Wilma wil Auto in brand Gemeente brengt interessante gids uit over Beatrixpark De Teem „INTERESSE KWEKEN VOOR HET NATUURSCHOON" Wie schrijft eens? wmm De nieuwe puzzel IllCiiffiSlllïIlliSlIllilillliiil! Brievenhoekje Hallo Allemaal m De prijs winnaars Bromfietser rijdt tegen afzethek Bromfietser te schuin door hocht en slipt Tflma wil erg graag kattig zijn. Net zo kattig als haar vriendinnetje José. Die durft alles. Ze duwt'expres grote jongens uit de zesde zodat die achter Haar aar' komen. Ze speelt altijd de baas en als iets haar niet bevalt zegt ze precies wat ze er van denkt Wilma durft dat allemaal niet En toch zou ze het best willen. Lekker de baas spelen en leder- een moet naar Je luisteren. Als je kattig bent en alles durft zal 't leven best veel gemakkelijker zijn. Dan krijg je vast ook veel vriendinnen. O ja. Wilma heeft ook wel vriendinnetjes. Da meisjes uit haar klas vinden haar best aardig. Waarom, dat weet ze niet Ze vindt zichzelf maar een niksnut van een kind. Als iemand tegen José zou zeg gen: „wat heb je een magere benen zeg", of "he, die moet nog een hemd aan als het hart stikke heet is" dan zei ze "kind kijk naar je eigen spillebenen" of "dat hoef ik niet van mijn moeder hoor maar dat wil ik zelf". Wilma durft nooit Iets te rug te zeggen als iemand dat tegen haar zegt. "Ja moet eens kattig worden", zegt José, „ik zal het je wel leren. Ik scheld Je uit en dan moet jij terug schelden en mij duwen en schoppen." ."Maar schelden en schoppen vind ik helemaal niet leuk", zegt Wilma benauwd, "moet dat?" "Ja, dat moet", knikt José, „anders kun Je geen kattekop worden", „Nou, scheld dan maar", knikt Wilma. „Gek kind", roept José. „Ik speel niet meer met je. Tutrae* loen met bruine bonen! Slappe havernaoutzak met spillebenen". Wilma moet zo lachen. ,Jk kan je niet eens schoppen of du wen", schatert ze, "ik ben slap van de lach" José schatert het nu ook uit. Nee, zo gaat dat niet. Het moet helemaal echt lijken. "We doen het nog eens over", zegt ze. Ze lopen een poosje gewoon door en dan zegt Joseé ineens; ik vind jou een raar kind, Wilma v.d. Bosch, jij doet alles wat een ander zegt en Je bent bang voor jongens. Ha, ha, die is bang voor knullen" en ze geeft Wilma een duw. Wilma is er niet op bedacht en valt op de grond. Ze krabbelt haastig ovenrnd. "Jij hebt slappe fce- nen", roept José. „ik kan je omverblazen. Duw me eens". Nu moet Wilma iets zeggen of doen maar ze doet niets. Ze loopt verder. "Toe dan, hitme loen, gek kind, lorrezak" Wilma begint opeens te huilen en rent weg. „Kom nou", raept José, "dat zijn lessen om kattig te worden. Dan moet je niet weg lopen". Maar Wilma is de hoek al om. Huilend komt za thuis. "Wat is er?" schrikt moe der, "ben je gevalJen?" Wilma zegt niets en rent naar haar ka mertje. Ze slaat de deur dicht. Moeder wil al achter haar aan gaan maar er wordt gebeld. Ze doet de voordeur open en daar staat een hijgende José. ,Is er Jets gebeurd?" vraagt moeder. „Wilma kwam huilend thuis". José Is een kattekop maar we! eerlijk. Ze vertelt alles aan Wil- ma's moeder. "Malle melden", zegt moeder, "hoe kun je nu ie mand kattig maken die dat niet is. Dat hoort hij je karakter. De één Is kattig en de ander niet Laat Wilma nu maar zijn zoals ze Is. Er zijn al meer dan ge noeg kattige meisjes, vind je niet?" José knikt. „Ik zal wel met