worden gewaar schuwd, Op het ogenblik wordt dit automatisch gedaan, omdat beiden op dezelfde frequentie zitten. Schiedam De direkteur van de j Vlaardlngse Gemeentelijke So ciale Dienst, C. M. de Jongh, I zal over enige tijd met pensioen gaan. Als zijn opvolger is per I maart voorgesteld; J. A. Flo- J rijn, adjunfct-direkteur van de1 Schiedamse GSD. De heer FIo- rijn is op 5 augustus 1922 in Ridderkerk geboren en werkt sinds 1 december 1945 bi] de GSD in Schiedam. Schiedam Tegen de Schiedam mer C. de E. is proces-verbaal opgemaakt wegens verduiste ring in dienstbetrekking. Hij had van stortingen die hij had moeten doen in totaal een be- drag van 1509 gulden achterge houden en ten eigen bate aange wend. Schiedam Sportlef Schiedam neemt in september deel aan de N=r tionale inzamelingsactie ter gelegenheid van het regeringsjubileum van koningin Juliana. De sportraad heeft een beroep gedaan op de besturen van alle sportverenigingen in Schiedam om medewerking te verlenen aan de actie. De opbrengst komt ten goede van de kin- derzorg. Schiedam De verkeerslichtenin stallatie die op de boek van de Nieuwe Damlaan/Burgemeester Honnerlage Gretetaan is ge pland, zal 100.000 gulden gaan kosten. In de gemeenteraads vergadering van aanstaande maandag zullen b. en w. van Schiedam de raad voorstellen hiervoor een krediet beschik baar te stellen. Een nieuwe verkeersüchteninstal- latie op dit gedeelte van de Nieuwe Damlaan is dringend gewenst. De beveiliging - vooral voor voetgangers - is door het toenemende verkeer niet meer optimaal. Ook door de aanwe zigheid van twee bejaardente huizen, een dienstencentrum en een lagere technische school is b, en w. er alles aan gelegen hier een veilig kruispunt te ma ken door de^ aanleg van verkeers lichten. De bewoners in de omgeving van de Nieuwe Damlaan hebben er ook op aangedrongen het kruis punt te beveiligen via een brief aan b. en w, In de onlangs gehouden vergade ring van de Verkeerscotnmissie kwam dit probleem al ter spra ke. Wethouder Bolmers, voorzit ter van deze commissie, bracht toen al naar voren, dat er zo dicht mogelijk bij het kruispunt zebra's moesten worden aange legd. Er werd gediscusieerd over wat voor soort lichten er moesten komen. Voor de voetgangers zou een regeling als in de Vlaardlngse Hoogstraat, waar alle verkeerslichten voor de voetgangers tegelijkertijd op groen komen te staan» de beste 1 regeling zijn, j W-Wiw De actie, waarvoor sportieve mensen, van veertien jaar en ouder gevraagd worden zich be schikbaar te stellen, begint maandagavond 3 september na dat de bevolking om acht uur via radio en televisie is opge- I roepen de actie financieel te steunen. De ingezamelde geiden worden aan de bouw van een tweede dialyse cent rum voor jeugdige nierpatiënten in Nederland be steed en aan projecten voor kin-1 deren in nood en door oorlogs-i geweld ivalide geworden kiode- ren in het buitenland. ORANJE-TEAM i Vierentwintig prominente Neder-1 landse sportmensen hebben de oproep aan de sportjeugd onder tekend om op 3 september „een groot Oranje-team te vormen, dat een topprestatie gaat leveren voor het kind in nood". Het zijn Johan Cruyff, Ard Schenk. Anton Geesink, Fanny Biankers-Koen, Jan de Vries, Wilma van Cool-van den Berg, Tom Okker, Sjaak Swart, Mieke Visser-Jaapies, Betty Sttive, Ties Kruize, Rob Slotemaker, Piet van der Kruk, Jose Poei- mans, Elke Gaariandt, Anton Ebben, Bob Schoutsen, Hans Vul tink. At je Keulen-Deelstra, Steve Blaisse, mejuffrouw A. van Doorne, Willy Brokamp, Frans Derks en Erica Verkerk- Terpstra, De sportlieden stellen in hu op riep, die krachtig gesteund wordt door de Nederlandse Sportfederatie, dat „we niet dankbaar genoeg kunnen zijn» dat we gezond zijn en in zo'n welvaartsland wonen, waar we ons de luxe van sport kunnen veroorloven. Daarom mogen wij en de hele sportjeugd in Ne derland ons best eens inspannen voor het kind in nood, dat de luxe van sport nooit zal ken nen". Schiedam Bij de handbalver eniging DWS op het sportpark Thurlede is ingebroken In de kantine. Een aantal bekers uit de prijzenkast wordt vermist. Len schrijfmachine en een klein ladenkastje