Paul een echte vieii Wilton ontvangt Hollandiaan Honkbal in Hermes-trainer Henk 9' m „Geen toekomst in betaald voetbal''' Softbal' team moet zich plaatsen FINALES ROVS met blessures SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1973 Schiedam De softbaldames van Schiedam gaan morgen de eer ste stap zetten naar promotie naar de landelijke eerste klasse. Na het onlangs behaalde rayon (Rotterdam)-karupjoOnschap zullen zij aanstaande zondag in Bussum met zeven andere teams gaan strijden om de drie plaatsen dié recht geven op pro motie. Echte beslissingen vallen i-echter pas volgend weekend, 'Tjeant bet gaat er nu voor.Schie dam slechts - -om in htm poule vier bij een _van de eerste. j plaatsen te komen.Samen *s£l£met de drie poulebesten van groep B zullen zij dan een wéék later' opnieuw moeten strijden voor de drie promotie-plaatsen- poule-tegenstander van zondag zijn Jeka (half elf). RAP (half -één) en Zuidvogels (hol! drie). Coach Etnillo Vervloei heeft de afgelopen weken stag doorge- traind cn vertrouwt erop, dat 'zijn vrijwel volledige team (al leen Gerda Krabbendam is met vakantie) het ongeslagen record zal proberen te handhaven. Schiedam SW's meest opzienbarende aankoop heeft Paul Erwin Roodnat. De man, die na een flitsende perio de bij Evert Thenïssen's FC Den Haag, afzakte naar de eerste divisie. Naar SVV's linkervleugel, waar door het vertrek van Ties van Duppen en Jan Rijkuiter een leegte ontstond. De nog jonge competitie wijst echter uit dat de 28-jarige Paul Roodnat, ondanks de matige eizoenstart van de roodgroenen, zich ontpopt als een pure aanwinst. Het roépt de vraag op, hoe hij, Paul Roodnat, die kwak kelende start rondom hem ervraart. ,Het Is natuurlijk een kleine te genvaller", zegt hij, „Ik heb na melijk altijd in clubs gespeeld die goed draalden: ik ben bij de amateurvereniging De Musschen begonnen en ging daarna, sa men met Dick van der Korput, naar Sparta, waar ik voorname lijk in hét B-elftal speelde Daar na ging ik voor drie jaar naar Dé' Musschen terug. Zowel bij Sparta als bij De Musschen be landden we steeds ergens bcven- aan de ranglijst, met De Mus schen behaalden we zelfs twee maal het landskampioenschap". VERJONGING „Na De Musschen. ging, Jk. naar Holland Sport, waar ik ai'voet- faalde raet. Jan Coenefi .(S.VV's nieuwe spits). Door de fusie van ■Holland "Sport met ADO kwam ik bij FC Den Haag,'.waar toen zo'n 30 spelers onder contract stonden. FC Den Haag verjong- de en de al wat,ouderevoetbal lers weken uit.naar. andere., ver enigingen"; En zó belandde Paul Roodnat bij sw. „Het is jammer dat we zo zwak gestart rijn", vervolgt - hij. „Maar door blessures en. schor singen bebbén we iedere wed strijd tot nog toe met-een ander team gespeeld. We zijn/beslist nog/niet.genoeg op elkaar inge speeld". y'; - Is het niet frustrerend voor hem dat hij steeds beter gaat spelen, terwijl het hel® team steeds slechter draait, waardoor zijn vele goede, voorbereidende ac ties niet afgerond worden? „Natuurlijk niet", zegt hij. „Ik. heb toch ook al gefaald. Neem nou de wedstrijd tegen WV af gelopen zondag: ik heb toen een paar doelrijpe kansen gehad, •maar ik heb ze niet benut". „Het zou misschien beter zijn als ik wat meer egoïstisch zou spe len en de bal wat dichter naar het doel zou drijven. Dan zou'ik zelf misschien ook wat meer kansjes krijgen. Maar ik ben nu eenmaal een