Wilton: zonder FCN volbrengt opdracht niet SVDPW: half dozijn overleg en inzet Demos stelt teleur DRZSTERK Alleen Schiedam S'boys teveel invallers SCHIEDAMSCHE COURANT - MAANDAG 10 SEPTEMBER 1973 Botterdam FCN beeft in de uitwedstrijd tegen Eureka wat teleur gesteld, Niet alleen omdat het met 3-1 verloor» maar ook omdat het de gekregen opdracht niet tot uitvoering heeft gebracht. De opdracht van trainer Clarijs was: „Verdedigen en met counters proberen tot een doelpunt te komen". Wat gebeurde er? FCN ging aanvallen en liet de thuisclub vanuit de verdediging counteren en doelpunten maken. Zo kwamen dan ook de eerste twee doelpunten op de wereld. Deze vielen al heel snel. De tweede en de tiende mi nuut van de wedstrijd en dat heeft bet Schiedam se team misschien een morele klap gegeven. Het werd 1-0 toen de verdediging niet oplette en een vrijstaande Spittel uit een verre ingooi de bal voor de voet kreeg en niet veel moeite had om te scoren. Het tweede doelpunt was ook ten beetje onoplettendheid van- de verdediging die bleef staan voor buitenspel toen Meuns de óf iat was gekeend dat er nog senuit ging. ha de thee ging het met FCN wat beter. Friederich kreeg een goe de kans. Hij schoof de bal langs de doelman» maar ook net naast de paal. Vanuit de doeltrap van de keeper werd het heel onver wacht 3-0 door midden voor Cam pioen. Vanaf dat moment heeft FCN de teugels in handen genomen. Het speelde enorm ^aanvallend, beukte keer op keer de veste van Eureka, dat met 'snelle uitvallen toch alle aan- bleef vragen van de ver- kwam FCN «iet één doelpunt Het van Stad die vijf spelers omspeelde en in laatste instantie ook de doelman geen kans gaf. Misschien als het schot van Van Hassel niet door delat was gekeeerd dat er nog meer in had gezeten voor FCN, Nu bleef het 3-1. Schiedam De drie Schiedamse korfbalverenigingen wa ren dit weekeind erg eensgezind. Zowel ODI, Schiedam als Succes zorgden voor een gelijke uitslag, namelijk 3-5, Voor ODI en Schiedam betekende het winst, voor Schie dam verlies. Schiedam dat zondag thuis speelde tegen het Haagse Kwiek, ging ten onder. Zij waren tegen het technisch betere Kwiek niet opgewassen. Technisch voerde Kwiek de boventoon. Het waren dan ook de Hagenaars die door middel van een strafworp de leiding namen. Met zo'n zelfde bal wist Freek Veer voor Schiedam gelijk te maken. De roodzwar ten namen toen zelfs even de leiding. Arie Jansen scoorde op magistrale wijze met een doorloper: 2-1. pen de Hagenaars uit tot 3-5. Succes keerde uit Bodegraven te rug met een 3-5 overwinning. Het lukte in de eerste helft Vriendenschaar mentaal achter uit te zetten. De beginstrijd was slordig. Het was Vrienden schaar dat betere combinaties to aanschouwen gaf. Bij hen ontbraken alleen nog de scho ten. Daar voerde Succes de bo ven toon in. Het was echter Even voor de rust lukte het Kwiek gelijk te maken: 2-2. Daarna werd de matheid in de Schiedamse gelederen erger. Het warme weer speelde hierbij panen. Kwiek liep verder uit» 2-3. Na verloop van tipd werd het zelfs 2-4. Weer was het Freek Veer die een doelpunt scoorde; hij benutte voor de tweede maal een strafworp, 3-4. In de slotfase van de strijd lie- Schiedam SVDFW heeft In de eerste thuiswedstrijd niet veel moeite gehad om tot winst te komen. Het bezoekende Nado/V kreeg met niet minder dan 6—1 de kous op de kop. Het is een wat eenzijdige wed strijd geworden. SVDPW was zeker een klasse beter en Nado speelde maar een zeer matige partij voetbal. Hoewel SVDPW van stond al aan beter speelde, sloeg het toch pas na een half uur spelen toe. Maarten Swane- burg ging op de solotoer en pas seerde enkele verdedigers en gaf de bal precies