Op Harga wordt een oogje dicht geknepen drukt tegen overwicht niet uit llllsiii# Hermes bedwingt TOGR IPPSC ronduit imponerend Karei Bras herstelt zich raditie geeft doorslag VrolijkV c< Oriëntatie- rit Hartel- rijders Kijne te sterk in Maassluis i ter- 4 TSB verspeelt winst Laatste populaire ■4&&X&.*. Zjr.^y&tSi feze laatste Geest nog die één SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1973 Door Hans Soeters Schiedam Dat ene laantje op (sport) park Harga blijft taboe voor auto's. Géén uitlaatgassen langs de terreinen van UVG, SW, richting „Schiedam". „Har- ga moet een wandelpark blijven", luidt de motivering. Parkeren op de trainingsvelden mag wél Maar ja, Harga moet een wandelpark blijven. Dat er en passant ook aan sport wordt gedaan, wordt oogluikend toege staan Het blijft dus stappen naar het terrein van „Schiedam"... 592 passen, en een retourtje 1184, •Blijven zitten lean ook. Net als Schiedamse Courant medewer ker Frans de Mol, die een stoel vrijmaakte voor Hermes trainer Henk Nebbeling. Hen- jiy Muylaert (ook van Her- més) klokte als derde, gevolgd door SW'er Paul Roodnat en nog wat later ook Ger Bakkes. De rest liep door. Een "wille keurige middag op het terras van Het Vierkantje Een Schiedams ambtenaren team neemt zaterdag deel aan een groot nationaal volleybal toernooi In Capetle a/d IJssel. Schiedam behoort tot de favo rieten. Ze hebben er elke dag voor getraind. Voor zover de dienst het toeliet... Het tweede cricketelftal van Excelsior hees de kampioens- vlag. De voltallige selectie bracht een dronk uit op de be haalde titel en met hen één der heren van het dagelijks bestuur. Dinsdag 4 september houdt DHS weer de jaarlijkse alge mene ledenvergadering in de kantine in Kethel. Gé Krom menhoek opent om acht uur. Zaterdag 1 september worden op Thurlede, tijdens de groot se sluitingsavond van het cric ketseizoen, de Jac. Oosterholt en All Roundersbokalen uitge reikt. Dan zullen ook Excel sior's kampioenen op gepaste wijze worden gehuldigd. Fortuna-speler Arie Don zou beslist niet bij de amateurs willen voetballen... eerste divi- sievoetbal is véél beter Henk Nebbeling: „Hij mag bij ons een proefwedstrijd komen spe len"... De fors ogende Hermes-trainer komt er overigens eerlijk voor uit niet tegen z'n verlies te kunnen: „Als ik met m'n vrouw canasta speel en ik ver lies word ik altijd erg boos", Tennisclub KSW ziet zijn halve eerste team vertrekken. Leuke baantjes, huisvesting e.d. creëerden een heuse „transfermarkt". Zo vertrek ken Theo van de Broek en Brigitte Enthing naar Alfa-A- mersfoort en wordt Carol do Bruin verlekkerd met diverse aanbiedingen hier en daar. En dan te bedenken, dat Ronald Wij ma voortdurend door zijn rug, en Hans Landa steeds weer door zijn knie zakt Ge lukkig korat Els Overmaat naar Spieringshoek. Of dat echter genoeg is om in de eer ste klasse te blijven? De hockeyers van Spirit zetten op woensdagmiddag hun com plex open voor de jeugd. „Open dagen", met de bedoeling meer hockey-interesse los te weken. En nu maar hopen dat er ta lent tussen schuilt. Zoals Mar celling Hofstee, speelster van Spirit meisjes-A. die is geko zen in het Zuidhollandse jeugdteara. „Hooghoue" is bij HBSS het devies. HBSS'ertjes tussen tien en zestien jaar kunnen mee doen aan de test: „Balletje hooghouden". De eerste proef bestaat uit het van de grond houden van de bal met de voe ten, terwijl de tweede proef uitsluitend met het hoofd mag v/orden uitgevoerd. Gedacht wordt aan een finale met spe lertjes van andere clubs. Voor de spelregels, zie op het raam van het HBSS-clubgebonw op Harga. Voor de bouw van de overdekte zlttribune van DHS >,was" reeds 8.853,26 beschikbaar, maar is inmiddels de negen duizend gepasseerd. Het moe ten er vijftienduizend worden. Zaterdag 8 september houdt DRZ in het clubgebouw in Ke thel een „Knal drive m". Het programma geeft als (ondui delijke) veel belovende hoofd- Drukte op de velden yan Spirit ...misschien ook op woensdagmiddagen, wanneer de Jeugd aan bod komt schotel Wil Wil Wel Speciaal Jantje bij de handje en niet voor Kees wet niet vee]...