HBSS veel redt SW-JEUGD KAN FE YENOORD NIET STUITEN Vlaardingen deelt: 2-2 Fortuna half dozijn togen FC Dordt slaat er lustig op los Veel overtredingen Dichter bij promotie Theo Huyer aan schandpaal iMAANDAG 10 SEPTEMBER 1973 SVV: 'N CO -- Door HANS SOETERS. Schiedam VW-doelman Schroemgens blikte nog één keer achterom, naar het langzaam Ieegstromen- de Harga. De kleurig uitge- v doste doelman wist dat juist zijn aandeel in de uit* eindelijke doeJpuntloze de ling gering was, maar Schroemgens twijfelde. „Ik heb niet veel te doen gehad", formuleerde hij gekscherend- Er school een grond van waarheid in die terloops geuite bewering, en toch had juist zijn doel een bijna onafgebroken be legering doorstaan. Steeds weer stoof SW richting Schroemgens, strooide met kansen, maar zat ei even- zovele keren naast. Dhhr- om kreeg Schroemgens het niet moeilijk, zelfs niet op die momenten dat hij ^kansloos leek en had moe ten zijn. „We hdden er zeker zes moeten maken", plaatste ook Bob Maaskant bet aandeel van de j; VenJose defensie nuchter naar een ander niveau- „We creëer den kansen aan de lopende band, maar het Is een raadsel dat ze er maar niet in gaan". En daarmee was Schroemgens* aandeel bijna tot nul geredu ceerd, „want", aldus een duide lijk teleurgestelde Bob Maas kant, „als we d'r één maken, rollen we ae op'V Géén revanche dus voor de af gang in Venlo, wel een duidelijk herstel. Of het zou een revanche op zichzelf moeten zijn, want te genover twee lusteloze vertonin gen, bleek SW gisteren wél be reid er veeU heel veel voor te doen. Bob Maaskant: „We wis ten dat het zo niet langer kon. We hebben de afgelopen week ook op maandag getraind, wat we anders nooit doen, en eigen lijk de hele week erg hard ge traind. Er moest natuurlijk iets gebeuren". Het resultaat was een grimmig SW, dat bleef gaan, bleef knokken voor die ene, ongetwijfeld winnende tref- {er. Jon Groeneweg in kansrijke positie. Het schol zal net naast gaan Een ander SW, zoals YW-trai- ner Rob Baan overigens ver wacht had. „Maaskant had me al gewaarschuwd, en misschien, waren we in het begin ook wel iets te nerveus. We hebben ons toen uitsluitend bepaald tot het opvangen van die aanvalsgol ven, maar toen viel onze aus- putzer uit en begon voor ons het probleem". Een probleem dat overigens goed werd opgelost, want de voor Hermans ingeval len Vercoulea paste zich na een zwakke start goed aan. bal maar half raakte. Wéér Paul Roodnat lanceerde nog maals Coenen, weer miste de inzet de juiste richting. Jan den Tuinder bereikt met een verre trap Jan Groene weg die door- kopt naar Co enen, maar de te zwaar gehinderde spits loopt vast In een resoluut dichtklap pende VenJose afweer. verdiend geweest zijn, maar VW's snelle counter en het harde schot van Van de Weide op de vuisten van Jan van der Velden, onderstreepte het wan kele van die nog steeds blanke score. Maar ook in de tweede helft bleef SVV keihard werken. Weer Jan Coenen Iaat enkele meters voor Schroemgens de bal van zijn voet springen. Een voorzet van Schiedam Het lag voor de 'hand dat SW rich, na twee duidelijke nederla gen, voor eigen publiek wilde revancheren. Het lag ook voor de hand dat die dadendrang gepaard zou gaan met een fikse dosis inzet... era overtredingen. Scheidsrechter Mulder had het er duidelijk moeilijk meè. Zo moést hij in de eerste helft al 32 keer be straffend optreden, waar bij WV met 17 overtredin gen twee keer negatiever in beeld stapte dan SW. In de tweede helft was SW de grootste „boosdoener": 17 overtredingen, tegen 8 voor WV. In totaal dus 57 overtredingen... SW mocht acht keer een hoek schop nemen, tegenover VW slechts twee. SW dat via Paul