typische vleugel aanvaller, en ik blijf spelen zoals ik altijd, gespeeld heb: als ik de bal kwijt kan bij iemand die in een betere positie dan ik staat, dan geef de bal natuur lijk". PAUi ROODNAT .jammer dat we zo zwak gestart zijn HOBBY Heeft PauT Roodnat nog idealen op voetbalgebied? „Nee, daar ben ik al wat te oud voor. Ik zou waarschijnlijk al weigeren om fu!):prof te worden als ik in die gelegenheid zou kunnen konten..Voetbal is voor mi; alleen mijn grootste hobby; als ik voor het geld zou moeten voetballen zou üc het niet doen". Het werk gaat voor bij Paul, die getrouwd is eri twee kindertjes heeft. Hij. is adjunct-directeur in het bedrijf van zijn vader, de Caminaerf BV, een èlektrotêch- nische handelsmaatschappij in VIaardingen. En daar ligt wel zijn toekomst, denkt hij. „In het betaalde voetb.a! zit toch geen toekomst", zegt Paul. „Want als bihnénkort het trans fersysteem verdwijnt, die moge lijkheid zit erin,: en er geen geld meer overhandigd mag worden door een club, die een speler van een andere club overneemt, dan zit de voetballer vast aan een bepaald saferis,. zonder uit zicht op- een betere vergoe ding". V „Bovendien zullen 'de clubs "dan hard subsidie nodig hebben.1 Nu léggen zij namelijk hypotheken ap goede'voetballers, maar als dpór yeirlwijning van jhèt trans fersysteem die spelers devalue ren, zijn de bankenhun borg kwijt en willen zij geld zien. En dat hebben de rlubs niet, uitge zonderd Ajax, Feyenoord, PSV en r.og een paar, die het betaal de voetbal verpesten"./ Voorlopig heeft Paul Roodnat, die in Ridderkerk woont, het bij' SVV naar zijn zin. „Mijnheer Maaskant, die ik bij Holland Sport al als tweede trainer 'meegemaakt heb, is.eeh erg. goede .trainer; bovendien heerst f'.er bij-: - SVV -.wel eèn vriendschapssfeer en ik voel-me er helemaai in opgenomen", i Gaat S.V.V. dit'seizoen nog opval lende dingen doen? „Daar kan ik -niets zinnigs óver zeggen. Ik'geloof dat het de be doeling is' een periodekampioen- - schap mee te pikken..." En wat voorspelt Paul Roodnat voer de wedstrijd van aanstaan de zondag tegen FC Den Bosch? „Oei. Den Boch is' .een'Sterke ploeg. -Maar we hebben afge sproken er wat meer aan te doen en tenminste één winst puntje er vandaan te slepen:" Schiedam Het kan morgen gaan- spannen ap de terreinen van Wilton, nu wel de dames als de heren een onberekenbare tegenstander ontmoeten. De he ren ontvangen om het Vlaardingse Holland laan, dat af gelopen zondag in een oefen wedstrijd het eerste team van DWS op een afstand hield. Vo rig seizoen verraste 'Wilton vriend én vijand door. de volle whist te: grijpen, hlaiar ofhen dit look nu zal 'jukken,het zal nog. moeten blijken. De dames van Wilton ontvangéfl om 13.15 uur het,. Haagse.-Hy- :giea,. dat reeds velé,jaren..eèn gevreesde tegenstanderster is. Maar.' met voldoende zelfver-- trouwen'' moet- Wilton' toch fo sfaat- .geacht worden ,;orri tén minste één punt uit de strijd/te .slepen.r-t Dé 'dames ."van DWS tredenIn .Rotterdam, aan tegen Roda/ DWS heeft weer alle hoop pp .te rugkeer naar de hogere regio nen en is ergens wel blij dat liet Vlaardlngen Dit weekend wor den" een aantal tennlsfinales van het Shell (ROVS)-toernooi ge- speeld. Destijds regende het de gehele zondag, zodat alle finales moésten worden afgelast. Aan staande zondag worden- de titel houders bekend bij de dames en héren-single in de