(?) Uw mening. Steeds meer le zers maken via deze rubriek gebruik van" de mogelijkheid opbouwende kritiek ten aan zien van. de Schiedamse sport te spuien. Ook in de afgelopen weken deponeerden een aantal lezers hun visie op trainers en clubs ter redactie. Helaas zon der afzender. SFC'er Hamrie Klaassen is opgenomen in het Gemeente ziekenhuis. In een kamer op de 4e etage wacht hij op een meniscus-operatie. En als u toch van plan bent een kaartje te sturen, adres seer er dan meteen ook een aan .de heer J. Veerkamp, de man die ais EHBO'er bij de voetbalwedstrijden onopval lend zijn werk deed. Ook hij is opgenomen i» het Gemeente ziekenhuis. Individueel zie je ze al bezig, de scheidsrechters. Maar op 6 september volgt het uur van de waarheid, want dan gaat de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging weer trainen in groepsverband, „Hoe en waar hoort u nog", meldt secretaris Webers. Op diezelfde avond houdt de SSV ook een bingo avond, Ook voor de dames. Het geheel staat onder leiding van Neerlands „beste" bingo- master Henk Verweij. Althans weer volgens de heer L. C. Webers SW's gisteravond gehouden Cooper-test wees aan: Slobo dan Duitina is conditioneel op permachtig. Dit in tegenstel ling tot Jan van der Velden, terwijl ook Aad Oosterholt nog wel vakantie-calorieën zal moeten bedwingen. Spij&enisse De Spijkenlsser au» tomobielvereniging De Harteirij* ders houdt dinsdag e&n oriënta» tierit. In deze eerste rit van het na-seizoen wordt er gestart in de A- en B-klasse en de lengte van het parcours is 30 kïlome- i Inschrijving is mogelijk vanaf 19.00 uur in restaurant Delta-" poort, hoek Groene Kruisweg en Charloise Lagedijk. Het in schrijfgeld voor leden is vijf gulden, voor niet-leden komt daar 2,50 bij. Van onze sportredactie. i Vlaardingen Aan de „Vijfslui zen" leek TSB in eerste Instan tie weinig moeite te hebben met de amateurs van Sparta, getui ge de vlotte 2-0 voorsprong. Maar de jeugdige formatie van Timis Osterholt verviel samen met het snel vallen van de duis ternis, van open spel in- langdu rige acties waartegen de defen sie van de Rotterdammers zich steeds beter kon wapenen. Hoewel eerste Wim Stoevelaar na een korte solo de voorsprong op 1-0 bracht en kort daarna Paul Meininger uithaalde (2-0), leek een grotere zege binnen bereik. Maar na de rust kwam Sparta door treffers van Karei den Ou den (2x) en Cees van der Mun- nik terug tot 2-3. (Van onze sportredactie) botterdam Een versterkte B-formatie van Hermos DVS heeft gisteravond in een lichtwedstrijd tegen de Charloise za terdagvierdeklasser TOGR met 2—1 ge wonnen. Beslist geen onaardige presta tie, temeer wanneer men ervan uit gaat, dat TOGR in deze nederlaagserie voor praktisch volledig DRL met 6—1 opgerold, en moesten CVV en Papen- drecht met 11 genoegen nemen. Gis teravond dus de eerste nederlaag voor de Rotterdammers. In het door Nico de Valk getrainde B-team van Hermes speelden o.a. Arie Brouwer en Cock Hoogeveen mee, beiden afgelopen zon dag tegen Wilhelmus door Henk Nebbe ling op de reserve-bank gedeponeerd. In de eerste helft was Hermes trouwens duidelijk sterker, hetgeen dan ook leidde tot twee tref fers van Kurtovic en Karei Doesburg: 2—0. Na rust kwam het aantrekkelijk en snel combine rende TOGR knap terug, en veroverde zich een veldoverwieht. Na twintig minuten leidde dit tot een verdiende tegentreffer, waarmee de eind stand op 2—1 werd gebracht. Doelman Koos de Roos had het daarna af en toe wel even moei lijk, maar liet zich toch niet meer passeren. Vlaardingen De tweede ronde van Maassluis is een overwinning geworden