Wilma praten", zegt moe der, "en doen Jullie akiehlfeft niet meer zo mal". José gaat opgelucht naar huis. Zou Wilma boos op haar zijn? Nee hoor! Als José haar om half twee komt halen is Wilma weer heel gewoon. "Ik hoef niet kattig te worden", zegt ze onderweg, "ik ben zoals ik ben. zegt mam ma", „Gelukkig maar", zegt Jo sé, „als JIJ ook kattig was zou ik misschien niet eens een vriendinnetje van je zijn." Ze slaat haar arm om Wilma heen en dan lopen ze als twea echte vriendinnen naar school. ANKE Er was een een teen die wilde de linkerkant niet heen. Zijn baas riep: „ach en wee en Hoe, waar moet ik mei die teen naar toe?" De mensen zelden: „als u nu eens naar de dokter gaat die weet vast wel raad" De dokter zei: „nou moe! Wil de teen niet naar de linkerkant toe Ik heet niet voor niets Piet van Gent. Voor mij Is dat een fluitje van eea cent". Zo liep alles goed af dat was de teen zijn eigen straf. (Astrid v.d. Velden, elf jaar) Wieke Keiuzenkamp, negen jaar, Weigelialaan in Plinaeker wil graag corresponderen met een meisje dat niet te dichtbij woont. Hobbies: pony rijden, lezen, planten en (herenpostzegels verzamelen. Als je de woorden (in elk hokje één) hebt ingevuld vormen de eerste letten samen een plaats langs onze kust. 1 Nee in het Engels, 2 gehooror gaan, 3 om mee te 'kijken, 4 naar een raadsel moet je..., 5 vervoeging van dalen, 6 woord (meervoud), 7 meervoud van ijswafel, 8 kleine mannetjes met rode puntmutsen. De oplossingen verwacht fk weer in de brievenbus van de Delft- sche Courant. Verwersdijk 6-8, Delft. Aan Anke, schrijf je er bij. Onderaan de brief, oplos sing of tekening zet Je Je naam, adres en leeftijd. Irene Spijkers Dat was een duide lijke brief zeg. Met echte ge drukte letters. Zitten die in een drukdoos? Probeer maar gauw een boek te winnen. Dan heb je weer afgelopen. Je vond het plank. Nu is het vervolgverhaal weer afgelopen. JE vond het spannend, schreef je. Hoe vond je het op de Flevohof? Leuk he? Was het erg druk? Lily El-Marasy Heel hartelijk be dankt voor je mooie kaart uit Egypte. Ik zal hem goed bewa ren. Ook bedankt voor je brief. Wat leuk, dat erin het hotel steeds feesten waren. Hebben jullie er ook nog foto's ven ge maakt? Ik denk dat Je wel bruin bent geworden. Het is hier een week erg mooi weer geweest en ook in Juli was het mooi.Ben je nu weer naar school? Marlet te van Stlgt Thans Het was erg fijn in Schaarsbergen. Het is een klein dorpje bij Arnhem. We hebben ook veel uitstapjes gemaakt. Naar Safari, Hoge Ve- luwe, Openluchtmuseum en zo. Dat is er allemaal in de buurt. Gaan jullie ook in de weekends naar Ockenburgb? Ik vind strand erg fijn. Maar het is vaak lelijk weer. Dat is jammer. De oplossing heb ik ook gevonden. MIeke van Oeveren Jij hebt ge lukkig nog een week mooi weer in je vakantie gehad. Toen wa ren de lagere scholen weer be gonnen. Bevalt het je wel in de brugklas? Heb je al huiswerk gekregen? Zielig he, dat het kleine poesje dood is. Wat een duveltje zeg, om a! te gaan vech ten. Zijn er nu geen kleintjes meer? Bedankt voor je leuke te keningen. Marleen Kortekaas Leuk, dat Je ook eens meedeed. Je had de oplossing goed maar je was nog niet bij de winnaars. Je ziet, vandaag staat je briefje in de krant. Ik ben benieuwd naar je tekening. Als het een leuke is komt hij in ons hoekje te staan. Puzzel je nu ook