Oefencampagnes overwegend zeer succesvol begint ai op] september Scfiiedamse vooraan om de Toernooi voor huis- schakers contract Bingo en ruilbeurs in Nieuwland f. Krijgsman tegen Scliüster De \v;jkvéremging begin dag 3 oktober weer maandelijkse ruil avond centrum. .Kinderen kur vanaf zes uur terecht, vanaf half acht. De koj Schiedam Met als restant, HION-PPSC, TOGR-Hermes DVS en Fortuna—SVDPW (de voltallige betaalde equipe van Jan van Baaren) hebben de meeste clubs de voorbe reiding op de komende competitie het voorbije weekeinde afgesloten. Niet alle trainers zullen opgelucht constateren dat de voorbereiding optimaal was, terwijl ook over de diverse samenstellingen nog wel het een en ander te doen zal zijn. Toch lijken een aantal clubs ten aanzien van het vorige seizoen duidelijk versterkt. Zo demonstreerde DRZ yorige week tegen het op papier veel sterkere DHS dat net, mits geïnspireerd, zelfs een stevig ingrijpende defen sie kan ontwrichten. En die schouderophalend de 5-2 zege terzijde schoof, moet bij het vernemen van de wéér zo forse 6-4 zege op de amateurs van SVV toch wel even vreemd hebben opgekeken. Ook SVDPW, weliswaar niet op vallend productief, constateerde dat vooral de eensgezindheid groot is en test vanavond voor het laatst tegen de betaald voet- Schiedam Voor leden en ver gunninghouders begint het snoekseizoen dit jaar reeds op 1 september. Normaal mag pas een maand later de jacht op de rover var het zoete water vvor. den geopend. Het bestuur van de hengelsportvereniging, Schie dam en Omstreken wil hiermee de leden een compensatie bie- den voor de slechte vangsten bij bet karpervissen, aan het begin van het seizoen. Het snoek tuig mag alleen voor. zien zijn van een enkele haak. Het gebruik van dreggen is streng verboden. Evenmin is het toegestaan snoeken mee naar huis te nemen nog in leef- net of fietstas te bewaren. Op de naleving van deze bepalingen zal streng worden toegezien door de heren controleurs die dagelijks in het Beatrixpark aanwezig zijn. De snoekvissers worden er op at tent gemaakt dat de slijmlaag hij de snoeken bij hoge water temperaturen bijzonder zacht is. Een voorzichtige behandeling bij het landen Is dan ook ge wenst Zit de haak te diep in de bek van de snoek, dan kan wor den volstaan met het zo kort mogelijk afknippen van de vis- lijn. Binnen enkele dagen is de. snoek dan deze- haak weer kwijt. Meldingen van een vangst van extra zware snoeken woeden bij bet bestuur dank baar aanvaard. bal selectie van SVDPW, De wedstrijd aan de Marathonweg inVlaardingen begint ona half zeven. Optimistisch is ook SFC, dat het afgelopen weekeinde een sterke C-formatie van Volendam, in de Palingstad nogal liefst, op 3-3 wist te houden. Juist tegen ster ke tegenstanders maakt Wim Klein duidelijk dat hij als ex- Hermes-spits durft op te boksen tegen de stavig ingrijpende de fensies. Ook Wilton en Demos kwamen succesvol door de oefenreeks en hoewel de resultaten van het af gelopen weekeinde, resp. 3-i te gen de reserves van Schiedam en 1-0 tegen het vierde elftal van Xerxes, qua uitslag niet al te overtuigend waren, bleek bij beide ploegen dat ook hier de drang om als elftal een goed re sultaat na te streven opvallend groot is. Voor Schiedamse Boys betekende de 2-2 deling tegen Sint bode wijk weliswaar geen overtuigen de afsluiting, maar wel een op lossing van bet keeperspro bleem. Want rfe In de eerste wedstrijd geblesseerde Piet Brcemait is weer beschikbaar, evenals Cock Bruinsel. Ook FC Nieuwland kan terugblik ken op een succesvolle oefen reeks, echter in de wetenschap dat toch