PARKEERHAVENS VOOR 'DODENDIJK' Molenaarsschool in Schiedam SCHIËDAMSCHE COURANT Tit in laan voor verkeer taboe gebouw,buurt- w erker en speelterrein Hans van Ee weer onder contract kinderkanrtje 2 kranten voor één prijs Winkeliers voor sloop raadhuisje Gasleidingen worden vernieuwd Bejaarden- pasje als legitimatie Ravage oprit Rijksweg Val van bromfiets De Vloerdingerdijk is door oon weerszijden geparkeerde v- auto's er opleggers vaak zo smal, dat de rijweg levensge- '-tr- vaariijk is voor fietsers er»- v':t brommers. SfU;: Na een dodelijk ongeluk begi# jjËj opril, 'heeft een van de bewo* ners van de Vlaardrngerdijk bij V'f: de gemeente aan de bel ge- in trokken. Het gemeentebestuur heeft daarop besloten, dat bij het eerstvolgende periodieke 4«.- onderhoud van het wegdek er parkeerhavens op de Vlaardih- gerdijk zullen worden aange- bracht. Een parkeerverbod voor zware vrachtauto's ziet het gemeentebestuur niet zitten. Wel wordt overwogen in Schiei- dam een speciale parkeerplaats N':j voor vrachtauto's in te richten. Daarbij wordt ondermeer ge- •;'7 dacht aan de plek waar bij de Buitenhavenweg de huizen -ifKi aan het Nieuwsticht standen, jjj-j 15 september 1973 99ste jaargang no. 24818 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - fclachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De winkeliers aan de Schiedamseweg 4ia tot en met 41h willen dat het voormalige raad huisje in Kethel wordt ge sloopt. Ze menen dat als het blijft staan hun zaken daar in de toekomst na deel van zullen ondervin den. De winkeliers vrezen 'dat, na het tót stand komen Vol vuur en ijver is molenaar F. Kodde bezig mei het "bil len" van een oude molensteen. Hij bevindt zich op de maal zolder van de molen „De Noord" aan de Noordvest. Daar is de plaats van hande ling van een uniek gebeuren voor Schiedam: een leerschool voor toekomstige molenaars. Om de veertien dagen „drilt" hij daar enige uitverkorenen om hun kennis van het oude ambacht wat bij te spijkeren. „Het is beslist geen spoedcur sus om molenaar te worden",' deelt de ccördinctor van de leerschool Jas Gunneweg mee. „Binnen één jaar molenaar? Vergeet het maar!" zegt hij in een interview met een onzer verslaggevers op pag. 3. van het winkelcentrum Schïedam-Noord aan de Zwaluwlaan, de doorstro ming var» het nieuwe cen trum naar de Schiedam seweg zal worden belem merd, als het raadhuisje blijft staan. Het was dan ook aanvanke- lijk de bedoeling dat het raadhuisje, waarin nu een politiepost is gevestigd, tegen de grond zou'gaan. Tegen de sloop Van het schilderachtige gebouwtje rezen echter, nogal wat protesten. Maandagavond zal op een vergadering van de com missie stadsontwikkeling het winkelcentrum wor- den besproken. Een van de belangrijkste discussie punten za! dan ongetwij feld het a! dar. niet slopen van het raadhuisje zijr.. De zeven ondernemers aan de Schiedam se weg heb- ben deze week een ge- n' sprek geveerd met de Schiedamse Handel- en Bedrijfsraad. Naar aan leiding daarvan onder schrijft de raad het sloop- pian. trams voor Deze bon in open envelop, zonder ocsUegel.Murennaar Rotterdamse»! Nieuwsblad, entwoordnummer 834, Rotterdam de EC en RN 14 dagen gratis naar: Schiedam De bewonersvereniging Schiedam-West houdt maandag avond een hoorzitting over het treffen van drie voorzieningen in de wijk, die zij het meest noodzakelijk acht. De plannen worden over enkele weken voorgelegd aan burgemeester en wethouders cm In aanmerking te komen voor subsidie door middel'van de tweeëneen half miljoen gulden van het watcrgeld, dat het college voor de wij ken heeft uitgetrokken. chïedam Alle. inwoners van Schiedam boven dé 65 jaar zul]en binnen afzienbare lijd op een kinderkaartje van tram, bus en metro mogen gebruik maken binnen