op maat aan Henny Bras, die deed wat van hem werd verwacht: 10. Kort daarop was het weer prijs. Nu was het Osta die de doelman vergeefs een duik liet maken. Na de thee dacht Nado/v met de buitenspelvaf de aanvalsdrift van SVDPW in te tomen. Het werd de bezoekers noodlottig. Koos Nielsen bekeek dat zeer goed. Hij ging er alleen tussen uit en toen hij niet werd aange vallen» de val klapte te laat dicht, had hij geen moeite zijn club op 4—0 te brenger Toen tien minuten daarna Henny Bras zijn bewaker op het ver keerde been zette en tot 5—0 kwam. betekende dat definitief het einde voor de gasten. Goed doorzetten van Van Osta op een pass van Slavenburg bracht het halve dozijn vol en eerst daarna mocht Hoogenveen voor Nado/V de eer redden. toch Vriendenschaar dat de lei ding nam met 1-0. Daarna scoorde Lou van Dijk met een afstandsschot 1-1. Dick Bedeaux schoot vanaf de lijn Succes naar een grotere voorsprong: 1-3. De KNKV heeft de afstand voor het nemen van een strafworp met V/2 meter ingekort. Dat dit nog enige moeilijkheden gaf bleek wel uit het verloop van de strijd. Vriendenschaar kreeg een strafworp en die was mis. De scheidsrechter deelde er aan Succes drie uit. Alleen Els Ru seier benutte er ecn en de stand was 1-4. Voor Succes was het tenslotte Har.k Hassfeid die van achter de paal de eindstand op 3-5 bepaalde. ODI speelde evenals Succes uit, en won eveneens met 3-5. ONDO, de onbekende tegenstan der. is gepromoveerd van de onderafdeling naar de derde klasse KNKV. Conditioneel wa ren de Ondo'ers sterker, alleen de routine en techniek ontbra ken nog. Daarin voerde ODI de boventoon. Een verdedigingsfout betekende toch een 1-0 voor sprong voor ONDO. Het was echter al gauw dat ODI door middel van Johan van 't Hoff gelijk maakte. Zijn broer Arij benutte daarna een strafworp en het was 1-2. Na de rust ging ODr door en een afstandsschot van Arij van 't Hoff betekende 1-3. Een zelfde schot van Cees Pas schier en het was 1-4. ONDO bewees doorzet tingsvermogen te bezitten. Dat bleek ook uit de conditie. Twee maal drie kwartier bleef het met hetzelfde tempo en enthou siasme doorgaan. Het werd be loond met 2-4. Een strafworp van Cos tick Toussaint en het was 2-5. Even voor tijd scoorde ONDO tenslotte 3-5. Arie Jansen scoort voor Schiedam tweede treffer Rotterdam Trainer Joop van Meerwijk was na de wedstrijd Sios-Demos een teleurgesteld man. Teleurgesteld omdat zijn team hem eigenlijk een beetje in zijn hemd had laten staan. „Ze hebben (bijzonder slecht gespeeld en ver beneden hun kunnen en daarom is de overwinning van Siod verdiend. Mart Frij en Gerard van Schijndel deden er heel weinig aan en dat scheelt natuurlijk heel wat. Nu was de ontvangst bij Siod ook niet overweldigend. Demos is gewend vroeg op het veld te zijn voor een wamvmgup. Dat ging bij Siod niet door, om dat er geen kleedlokalen vrij waren. „De jongens hebben daar toen in de warmte min stens een uur lopen lummelen en dat is natuurlijk niet bevor derlijk voor de conditie en de concentratie" aldus een verbol gen Joop van Meerwijk. De thuisclub kon de leiding ne men en kort voor de rust werd eindelijk Gerard van Schijndel op links wakker. Het gevolg was een messcherpe harde voorzet die door de verdediging in eigen doel werd gewerkt 1-1 dus. Na de rust viel Demos hevig te gen en terug. Alleen doelman Luc van Schijndel hield het hoofd koel en het is daarom jammer dat "een misverstasri tussen hem en zijn broer Ben Siod op 2-1 bracht. Demos moest toen alles of niets spelen. Er vonden enkele wis sels plaats en dat bracht wel meer vaart in de ploeg. Het al les of niets werd noodlottig. Na dat Karei van de Berg net over de lat bad gekopt