een spitsprobïeem bleef bestaan. Tegen Vierpolders werd het 2-2, maar ook deze keer had de uitslag aanzienlijk hoger kunnen zijn. Dat vierdeklasser HVO voor GSS eigenlijk iets te sterk was, zal GSS weinig hoofdbrekens bezor gen. Ook GSS lijkt als geheel sterker, zoals ook Ju de nacom- petitle duidelijk onderstreept werd. GTB maakte tegen Alexandria'6 8 eveneens een sterkere ind/uk, waarbij vooral de aanval doelbewuster ope reert. Iets waaraan,/het veel sterker geworden middenveld niet vreemd Is. Voor WK ziet het er allemaal wat somberder uit. Vorige week nog erg pro ductief, lieten de Schiedammers het plotseling afweten en ver zuimden het voorbije weekeinde te scoren. Dat Peter van Mil in militaire dienst gaat, is voor trainer Wout van Meetcren een probleem apart. Maakte HBSS ineens veel goed door de laatste oefenwedstrijd overtuigend spel te etaleren, Schiedam Tijdens het iti Vlaardingen gehouden interna tionale hengekoncours, waarvoor 380 deelnemers langs de Vlaardingse Vaart hun visstekken betrokken, liéten ook Schiedamse sportvissers zich gelden. De heer W. C. Vsr- haeren (62) bereikte met een vangst van 3 meter en 33 cm maa tvis de tweede plaats. Hij viste tegen de bodem met een tweedelige hengel voorzien van een door hemzelf uitgebalanceerde topeinde. Met de slag meegerekend, aasde hij ca 7.50 meter int de wal Ook Piet Swam van de SHV „De Alfer" hield de Schiedamse kleuren hoog. Met 3.19 meter, maatvis eindigde hij als een uit stekende derde. Piet van Wijk uit Overschie bracht met 3.59 meter vis 't concours op zijn naam. Dit drietal kwam in aan merking vbor een specifieke Oudhollandse klok. Ook de ove rige 78 prijzen bestonden uit alle soorten uurwerken waar mee dé leeftijd van Vlaardin- •gen, 700 jaren, werd'gesymboli seerd. Aan. het concours namen sportvissers deel uit alle delen van ons land, zelfs uit Leeuwar den ,enLimburg. Zulke kansen de voetballers dromen er van. In dit geval, bij GSS-HVO, werd -hef net geen doelpunt. Als ze er in de competitie maar in gaan ook PSSC dartelt weer als van ouds over de velden. Beide ploe. gen wonnen, terwijl de formatie van André Corveleijn vanavond voor het laatste oefenduel aan treedt tegen Hion, de club van oefenmeester Piet de Wolf. Een 'lichtwedstrijd, hetgeen voor Piet van Veen c.s. een fraaie kans is om „schitterend" te be sluiten. Voor DHS betekende de 3-3 score tegen het IJmuidense Stormvo gels een gedeeltelijke revanche voor de beschamende nederlaag tegen stadgenoot DRZ. De for matie van Harry Bouquet start komende zondag reeds met de competitie in de thuiswedstrijd tegen Leonidas. In tegenstelling tot de weer wat op gewekter -kijkende. DHS-traïner, moest Aad Bierhuizen constate ren dat zijn Eeelsior vooral qua wedstrijdmentaliteït nog wat tekortschiet. Deze tekortko ming kwam via een 4-1 neder laag tegen De Ooievaars goed tot uiting, maar Aad Bierhuizen weet hoe juist dit probleem moet worden aangepakt. - Martinit oefende tenslotte naar een 2-2 deling tegen het Oegst- geestse UDO. Was ook dit resul taat niet direct overtuigend, de fensief maakt Martinit een ster ke indruk. Evenals Ursus dat tegen Schiebroek niet verder kwam dan 1-1, maar in oefen duels tegen SVW en Quick Steps ondanks forse nederlagen toch goed voetbal kon laten zien. Hetzelfde geldt ook voor Schie dam, dat en passant in Bever wijk de eerste prijs veroverde. Schiedam lijkt klaar voor een sterk debuut in die. ogenschijn lijk zo bijzonder zware derde klasse. Schiedam De Hengelaarsvereniging „De Alfer" organi seert in samenwerking met Mak's Speciaalzaak in Hen- gelsportartikelèn, op 