SCHIEDAMSCHE COURANT GROTE BELANGSTELLING VOOR UITSTEKENDE THURLEDE-EXPOSITIE Topspeler voor Bruvnzeel Woensdag op Grondlegger vijf plaatsen poppenkast overleden Jezus-fes va! trekt honderden jongeren Na voorstel opheffing Bedrijfseconomische Dienst: „Onjuiste voorlichting aan raad" RUIM TWEEDUIZEND BEZOEKERS Majorettes stelen de show Val loopt goéd af 4 pagina'? jUaandag 27 augstus 1973 B 9 mtWM Ifi 1MB WM0 fl 8 HH W*F BB I II W 99ste jaargang no. 24801 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 208091 - redactie 262566 - klachtenöienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL I Schiedam De Schiedamse tóp- tafeltennisvereniging „Rruyn- zeelkeukens*' krijgt in het ko mende seizoen geduchte ver sterking. Afgelopen week werd definitief dat de sterke Joegos lavische speler Midhat Ustovic voor de Schiedammers zal gaan uitkomen. Ustovic. speler van de vereniging „BOSNA" uit Serajewo 2al waarschijnlijk ae e ei d ieek e aan het eind van de komends week in Nederland arriveren. Hij speelde met zijn vereni ging in de hoogste klasse van de Joegoslavische tafeltennis- bond en behoort bij de sterk ste spelers van zijn land. Het spelniveau van het tafeltennis ligt in Joegoslavië beduidend hoger dan in Nederland en Bruynzeelkeukens hoopt in Us. tovfc een topspeler aangetrok ken te hebben, dio samen met Hans van den Broek en Hans Lingen een team gaat vormen, dat in de Nederlandse compe titie een vooraanstaande ,rol zal kunnen gaan spelen. De 24-jarige Joegoslaaf speelt aanvallend met veel topspin en hij heeft zijn land en ver eniging al diverse malen op Internationaal niveau verte genwoordigd. Hij onderbreekt tijdelijk zijn studie aan de Economische Universiteit in Serajewo en heeft een contract dat hem voorlopig voor één jaar aan Bruynzeelkeukens bindt. Het is een unicum in het Neder landse tafeltennis dat een ver eniging een sterke buitenlan der aantrekt. Naast speler, zal Ustovic ook als coach en trainer voor de Schiedamse vereniging van grote waarde kunnen zijn. Srihïed'am Het gemeente toestuur (heeft de raad. on juist voorgelicht over de gemeen'töiïj'ke Bedrijfseco nomische Dienst. Dat ver wijt wordt gemaakt in twee -brieven aan de ge meenteraad, die zijn ge schreven door directeur drs. J. Zwakhals van de B edri j fseconomis che Dienst en twee voormalige personeelsleden. Het verwijt wordt gemaakt naar aanleiding van een voorstel van het college van burgemeester en wethouders aan de raad om de; Bedrijfseconomische Dienst op te heffen. In de brieven wordt gesteld dat het college onjuiste argumenten heeft ge bruikt in de toelichting bij het voorste'. Directeur Zwakhals, die over eni ge tijd voorzitter zal worden van de nieuwe deelgemeente- raad Charlois, in zijn brief: „Elk voorstel aan de raad, zelfs het meest ..gezonde, verliest aan "geloofwaardigheid, wanneer hef wordt voorzien .van "onvolledige of onjuiste voorichting aan de raad". In zijn uitvoerige brief zet drs. Zwakhals vervolgens uiteen waar de informatie aan de raad te kort schoot. Ondermeer werd door het college van b. en w. opgemerkt dat de werkzaamhe den van de Bedrijfseconomische Dienst de laatste jaren minder 'werden. De heer Zwakhals: „Verscheidene belangrijke rapporten hebben de raad nimmer bereikt. Boven dien was meer dan een jaar ge- leden bekend dat ik een andere functie zou aanvaarden. Een functie die ik om andere dan financiële redenen ambieerde", AANLEIDING „Dat was algemeen bekend en voor de overige personeelsleden van de