SCHIEDAMSCHE COURANT Voorstellen worden van agenda gehaald Pvromaan van volkstuintjes blijkt scholier Peyton Place lokt publiek weg Tank loopt over GEVAARLIJKE IN WESTERHAVEN Wat de gek er voor geeft Sliowprogramma in Sporthal Bij politiecontrole: negen auto's te snel rouiv afgezet door ,5schoorsteenvegers Extra krediet voor zwembad nood gedwongen goedgekeurd COMMISSIE RESULTAAT Geen gezins verzorging op 5 september Delftse jongens la-aakten automaat j GROTE VESL1NG te SCHIEDAM Plank niet stevig genoeg: vrouw valt Bond van Bejaarden vergadert VROUW LOOPT PLOTSELING FIETSPAD OP Volksdansen in Obadja bestuurder plotseling verlamd Afgesloten wagen gaat er vandoor Dinsdag 28 augustus 1973 4 pagina'? 99ste jaargang no. 24862 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL e on kritiek van raad Schiedam De gemeenteraad is gisteravond niet toegeko men aan het behandelen van twee agendapunten, waarbij werd verwacht dat de nodige kritiek zou losbarsten over de hoofden van het college van burgemeester en wethou ders. Kritiek, die het college aan het ontlopen was. In de wandel gangen van de raadszaal werd verteld dat b. en w. de moeilijkheden zouden vermijden door beide voorstellen over het opheffen van de Bedrijfseconomische Dienst en de doorstromingsvergoeding terug te trekken. Een daarvan was het tekort van 750.000 gulden te. halen uit de afkoopsom van het watercon tract, de ander ging over het mogelijk verschil in entreegeld met het Sportfondsenbad. Ook voor de twee punten die het college waarschijnlijk donder dag op de voortzetting van de raadsvergadering zal terugtrek ken, hadden enkele raadsleden alvast de nodige kritiek in pet to. Een deel daarvan kwam al naar Kritiek, die het college niet kon ontlopen wat betreft de sterk gestegen bouwkosten van Zwembad Zuid. Stoppen met de bouw was echter het enige al ternatief dat de raad had, te genover het verlenen van een extra krediet. En dat had de gemeenteraad er niet voor over. Daarvoor moes ter wel eerst twee amendemen ten van de PCG'e S. J. Ros- man ingediend mede namens de KVP worden verworpen. voren voordat het afgelopen weekeinde het voormalig perso neel van de Bedrijfseconomi sche Dienst in twee brieven fel le kritiek uitte op het voorste! van b. en w. de dienst op te heffen. Zo liet het WD-raadslid G. P: Verhulsdonk al eerder weten dat hij weinig heil zag in de op- héffing. Dat gebeurde, vorige week in de commissie financiën. Hij vreesde dat een in de plaats te benoemen bedrijfseconoom op de secretarie te weinig zelf standig zou kunnen zijn. Tot het terugtrekken van het an. dere punt kwam het college van burgemeester en ./wethouders na een gezamenlijke fractieverga dering van de PvdA, PPR, D'66 en CPN. De drie aanwezige wethouders kwamen daar tot de conclusie, dat het heter was in een komen de college-vergadering voor te stellen het agendapunt'over de doors trom in gs vergoeding terug te trekken, omdat daar amende menten op zouden worden inge diend, die een goede kans van slagen hebben. Het resultaat van die amende menten zou zijn dat een grotere groep mensen gebruik kan gaan maken van de regeling. Dat zou mogelijk worden door het mini mum van zeventig gulden huur voor het te verlaten huis er uit te laten en door het laten vervallen van de bepaling, dat de aanvrager-, eerste bewoner moet zijn vari de 'woning, waar hij naar verhuist. Verwacht wordt dat de doorstro- mingsregeling in gewijzigde vorm in oktober weer op de raadsagenda verschijnt. Over de Bedrijfseconomische -Dienst za! in ieder geval worden ge sproken op de raadsvergadering in september, ais bij de ingeko men stukken de brieven van. het voormalig personeel zitten. Schiedam Het bureau van de Stichting Gezinsverzorging aan de lange Haven 145 Is op 5 sep- tembei in verband met het re geringsjubileum van Koningin Juliana gesloten De verzorgsters en helpsters heb ben dan vrij, waardoor de ge zinnen en bejaarden die dag geen hulp krijgen. Voor noodge vallen in de part-time sector, voornamelijk wat betreft de be jaardenhulp kan in overleg met de k'ding van de stichting naar een oplossing gezocht worden. Ook dc spreekuren in het dien stencentrum De vier Molens en in Schiedam-Noord komen op 5 september te vervallen. De stichting is telefonisch bereik baar via nummer 269240. Schiedam Twee jongens uit Delft, de 18-jarige J.J. en de 16-jarige L.H.V. zijn de afgelo pen nacht in Schiedam aange houden, nadat ze door een nachtwaker waren betrapt bij het kraken van een automaat van een manifacturenzaak. Na de ontdekking - vluchtten de jongens, maar,ze werden korte tijdlater door de politie