2ondag 16 september een hengeiwed- strijd om het kampioenschap van Schiedam 1973. Behalve waardevolle prijzen, waaronder luxe artikelen, vormt ook de „R.N, Wisseltrofee" de inzet van de wedstrijd.die ge houden wordt in het water van de Delftse Schie ter hoogte van „De Kandelaar". De visstand is hier momenteel op een hoog peil. Schiedam De schaakvereniging Schiedam organiseert voor de derde maal een drie-rondentour- nooi speciaal voor huisschakers. Aan dit toernooi zullen in geen geval clubschakers deelnemen. De bedoeling hiervan is om huisschakers de gelegenheid te geven om hun krachten ook eens met anderen te meten. B(h vendien kan men dan ook eens zien hoe het op een schaakclub toegaat. De deelname is gratis. Lr wordt gespeeld op de maan dagen 3, ÏO en 17 september. Aanvang 8 uur in het clublokaal op de werf Wilton-Fijenoord. Er wordt gespeeld in groepen van vier. Voor de winnaar van iede re groep is een prijs van 10 of 4 maanden lidmaatschap van „Schiedam" beschikbaar.lédo re tweede plaats is goed voor 5 of 2 maanden lidmaatschap. Het bestuur van „Schiedam?? hoopt vele schaakenthousiasten te. kunnen verwelkomen. C? Schiedam De wijkvereniging Nieuwland houdt vrijdag 28 sepr tèmber in het wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein de eerste bingo-avond van het seizoen. Deze begint om acht uur. bejjin woensi met de., in het kunnen er uur terecht, ouderea half acht. De kesten be dragen voor kinderen kwartje, voor volwassenen vijf tig cent. In 1971 ging de titel met trofee naar de heer P.H. Weyers uit Rotterdam. Vorig jaar was het de heer Uittenbogaart uit Lek- lcerkerk die als kampioen kon worden gehuldigd. Hij zal op 16 september titel en trofee te ver dedigen krijgen. Tot op heden werd èr twee keer gevist in deze titelstrijd, die echter nu In één wedstrijd zijn beslissing krijgt. Na afloop wordt alleen levende vis gemeten om daarna in het water te worden teruggezet. Het prijzenschema is 1 op 5. De lo ting voor de wedstrijd (kant nummers) vindt plaats op dins dag 11 september a.s. in de zaal van café „De Nieuwe Brug" De heer Uittenfcogaart kampioen 1972... Rozenburgstraat 2, aanvang 20.00 uur. Inschrijven is moge lijk dagelijks bij Mak's. Spe ciaalzaak op de Broersvest in Schiedam. Na sluitingstijd te vens bij bestuursleden van de SHV „de Alfer": Parkweg 133, Bachplein 82 en Nieuwe Maas straat 18a, eveneens In Schie dam. Schiedam Bantamgewicht Dolf Krijgsman (21) bokst komende tar terdag in Dordrecht tegen de Duitse jeugdkampioen Schuster.- Krijgsman, die uitkomt voor het Dordtse BomvJust SC, staat opge steld in de formatie die zal boksen tegen het districtsteam van MK- telrhein. De verwachting is dat Dolf Krijgsman geen gemakkelijke tegenstander zal treffen, want eerder dit jaar dwong de talentvolte Schiister bantamgewicht Lisa Drlece, tweede op de nationale rang lijst, tot opgave. Echter ook Krijgsman lijkt klaar voor dit interes sante duel, zoals hij onlangs tijdens een groot internationaal toer nooi in Wenen onderstreepte. Schiedamsche Courant inlernalionale ervanng Schiedam Schiedams top club in het tafeltennis „Bruyazeelkeukens" zorg de hei afgelopen weekeinde voor sensationeel nieuws. Bekend werd dat men tot een definitief resultaat was gekomen in de onderhande lingen met een sterke bui tenlandse speler. De Joe goslavische topspejer Mi- dhat Ustovic zal in bet ko mend seizoen voor de Schiedammer* gaan uitko men. De komst van deze Joego slaaf betekent voor de Bruynzeel-formatie natuur lijk een enorme verster king. De 24-jarige Ustovic behoort in zijn land bij de