SCHIEDAMSCHE COURANT Verordening Gemeente-ziekenhuis ondanks heftige kritiek aangenomen ►rotesteert aan MUZIEK TREKT MEER PUBLIEK Boerderij opent de deuren weer moet een MGR. SIMOMS SPREEKT VOOR VROUWENGILDE w Progressief amendement valt niet in goede aarde Milieu-politiek wordt niet beloond Inenting joegen griep 2 kranten voor één prijs Open huis in Irene §y Jubilarissen WF koninklijk onderscheiden Betrapt op winkeldiefstal Vrijdag 31 augustus 1973 •I pagina'? 99ste jaargang no. 21805 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Het gemeenteziekenhuis aan de Burgemeester K.napperHaar, waar hef gisfcren in de raad Raadslid van de PvdA'PPR-fmrtie Yvonre de Waard-SJjee: allemaal om draaide. Hef laatste woord over de aangenomen verordening is echter nog ingrijpend voorstel tot wijziging van de ziekenhuis-verordening, met gesproken, 2odat dit beeid de komende maanden nog door vele Schiedomse raads- en commissie'hoofden zal rondspoken. Schiedam De nieuwe verordening op het Gemeentezie kenhuis is er door. Ondanks een zeer ingrijpend voorste! de vorm van een amendement, waarin liefst elf van de in de vorm van een amandement, waarin liefst elf van de in totaal achttien artikelen werden bekritiseerd, is de raad met dit voorstel akkoord gegaan. Dit besluit brengt wel met zich mee dat op voorstel van burge meester Roelfsema zelf voor zitter van.de ziekenhuiscommis sie en met instemming van de raad ds nu aangenomen bepa lingen in de zickcr.huiscommis- sie nog eens onder de loep wor den genomen. samen met het amendement van Yvonne de Waard-Siljee. Zodat eventueel daarna opnieuw een voorstel tot wijziging van de vcrordtnicg door de raad kan worden be handeld. De burgemeester wees de raad aan het begin van. de discussie 'over het voorstel erop, „dat het niét elegant zoii zijn. het amen dement gelijk op te nemen in hét; voorstel". Dit ómdat de zie kenhuiscommissie uiteraard nog niet de gelegenheid heeft gehad het amendement te bekijken. Zover kwam 'het echter niet. On der leiding van het' raadslid me vrouw Taverne-van Campen (KVP) werd du aanval op het rechtse front met succes afge- sloten. „Wé hébben geen be hoefte aan een wijziging van het voorstel. Eventuele veranderin gen kunnen .altijd nog doorge- voerd wprden", aldus mevrouw Taverne, die daarbij ook het college op haar hand kreeg. Yvonne de Waard-Siljee opperde nog het voorstel om dan de oude verordening nog te laten gelden 'en dan de wijzigingen voor een nieuw voorstel in de ziekenhuiscommissie te be hen delen,. Mevrouw Taverne ech ter: „Dit voorstel is zo ingrij pend, dat er minstens een stu die van. twee jaar aan vastzit. Het zal dan vermoedelijk tot bet volgende college bewaard blij ven." Het amendement werd vervolgens met zeventien stemmen tegen en. elf voor op de lange baan ge schoven. Voorlopig zal men zich dus redden met de aangenomen verordening. Er zal echter wel over nieuwe wijzigingen worden gediscussieerd. Schiedam De gemeente vindt het onrede- lijk dat het streven van Schiedam van de afgelopen jaren, om zo veel mogelijk niet vervuilende industrie aan te trekken, door de Rijnmond niet wordt beloond. Schiedam moet in het kader van de hinder wet na het overnemen van een aantal ta ken door de Rijnmond aan dit Openbaar Lichaam procentueel even veel betalen, als gemeentes in de Rijnmond die niet zulke strenge eisen aan de industrie stel den. Het uitvoeren van deze hinder wet-taken kostten Schiedam in dertijd zo'n 4500 gulden per jaar. Na het overnemen door ds Rijnmond moest Schiedam daar 45.000 gulden voor betalen. Wethouder C.J.M. Boimers (PvdA), gisteravond op de