kwam bij een uitval van Siod de bal in de verdediging waar Hans Groe nendijk grandioos miste en toen was er voor Luc van Schijndel ook geen houden meer aan. zo verloor Demos deze wedstrijd onnodig met 3-1. Schiedam Welgeteld 59 toeschouwers waren gister middag getuige van Wil ton- Ab benb roekDaarvan waren er 21 beneden de tien jaar, die allemaal te speels waren om lang naar de verrichtingen van hun voetballende vaders te kun nen kijken. Daarnaast waren nog 15 toeschouwers Abbenbroek-aanhangers en bet geringe aantal mensen dat overblijft kan dan wor den aangeduid met de term- echte W F-aanhan gers. Want wie naar de wedstrijd WF - Abb e nb roek tot en met het laatste fluit signaal van de scheidsrech ter bleef kijken, móet wel een fanatieke supporter zijn. Wüton zelf was in ie der geval niet fanatiek ge noeg. Integendeel» de Schiedammers begonnen pas wat extra inzet te to nen, toen het al te laat was, in de tweede helft; en zelfs toen lukte het de ploeg van trainer Siemons met gevaarhjk te worden. Al In de vijfde minuut kregen de WF'ers het eerste tegendoelpunt te verwerken. Scheidsrechter G. Visser, die de wedstrijd overi gens goed leidde» floot ten on rechte voor hands. Op 25 meter van bet doel van WF nam Henk Gaertman een slimme vrije trap; roet een fraai boogje be landde de bal in bet doel, buiten bereik van Wilton-doelman Piet Grootveld; O-l, De formatie van trainer Siemons ging d'rrect bij de pakken neer zitten. Paniekerig werd er gedu rende die hele eerste helft weg gewerkt. Met lange, hoge scho ten probeerden de Schiedam mers grote afstanden te over bruggen, maar de Abbenbroek- elf vingen de bal steeds weer op en begonnen hun tegenaanvallen heel wat zorgvuldiger voor te bereiden. Trainer Siemons gaf de snelle achterstand de schuld van het te doorzichtige en nonchalante spel van zijn team: „Ze waren aangeslagen door dat doelpunt. Ze trapten die bal maar snel weg, terwijl ze ia de voorgaan de wedstrijden toch bewezen hebben, dat ze soepel over de grond kunnen speler*. Ze kunnen best goed combineren. Maar ze waren een beetje te nerveus, hè" Vooral rechtsback Piet van der Zwan maakte een onzekere in druk. Dat voortdurende twijfe len was de oorzaak van het tweede doelpunt. Een voorzet van Jan Donker in de 34e mi nuut bereikte alweer Henk Gaertman, die inkopte, via het hoofd van de te Iaat reagerende Van der Zwan: 0-2. Twee minuten later was het weer Van der Zwan, die zijn mede spelers niet begreep. Abben- broeker Roel Veenstra stond daardoor niet buitenspel en kon aan een solo beginnen. Hij om speelde eerst Alfred Speyer, vervolgens keeper Grootveld, en toen pas tikte hij rustig de bal in het WF-doel: 013. MEER SCHADE Volkomen gedesdlusioneerd pro beerde WF de rust te bereiken zonder nog meer schade Op te Dringen voor hef cföel van Ab- benbroek, maar ook deze keer wordt het geen treffer. lopen. Abbenbroek dacht er evenwel anders over. Massaal nikte de club in de 40ste minuut op naar het doel van de zenuw achtige WF'ers. In een melée van spelers schoot Gaertman te gen de lat, de terugspringende bal werd onderschept door Be vaart, die Opnieuw richting doel knalde. Het schot ketste nog maals af op Alfred Speyer» waardoor Jan Donker de bal ontving; met een harde zuivere tik zorgde hij voor het vierde doelpunt. "Droevig", vond trainer Siemons die eerste helft. "Dit had ik toch niet verwacht v<5ór de wed strijd. Ik was ervan overtuigd, dat de kracht van WF naar vo ren zou kunnen komen tegen Abbenbroek. Maar we misten we! onze nieuwe aanwinst, half- speler Aad Rebers, die aan zijn knie geblesseerd is. Ik moet er tot mijn spijt wel bij vermel den, dat deze achterstand niet geflatteerd