SCHIEDAMSCHE COURANT inwoners Overleg over tennisvelden vas en heeft handen vol met vw bij Blauwe Brug toen en nu Boedha Sound met disco show in Instuif Griek gewond steek partij Telefoontje naar Den Haag levert niets op Kind in Nood bestolen 80.356 Schie dammers Regering komt niet terug op Kalkar-wet Tuesday voor tweede keer in De Tempel Deur als einddoel Nieuwe EHBO -cursus Vijf Sluizen zegt het met bloemen "Zaterdag 8 september 1S73 pagina'e 98ste jaargang no. 24812 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Wellicht telt Schiedam vöór het eind van dit Jaar minder dan tachtigduizend inwoners. Nog slechts 358 stadge noten staan het hereiken van deze grens in de weg. Zoals in de algelopen twee jaar voortdurend het geval is geweest, he ten ook in juli een groep Schiedammers de stad in de steek. Op 31 juli bestond de bevolking uit 80356 hoofden tegen 80521 aan het begin van die maand: een daling van 185 of 0,21 pro cent. Volgens de bevolkingsstatistiek van de gemeente werden in juli 41 meisjes en veertig jongens geboren. Van de babies kwa- men er 49 als eerstgeborene ter. wereld. Er overleden 52 Schiedammers: 10 vrouwen en 33 mannen. Van $he£-aantal overledenen waren er negentien tussen de vijftig en'de zeventig jaar, 29 waren deze leeftijd gepasseerd. In Schiedam werden in juli 48 huwelijken gesloten. In 27 geval len kwamen beide partners uit Schiedam, van vier paren woonden man en vrouw buiten de stad. Voorts traden drie Schiedammers met een niet-Schiedamse vrouw in het huwe lijk en veertien mannen van elders trouwden met een uit Schiedam afkomstige vrouw. Er werden negen huwelijken ontbonden. Twintig van de in juli in de echt verbonden paren betrokken een eigen woning, drie gingen bij ouders wonen en 22 verlie ten de gemeente. Binnen de stad verhuisden er 104 gezinnen, !n het totaal 415 personen. Er vestigden zich in juli 293 personen in Schiedam, van wie de meesten afkomstig waren uit Rotterdam en Vlaar- dingen en uithet buitenland (21). Van de 487 Schiedammers, die vertrokken ging een groot deel naar de buurgemeenten. Schiedam De regering is met van plan terug te komen op de door de Tweede Kamer aangenomen wet, waarbij werd besloten om deel te nemen aan de internationale ontwikkeling van een snelle kweekreactor. leerde echter dat de regering niet van plan is terug te komen op de wet. Dat zou ten koste gaan van het prestige van Ne derland, zo werd de burgemees ter door het ministerie van eco- nomische zaken meegedeeld. Tegen het ontwikkelen var» de kweekreactor zijn de nodige be zwaren gerezen, omdat deze type kerncentrale een nog gro tere bedreiging voor het milieu zouden vormen dan de tot nu toe gebouwde centrales. Dat heeft tot gevolg dat de elek- trlciteitstarieven met ingang van afgelopen juli worden ver hoogd met drie procent. De ge meente Schiedam zal het be drag dat door deze verhoging binnenkomt een half miljoen gulden per jaar afdragen aan het Rijk. Aanvankelijk werd geopperd dat Schiedam, evenals Amsterdam dat deed, beter eerst kon af wachten wat het standpunt van het kabinet Den Uyl is over de kweekreactor, die m de Duitse plaats Kalkar komt, even over de grens met Nederland. Verwacht werd dat deze regering mogelijk anders zou denken over de deelname aan het pro ject, omdat de wet door de re gering Biesheuvel bij de Kamer werd ingediend. Bij het goed keuren van de wet door de Tweede Kamer stemde namelijk onder meer de PvdA tegen. Een telefoontje van burgemeester H. Roelfsema naar Den Haag Zoals de veel besproken Blauwe Brug in Bijdorp vroe ger was. Iaat deze ansicht kaart uit 1920 zien. De toen rog "steenen brug" heeft in de toop der jaren vele ver anderingen moeten onder gaan. Een tijdlang was de Blauwe Brug een bascule- brug en Wfird daarna een platte brug, waarbij het hui dige bovens*el bleef gehand haafd. Op de foto is aan de rechter kant de dansgelegenheid De Halve Maan annex botenver- huurderij te zien, evenals de speeltuin, waar vele nu be jaarde KetheL en Bijdorp-be woners vaak hui» vrije tijd doorbrachten. Deïe historische prent Iaat te vens zier», dat in de twintiger jaren de polder bemalen werd door middel van wind molens. Later namen diesel gemalen de taak van de molens over. Begrijpelijk