weer mee? Christine de Bruin Bedankt voor de leuke tekening die je bij de oplossing had gemaakt. Jij blijft nog trouw aan Calimero al is het kuikentje dan ook niet meer op de TV. Ik vond het leuk dat je weer eens meedeed. Puzzel je deze wefek ook weer mee? Marga Kunz Was het boek naar je zin? Ja, ik heb de tekeninge tjes ontvangen. Toen ik van va kantie terugkwam lag er een grote stapel post en daar lag jullie brief ook bij. Wat een prachtig weer was het na de va kantie he? Ben jij nu ook weer naar school? Irma Kunz Jij had een leuke teke ning gemaakt van de vlieger. Het waren niet zulke moeilijk* woorden he? Ik heb ook alle de len van Donderdagskind gezien. Ik vind het een goede serie. En het is allemaal ook goed afgelo pen. Je andere tekening vond He ook leuk. Hebben Jullie gewin keld in Den Haag? Jan van de Bergen Je oplossing was goed. Puzzel je deze week ook weer mee? Jammer dat jul lie naar school moesten toen het net zulk prachtig weer was. Jij had natuurlijk graag naar het zwembad gewild. Maar ja, als je tropenrooster krijgt moet je toch ook wat lesuren inhalen. Dat is ook weer niet zo leuk. Willem Renslng Fijn, dat je het vervolgverhaal spannend vond. In de vakantie maak Ik altijd een vervolg, want dat kan ik dan een paar weken van tevo ren schrijven.Dan hoef ik In da vakantie geen verhalen te be denken. Wil je je vader nog van mij feliciteren? Kwam er veel visite? Dit was het laatste brief je. Dag allemaal, groeten van ANKE. In de afgelopen vakantieweken kreeg ik heel wat kaarten van jullie. Hartelijk bedankt er voor. Er was er ook één bij uit Cairo in Egypte. Daar logeerde Lily El-Marasy. Ze schreef mij ook een brief. Ik zal er een stukje uit overnemen dan kun nen jullie ook lezen hoe het daar in Cairo was. „Het is hier 38 graden", schreef Lily, „ik ga elke dag zwemmen. Er is hier vier keer per week bruiloft in het hotel. Daar mag ik altijd naar toe. Alle familieleden van het bruidspaar hebben kaarsen van één meter lengte in hun hand. Dan gaan ze, schreeu wend als indianen, de trappen af. Dan gaan ze naar een grote zaal en daar komen hele beken de buikdanseressen en zangers. Daarna gaan ze eten. Het hoofd gebouw is vroeger van een ko ning gewenst. In de grote tuin staan allemaal kamers voor de gasten". Dit was een stukje uit Lily s brief. Ik denk we! dat ze een heel bijzondere vakantie heeft gehad. De winnaars zijn: Jacky Gevelaar 12 jr., Jolanda Verbeek 11 jr., Carla Groenewegen 10 jr., Mie ke van Geest 11 Jr., Peter Huis man 10 Jr., Yvonne Koster 8 }r. Jullie krijgen eei. mooi boek thuis gestuurd. De oplossing was: 1 Usja, 2 Stam, 3 fade, 4 amen. 1 luik, 2 uren, 3 leu, 4 K.N.S.B., 1 honk, 2 olie, 3 nier, 4 kerk. I zalm, 2 Arie, 3 Lien, 4 mens. I dorp, 2 over, 3 rede, 4 pret. Peier van der Geer, negen jaar maakte deze leuke tekening. SCHIEDAMSCHE COURANT - DLNSDAG 27 AUGUSTUS 1973 Schiedam Ondanks een wegafzetting reed zondag middag de 60-jarige bromfietser Arie Soeters over een fietspad forj de Slachthuis laan. De Vlaar- dinger botste daardoor te gen een afzethek en viel. Met een grote hoofdwond Is hij a nhet Holy-zieken- ftuis opgenomen. Schiedam De perso nenauto van de heer F. Stad uit Vtaardin- gen is zondagmiddag op de 's-Gravenland- seweg In brand gevlo gen. De oorzaak van de brand is onbekend. De brandweer, die snel ter plekke was, bluste