Dienst aanleiding uit'te zien naar een andere werk kring, omdat zijeen andere functie bij de gemeente minder op prijs stelden". „Het Was'mede de oorzaak dat de laatstemaanden geen omvang rijke. nieuwe projecten meer werden^ aangevat, omdat die toch niet meer uitgewerkt zou den kunnen worden", aldus drs. Zwakhals. In een slotconclusie raadt hij de gemeenteraad aan, om als de raad mocht besluiten de Dienst niet op te heffen, te wachten met het benoemen van een nieu we directeur tot I augustus 1974. Na de gemeenteraadsverkiezingen zal er dan een nieuw college van burgemeester en wethou ders door de raad moeten wor den benoemd. Ook gaat burge meester H. Roelfsema met pen sioen. De nieuwe directeur zal dan een reële kans krijgen voor een gezonde opbouw van zijn functie", aldus de brief. VOORMALIG fn de brief van de voormalige personeelsleden wordt geschre ven dat zij met verbazing en verontwaardiging hebben kennis genomen van het voorstel tot het opheffen van de Dienst, lij vallen er voornamelijk over dat in het voorstel wordt ge sproken van een vermindering van werkzaamheden. „Na het aantrekken van personeel in september 1958 en maart 1969 is het werk pas goed op gang ge- komen", zo schrijven zij, n. zijn brief aan de gemeenteraad sommen zij vervolgens op wat de Dienst aan projecten heeft uitgevoerd. Verder spreken zij tegen dat zij zijn vertrokken, omdat de Dienst „opdroogde". ■Na het vertrek van de directeur zou de toekomst van de Dienst onduidelijk zijn. Wij hebben zelf het initiatief genomen, nadat wij er ons van hadden over tuigd dat er voor ons geen toe komstmogelijkheden meer wa ren binnen de gemeente Schie- De fraaie blaemsfokjes, de groenten e.i het fruit oogstten vee/ bewondering. Schiedam Burgemeester H. Roelfsema heeft zater dag door het in werking stellen van een fontein de jaarlijkse tentoonstelling van bloemen en andere tuinprodukten van de Volks tuinvereniging Thurlede geopend. Da expositie, waarvoor de leden 130 inzendingen bijeen hadden gebracht, was samengesteld on der leiding van de vroegere bloemist en hovenier de heer L. J. de Wateren, tevens lid van Thurlede. De Stadskwekerij en kwekerij Holy uit. Vlaardingen hadden voor de overige sierplanten ge zorgd en de pottenbakkerij Ate lier 't Hooft voor een collectie sirvazen, die goed pasten tus sen de smaakvol gerangschikte sierstukjes, KWALITEIT Dankzij het mooie weer van de laatste weken was de kwaliteit van de hiervoor gebruikte bloe men ongekend hoog. Ook de door dameshanden opgemaakte bloemstukjes mochten er zijn, evenals het jeugdhoekje. De collectie groenten en fruit, waarvan zelfs tomaten, aard beien en bramen deel uitmaak ten, zag er eveneens goed ver zorgd uit. De ruim tweeduizend bezoekers op de tentoonstelling bezichtig den ook de vele foto's, die de deelnemers aan de fotowedstrijd hadden ingezonden. Deze beeld- reportage van de vrije natuur bevatte niet alleen foto's van de eigen tuin, maar tevens van het Prinses Beatrixpark en de Heemtuin. In zijn openingswoord omschreef burgemeester Roelfsema de waarde van het volkstuihwezen voor de eigen leden en de rest van de Schiedamse bevolking. Hij sprak onder meer zijn goed keuring uit over het gerezen plan om in -1975 met alle plaat selijke op de natuur- gerichte verenigingen- een bijdrage te le veren aan de viering van het zevenhonderd-jarig bestaan van Schiedam. SPOEDIG Hij adviseerde de initlatiefne- mers, zo spoedig in contact te treden met andere verenigingen om de- te organiseren