voor Vlaardinger Johan Kijne. De A. V. Rood/Maas sluis liet de wedstrijdatle- ten een afstand afleggen van ruim 9 kilometer. Di rect na de start was het duidelijk welke atleten om de ereplaatsen zouden gaan strijden. In het kop- groepje zaten Johan Kijne, Hans van Kasteren van de A.V. Fortuna en de Engels man Davis. In de laatste ronde, op het laatste rechte stuk op de oude Maas dijk, viel de beslissing, Johan Kijne nam een kleine sprong op Hans van Kasteren, genoeg om als winnaar over de finish te komen. De Fortuna-at- leet werd tweede. Davis derde en daarachter volgde Hennie Smit en Steef Kijne. John van Zij ontvingen een vaantje als 4. Gils was achter Hans van Kas- herinnering, teren de tweede Foriuna-atleet Uitslag: die, als 12e, binnen kwam. Ber- tus stigte kwant binnen als 13e £,Jne: Metr0 en Aad van de Water ais 14e. n sec" Een kleine 100 trimmers gingen 2. Hans van Kasteren Fortuna daarna van start om de presta- Vlaardingen 29 min. 32 sec. tieloop over 5 kilometer te gaan 3. Dave Davis Engeland 29 min. volbrengen. Dat lukte iedereen. 43 sec. RotterdamPPSC heeft zijn laatste oefenwedstrijd, voor dat aanstaande zaterdag de competitie met een uitwed strijd tegen MVV begint, uitstekend afgesloten. In een lichtwedstrijd tegen HION, de club van ex-PPSC-trainer Piet de Wolf, wonnen de mannen van coach André Corve- Jijn zeer verrassend met 2-0. Een uitstekende prestatie, temeer wanneer men bedenkt, dat HION in zijn lichtwed- strijden tegen formaties als FC Den Haag, SVV en FC Dordrecht regelmatig tot uitstekende prestaties komt. Misschien, dat de Rotterdammers daarom PPSC (uitein delijk „slechts" zaterdagderdeklasser) ietwat onderschat ten, want meteen al vanaf het eerste fluitsignaal bleek er nauwelijk sprake te zijn van een HION-veldoverwicht. In tegendeel, met goed gegroepeerd voetbal en een zeer soli de acterende verdediging (met name rechtsback Andrc Heeren speelde uiterst sterk), was het juist PPSC, dat de show stal. Hennie Smit Metro Rotterdam 30 min. 5. Steef Kijne Metro Rotterdam 30 min. 20 sec. - 12. John van Giis Fortuna Vlaar dingen 33 mjn. 05 sec. 13. Bertug Stigter Fortuna Vlaar-i dingen 34 min. 06 sec, 14. Aad van de Water, Fortuna j VJaardimzen 34 min. 42 sec. Aangezien ook HION bereid bleek zich volledig in te zetten, daar bij gesteund door een zeer ac ceptabele technische bagage, waren de eerste 45 minuten aan de Kralingse Boszoom het aan kijken volledig waard. PPSC bleek steeds nét iets gevaarlij ker en na tien minuten al, re sulteerde dat in een fraaie ope ningstreffer van Coen Winkel man, Piet van Veen was er de grondlegger van, want precies op het juiste moment verzond hij 'n prachtige dieptepass naar de voluitsprintende Winkelman, waardoor de HIQN-buitenspelval lelijk de mist in ging. Beheerst schoof Coen Winkelman de bal vervolgens in het nylon: 1-0 voor PPSC Daarna probeerde Hion de stand gelijk te trekken, maar de Schiedamse verdediging gaf practisch geen kansen weg. En als het «ven verkeerd dreigde te gaan, was daar altijd nog doel man John. Rost die op betrouw bare wijze zijn doel schoonhield. Ook na rust, toen PPSC even vreesde, dat HION er een hoog tempo tegenaan zou gooien, bleek het allemaal best mee te vallen. De conditie van het team van André Corveleijn bleek namelijk ruim voldoende te zijn om de HION-aanvallen op te vangen. Dat bleef ook zo nadat Siem Bosdijk wegens een pijnlijk dijbeen was vervangen, want nog geen vijf minuten la ter raakte HION-ausputzer Van de Driessche dermate in paniek, dat hij vlak vcot de aanstor mende Lodi Kalden de bal in ei gen doel kopte: 2-0. Bij die stand bleef het, waarmee de Schiedammers natuurlijk bijzon der tevreden waren. Schiedam —Hagenaar Cees Vro lijk won de laatste populaire van dit seizoen op de Wieler baan Schiedam in sportpark Harga, Met overwinningen In „afvalrace" en „onbekende af stand", gevoegd bij een tweede plek in de „rit in lijn" verover de hij de laatste omniumzege bij de amateurs. De fel aandrin gende Jan van Geest uit Maas land werd in feite voor de to taalzege verslagen door tempo, waarmee de verschillen de wedstrijdonderdelen moesten worden afgewerkt, De Inzet van de 32-jarige aannemer was dit maal niet genoeg voor de eerste plaats; de conditie van de rond tien jaar Jongere Vrolijk gaf de doorslag in de snel vallende avondschemering. De eerste koers van deze populaire won Van wel van Cees Vrolijk, ronde voor het eind vergeefs naar de kop sprintte. De tweede rit bracht wederom genoemde rivalen op het voorste plan. keken reed de Hagenaar zijn te genstander voorbij, zodat derde en laatste race de einduit slag moest brengen. De „onbe kende afstand" werd beslist op he& moment. dat Cees Vrolijk ruim;30 m voorsprong had op Joop Smits, die op zijn beurt het verbrokkelde peloton op rui me afstand had gereden. Vlaardingen Afdelingsclub SVDPW diende gisteravond voor vrijwel voltallig Fortuna VI,, als spaaringpartner. De waarheid was echter dat Schiedamse doelman KareJ Bras zich van de drie maal dat hij goals moest toestaan er twee nogal ongelukkig achter zijn oren kreeg. De eer ste keer trapte Loet Kwist bij het uittrappen hem de bal min. o£ meer uit de handen en bij de tweede joeg hij de bal uit de vrije trap van Arie Riedijk zelf harder tegen het net. SVDPW weerde zirih. knak. tegen Fortuna, dat met uitzondering van Ger Robbemond (gekneusde ribben) en Biddo Reys waar voor weer Peter Eikelenboom volledig was. Maar ook tegen zo'n clubje toonde Fortuna's- aanvai een groot gebrek aan in zicht. Zoals Wesdandse Aat Rey- gersberg regelmatig per se aan solo's moest denken «n Loet Kwist vooral na rust wel snel was, maar keer op keer de bal kwijt raakte aan de Schiedam se rechterverdedigerDat allemaal stemde tot nadenken. Zeker betrof het van Vlaardingse zijde een trainingspartij onder leiding van trainer Jan van Baaren (als scheidsrechter), maar dat Fortuna improductief was, kon niet door de beugel. Daarvoor was na rust, toen Cees Bouroan en Arie Don wa ren vervangen door René Pas en Johnnie Jansen, de over- - macht te groot. Voor de wisseling opende Wim Os- ta voor SVDPW wed de score, maar Aat Reygersberg solode snel perfect richting Karei Bras en dat was gelijk 1-1. De uittrappogïng van De Bras mislukte daarna, waarvoor Loet Kist voor 2-1 (tekende. Een vrije trap voor SVDPW haalde nog de Fortuna-lat- eer Arie Riedijk na rust uit een vrije De inleiding tot de enige goal van SVDP. trap, na een overtreding tegen René Pas, voor 3-1 zorgde. Na rust liet SVDPW-trainer John Steln en peter Pinto opdraven voor Herman Ndemeijer i De'jury luidde namelijk op dat ogenblik de bel voor de laatste ronde, waardoor de eerste twee plaatsen al vergeven waren. Jan van Geest, in de achterhoe de 'koersend, kon zich met een fel gesprinte laatste toer derde aan de meet maar de omniumzege was voor hem fini. Van. Geest: „Ik was te moe. De wedstrijden volgden te snel op elkaar. Ik herstel niet meer zo snel van een inspan-- ïiing als die jonge gasten." Een en ander klonk noch als een ex cuus, noch als een verwijt; de korte avonden speelden hun rol mee, feij -de adspiranten won Rotter- Cees Vrolijk zege in laatste populaire dammer Chris Bemaards na tuurlijk het omnium via drie ze ges in de verschillende wedstrijd onderdelen. Zijn suprematie stond van te voren al bijkans vast: de vele gewonnen baan- wedstrijden in het voorbije sei zoen waren ar de garantie voor. Des te opmerkelijker is het daarom dat het Rotterdamse knokkertje in de tijdrit over één ronde zijn stadgenootje Herman Brinkman moest laten voor gaan: 17.9 sec. om 18.1 sec., waarmee Herman een nieuw Schiedams record bijeenreed.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3