met een nevelstraal en wist de schade te beperken tot de motor en de motorkap. Schiedam In de Toppe- laan is zondagmiddag de 20-jarige bromfietser Pe ter Anton de Leede ge slipt. Met een linkeron- derbeenfractuur is hij in het Gemeenteziekenhuis opgenomen. De oorzaak van de valpartij is vermoedelijk dat hij te schuin door de bocht ging. Daardoor moet' hij met het linkerpedaal van zijn voertuig het wegdek geraakt hebben, waarbij hij zijn evenwicht verloor. Schiedam De gemeente heeft een handige gids over het Prinses Beatrixpark uitgebracht. Hierin vindt men behal ve een uitgebreide wand el ka art vele gegevens over alles wat in het park leeft en wat het unieke groengebied aan recreatiemogelijkheden te bieden heeft. Hoewel de belangstelling van het publiek voor het Beatrixpark groot is, heeft de gemeentelijke Plantsoenendienst de indruk, dat de meeste bezoekers het park te weinig op zijn waarde -weten te schatten. HEEMTUIN Weliswaar weet iedereen de Kin derboerderij. het theehuis en de sportvelden te vinden, maar de Heem tuin aan de zuidelijke rand van het park geniet slechts een geringe bekendheid, terwijl deze zeer de moeite waard is om te bekijken, er zijn een groot aantal zeldzame Ne derlandse planten te vinden. Voor de serieuze wandelaar is „Het Prinses' Beatrixpark" een zeer nuttige gids .waarin onder meer te lezen staat, wanneer welke bomen op hun mooist zijn, welke soorten vogels er e ven, hoe het park ontstaan is en hoe het is aangelegd. ONTSTAAN De eerste spaden voor het realise ren van het park werden in april 1952 in de grond gestoken. De kosten van de aanleg wer den gedekt mot een gedeelte van de opbrengst van het Ster- rebos, dat de gemeente eind 1930 aan Wilton Fljenoord had verkocht. Het werk schoot echter nauwe lijks op, omdat de werklozen die dank zij het park aan arbeid wa ren geholpen, bij de watersnood van 1953 elders «an het werk werden gezet. Pas toen werd besloten om de aam eg van het park, waarvan gedeelten door het publiek al in gebruik waren genomen, verder mechanisch te laten uitvoeren door de Nederlandse Heide Maatschappij, kwam het park snel gereed. De kosten voor de gemeente hedrongen 1.375.000 gulden. Eind mei 1959 werd het park officieel opengesteld. Het Beatrixpark, een trekpleister voor de natuurliefhebber. In het Beatrixpark wordt ernaar gestreefd, de natuur zo weinig mogelijk in de weg te leggen. De wilde flora tien er welig en. bosplantsoen onderhoudt, vele inheemse/maar schaars gewor den plantensoorten over het park: wordt ook in jtand gehouden. Slechts met de zeis of de bijl Vanuit de Heemtuln verspreidt wordt, waar nodig is, de plan de Plantsoenendienst, die het tengroel tn de hand gehouden. chemische bestrijdingsmiddelen komen er niet aan te pas. De in het Beatrixpark verkregen re sultaten zijn zo gunstig, dat de Plantsoenendienst dezelfde werkwijze wil gaan toepassen in het nieuw aangelegde deel van het Volkspark bij de Juliana- laan. Weliswaar zijn in de gids ook de noodzakelijke beperkingen, waaraan de bezoekers zich moe ten houden om wanordelijke si tuaties te voorkomen, opgeno men. De gids is voor een kwartje ver krijgbaar bij het paviljoen Dé Ketbel, centraal gelegen in het Beatrixpark, en bij het kantoor van de VW in het Proveniers huis aan de Overschlesestraat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3