C-klassë. De laatste vier bij de heren rijn Harry van Straaten, Rob Leij- sennaar, John Bravenboer en de winnaar van de kwartfinale tus sen Jan. van Strije en Deker. Bij de dames zitten In de halve finale; Mfmique Egbers, de ge zusters, Kelly en Marjo Vroom- eh. Detóegang tót het Shell- park"; is voor tennisliefhebbers gratis, terwijl de finales vanaf het middaguur hun beslag zul len krijgen. een jaartje in een lagere klasse uit moet komen. Het .team krijgt dan weer eens de kan* om zich wat beter in te spelen, -waardoor het meer stootkracht kan opbouwen. Roda mag ech ter niet onderschat worden, daar dit team, na de fusie, heel wat meer inhoud heeft -gekre gen. Ook de heren van DWS gaan rlch- ring Den Haag. waar het aan aal treden tegen Animo. In de oefenwedstrijd met Hollandiaan heeft DWS dat Aat Sigmond •weer als trainer heeft kunnen aantrekken, zoveel mogelijk een open-verdediginguitgeprobeerd.' Het klopte nog niet volledig, waardoor er gaten vielen waar Hollandiaan gretig gebruik vari maakte.: Maar de Juiste Instel Kng is bij DWS aanwezig, zodat het jvol vertrouwen Animo tege- moet zal treden. 7.'. Voor 'dé dames van UVG is er op het laatste moment nog:-een wedstrijd ingelast. Het gaat nu naar Kwintsheul, waar het geen gemakkelijke 1 taak zal hebben tegen Quintus. De Westlandsë dames hebben een goed en ho mogeen team, waar tegen UVG alle registers open zal moeten trekken om tot succes te ko- men. Op het terrein van "UVG om 13.15 uur de heren wedstrijd UVG- WTK. zoodag heeft UVG tegen Snetwiek getoond dat het op de goede weg is. WIK kan dan ook op een hevig verzet rekenen en al heet blij mogen zijn met een enkel punt je. De Scylla-heren ontvangen om 9.45 uur het Rotterdamse Roda- 3. dat het afgelopen weekeinde verraste door Hotïandiaan-3 ;op 9-9 te houden./ Scylla; dat net niet opgewassen -bleek tegen UVG-2, zal dan ook moeite heb ben om nu wel de volle, winst te grijpen. De" dames van Scylla krijgen het heel waf gemakkelijker tegen Spartaan-2, dan zondag tegen Snelwïek. Toen maakte Scylla furore door de volle winst'te grijpen -tegen een zeer- sterke te- genstander. Dekrachten van Spartaan worden heel wat lager aangeslagen, zodat er een ge makkelijke zege van Scylla ver- wacht mag worden. ójh/Schiedam speelde tegen VLJC een sterke partij. een-herhaling i j /fegen 'Laakkwartier helpt óok Holy Schiedam Starten als favoriet is eigenlijk helemaal niet 20 prettig. Vraag het maar aan Kees Rijvers, die na de eerste de beste competitie-dag met lege handen uit Am sterdam vertrok. Wekenlang was PSV met allerlei zoete voorspellingen bewierookt, maar op de allereerste zondag al vlogen in het Olympisch Stadion heël wat illusieó de lucht in bij de 2—1 nederlaag tegen FC Amsterdam. Op hetzelfde voetbal vlak, maar dan wel een paar verdiepin gen lager, in de eerste klasse B, worden ook een aantal clubs in een favorietenposifïe gedrukt. Xerxes heeft Coen Mouïijn erbij (3D september op Harga), Unitas draaide aan het eind van het vorig seizoen ontzettend sterk; en kreeg versterking van FC Dordrechts spits Wout van der Linden, en zo zijn er nog wel andere clubs op te noemen, die het dit seizoen wel eens zouden kunnen gaan maken. .Schiedam De Honkballers van Schiedam en Holy spelen dit week end hun vóórlaatste wedstrijden. Holy doet dat thuis tegen lijnden en het is wel zaak, dat de Vlaardlngers minstens één