eautifui Garden zondagavond in Instuif Schiedam Eenakter- in stijl van kers Straw dogs' in Passage: stellingname na heilloze afwezigheid SINDS KORT MET MOOG SYNTHESIZER Engelse groep Riff Raff in De Tempel m m 5,Landjuweelin Vlaardingen PROGRAMMA tf V+k: SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 30 AUGUSTUS. 1973 Schiedam De sociëteit In- stuif Schiedam zet zondag avond voor de eerste maai in het nieuwe seizoen een popgroep op de planken In Arcade. Deze welkome af wisseling na twee disco programma's is de Schoon- hovense formatie Beautiful Garden, een graag gezien gast bij de Instuivers, die de band in juni uitriepen tot de beste van het jaar. Volgens insiders gaat Beautiful Garden een succesvolle toe? komst tegemoet. Het wachten is echter op een goede kans om naar de top door te stoten. De uit vijf man bestaande groep bracht reeds twee singles op de markt, maar deze deden te wei nig in het hitwezen om Beauti ful Garden een nationale be- i kendheid te bezorgen. Niettemin heeft de formatie veel bewonderaars onder de bezoe kers van vele danszalen in het land. Ook treedt de groep vaak op in België en een groot aantal Duitse legerplaatsen. Het repertoire van Beautiful Gar den bestaat uit Europese en Zuïdamerikaanse popmuziek, waaronder nummers van groe pen als Sant ana. Tevens brengt deze amateurgroep veel eigen nummers. Deze zijn veelal com mercieel en goed geschikt om op te dansen. Aan het uitgebreide instrumenta rium van Beautiful Garden is onlangs een Moog synthesizer toegevoegd, die een nieuwe nuance geeft aan de Beautiful Garden-sound. The Wrangler Go Go Girls, die de groep hielpen om het vorige Itl- stuif-seizoen met een geweldige avond te besluiten, zijn zondag niet aanwezig. De bezetting van Beautiful Gar den is als volgt: Zanger is de 22-jarige Dick Hegeman, Ger van de Lagemaat (25) neemt de sologitaar voor zijn rekening, de 21-jarige Ron de Wit is de bas sist van de groep. Gerrit Bohré, 22 jaar, speelt orgel en piano en legt zich sinds enige tijd toe op het bespelen van de Moog syn thesizer, wat hem uitstekend lukt. De 24-jarige Cor Grave- stein zorgt voor het slagwerk. Het is de bedoeling, dat de ruim zes jaar bestaande groep op 2 december voor de tweede keer dit seizoen in de Instuif op treedt. I Het programma begint zondag om half negen. De avond wordt ge houden in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71 en de toe gangsprijs voor de leden is 3,50 guiden. Nieuwe leden kunnen zich zondag voor vier gulden laten inschrij ven, de eerste avond kost hun dan twee gulden. De Instuif Schiedam, die niet ver van het 25-jarig jubileum af zit, heeft voor de komende maan den een aantrekkelijk program ma, waarin disco-avonden en het optreden van groepen el kaar afwisselen. Op 15 september treedt de VIaar- dingse formatie Horneguard Se lection in de Instuif op, zondag 30 september komen de Dyke Brothers aan de beurt en zater dag 13 oktober vermeldt da agenda een optreden van Ame Jansen. Daama komen achtereenvolgens de groepen H20, Abraxas, Tony Martin en Poko, nogmaals Beautiful Garden, HOmeguard Selection en de Dyke Brothers en op 1 januari de Buffoons. 9 i Vlaardingen Na de musi cal „Even goeie maat jes" weer een grote kul- turele manifesttaie, maar hoe? De Stadsgehoorzaal krijg je van z'n leven nooit zeven dagen lang vol. Toen zowel burge meester Heusdens als de Stichting Vlaardingen 1973 (de organisator ach ter alle V-7 festiviteiten) met en scheef oog naar de zogenaamde Land ju welen van de aloude Re derijkerskamers keken was het plan gemaakt. Het moest een ontmoeting wor den van Belgische en Neder landse amateurtoneelspelers, een eenakter-festival van een weekend lang. Dat amateur- festival is nu gepland op 28 en 29 september. Het