is." Dirksland DRZ heeft in Dirksland, tegen de club met die naam voor de rust zijn slag geslagen. Bij het afsluiten van die eerste helft stond het met 3—1 voor en deze stand werd ook de eindstand. DRZ speelde een zeer goede wedstrijd met Ruud Slavenberg als grote af werk er van de snelle aanvallen. Het eerste doelpunt kwam na zeer goed werk van De Munnik die zijn aktie besloot met een gave pass, waaruit Ruud de stand op 0—1 kon brengen. Ko-rt daarop meende de Schie damse verdediging dat de scheidsrechter zou fluiten voor buitenspel. Dat gebeurde niet, waardoor Van Ast als een vo geltje zo vrij naar het doel op kon trekken en doelman Collé geen schijn van kans gaf; 1—1. Enkele minuten na die gelijkm* ker kon DRZ weer de leid'tg nemen, Ruud Slavenburg liep goed door op een dieptepass en het was weer prijs: 1—2. Tien minuten voor de rust werd, zoals later zou blijken, de eind stand reeds bepaald. Ruud Sla venburg deed het nu in zijn eentje. Hij slalomde, met de bal aan de voeten langs verschillen de verdedigers en gaf de ver baasde doelman van Dirksland ook het nakijken: 31. Na de thee waren de rollen wel «ngedraaid. Dirksland, ge- ieund door de supporters, speelde fel op de aanval. DRZ moest terug maar het speelde ook verdedigend een prima par tij. Het moest Ruud Slavenburg na een kwartier reeds missen door een rugblessure, maar dat mocht toen niet verhinderen dat het met doelman Collé aan het hoofd de overwinning uit het vuur kon slepen. VERVELEND Dat de Schiedammers evenals vo rige week de wedstrijd zouden verliezen, was we! zeker. Maar de Abbenb roe kers waren nog niet tevreden. Met 6-0 wonnen zij hun vorige wedstrijd van Actfvi- tas, 6-0 wüden zij er ook nu van maken. "Het gaat nou eenmaal lekker," legde Abbenbroek-tral- ner-speler Jan van Elswïjk uit. "En dan ga je door, nietwaar? Dan ga je proberen er meer van te maken." Dat lukte. In een vervelende tweede helft, waarin wel harder gespeeld werd en flink nage trapt werd, maar waarin goed •voetbal zeldzaam was, wisten de gasten nog twee simpele doelpuntjes te maken. Een in de 57ste minuut door Veenstra, die in vrijstaande positie vlak voor goalie Grootveld een voorzet zacht kon intikken en één in de 85ste minuut: WF'er Hennie de Gids speelde te zacht terug op zijn doelman, waardoor die net niet, en Abbenbroeker Bevaart net wèl bij de bal' kon: 0-6, een volkomen verdiende overwin ning van Abbenbroek. Rotterdam NcVstoro heeft op ei gen veld een verdiende overwin ning behaald op een maar ma tig spelend Schiedamse Boys. Verzachtend voor de Boys is dat het zonder De Reuver en Kees van Loenen moest spelen. Dit alles had tot gevolg dat Piet Breeman uit het doel gehaald moest worden om de reeftts- bultenplaats te gaan bezetten. Jan Bruinssel, al enkele maan den op non aktief wegens een rugblessure moest noodgedwon gen zijn oude plaats hwsen de palen weer Innemen maar bleek geen schaduw meer van vroe ger te zijn hoewel hij zijn uiter ste best deed. Zijn blessure speelde hem te veel parten. Het elftal werd dan nog aange vuld door de 41-jarige Jan Bon te en het is te begrijpen dat dit alles wat deprimerend op het team heeft gewerkt. Gezien deze omstandigheden is de ne derlaag dan ook wel te verkla ren. De eerste heflt werd afge sloten met een voorsprong van 2-0 voor Nestoro, door twee tref fers van Kuipers. Na de thee dacht De Boys terug te slaan, maar de spetter van Eikmans werd door de lat ge keerd en toen kort daarop Nes tor een strafschop kreeg toe gewezen en Mikkers daaruit 3-0 scoorde was het wel gebeurd met De Boys. Het werd tenslot te nog 4-0 door Poulessen en daarbij bleef het dan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 6