is, dat de Bijdorpers zuinig zijn op hun Blauwe Brug, die als enige nog her innert aan vervlogen tijden. Hun kritiek op het onderhoud van de brug ïs overigens niet helemaal terecht. De funde ring van de brug bestaat gedeeltelijk uit ijzeren onder-,, delen, wat instorten van de brug door verrotting van hout onmogelijk maakt. Het water, dat d« pijlers zou moeten omspoelen, komt trouwens weer terug, zodra de reconstructie van de Pol dervaart voltooid is. Dan be- reikt het water weer zijn nor male peil. Schiedam De nationale inzame lingsactie Kind in~ Nood heeft in S^rfaip_in,het_.;totaM^..26465,20, V opgebracht- *"T""7 Hiervan kwam 3.112,45 gulden binnen via de bussen in de post kantoren, de overige 23.052,81 gulden werd maandagavond tij dens de huïs-aan-huis-collecte opgehaald. Schiedam De sociëteit Instuif Schiedam Houdt zondag een disco avond met medewerking van de drive-ia discotheek Boedha uit Vlaardingen. Het disco-team van Boedha Sound Het in de eerste keer dat deze or ganisatie, die anderhalf jaar be staat, voor de Instuivers op treedt. In Vlaardingen is Boedha Sound zeer populair. Het disco-team van Boedha staat garant voor een goede show, die mede te danken is aan de vele snufjes op technisch gebied, waarvan de disc-jockeys zich bedienen. Boedha Sound maakte aanvanke lijk deel uit van de Vlaardingse sociëteit 't Vrondel aan de Schiedamseweg, maar breidde het werkterrein onder leiding van DJ Dick Boot al gauw uit. De drive-in discotheek bouwde een klantenkring op, bestaande u't vele sociëteiten en dansza len, verspreid door het gehele land. ARCADE Het programma begint morgen avond om acht uur in de In stuif, die gevestigd is in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. De toegangsprijs is voor leden een rijksdaalder. Niet-leden moeten zes gulden be talen, maar krijgen voor dat geld tevens het Instuif-lidmaat- schsp,Wig zich laat inschrij ven, moet wei twee pasfoto's meebrengen. Het volgende agendapunt van de Instuif is het optreden van de Homeguard Selection op zondag 18 september in Arcade. Schiedam Het overleg tussen de gemeente en eigenaar J. van Vliet van het tennis complex in het Volkspark over de uitbreiding van de tennisvelden is vastgelopen. Het college van burgemeester en wethouders heeft dat geant woord op vragen van liet PCG- raadslid A. Sonneveld, die van mening is dat het college ruim de tijd nam om een voorstel over de tennisvelden aan dé raad voor te leggen. De aanvraag van de heer Van Vliet stamt uit augustus 1971 en werd in aprl 1972 in de raad be handeld. De zaak werd toen aangehouden om het gemeente bestuur in staat te steUen met enkele tennisverenigingen te spreken. in het antwoord aan de heer Son neveld deelt het gemeentebe stuur nu mee dat een advies aan de raad wordt voorbereid, waarna een aantal alternatieve oplossingen staan voor de uit breiding. Volgens het college wordt dat binnen enkele maan den uitgebracht Schiedam De werkgroep Hulp aan Noord-Ierland heeft het druk. Want vlak na Kerstmis arriveren In Schiedam-Noord 40 Noordierse kinderen tussen 12 en 17 jaar, die hier kennis komen maken met een vrije samenleving waarin geen voorkeur bestaat voor een be paalde geloofsovertuiging. Die kinderen moeten hier dan wel Onder gebracht kunnen worden. En het is de taak van de werkgroep daar voor te zorgen. De werkgroep kan dat niet zonder hulp van de Schiedammers doen, volgens het blad Groen oord-Ak koord en. Allereerst is ergeld nodig: 18.000 gulden in geld of natura, zoals voedsel, excursies, bustochten, toegangskaarten, e.d. Ook zijn er mensen nodig dis praktisch werk willen doen, zoals brood voor de luncbpakket- jes smeren. Bovendien zijn er pleeggezinnen nodig. Mensen, die drie weken een Iers kind in hun gezin wil len opnemen, worden verzocht een brief te schrijven naar de heer A. van Kan, Toon Verhei j- straat 55. Schiedam. Zij, die wiilen helpen met de aan gekondigde inzamelactie,, kun nen zich aanmelden bij me vrouw D. Prins, Olmenlaan 7, tel. 708570. Als de kinderen zien dat men hier elkaar accepteert en zelfs waar deert ondanks verschillen in godsdienst en politieke richting, zal dat een positieve invloed hebben op de Noord-Iertjes. Het is al gebleken dat zij dan zelfs in staat zijn om groepen men sen bij elkaar te brengen, die voordien vijandig tegenover el kaar stonden. toiedam De buitendeur van Vegro N.V. aan de 's-Grave- iandseweg was het onverwachte einddoel van de automobiel van d- 68-jarige A. J. 