voor de or ganisatie aangezochte Vlaar- dings Centrum voor Amateur toneel gaf zijn opdracht door aan de Vlaardingse toneelver eniging Varia, die ditjaar im mers 100 jaar zou bestaan. De Stichting V-7 stopte er geld in. Om er een echte (kulturele) ont moeting van te maken logeren de deelnemende amateurak- teurs bij Vlaardingse gezinnen en eten gezellig samen. Vrijdagavond 28 september opent de Koninklijke Vereni ging Litteris Secrum uit Lei den het festval met een voor stelling van De Droom van Amerik, van Edward Albee, de beroemde scrijver, o.a. van Wie is bang voor Virginia Woolf. Daarna volgt het Vlaar dingse VARIA met het be klemmende Telefoon, door Lu cille Fletcher, m welk spel ook film- en geluidsfragmenten zullen worden verwerkt. De Stichting Toneelgroep „Reu ver",-uit. Roermond besluit de avond met het droomspel Jen ny in de boomgaard, van CharleS Thomaszaterdagmid dag brengt het Goois Minia tuur Theater uit Naarden, waarvan de leden voor een groot deel afkomstig zijn van het destijds befaamde gezel schap De Plankeniers, een proui-re voor Nederland van De geweren van vrouw Cam- rar, door Bertold Breclit. De Toneelvereniging „Jo2ef-Si- mons Kring" uit Oelegen (bij Antwerpen) brengt Terreur, van Jan Ceuleers, terwijl onze eigen Toneelgroep De Fakkel ons al evenzeer met een van oorsprong Nederlandse eenak ter laat kennismaken: Ver haal, door Jan Zuidgeest. Op zaterdagavond begint de Ko ninklijke Toon-, Toneel- en Letterkundigevereniging- „De Vlaamse Vrienden" uit Ber- chen (Antwerpen) met De tui nen van de tijd, een. bewer king voor toneel van een hoor spel van Frank Herzen, dat in dertijd ook door de VARA ten gehore is gebracht. De Ko ninklijke Toneelkring „Sint- Genesius" uit Sint Niklaas, wnnares van het Belgische Landjuweel 1972/73, vervolgt met weer een Nederlandstali ge eenakter, De gieren, door Pieter de Prins, waarna de voorstellingen worden besloten door de Koninklijke Rederij kers Kamer „Jan van Beers" uit Utrecht met een realisatie van De DoU© Hond, van Curt Goetz. Alle voorstellingen zijn voor het publiek toegankelijk tegen een prijs van 2,- of 5,- voor een z.g. passe-partout. Het ligt verder In do bedoeling houders van een cultureel jeugdpas- poort een reductie te bieden. Tijdens een heus, feestelijk noenmaal zullen zondag 30 september de prijzen worden uitgereikt. Er zijn vijf katego- riën: de uitvoering vrouwlijke rol, manlijke rol, stukkeuze en de aankledng, In de jury zit ten Piet Eeveelt (Nederlands Centrum voor Amateurtoneel), Mlel Geljsen (In terfederaal Centrum Vlaams Amateurto neel) en rmv H. C. C. Dobbel- steln (dir. Culturele Raad Limburg en secr. jaarlijks To- neeltoemool der Lage Lan den). Om het eenakterfestival goed te laten slagen als, echt ontmoe- tingsfesst zijn nog heel wat lo geeradressen nodig. De deel nemers aan het amateurto neel festical moeten onderdak vinden m Vlaardingse gezin nen. Aanmeldingen kunnen ge daan orden bij de heren Bier man (tel. 348628, Emmaplein 17) en Romes (tel. 347777, Roemer Visscherstraat 15), Schiedam De Engelse groep Riff Raff geeft zaterdag avond een concert in de sociëteit De Tempel aan de Over- schiesestraat 42. De formatie, die voor een drietal optre dens in Nederland is, bestaat uit vijf prominente musici die hun ervaring opdeden bij verschillende bekende bands. Tn de Engelse muziekbladen wordt de groep, die nog maar kort bestaat, een van de meest belovende van de komende tijd genoemd. De Riff Raff heeft reeds een aantal optredens voor een klein publiek achter de rug, maar wacht op de kans om voor een groot gehoor te spelen. „Daarvoor hebben we een paar kleine verrassingen in petto," aldus de groep. De formatie brengt muziek, die het midden houdt tussen rock en jazz. De