het ver voersgebied van de RET. De enige beperking is, dat men tuiten de spitsuren reist. Een en ander is verpakt in - een voorstel van het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad, waarover deeerstvolgende ;1 raadsvergade ring zal worden beslist.' Voorlopig lijkt het. erg waar schijnlijk dat dé raad met het voorstel, waar een lange perio de van voorbereiding aan is voorafgegaan, akkoord. zal gaan. Het college van b en w heeft met het gemeentebestuur van Rot terdam overeenstemming be reikt over dit gereduceerde ta rief voor 65-piuseers. Het hardst nodig zijn volgens de bewonersvereniging: micro-speelgeiegenheden op di verse plaatsen in de wijk, zoals de Schiedamse raad voor jeugd en jongeren in een eerder dit jaar verschenen rapport signa leerde; een gebouw dat dienst kan doen als buurtcentrum en waar in diverse activiteiten ontplooid kunnen worden; het aantrekken van een op- I bouw- of buurtwerker voor de I wijk; 'De bewoners van Schiedam-West kunnen hun mening, over deze suggesties maandagavond vanaf acht uur in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155 bekend maken! Onder de bewoners zijn zesdui zend stencils verspreid om ook degenen, die maandag niet kun nen komen, in de gelegenheid té stellen zich uit te spreken over de voorgestelde voorzieningen. ENQUÊTE Door middel van deze stencil wordt tevens een onderzoek ge houden naar wensen van de be woners betreffende andere dan de hierboven vermelde wijkaan- ge'.egenbeden. Zo wordt in de stencils gevraagd, of tijdens de wintermaanden het huur- en klachtenspreekuur moet worden doorgezet, hoe de bewoners denken over de "ver- keerssituaties in de wijk, of het noodzakelijk is, dat de buurt- winkels blijven en of er behoef te is aan voorzieningen als speelstraten, kindercrèches, groenvoorzieningen en -nieuwe 'woningen. BESPREKING Op 8 augustus heeft de bewoners vereniging voor het eerst een bespreking gehad met burge meester en wethouders. De ver tegenwoordiger van de vereni ging kon toen slechts en-kele summiere wensen als speelgele- genheden en een onderkomen voor devereniging naar voren brengen, omdat de tijd van voorbereiding óp dit onderhoud zeer kort was. De vereniging bestond toen. net drie maanden, bovendien waren, velen met vakantie, zodat geen nauwkeurig onderzoek gedaan kon worden naar de behoeften in de wijk. Het bestuur van de vereniging heeft de maandag te bespreken plannen opgesteld nadat zij de wensen van de wijkbewoners nauwkeurig had doorgesproken. De enquêteformulieren kunnen maandag worden ingeleverd bij de volgende bestuursleden: D. J. van Voeren, Frans Halsplein 3a, A. van Loenen, Nieuwe Ha- van 157d, mevrouw A. Alblas, Kortlandstraat 30b, E. van' Hoest, Van Dijckstraat 15b, me vrouw T. de Visser, Paulus Pot terstraat 41b, H. J. Geeratz, Alex Numanstraat 22c, J. K5e- neker, Westfrankelandsestraat 66b eri J. M. C. van der Ven, Potgieterstraat 17b. Rotferdar.seh Nieuwsblad met het 'laatste JXjï Geef ons nu opdracht ook bïf u 14 dagen calls, zonder erofl# vwplichting, de SC en RN t« bezorgen en ontdek zelf de vele pluspunten- OPDRUK De RET zal hondèrddduizend kin- de rrïttenka art en voor zowel ■stadslijnen, bijzondere lijnen als de metro aan. 