punt pakken. Doen zij dit niet/ dan kün er nog degradatie-gevaar om de hoek ko- i men kijken, maar dan moet het allemaal wel erg raar lopen. Voorlopig houden we het er maar op, dat céach Middendorp en rijn negental de smadelijke 10-0 nederlaag tegen SCR met eet» vlotte overwinning naar de ver- getelbefd zullen knokken. Een belangrijke ról in het hele de gradatie-gebeuren zou ook Schiedam nog kunnen' spelen, want. rij spelen dit weekend te- gen het onderaanstaande Laak kwartier. wint Schiedam, dan Is (t bet voor de Hagenaars onmoge- om nóg langszij Holy te *0- ,t wen. ,-lndi'eh Schiedam - er -dus prijs op stelt ook volgend seizoen e«n streekderfajr tegends Vlaardjn- 'V&V: gers te kunr.en spelen, dón zal er in Den Haag gewonnen moe ten worden. .En, gezien bet goe de spel. tegen VUC'van afgelo pen zondag, lijkt 'een ,Schiedam- se overwinning" eigenlijk wel waarschijnlijk. Inmiddels speelt de Schiedamse honkbaljeugd zaterdagmiddag in Zaandam tegen ODIZ om het jeugdkampioenschap van Neder land. De eerste wodstrijd, afge lopen zondag legen Ducks, werd dankzij prima veldwerk en sterk pitchen van de veertienja rige Frank Reymer met 3-0 ge wonnen. Een club waarvan dat ook wordt beweerd is Hermes DVS.- Niet helemaal ten onrechte ook trou wens, want na het net gemiste kampioenschap vorig jaar, Is er flink wat versterking naar Har- ga gekomen. Dat leek zo op pa pier, dat bleek ook zo in de oe fenwedstrijden. Zo toonde Ger Ruseier zich een uitstekend voorstopper, zo heeft Henk Neb- beling voor het middenveld een ongekende keus (Ton Vorsten- bos, Ger Bakkes, Harry van Buuren, Cock Hoogeveen ed Wim van Baarle) en zo ook Üjkt Ties van Duppen als linksbuiten voor het nodige extra gevaar te kuraen zorgen. De diverse oefenwedstrijden heb ben aanleiding gegeven tot posi tieve klanken en ook tot het no dige optimisme. Inderdaad kan er zonder meer gesteld worden, dat Hermes ten opzichte van vo rig jaar veel meer mogelijkhe den heeft. Hw. is alleen de vraag of ook de resultaten over eenkomstig zullen zijn. PSV kan venellen dat een dergelijk ver band makkelijker op papier dan op de graszoden gelegd kan v. orden. F.ermeï-trainer Henk Nebteling wil, des trainers ei gen, liever niet met gespierde voorspellingen het seizoen in gaan; .Kijk, we hebben inder daad een stel goeie oefenwed* strijden gespeeld. Ik geloof ook we!, dat we sterker rijn als vo rig jaar, maar we moeten niet vergeten, dat oefenwedstrijden ea competitiewedstrijden twee héél verschillendj dingen zijn. Reken maar, dat onze tegen standers er verschrikkelijk hard om zullen gaan knokker.. Ieder, een wil bij de bovenste zeven komen om straks die hoofdklas se te kunnen halen, en dan denk ik nog maar niet aan de inzet van clubs dié onderaan kunnen eindigen. Voor hen betekent de gradatie, dat ze in feite twee af delingen iag»r komepte spe- Ien." V//;: -'•/ FANATIEK „ïk verwacht een bijzonder fana-- tieké competitie en wij zullen moeten beseffen dat we er met mooi voetbal alleen 'echt 'niet zullen komen. Iedereen kan zeg gen wat ie wil, maar het gaaf. om de punten en verder mks. Als we strak* vijf keer verlie zen, terwijl we heerlijk lopen te tikken, komt ook bij Hermes de 'vóonitter/; naarde trainer tne om; te vragen hoe dat zit Na tuurlijk gaan we proberen goed te voetballen, ik speel zondag tegen Gouda niet voor niets 4-3: 3 in plaats van 4:4-2. Het liefste bereik ik die hoofdklasse met érg goed voetbal, uiterndelij k. hebben we er de spelers voor.'» Óf hét met mooi voetbal-wil luk- ken weet ik nu natuurlijknos De selectie var» Hermes-DVS in nieuw. Klcar- van vorig seizoen, Gouda. compeKKewelstrijd tegen concurrent HENK NEBBELING "Liefst naor hoofdkfasse met mooi voelbal" niet," maar mócht het rot gaan. dan hoop. ik op het echte -voet- balkarsAtcr, op een echte vecb- ier5mehtaliteit. .Q.f ,er.voldoende van in de ploeg zit,'wéét'ik''niét.