meeste nummers van Riff Raff zijn eigen werk. Bassist van de groep is Roger Sutton. Hij begon op zeventien jarige leeftijd zijn carrière in de band van Brian Auger, die toentertijd samenwerkte met Julie Driscoll. Tommy Eyre speelt gitaar, orgel, piano en fluit. Voordat hij zich bij Riff Raff aansloot, maakte hij deel uit van Joe Cocker's Grease Band, waarvoor hij hEt nummer „With a little help from my friends" arrangeerde. Gitarist Peter Kirtley speelde eni ge tijd bij de groep Graham Bell's Griffin. Daarna werd hij session-muzikant. De Braziliaan Aureo de Souza neemt het slagwerk bij Riff Raff voor zijn rekening en Bud Beadle, die een tijd na de op richting van de groep aan de bezetting toegevoegd Is, de saxofoon. Het optreden begint zaterdag om acht uur. De toegangsprijs is 4,50 gulden voor leden en vijf gulden voor Introducé's. Het lid maatschap kost een rijksdaal der en geeft recht op reducties op de toegangsprijzen. De Tempel, die in het sfeervolle, nieuwe onderkomen veel bezoe kers trekt, heeft op het pro- gramma voor de komende we ken onder andere optredens van de groepen Haicyan, Haf en de Dykc Brothers staan, evenals de film Dracula en Spook van de Opera. De sociëteit is elke zaterdag- en zondagavond geopend. door J. A, Frenkel Schiedam Sam Peckinpah heeft in zijn film „Straw dogs", die thans in PASSAGE draait, zijn „little big man" Dustin Hoffman opnieuw geruikt. Maar nu voor esn bikkelharde, eigentijdse film, waarin deze Amerikaanse regisseur, die al vaker getoond heeft niet voor een klein tje vervaard te zijn, van de menselijke waardigheid niet veel overlaat- Alleen de underdog blijkt zich tenslotte te kunnen opwerpen tot een heroïek, die zijn aangeboren af zijdigheid en afkeer van geëngageerdheid verdringt. Welis waar met een geforceerde dapperheid, die bijna onnatuur lijk aandoet, maar zich toch met volle overtuiging staande houdend in een vloedgolf van geweld, waardoor zijn kleine wereld wordt bedreigd. Dustin Hoffman kiest eindelijk partij in Sam Pedclnpah's film "Straw dogs" na zich lange tijd afzijdig te hebben gehouden. Dat wereldje is een dorp op het Engelse plattteland, waar hij, een jonge Ameri kaanse wiskundige met een studiebeurs, zich met zijn vrouw die daar geboren is heeft teruggetrokken De bekrompen dorpsgemeen schap, beheerst door een alcoholisch* boer, zijn ge degenereerde zoons en hun intimiderende vrienden, heeft het niet op de Ameri kaan begrepen, die zo dui delijk „anders" is en zich van alles distantieert. Zijn vrouw, lastiggevallen door jongelui, die haar nog van vroeger kennen en zelfs meer dan dat, ziet in zijn principiële afwijzing van geweld een vorm van laf heid, en hun gelukkige hu welijk gaat scheuren ver tonen. Het geweld, dat Peckinpah in steeds groter hoeveelheden aanvoert om deze lafheid te ontzenuwen en in het te gendeel te doen verkeren, beperkt zich aanvankelijk tot kroegruzies en een op gehangen kat. Dan wordt de jonge vrouw door twee mannen thuis aangerand, terwijl haar man op hun uitnodiging op de eentio- jacht is gegaan. In een fas cinerende wisselmontage toont Peckinpah waar de tekorten liggen bij man en vrouw, die zelf debet zijn aan deze situatie. Nog blijft de Amerikaan de stil le kamergeleerde met zijn schoolbord, die ondanks, zijn vermoedens niet wil ingrijpen. Dan Iaat Peckinpah de hel losbarsten, om het volume nog te accentueren op het jaarlijkse feestavondje van de kerk. De dorpsi dioot vermoordt een meis je, dat zich aan hem heeft opgedrongen, en wordt, aangedrongen door de Ame rikaan, die hem mee naar huis neemt. Het slachtoffer is een dochtertje van de boer, die zich met zoons ëft vrienden moed indrinkt en daarna de idioot wil weg halen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3