Roodnat, ver- uit de beste man van het veld, Peter Jeup lanceerde die door- Schoof naar Jan Coenen maar weer te onzuiver uithaalde. Tja, en toen was het ineens WV dat Jqn-f Coenen lobt over doelman Schroemgens,maar ook naast hei doel. maar Jan Groeneweg's vrije schietpositie werd ontzenuwd door een veel te zachte inzet GRETIGER Maar SW bleef drukken. Na het achttien minuten durende ope ningsoffensief, bleef de thuis club beduidend sterker, aanval lend gretiger. Maar dia kansen. Peter Jeup bediende Paul Rood nat die voortrok naar Jan Coe nen die in kansrijke positie de En SW bleef maar komen. Een voorzet van Leen Warnaar reikt tot Jan Groeneweg die kansrijk had kunnen koppen, maar met de voet mist. En toen, in de 40ste minuut die „niet te mis sen" kans. Peter Jeup snelt op links langs bewaker Smedts. plaatst millimeterzuiver op Jan Groeneweg, die, vrij voor Schroemgens, de bal naar zijn rechterbeen, maar er ook langs laat lopen. Zijn inzet is deson danks goed, maar rolt net En nog steeds had VW aacval- naast. Het had SVV's voor- lend nauwelijks enig angelwerk sprong moeten zijn. Zou ook laten zien. Want weer was het Baan: „Van Tilburg heb Ik toen naar voren gestuurd en op dracht gegeven ora vooral over links te gaan aanvallen, daar zag ik kansen". En een opge luchte Rob Baan wist dat SW was opgebrand, dat zijn forma- tie töen kon toeslaan. Leen Waraaar resulteert" in een Verbong (ingevallen voor Kra- eens wat ging proberen. Rob Niettemin waren de complimenten hard schot van Jan Groeneweg, die door Schroemgens net tot hoekschop wordt getipt. Jan Coenen worstelt zich langs Van Tilburg, passt op Peter Jeup. die keihard uithaalt, maar Schroemgens in de goede hoek treft. UITBLINKER mer) manoeuvreerde Van da Weide vrij voor doel, maar een snelle voetbeweging van Jan van der Velden voorkwam, er ger. En toen zelfs kroop SW langs een dreigende nederlaag, Want uit weer zo'n snelle coun ter kopte eerst Verbong op de lat, terwijl ook de terugsprin gende hal, nu via de voet van De Klerk de lat schampte. En kele minuten voor het einde had SW toch nog loon naar erg hard werken kunnen krijgen, voor SW. Een formatie, waarin naast uitblinker Paal Roodnat dék Jan den Tuinder een uitsté kende wedstrijd speelde. SW's lange voorstopper schakelde spits Gerrit Kramer volledig uit, al was Rob Baan's com mentaar wat minderlovend; „Het lukte die lange SW'er, Den Tuinder, tenslotte cm Kra mer er uit te krijgen. Hij heeft het de hele wedstrijd lopen pro heren, en tenslotte lukte het hem. Hij was natuurlijk door die wedstrijd In Venlo gewaar schuwd". Eerlijker was Rob Baan over het gemis aan éen echte afmaker: „Daar ont breekt het bij ons nog aan". Vergeleken bij Bob Maaskants problemen in die richting, had Rob Baan over produktiviteit beter kunnen zwijgen. - Door Bas van den Berg Dordrecht - Het rumoer van 4500 "kijkers" rond afgekeur de tweede goal van FC Dordrecht betrof scheidsrechter Bart Ram. „Omdat hij de spelregels niet goed toepaste", luidde de verklaring van ziedende Ad Bogaers. In werke- Hjkheid voldeed Ram optimaal aaa de wens van Dordtse spelers om 5 minuten voor tijd bij een vrije trap Fortuna op afstand te zetten. Maar toen ik de Vlaardingers op 9.15 meter liet komen, voerde Bart Ram als glashelder bewijs r aan, "schoot Gradus Roeland de bal onhoudbaar in. Een mooi doelpunt dat wel, ik vond het zelfs jammer voor FC Dordrecht, maar het was te enen male tegen m'n opvat- 7 ting in". René Pas is geraakt. Boosdoener Frans Struis zal zich vervolgens afreageren op Bep de Ruiter. ASWH uit Hendrik Ido Ambacht is voor HBSS een oude be kende, die evenals HBSS al weer heel wat jaartjes in de 2e klasse KNVB opereert. Vorige