verdwenen spoor loos uit het schoolgebouw van de Petrus-Canisius BLO aan de Burgemeester Honnerlage Gre- telaan» i Als de raad akkoord gaaf, krijgt deze drukke kruising Nieuw» Damjaon/Burg. Hon-1 Voor werkende jongeren: nerlage Grefelaan een ver- j J keerslichfeninstallatie. bhiedam Op de Plantage tus sen de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat heeft de politie een rood-grijze roodstaart papegaal gevangen. Het hoofdbureau vafl politie aan de Lange Nieuw straat Is het voorlopige tehuis voor hem geworden. De eige naar kan hem daar afhalen. TIJDSFACTOR Ook de tijdsfaktnr waarop de lich- j ten op groen blijven staan werd bespraken. Vooral met het oog op de aanwezigheid van de be- jaardentehuizen Spaland en Thurlede kunnen de groene lich- ten niet snel op rood springen, j vond de commissie. „Het is een vertragende, maar veilige oplos- sing", was de mening van Bol-i mers over de Vlaardlngse j visie. i Een zo gunstig mogelijke oplos-j sing zal de commissie nader be kijken. Voorlopig zal op het kruispunt een noodinstailatie worden aangelegd. Schiedam Voor het Inleveren van huisvuil bij de ophaaldienst van de VROM mag uitsluitend gebruik gemaakt worden van plastic vuilniszakken met het KOMO-keurmerk. De gemeentelijke reinigingsdienst wijst het publiek hierop naar aanleiding van het feit, dat ia Schiedam plastic vuilnis ''ken in omloop zijn gebracht, die niet voorzien zijn van dat keurmerk. De vuilnisophalers zijn gerechtigd vuilniszakken zonder het KO- MO-merk te laten staan. Schiedam Bij een in aanbouw zijnd talud bij Rijksweg 19 in Groenoord is een autowrak door nog onbekende oorzaak la brand i geraalMet een hogedruk- straal had de Schiedamse brandweer het vuur binnen en kele minuten onder controle. Schiedam - De afdeling "vorming en opleiding" van de werf Wil ton- Fijenoord bv is gestart met haar uitwisselingsprogramma voor werkende jongeren. Zes overzeese gasten van de Engel se onderwijsinstelling The Mer- seyside Training Council zijn in Hoek van Holland door hun Ne derlandse gastheren verwel komd. Deze Engelse groep zal tot en met zaterdag 15 september worden tewerk gesteld op de werf van Wilton en tevens zul len er diverse excursies worden gehouden. Zes Nederlandse wer kende jongeren zullen deze En gelsen begeleiden, waarna zij op hun beurt met hun gasten naar Engeland vertrekken. Dan zul len de rollen van gast en gast heer worden omgedraaid. De Nederlanders (één uit Schie dam. drie uit Vlaardingen, één uit Rotterdam en één uit Hoek van Holland) verblijven daar van 16 september tot en met 14 oktober. tacten met mensen die in de technische wereld werken. Ook een belangrijk punt is het loge ren bij de Nederlandse en En gelse gastgezinnen om zodoende te zijn opgenomen in de weder zijdse leefwereld. EXCURSIES zoek gebracht aan Verolme. aan de Havenvakschool en de ha vens in Rotterdam, aan het Au-1 totron in Drunen en aan Schip hol en Amsterdam. Op zaterdag 15 september ver- i trekt het gezelschap met een nacht-boot naar Harwich, En geland. Na de tewerkstelling in j de Engelse bedrijven zuilen ook j de Nederlanders de nodige ex cursies maken. O Dit is de eerste maal dat een Maandag zijn de Britten opgeno- georgamseerde uitwisseling men in het productieapparaat plaats vindt. Doel van dit ge- van Wilton. Op de vrijdagen zul- beuren is de uitwisseling van len excursies worden gehouden, technische Informatie en de con- Er -wordt onder andere een be- Een rondrit door Wales, bezoeken an Liverpool, de kopermijnen Bold Colliery en Sutton Manor Colliery met een afdaling naar de kolenwinning en een bezoek aan de staalfabriek Shot ton Steel Works, staan op het pro gramma. Schiedam De 23-jarige J. T. van E, is gewond geraakt toen hij de macht over zijn stuur kwijt raakte en tegen een licht mast botste. De automobilist reed op de Burge meester Honnerlage Grotelaan met zijn rechtervoorband tegen het trottoir op. Stuurloos schoot hij toen tegen een lichtmast. Met snijwonden aan het gezicht werd hij naar het Gemeentezie kenhuis gebracht, waarna hij na behandeling naar huis kon. A 4

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1