festivitei ten te bespreken, „Realisatie van het plan zou een climax kunnen betekenen in de verhou ding tussen de Schiedammers en de natuiix, die de grondslag vormt voor' het leven", aldus de héér Roelfsema. Bij de opening waren onder ande re aanwezig de commissaris van politie de heer C. van der Haageri, het hoofd van' de Plant soenendienst de heer W. C. Hoogew'ei, léden van de com missie Volkstuihwezen en be stuursleden van de Rotterdamse en Leidse Bond van Volkstuin verenigingen én zusterverenigin gen uit Schiedam en omgéving. Zondagmorgén bracht de voorzit ter van het Landelijke Verbond, de heer J. Vlieger een bezoek aan Thurlede in gezelschap van de heer A, Verlinde van de commissie Volkstuinwezen. PRIJSWINNAARS De jury bestond uit de heren Baambinger, De Bruijn en Wolt huis van de afdeling Plantsoe nendienst en de hovenier van Wilton Foyenoord, de heer Leeuwang. De prijzen werden als volgt verdeeld. Snijbloemen in vaas: 1. L. J. de Wateren; 2. M. J, van Elzen; 3. M, Brouwer. Bloemstukjes van aangewezen sa menstelling: 1. Marja Jansson; 2.; mevrouw J. N. Machielse; 3. mevrouw H, W. Pauw, tevens winnares van de publiekprijs. Bloemstukjes naar vrije keus: 1. i S. Koorengevel; 2..M. Schoonac- ker; 3. mevrouw M. Slaven burg. Sierstukjes jeugd:- L. Anita Vorle; 2. Lidia Machielse; 3. Angelique Zondag, Ronald Koorengevel, Wilma Zwanenburg, Nelleke Kemper, Nancy Peters en Ed win Koorengeveï. Groenten: 1. A. Boes; 2. H; Brou- wer-Borrani, Fruit: l. N. Kolmeyer (peren); 2. A. Brouwer; 3, N. Kolmeyer (appels). Fotowedstrijd: 1. H. C. de Graaf; 2. L. Winter; 3. N. Kolmeyer. Tekenwedstrijd groep 1 tot zes jaar: I. Mariëlle van Pelt; 2. Annette Hendriks; 3. Remy Kui ters, Groep 2 van zeven tot ne gen jaaroud: 1. Monika de Roo; 2. Edwin Koorengevel; 3. Angelique Zondag. Groep 3 van tien tot veertien jaar: 1. Margo Reijersberg; 2. Anita Vorle; 3. Wim de Jong. De prijzen werden na afloop van de beste ooit op Thurlede gehou den tentoonstelling door de voorzitter van de volkstuinen- vereniging, de heer M. Bouwer, uitgereikt. Schiedam Het Schiedam Festival 1973 begint vanavond met een op voering van de klucht „De Herbergierster" op het Plantage Po dium. Het stuk wordt door de Toneelgroep Amsterdam op de plan ken gebracht en vangt om zeven uur aan. Voor het publiek zijn vierhonderd gratis zitplaatsen beschikbaar. Maasland Een uur lang hebben de ruim 1500 toeschouwers die de eerste Taptoe Maasland be zochten genoten van een flonke rende muzikale en charmante show. Want behalve het tam boer- en trompetterkorps „Het Wapen van Maassluis", de drumband „Maaslandse Harmo nie" en de „Chr. Maaslandse Harmonie", waren er ook twee majorettepelotons. De majorettes van de Maaslandse Harmonie stalen de show door hun uitstekende afwerking. Dat lieten zij vooral zien in de Schotse Mars, de Goose Step, de Buitenmodel' Mars én. de Mars de Matelots. De Maassluise majorettes lieten het publiek overigens ook genie ten van goed werk.. Niet zo ver wonderlijk, want beide majoret te-pelotons hebben dezelfde in structeur, Jan van der Maarel uit Maassluis. Het muzikale hoogtepunt was toch wel dé door de Chr. Maaslandse Harmonie uitgevoerde Herauten Mars, waarvan de tonen zeer zuiver over hét taptoe-terrein aan de Stationsstraat werden gestrooid. Het applaus voor diri gent Wim Vos en zijn harmonie was dik verdiend. Morgenavond is in de Plantage de film Samen uit, Samen thuis" le zien en woensdagavond treedt Rients Gratema in het Passage Theater