'e man was blijkbaar zo intensief lij gesprek met zijn echtgenote dip paast hem zat, dat hij de lekenwereld lief voor wat zij was. deur van Vegro hielp hem daarna op hardhandige wijze uit zijn conversatie. Zowel de deur «is het echtpaar bleken na het ongelukje ontzet. Niemand werd gewond. Schiedam Dr. Van der Veer de huisarts van Kethel eu Groen- oord zal de nieuwe EHBO-cur- sus leiden. De cursus begint be gin oktober en zal in maart ein digen. In het Schephuls in Oud-Kethel worden de lessen éénmaal per week gegeven: vrijdags van 19.30 tot 21.30 uur. Belangstel lenden kunnen zich voor de cur- ln laten schrijven voor 32.50 gulden. Inlichtingen kunnen verkregen worden bij de heer P. Lansber-1 gen, Burgemeester Verveen straat 8, bij de heer H.P. van de Koppel, Molensingel 27, tel. 702418 bij de heer Th. de Veth, Kor Kuilenstraat 38, tel. 706303 en bij mej. R. Kester, Woudweg 26, tel. 705584. De heer Van der Veer zal tijdens de lessen geassisteerd worden door mej. Van Dorp die de cur sisten zal onderrichten In.het verbinden. Schiedam De Engelse popgroep Tuesday, die vorige week een overweldigend succes had in De Tempel, treedt morgenavond nogmaals in deze sociëteit op. Tuesday viel tijdens het eerste optreden in voor de groep Riff Raff, die het wegens ziekte van de drummer op het laatste mo ment al liet weten Tuerday, afkomstig uit het Zuid engelse toeristenstadje Tor quay, heeft sinds de oprichting een jaar geleden een swingend repertoire opgebouwd, dat enigszins doet denken aan de stijl van Uriah Heep. Dc vijf Tuesday-musict weten zich vootai door hue show geliefd te maken bij het publiek. De be zetting van de groep ts als volgt Drummer is Sid Gruppu, Robtrt Sinnick speelt basgitaar, Rod Trott neemt de zang voor zijn rekening en Chris Mof ns en Pete O'Donald spelert beic n sologitaar. Het optreden morgenavond begint om acht uur in De Tempel, die Is gevestigd aan de Overschic- sestraat 42. De toegangsprijs is 3,50 gulden. Schledam/Vlaardingen Bij de vechtpartij tassen twee Turken «n twee Grieken op ©en gras veldje bij de Damiaan in Schie dam deze week ts de achttienja rige Griek I. P. gewond ge raakt. De zeventienjarige Turk M. C. uit Vlaardingen werd ingesloten op het hoofdbureau van politie. Aanvankelijk werd in Onze krant vermeld dat M. C. ge wond was geraakt en dat I. P, was Ingesloten. Dat b!e<ek niet juist. De oorzaak van de vechtpartij zou een ruzie om een vrouw zijn gewaest. Behalve de Griek werd ook nog een bij de vechtpartij - waarbij gebruik werd gemaakt van messen - betrokken vrouw verwond. Schiedam De kassa in het VVV-kantoortje aan de Over- schifcsestraat is tijdens de afwe zigheid van éen secretaresse vijfhonderd gulden lichter ge maakt De vrouw was even aan het pau zeren. Toen zij terugkwam zag zij de kassa open staan. Zij ging terstond de inhoud contro leren, waarbij ze merkte dat on geveer vijfhonderd gulden ont brak. Een tweede kraak werd gezet in de woning van de Schiedammer J.L. aan Lange Achterweg. Daar wer een grammofoon ter waarde van tweehonderd gulden ontvreemd. Schiedam Traditiegetrouw brengen de leden van de Schie- damse Volkstuinhoudersvereni- gin$ „Vijf Shiizen" een aantal bewoners, van de plaatselijke bejaardencentra oen bloemen hulde. Dit jaar gebeurt dit op zaterdag 22 september. Hiervoor moeten honderden bioemstukjes ge schikt worden. Voor een groot deel belasten de dames van de bloemschikciub zich hiermee. Voor de leiding van de centra wordt bovendien een bloemwerk gemaakt, dat elk jaar anders is Hei is de bedoeling van het be stuur en de ontspanningscom missie het zover te brengen, dat alle in de centra wonende be jaarden in deza bloemenhulde betrokken kunnen worden. Dat kan echter alleen wanneer eik lid bloemen afstaat en zo veel mogelijk helpt bij deze mastaproduktie van sierstukjes. Leden van. de volkstuinvereniging verzorgen zelf het vervoer van hun bloemenhulde, die in de centra bijzonder welkom zal zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1