sterkste ■spelers en 5£i<jn club de STR „BOSNA" js in de -Joegoslavische topklasse 'een van de sterkere teams. Het spelpeil Hgt in Joegosla vië aanzienlijk hoger dan in Nederland en de ver wachting is Ustovic zich in fret nationale topniveau in Nederland uitstekend zal kunnen weren. Het aantrekken van een speler van dit niveau uit het buitenland is natuurlijk geen sinecure. Voorzitter Wira de Raay: „Onze contacten met Ustovic ontston den eind mei. Wij zochten naar versterking van het eerste team maar in Nederland stonden vrij wel alle spelers van enig niveau onder contract- Even hadden we serieus kontakt met Ed van de Berg van het Amsterdamse Val- voor kenberg/AMVJ maar ook dat liep op niets uit. In de laatste week van mei lieten wij Ustovic naar Schiedam komen Wij heb ben uitgebreid met hem gespro ken, uiteraard in samenwerking met de directie van Bruynzeel. Zowel Hans van den Broek als Hans Lingen hebben tegen hem, gespeeld en beiden waren en thousiast over zijn spel." De 24-jarige Ustovic wilde graag naar het buitenland. Hij had het er voor over om zijn studie aan de Economische Universiteit ïn Serajewo te onderbreken en via zijn tafeltennismogelïjkheden in ternationale ervaringen op te doen. In principe kwamen wij tot een akkoord, maar vanzelf sprekend hebben alle formalitei ten, die vervuld moesten wor den nog veel tij'd in beslag ge nomen." Ustovic komt nu per 1 september bij Bruynzeel in dienst, waarbij een werkverdeling gemaakt wordt tussen zijn tafeltennïsacti- viteiten en administratief werk bij de firma Bruynzeel. Ustovic is vooral aangetrokken om als speler van het eerste team de Bruynzeel-formatie bin nen de kortste keren weer aan de top terug te brengen. Met Hans van den Broek en Hans Lingen moet Bruynzeelkeukens een trio vormen dat een voor aanstaande rol gaat spelen in de Nederlandse competitie. Naast het uitkomen als speler zal Midhat Ustovic ook als trainer en coach bijzonder waardevol kunnen zijn. De gehele top en de topjeugd zul len door hem een „lift-up" kun nen krijgen naar een nog beter spelniveau. Ondanks zijn vrij jeugdige leeftijd heeft Ustovic toch al vrij veel internationale ervaring opge daan. Met zijn club „Bosna" heeft hij veel Europa-cupwedstrijden ge speeld. Hij is voor zijn land vaak uitgezonden naar interna tionale kampioenschappen, zoals onlangs nog naar de open Tsje chische Kampioenschappen en de wedstrijden om de Balkantl- tels in Boekarest. Ustovic kent alle Nederlandse top- spelers vrij goed. Hij vindt dat ze technisch goed spelen maar dat het hen vaak aan vechtlust ontbreekt. Zijn club BOSNA ziet hem overigens niet graag naar Nederland vertrekken maar wil de hem toch deze kans niet ont nemen en ook de Joegoslavische Tafeltennisbond heeft haar fiat niet onthouden. Vermeldenswaard is nog boven dien dat Utoylc als junior In di verse trainingskampen, zijn op leiding nog ontvangen heeft van Dusan Tigerman, die thans coach is van de Nederlandse Tafeltennisbond, Jammer is het dat „Bruynzeel keukens" in september in de promotie ereklasse moet begin nen. De pechvolie degradatie uit de topklasse moet eerst weer hersteld wordesi maar het zou ons toch wel heel erg verbazen als Bruynzeel daar nu zou slagen. Met Hans Lingen, terug uit pan, waar hij zeker wel iets van opgestoken 2al hebben, met Hans van der. Brosk, vrij eind-examen-zorgen en met nieuwkomer Midhat Ustovic kan het Schiedamse team in de tweede competitie een rol van betekenis gaan spelen in de strijd om het kampioenschap van Nederland. o MIDHAT USTOVIC

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4