op ter gelegenheid van het door de Schiedamse Ge meenschap georganiseerde festi val. De jeugd komt woensdagmiddag aan bod. Op vijf plaatsen in de stad zullen er 's middags pop penkast voorstellingen gegeven worden. De programma's op het Wilhelminaplein, het plein voor de Magnaiia Dei kerk en bet Frans Halsplein beginnen om twee uur, die op de speelplaats van de kleuterschool De Malle molen op het Bachplein en het terrein aan de Singel naast de rooms-katholieke kerk om vier uur. De voorstellingen worden gegeven door poppenspelers, die in het afgelopen -seizoen ook te zien zijn geweest op zaterdagmidda gen in het zoldertheater in de Teerstoof. In dit zoldertheater in -de Nleuw- straat 12 brengt zaterdagavond 1 september het cabaret Don Quishoking het programma „Zand in je badpak". Met het optreden van dit zeer bekende gezelschap opent De Teerstoof het nieuwe seizoen. Schiedam De heer C. H« Schwagermann. grondlegger van het Stedelijk Museum op de Hoogstraat, is vorige weck -op 33-jarige leeftijd overleden. Onder zijn leiding werd van 1938 tot J940 een begin gemack: met ds restauratie van het huidige musei-ingebouw. Dit s:ond ruim 24 jaar - tot 1952 - onder de toe zicht van de heer Schwager mann. Na de bevrijding werden in 1945 plannen ontworpen voer de ge hele vernieuwing van het mu seum. In 1966 werd de restaura tie voltooid. Bij de heropening van het Stedelijk Museum werd de nadruk gelegd op het baan brekende werk van de heer Schwagermann, die in 1050 door zijn zcon als conservator van het museum werd opgevolgd. Hoek van Holland De voorzit ter van de voetbalvereniging Hoek van Holland B. Blokland, Js gewond geraakt na een val van de vierde etage van een flatgebouw aan de Pres. Jan Lelastraat. De heer Blokland (28) wilde via een balkon 'naar een andere woning stappen, om daar een deur te openen .voor,; de buren, die de sleutel war*» vergeten. Zijn hand gleed weg en. Blokland stortte van de vierde etage naar. beneden. Doordat zijn val werd gebroken door waslijnen, liep. het allemaal wonderlijk goed af. De Hoekse voorzatter kreeg een gekneusde schouder. De zomercampagne van de Kof fiebar De Goede Haven is een groot succes geworden, vooral dankzij het zaterdagmiddag ge houden Jezus-f estiva I in de Plantage, dat ruim vijftienhon derdojngelui trok. Weliswaar woonden de meesten slechts een gedeelte van het van half twee tot vijf uur durende festijn bij, maar niettemin slaagden de Koffiebar-medewer kers er met hun muziekpro gramma .in, velen voor het evangelie te interesseren. Dat bleek vooral 's avonds, toen zo'n tweehonderd jongeren een bezoek brachten aan de Koffie bar in de Magnaiia. Dei kerk, waar het festival werd voortge- zei. De Julianakerk was zondagmor gen zelfs tot de laatste plaats bezet door de grote belangstel ling voor de speicale jeugd dienst ondec leiding van ds. J. Stolk, die in het kader van de zomercampagne werd gehouden, Veel jongeren kwamen gisteren ook naar de slatavond van de zomercampagne, waarmee de Koffiebar het nieuwe seizoen ge- opend heeft. Wellicht stijgt het- gemiddelde .aantal bezoekers in de Koffiebar,. M De Koffiebar wordt momenteel elke zaterdagavond in de Mag- nalia Dei kerk gehouden. Met j medewerkersteam is druk bezig i met het vinden van een ruimte; die voortdurend tof. de beschik- king van de Koffiebar slaat. Zoalng dit niet niet lukt, blijft' hét werk vande Koffiebar be-j perkt tot de activiteiten op za terdagavond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1