ge meenteraadsvergadering: „Schiedam gaat te veel betalen. Wij hebben nooit iets te zeggen gehad over welke Industrieën er in andere Rijnmond gemeentes kwamen. Wij zullen daarom protesteren bij gedeputeerde staten." .,Er zijn bijvoorbeeld in liet ver'.e- Schiedam De bisschop van Rotterdam, mgr. dr. A. J. Simohis, spreekt donderdag 20 september voor de leden van deafdeling Schiedam van het Landelijk Katholiek Vrouwengilde. Hij zal eert korte inleiding houden over „de betekenis van de vrouw in de situe ring van onze tijd", waarna discussie mogelijk is. De avond begint om acht uur en wordt gehouden in de „Wiigen- burgh naast de rooms-katholie- ke kerk aan de Singel. Het gilde opent het seizoen dins dag 11 september met een köf- fieuurtje; van tien tot elf in de Wilgenburg. Tijdens 'deze bij eenkomst zal mevrouw M, van Mansum van de Stichting voor Huishoudelijke ,en Gezinsvoor lichting een en ander vertellen over bont en bontsoorten. ■Dg- heer B. F. J, van den Hoek van het Leger des Heils houdt op 11 oktober een lezing aan de hand van dia,'s over het zen dingswerk van het Leger; Deze vergadering wordt eveneens in de Wilgenburgh gehouden en be gint om acht uur. Schiedam De stichting Kmisraad Schiedam stelt alle Schiedammers woensdag 19 en zaterdag 22 september in de gele genheid zich te laten inenten tegen griep. Wie op medische aanwij zing een griepvaccinatie nodig heeft, werdi ver zocht, zo spoedig mogeiijk een verklaring daarvoor bij de huisarts aan te vragen. De stichting maakt nog na der bekend, waar men kan worden ingeënt. Schiedam De regenval van de afgelopen dagen heeft óp Rijks weg 20 van Hoek van Holland 'naar Rotterdam een ongeluk veroorzaakt. Waarschijnlijk doordat hij te hard reed en als gevolg daarvan op het natte wegdek slipte, is de 19-jarige P, J. Jansen met zijn auto tegen een vangrail opge botst. Profiteer nü van he: unieke aanbod 2 kranlen la ontvangen voor de orljs van-B «en: de Sch.edamja "Courant wet n.euw* uit uw »tad en omgenng, en het© Rotterdamscn Nieuwsblad met het 'laatste binnen- en buitenlandse meuws. P Geef ons nu opdracht ook btr u 1* dagen 8«tJs. zonder enige verplfcWma. I de SC en RN te bezorgen en ontdek zei l de vele pluspuntan. Oera too In epen envelop, zonder postzeget, sturen naar Rotterdamscn Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam stuur r,.l.v~de SC en RN Indagen gratis naar raam straat :elnfoon De Harmonie WHfon-Fijenoord en de Rüiunondbond hebben gisteravond hun muzikale bijdrage aan het Schiedam Fes tival'1973 geleverd. Op het Plantage Padium brachlen béide orkesten voor een, naar Schiedamse begrippen rede lijk aantal belangstellenden een gevarieerd programma ten gehore. Het muzikale gedeelte van het festival wordt vanavond voort gezet in het Passage Theater, waar de Dutch Swing College Band, Cees de lange, de Twee Pinten, de groep Familee, Greenfield en Cook en het trip George Amelung voor het voetlicht zullen verschijnen. Kaarten hiervoor zijn a tien, vijf en 7.50 gulden aart de zaal verkrijgbaar. De voorstelling begint om kwart over acht. - den Industrieën op Rotterdams en Vlaardings grondgebied toe gelaten, die wij hebben gewei gerd omdat ze te veel vervuil den",.' aldus de 'wethouder. „Daar zou bij bet bepalen van de hoogte van de bijdrage reke ning mee moeten worden gehou den." WERKGELEGENHEID Het raadslid Aad Wiegman (D'66) dam voordeel heeft bij indus trieën in naburige gemeenten, strieën in naburige gemeenten. „Door die. bedrijven ontstaat .werkgelegenheid y,oor Schie dammers; 'Wij varen er daar door economisch als gemeente wel bij. Dus moeten we ook mee