week had ASWH een 0-0 gelijkspel behaald tegen Dinteloord, terwijl HBSS op het nippertje met 1-fl bij Rijs oord had verloren. Twee voor hoedes dus die in deze competitie de smaak van het doel punten maken nog niet hadden geproefd. In het elftal van HBSS 'had de voorhoede een kleine wijziging ondergaan en was Wim Houtman naar de middenvoorplaats ver huisd, terwijl Martin Meyer nu als rechtsbuiten opereer de. Een omzetting die een 3-0 zege tot gevolg had en dat de vorhoede veel bewegelijker speelde. Wim Houtman was een voortdurend gevaar voor de ASWH achterhoede terwijl Martin Meyer op rechts ook veel beter tot zijn t kwam. Hi de half linie was Leen Dijkshoomlrec hs m recht kwam. In de halflinïe was Leen Dijkshaorn als aanvallende middenvelder in de plaats van Cees Teerds opgesteld. Een HBSS dus dat alles op de aanval wilde gooien "Om "tot" doelpunten te komen. Aanval na aanval rolde dan ook op het doel van ASWH af doch de ach terhoede van ASWH met aan het hoofd keeper Siem v.d. Meu- ien wist goed stand te houden. Na 17 minuten kroop ASWH echter wel door het bekende oog van de naald toen een schot van Martin Meyer tegen de paal be landde, terwijl even daarna de zelfde speler zijn schot rake lings over de lat zag scheren. De tegenstoten van ASWH waren zeker niet zonder gevaar, zoals 6 minuten voor rust, toen een grandioos misverstand tussen Harry Jonkman en Wim Rade maker de bal bij Rob Kuiters bracht die alleen voor het doel van Jan van Heest verscheen. In plaats van in te knallen gaf Rob Kuiters de bal echter aan de meegekomen Leen Schouten (vorig jaar nog spelend voor het Vlaardingse Zwaluwen) die zich echter de bal liet afnemen door Wim Radera aker, Eén mi nuut voor rust kreeg HBSS loon naar werken. Een dieptepass had de voluit sprintende Wim "Het gevolg was echter dat Fortu- pa's laatste man Bep de Ruiter, •/1 die de overtreding tegen wissel- Dick Dubbcld had veroorzaakt toen Gerrit de Keizer nog wei nig vat op Westlandse Aat Rey- gersberg had, schoof Eep de Ruiter over de "hele" heen de bal in de voeten van Reygers- berg die zich van laatste man Gerard Flaes ontdeed en on houdbaar inschoot: 01. in de kleedcabine van scheids- Toen moest Hans Alleman zijn situaties voor het Vlaardingse walste, maar op zijn passes had doel opleverde, "maar", zoals doelman Ruts het juiste ant- trainer Jan Baaren benadrukte, woord. "het eenzijdige patroon bleef De veerstigste minuut leidde wilde rechter Bart Ram niettemin 2ijn excuses aan over de dwalingen van hem en zijn ploeg. er na de mislukte vrije trap in Overigens was dit de verrassende tweede instantie fors van langs kreeg. Aanvoerder Frans Struis gaf hierin het later fel omstre den voorbeeld, maar bood later ontknoping van een stevige par tij voetbal waarin FC Den Dordt snel op achterstand wordt gezet. AI ïn de derde minuut, eventuele tactiek, van Fortuna te laten oprukken, prijsgeven. Een heftig offensief dat vrijwel de hele eerste helft in beslag nam, was het enige dat FC Dor drecht er met puur eenzijdig voetbal tegenover kon zetten. Wat bij tijd en wijle hachtelijke bestaan", PAAL Vasa Ristic, die later werd gewis seld voor Ton Dekker, en falen de Rob Dorré konden nog zoveel wiselen voor stevige centrum verdediger Rob van der Bol, steeds weer joeg Fortuna de bal naar eenzame spitsen als René Pas en Aat Reygersberg om te taferelen in, die met moeite door arbiter Bart Ram in de hand konden worden gehouden. Maar ondanksveel slaan- en stompwerk werden er geen gele kaarten, uitgedeeld, Jn tweede instantie knalde Frans Struis de vrije trap over en nadat ook Ab van Oorschot dichtbij Hiddo Reys was gekomen na een korte solo, schoot hij