- Wei weetik. dat ik me ovèr -jengéns ais Com mi js, ^De Jagèr en V.sn '-Buarh: helemaal, geen zórgen hoef te-maken, zodra het op knokken aankomt. Er - zijn echter ook oen paar vra'agté- •ken's in de ploeg, jóngens dié Te snél gaan-lopen/twijfelen; en/de moed.laten zakken." i; _-r FORMA TIE Over deformatie.' die iondag te gen Gouda (met èx-Hermés- •man Piet van Mullem in de ge lederen) .speelt wil Henk Nebbe- ling graag 'n paar kanttekenin gen maken. Hermés-trainer: „Ér zijn een paar moeilijke beslis singen bij geweest. Zo staat Martin de Jager linksback, maar dat wil nog niet zeggen dat Arie Brouwer geenkans meer makt. Voorlopig vind ik hem nog te speels. Over Ton Vorstenbos kan ik niet 'beschik ken, omdat,'ie een enkelblessure heeft. Verdér leunt Cock Hooge veen ook tégen, het eerste aan, maar gegeven mijn .tactiek en de goeie vorm van Bakkes en Van Buuren geef ik aan die i twee de voorkeur." j „Ik hoop dat degenen; dié nu ré serve staan, beseffen er beslist helemaal bij te horen./ Ik_ hëb een selectie van 17 'man"'enin principe krijgt iedereen een eer lijke kans. Het blijft altijd mo gelijk dat er straks teleurgestel de jongens rijn, maar vorig jaar was dat oók zo en dat héb ik toen fijn kunnen opvangen. Voor dit .seizoen maak ik me ook geen zorgen. Zolang ik maar zelfstandig kan werken, zonder dat er zich anderen met de opstelling en zo bemoeien, hen it nergens bang voor:'' Opsle'lijig: Spt-mion; Comniijs. Var; de Burg, Rusclcr,'Dé la ger; Bakkes, Van Baarie .Van Buuren; Van de Voort, Muy laert en Van Duppen. Wisseispe- Iers; De Roos, Weeda, Hooge- j veen en Brouwer. 'l Schiedam SVV zal mor gen in de uitwedstrijd te- gen FC Den Bosch zo goed als zeker niet kun nen beschikken over cen trum-verdediger Rinus Steenbergen, die aan dei; bekerwedstrijd tegen FOis VVV een vrij ernstige - kultblessure overhield. Ook Maarten van Beek en John van der Spek zijn - nog niet blessure-vrij, - maar Bob Maaskant re kent er op dat deze spe lers kunnen spelen. In ie- der geval speelt ook teen Wamaar, wat dan weer ten koste zou kunnen gaan van Jos Zootsnulder. Overigens zal SW in deze moeilijke uitwedstrijd het accent meer op de verde diging leggen. Paul Rood nat zal daardoor in terug getrokken positie opere ren, waardoor eentwee- mans-voorhoede ontstaat- met Coenen en Dutina. Bob Maaskant; „Als je niet scoort ga je zoeken naar iets anders. Een an- der concept, waardoor ik besloten heb nu te gaan spelen met twee spitsen'" Veel zal echter afhangen van de blessures, want ook eventuele vervanger Ed Slavenburg is geblesseerd. De kans is daarom niet.uit gesloten dat evenals'vorige week een beroep gedaan wordt op Aad, Osterholt. De vermoedelijke opstelling luidt: v.d. Velden; v.d. Korput, Den Tuinder. Os terholt. v. Beek; Roodnat. Mulder, Warnaar, v.d. Spek; Coenen en Dutina.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4