betalen aan de vervuiling daar." Wethouder Boimers: „Ik ben niet onder de indruk van die werk gelegenheid. Jk geloof niet dat het zo veel Schiedammers be treft,' daarbij Iaat ik nog buiten beschouwing dat er misschien ook een groot aantal Rotter dammers en Vlaardingers in Schiedam werkt". Van het Rijnmond-instituut zijn we trouwens niet ondersteboven. Het produceert aan de lopende band rapporten en wij maar be talen. En in dit geval bovendien onredelijk veel". Schiedam Burgemeester H. Roelfsema heeft vanmorgen zes werknemers van Wiltoo-Fije;s- oord gehuldigd in verband met hun veertig-jarig jubileum bij- de dok- en werfmaatschapplj. De heren J. Blok uit Rotterdam en P. Harreman uit Schiedam kregen de bronzen ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De Schiedammers H.J. van Dru- nen eh P. Kraaijevelö en de uit Rotterdam afkomstige P, Sjou- ken en L.G. van der Velden ont vingen dc zilveren ere-medaille. De onderscheidingen werden uit gereikt tijdens een huidigings- bijeenkomst in het hoofdkantoor van Wilton—Fijenoord. Schiedam Mei ingang van vanavond zal er weer regel matig gedanst kunnen worden in Schiedam-Noord, zo meldt het blad (iroenoord-Akkoorden In boerderii Land- vreugd vangt dan namelijk de Soos aan, een nieuw onder deel van de jaarlijkse activiteiten in de boerderij, die in beheer is van de heer Crama, Zoals elk jaar zal er weer „gebin- good" kunnen warden: de eer ste Bingo-avond zal zijn op 22 september. De discoavonden zullen mtrtder lang op zich laten wachten: mits men ouder is dan 15 jaar kan men op 9 september voor twee gulden vijftig toegang krij gen tot de boerderij: wel moet men dan twee pasfoto's meene men voor de benodigde In- schrijfkaart voor de discoavon den. De sooscommissie nodigt iedereen uit vanavond naar Landvreugd te komen. Onder gezellige mu ziek ven de groep Swinging Harmonieus, ender leiding van Aad Valk, zal men in de gele genheid komen om informeel contact te leggen met andere Croenoorders. Schiedam Het zalencentrum Irene aan do Nieuwe Haven 135 houdt dinsdagavond 11 septem ber open huis. Men kan dan van acht tot twaalf uur een kijkje nemen in de verschillende, pas nieuw ingerichte zalen van het complex. Schiedam In het modemagazijn C A aan de Koemarkt is de 29-jarige ijzervlechter C, dé W. uit Rotterdam betrapt op win keldiefstal. De ijzervlechter werd door enkele rechercheurs in de kraag gevat, toen hij probeerde een pantalon te stelen. Hij werd naar het hoofdbureau overgebracht, waar een proces-verbaal werd opge maakt. De bevolking van Schiedam loopt i.o hard terug dat naar verwachting voor I januari het aantal inwo ners beneden de 80.000 komt. Dat heeft een gruof aantal gevolgen. De verwachting dat Schiedam voor het volgend jaar beneden de 80.000 inwoners zit is gebaseerd op een ineens sterker terug lopen van de bevol king in de manden juli en-augustus. Het beneden die grens van- 80.009 inwoners komen, heeft tot ge* volg dat Schiedam bij wijze van spreken op het lijstje van ge meentes in Neder land een klasse lager wordt ingedeeld. Daardoor zal onder an dere de gemeente raadsverkiezingen vol gend jaar hét aantal gemeenteraadsle den minder zijn, zul len de toekomstige burgemeester en wet houders minder gaan verdienen en zullen de opvolgers van de politie-commissaris en de brandweer commandant even eens minder ontvan gen. Ook een aantal rijksregelingen wor den aangepast aan het lagere inwoners aantal. Bij het opstellen van de plannen voor de binnenstad ging de gemeente er van uit, dat in 1986 Schiedam 90.000 Inwoners zou tellen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1