eveneens naast. kunnen "counteren". Frans Hans Alleman toonde zxch later gelijkmaker, en nauwelijks vijf minuten later de achterstand: 2-1. Toen SW kort na de her vatting in de tweede helft een derde tegentreffer moest incas seren, brak het verweer. botterdam Het jeugdelftal van SW heeft het in T)e Kuip' tegen Feyenoord niet kunnen redden. De formatie van trainer Henk Könemann, vorige week nog goed voor een deling tegen AZ'67, verraste ruim vijfduizend kijkers door al in de 5e minuut de score te openen. Danny Molendijk stootte door op links, zette goed voor naar de naar het centrum uitgeweken Rob Korengevel die doel- Met Ben Kaan voor Wout van treffend uithaalde: 1-0. T" ten fase waarin SW zeker niet de mindere was van Feyenoords jeugdige editie en zelfs kansen L .creëerde voor een grotere voor sprong. Die op dat moment ze ker verdiend geweest zou zijn. HeeI dicfal bij een treffer was Bram Scholte, maar zijn inzet, alleen voor de Rotterdamse doelman, miste de juiste preci sie. Het betekende wel de inleiding voor Feyenoords tegenoffensief. <:'In de 20ste minuut volgde de Vuuren en zonder Jan Groene weg, Peter Jeup en eventueel John van der Spek en Rinus Steenbergen, miste SW vooral fysieke kracht. Dit in tegenstel ling tot Feyenoord, dat die Schiedamse manco's afdoende uitbuitte en doorstootte naar 5-1. Struis schoof halverwege nog de bal uit een vrije trap van Ristic op de paal, maar ook Reygers berg zag in de beginfase al doelman Ten Ruts vergeefs graaien naar de bal die tegen de staander stoot. Nee, FC Dordrecht had, althans voor rust. geen enkel alterna tief. Waarom trachtte het niet met ge- roe peerd voetbal op 't middel stuk Fortuna uit zijn tent lokken. De Vlaardingers bleven nu ha meren op een hecht verweer en kwamen er hal/time zonder kleerscheuren af. Zes minuten na rust kwam het initiatief van Dordts beste man Gradus Roe land. Op links speelde hij zich supersnel vrij en uit zijn vlijm scherpe pass kopte Ab van 't Hoff de bal achter Hidde Reys: 1—1. Vanaf die lijd werd er op hoog ni veau gestreden. Arie Don kreeg scherpe bewaking van Ger Naaktgeboren en na de wissels (Ton Dekker voor Vasa Ristic en Loet Kwist voor Frans Stans) werd het desondanks snel duidelijk dat de thuisclub te veel van zijn krachten had gevergd. Het verlies aan con centratie noopte Fortuna tot da den, Vooral van Aat Reygers berg die als een stoommachine enkele malen langs Roeland toch nog tevreden. „Inderdaad hebben we veel kansen gemist", luidde zijn motivatie, "maar dat doen we bij SW wel dunnetjes over". Jan van Baaren had niets dan lof over voor zijn equipe die vooral defensief nog steeds zonder Ger Robbemond moest spelen. „Daarom bleven we in kapkracht ondermaats", lichtte hij nog toe. Schiedam Het tweede honkbal team van Schiedam behoudt zijn kansen op promotie naar de landelijke klasse. In Delft werd het tegen het akelig zwakke Ki nesis Birds een vlotte 144 over winning voor de Schiedammers. Overigens deed zich hier het zeer merkwaardige feit voor, dat de Delftse coach bij afwe zigheid van een beter idee, zelf als hoofdscheidsrechter optrad. De bond had hiervoor trouwens zelf gezorgd en dat geeft een normaal denkend mens toch wel te denken. Erg geweldig waren zijn prestaties niet, maar aan gezien zijn club er nóg minder van brouwde, waren er weinig problemen voor Schiedam, 144 spreekt boekdelen. Van onze sportredactie Vlaardingen Blunders van doelman Theo Huyer waren er min of meer de oorzaak van dat derdeklasser Vlaar dingen zich, na het verlies in de "ouverture" bij Baren- drecht, met een deling (2-2) tevreden moest stellen tegen Woudrichem. Uit twee hoekschoppen verzuimde doelman Huyer te