aange houden. Zij waren in het bezit van twee bromfietsen, die in Delft gestolen bleker, te 2ijn. Schiedam De „schrik" van de tuinders van bet volkstuinen complex Vijf Sluizen is aangehouden. Het blijkt een 14-jarige scholier te zijn, die waarschijnlijk „voor de grap" zes volks tuinhuisjes in de afgelopen 2 weken in brand gestoken heeft. Gisteravond werd een houten keet bij het sportveld van S.V.V. in brand gestoken. Hoewel de brandweer met een hogedruk- straal bluste, ging de keet, die eigendom is van de gemeente Schiedam, geheel in vlammen op. In samenwerking met de politie gingen de tuinders daarna op zoek naar de dader, die nog in buurt moest zijn. Bij de aan houding van de scholier hebben de tuinders, die vrij agressief waren geworden door de voorgaande brandjes» zich uiterst correct gedragen. De scholier heeft inmiddels bekend. Schiedam In de Sporthal Mar griet wordt donderdag 13 sep tember een groots showpro gramma gepresenteerd. Hieraan werken, onder andere mee Anne ke Grönloh, Saskia en Serge, Wil ma, Corry Konings, Los Co- banos, het trio Thessaloniki en het kwartet Wim Moens, Schiedam Zaterdag ging de politie weer eens met de berucht ge worden curvemeter op pad. Op de Horzathweg werden zes bromfiet sen in beslag genomen, omdat zij harder konden rijden dan de maximaal toegestane snelheid van 40 kilometer per uur. Bij een snelheidscontrole werd tegen negen automobilisten proces ver baal opgemaakt, omdat zij harder reden dan 50 kilometer per uur. Twee reden zelfs met een snelheid van 85 kilometer per uur. «TOBMBBBi Mrff Wil BHM—1 op donderdag 30 augustus a.s. Aanvang 19.30 uur zal in zaal: ARCADE, Lange Haven 71, erkend veilinghouders bed rijf Amstelveen, Fa. M. Pijpers te Am stelveen t.o.v. Deurwaarder J. Klootwijk,, uit Rotterdam, een partij goederen publiek a contant bij opbod verkopen, waarondernieuwe: onyx salontafels stereo-apparatuur cassette-recorders draagbare radio's Zaanse klokken bandrecorders wandornamenten gouden sieraden, wo. gouden dames- en herenhorloges en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen werden verkocht onder voile garantie Delsgenheid tot bezichtigen dér goederen vanaf 18.30 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbrengen van goederen tot 18.00 uur. S- en 12-delige cassettes zwart-wit T.V.'s platenspelers oude [amper draagbare T.V.'s stereo radio-meubelen De organisatie is in handen van Jeanne Kok Theaterproducties in Maassluis. Kaarten voor het programma zijn verkrijgbaar bij het VW-kan- toor ir. het Proveniershuis aan de Overschiesestraat en bij de VW-kar.toren in Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holianö. De kaarten kosten tijdens de voorverkoop 3,50 en op de dag van het programma aan de zaal 7,50. Corrie Koiings, op 13 septem ber zonder Rekels in Schiedam Schiedam In het volks- is hij in het Holy-zieken- (heeft mevrouw De Beer een grote wond in haar bovenbeen opgelopen, toen zij op het straatje achter haar huisje ten val kwam: zij was op een plank gaan staan die zij over een gat in.de.grond gelegd had. De plank blieek echter niet stevig genoeg en begaf het. Nadat mevrouw De Beer in het Gemeenteziekenhuis behandeld was, mocht zij weer naar huis vertrek ken. Schiedam In de "Westerhaven breidde zich vrijdagmorgen een breiachtige stof op het water uit. Een aantal telefoontjes deed het hoogheemraadschap Delf land besluiten een onderzoek in te stellen. De stof, spirit, bleek uit een af voerbuis van de voormalige Vp- veo-fabriek te zijn gekomen, 's Ochtends vroeg had een tank wagen de spirit gelost, maar daarbij was de tank overgelopen. Via een rioolbuis was de spirit de haven ingestroomd. Direct werden alle bedrijven aan en alle scheepjes in de Wester haven gewaarschuwd, omdat spi rit een gevaarlijke brandstof is. Toch is de spirit met behulp van een gemaal naar de. Nieuwe Waterweg afgevoerd. Daar zou de concentratie van de spirit namelijk zo klein worden dat het brandgevaar te verwaarlo zen is. 