reageren en evenzovele malen betekende dat doelpunten. Waarover later trainer Leen van der Heiden zich nogal boos maakte. De groenwitten waren aan de Ma- rathonweg zeker niet op herha ling uit als in de "ouverture". Hoewel de inzet bepaald beter tijd tegen elkaar opwogen, zag de thuisclub zeker geen kans om de gelijkmaker aan te teke nen. wa*, waren de acties van da Maar slaagde daar wel acht ml- aanvallers nog op één hand ta tellen. Maar Vlaardingen moet het echter nog steeds zonder Karei van der Mark doen (knie blessure), Huib Goos, vorige week wegens een enkelblessure uitgestapt en Hans Blanken steen, Vlaardings blij ingehaalde nuten na de thee In, toen de thuisclub de Brabanders onder grote druk zette en een hands bal vla een strafschop de inlei ding was van de gelijkmaker. Herman Hoogerboord maakte, evenals vorige week bij Baren- drecht, geen fout: 1-1. spits, die echter in de oefen- Na een kwartier kwam Vlaardin- duels al een been brak. Wissels zaterdag waren Ton Stoffels die na rust moest wisselen met Kees van der Mark en Joop Klouwens. In de 25ste minuut blunderde doelman Theo Huyer voor de eerste maal door bij een hoek schop te roepen tegen zijn colle ga's om de bal te laten gaan, maar zelf deed hij er niets aan. Door IJsbrand Berm dus 0-1. Hoewel belde formaties in die gen zelfs op winst toen Han van Leeuwen invrije positie de bal kreeg toegespeeld van Kees Westerhout en hard inschoot: 2- 1. Toen ook bleef Vlaardingen overheersen en dacht trainer Van der Helden zeker aan de eerste winst. Maar hij had bul ten zijn doelman gerekend die andermaal faalde - in de 38ste minuut - en dat was voor Henk de Jong aanleiding om de ge lijkmaker te scoren: 2-2. van Est bereikt, diens schol werd iri eerste instantie door keeper Van de Meulen gekeerd doch de terugspringende bal werd goed door Martin Meyer in het ASWH doel gekopt: 1-0 voor. HBSS. Na rust zette HBSS zijn aanval- len-reeks voort. Een fraaie pass van Thijs Rademaker be reikte wederom Wim van Est die op de binnenkant van de paal knalde. De strijd dreigde even uit de hand te lopen en in ruw spel te ontaarden. Scheids rechter Coert uit Alphen a.d. Rijn had het dan ook heslist niet gemakkelijk om de strijd in goede banen te leiden. Thijs Rademaker ondernam een solo vanuit'de achterhoede, pas seerde vier man en kreeg een geheel vrij veld voor zich, doch in plaats van door te gaan loste hij een. schot van wel 40 meter afstand waar de keeper geen enkele moeite mee had. Na twaalf minuten in de tweede helft sloeg HBSS wederom toe. Wim Houtman speelde over de gehele breedte van het veld de bal fraai aan de goed meegeko men, Leen Dijkshoorn die de bal beheerst langs de uitlopende keeper Van de Meulen in het ASWH doel plaatste: 2-0. ASWH liet nog even zijn tanden zien doch een schot van Rob Kuiters werd zeer stijlvol door Jan van Heest uit de hoek ge pakt terwijl hij direct daarop volgend nog twee spectaculaire reddingen verrichtte door Henk Koppelaar en Leen Schouten van „zekere" doelpunten af te houden. Dat zowel Wim van Est als later ook Wim Houtman nog een doelpunt scoorden, (dat door de scheidsrechter die overigens 7 minuten te lang liet doorspelen wegens buitenspel werd afge keurd) deerde HBSS niet meer. De overwinning was binnen en de wijze waarop dit tot stand was gekomen gaf alleen maar reden tot vertrouwen voor de komende wedstrijden. Van onze sportredactie Vlaardingen De jeugd van Fortuna Vlaardingen was vooral na de rust niet bij machte om Volendam een halt toe te roe pen. Toen verdween de kleine 2-1 achterstand als sneeuw voor de zon en werd het uitrusten bij een H nederlaag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4