's Avoinds werd voor de tweede maal in de Westerhaven spirit waargenomen. Het Hoogheem raadschap Delfland zou weder om zorgen dat het water in de haven gereinigd werd. Weer ge beurde dit in samenwerking met da brandweer. Schiedam Een 58-jarige vrouw uit Schiedam-Zuïd is het slachtoffer geworden van de slinkse praktijken van twee afzetters. Vorige week kreeg zij twee man nen- aan de deur die aanboden haar schoorsteen te vegen. Schiedam De afdeling Schie dam van de Algemene Bond van Bejaarden houdt donder dagmorgen haar halfjaarlijkse ledenvergadering Deze bijeenkomst begint om tien uur -jn de sociëteit in het Blauw huis aan de Lange Nieuwstraat 181. Aan de orde komen andere het jaarverslag van het hcotdbestuur en de algemene vergadering, die op 5 oktober gepland is. Tevens zullen de dagtochten, die deze zomer op het programma stonden, worden besproken evenals een eventueel in sep- temberr té organiseren middag- locht. Dl! zijn twee briefjes van honderd gulden. Zo ie zien dood gewoon als alle andere briefjes. Maar met hei blote oog is te zien dat er iets niet klopt: de nummers op de bankbiljet ten verschillen. Mevrouw Rijsdijk merkte het verschil toen zij op het punt stond het geld uit te geven in een winkel bfThet boodschappen doen. Stom toevallig zag zij dat de num mers op een bankbiljet niet met elkaar correspondeerden. Dat was ook het geval mer nog een briefje van honderd, dat zij bij zich had. Beide biljetten had zij daags tevoren van de bank gekregen. De heer Rijsdijk van de Vlaardingerdij'k vindt het „hartstik ke leuk". De 5ó-jarige werknemer van Wilton-Fijenoord: „Toen mijn vrouw thuiskwam na het boodschappen doen zei ze „Moet je nou 'es kijken". En ze liet me de briefjes zien. Ik dacht, die bankbiljetten houd ik. Wie weet is er een verzamelaar die er wat voor geeft". Commentaar van "de Nederlandsche Bank: „Ach, er kan natuurlijk wel eens een storing voorkomen waardoor iets mis kan gaan. Wij kunnen pas een oordeel geven als we die biljetten hebben gezien". Dus nog geen hoera-geroep in Huize Rijsdijk. Maar ja, zoals de heer des huizes ai zegt, de waarde van de bil jetten zal zijn wat de gek er voor geeft". Vlaardingen Uitheemse klan ken klinken volgende weekdins- dagavond op in gebouw Obadja, waar opnieuw gevolksdanst kan worden. Beginners en gevorder den zijn van kwart over acht en half tien welkom aan de Ca He- burgstraat. Het programma vari de volksdansgroep Liefde en Vrede bestaat uit internationale dansen uit Israël, Joe göslavië, Roemenië, en menig ander Voor het Schiedamse toneel- ...minnen de publiek ..was nelijk niet moeilijk een keuze te maken tussen het plantagepo dium en de al jaren verwachte ontknoping van de Teevee-serie Peyton Place. De meeste stoe len bléven dan ook onbezet op deze zwoele zomeravond met dansende en lustig stekende muggen. lp dit podium opende hef Am sterdamse Toneel het Schiedam Festival 1973 met Carlos GoJ- doni's kluchtspel, "De Her bergierster". Voor amateurs was het een redelijke vertol king. De volksdichter Goldoni (17e eeuw] sloeg de brug tus sen de comed'a del'arte en het •komediespel met vaste tekst. Hij schiep in zijn werken geen echte levende mensen, maar meer kunstmatige typen. Zijn figuren zouden enigermate te vergelijken zijn met de burleske en groteske personages uit een marionettenspel. Een vertoning van een Goldoni- klucht moet daarom klateren van dol plezier, olijk spel en grappige enscèneringsvond- sten. In "De Herbergierster" drijft Goldoni op een kostelijke manier de spot met alles wat «r.eer van odelijke afkomst is. De manneiijke verliefdheid met praalhanzerij en jaloezie trekt hij eveneens in het belachelij ke. Dat het Amsterdams Toneel niet aan alle voorwoorden heeft voldaan is de groep niet aan te rekenen. Het was evenwel een leuke toneelavond die meer publieke belangstelling verdiende. Schiedam -- Op de Havendijk kwam zondagmiddag een auto plotseling tot stilstand. De 83-ja- rïge bestuurder, F F. F. R, uit Den Haag, had verlammings verschijnselen aan beide benen gekregen. Htj is in het Gemeen teziekenhuis opgenomen. De oorzaak van de gedeeltelijke verlamming is niet bekend. Schiedam Op de Burgemeester Knappertlaan liep mevr. Cfèdë B.-S. wat onvoorzichtig heL'fMts- pad op om over te steken, kwam de 56-jarige mevrouw met, want zij werd geschept door de 19-jarige bromfietser E. L. M. S. Met een hersenschudding is de voetgangster in het Noletzie- kenhiis opgenomen. Schiedam De 45-jarige glazen wasser H. Simon had zaterdag zijn personenauto in de Lange Nieuwstraat geparkeerd en hem zorgvuldig afgesloten. Ook voor de politie is het een groot raadsel, hoe het kan dat de wagen in Vlaardingen total loss is teruggevonden. Terwijl de mannen bezig waren met het karweitje, wees zij erop dat er wat mankementjes aan de haard zaten. „Dat is ook get-n pobleem, mevrouw, ant woordden de „schoorsteenve gers" en zij rommelden wat met cement, om de indruk te wek ken dat zij werkelijk de haard repareerden. Nadat zij hun klus voltooid had den, schotelden zij de vrouw een rekening voor: 199 gulden en 50 cent, Mevrouw betaalde. Maar zij zit nu nog wel met een nauwelijks geveegde schoorsteen en een on bruikbare haara.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1