'Schiedam leve-, ren met een speciale opdruk. De opdruk vermeldt, dat van de betreffende ka ar^; alleen.; Schie damse bejaarden'?gebruik 'iht^ gen maken. De gemeente Schiedam betaalt aan de RET voor deze.bedrukte. kinaerkaarten de prijs van de rittenkaarten voor volwassenen, vermeerderd met de. kosten van de opdruk. Voor'de verspreiding onder de Schiedamse 65-plussers zorgt de gemeente. Naar schatting zullen 6500 bejaar den van het goedkoper tarief gebruik maken. Verwacht wordt dat het de gemeente door het bijpassen van het verschil tus- nen een kinderkaartje en een volwassenekaart en de kosten van de opdruk per jaar 50.000 gulden kost. BEJAARDENPASJE De bejaarden die van het reduc tie-tarief gebruik gaan maken moeten zich kunnen legitimeren. De gemeente zal daarvoor een speciaal bejaardenpasje gaan uitgeven, dat ook voor /andere legitïmatiedocleinden zal kunnen worden gebruikt. Het zal 4,50 gulden gaat kosten., Zo is met de centrale directie van de PTT overeenstemming be reikt, de door Schiedamuit te géven passen te erkennen als PTT-identifeitsbewijzen: De be jaardenpas zal daarvoor worden voorzien van een. speciale code- ting. Alle Schiedamse bejaarden zullen over enige tijd een brief in de bus krijgen waarin de mogelijk heid tot het goedkoper gebruik maken van het openbaar ver voer wordt aangekondigd en waarin wordt verteld hoe de mensen -in het bezit kunnen ko men van een bejaardenpasje. LAPMIDDEL Overigens is het college van b eir w van mening, zo blijkt uit het voorstel aan de raad, dat de re- ducrierégeling een lapmiddel is. Men vindt dat een dergelijke re geling de menselijke status van de oudere mens tekort doet. „Een werkelijke oplossing voor dk probleem kan slechts worden gevonden in een fundamentele inkomensverbetering voor de bejaarden1', zo staat in het voorstel. Daarbij wordt erop gewezen dat bij de tweede katner een wets ontwerp is ingediend, dat een verhoging van de AQW-pensioe- nen inhoudt: „Dat wetsontwerp vormt het begin van maatrege len die de wetgever heeft voor genomen en welke moeten lei den tot verbetering van de alge mene pensioenvoorziening." In het voorstel van het college aan de gemeenteraad wordt op gemerkt, dat als het wetsont werp wordt aanvaard, het colle ge aan de raad zal vragen of hét gereduceerde tarief voor be jaarden al dan niet moet wor den gehandhaafd. Vlaardingen Hans van Eeden, geadviseerd om met topvoetbal bij FC Den Haag te stoppen, kende vrijdag ongetwijfeld de gelukkigste dag van zijn leven, toen hij in het Vlaardingse stad huis in het huwelijk trad met zijn lieftallige Ingrid de Jong. De Vlaardinger (21), die uit de jeugd van Fortuna is voortgeko men, wordt sinds jaar en dag gekweld door blessures,die al tweemaal tot operatief ingrijpen hebben geleid. Een derde opera tie aan zijn dijbeen geeft geen oplossing, zodat de Haagse spe cialist De Mol van Otterlo advi seerde aan Van Eedea om van topvoetbal af te zien. Hans van Eeden was na opont houd van enkele maanden weer gaan trainen en voelde vorige maand plotseling weer hevige pijn in zijn dijbeen. Dezelfde plek waar hij daarvoor twee maal aan was geopereerd. De Vlaardïnger moest zelfs tijdens die training per brancard van het veld worden gehaald en toen besloot Dr. Mol van Otterlo de vroegere UEFA-inlernational te adviseren niet meer te voetbal len. Realist Hans van Eeden. die sa men met de afgekeurde Noor Tor Fuglset Den Haag op groot verlies zette, heeft echter altijd het betrekkelijke van voetbal in gezien. Omdat hij In Schiedam een snel uitbreidend assurantie- bedrijf heeft en zich daarvoor, helemaal geeft. Gisteravond lieten, tal van club- makkers en leiding van FC Den Haag, alsmede een groot aantal vrienden en bekenden, weten, dat zij Hans van Eeden niet vergeten zijn. In boerderij Meerzicht in Schipluiden was het een drukte van belang. Het jonge echtpaar gaat in Vlaar dingen wonen. Schiedam In de Tuinlaan wordt maandag begonnen met het vér- ij nieuwen van de gasleidingen. In de komende weken zal de Tuinlaan daardoor in gedeelten niet voor het verkeer toegankelijk zijn- Zowel de lage-druk-. als de mid- dendruk-gasl ei ding worden ver vangen. Daarbij zit een trans- 2ponlelding met 'n doorsnee van veertig centimeter. Het werk is daardoor veel ingrijpender dan dat van de afgelopen weken in de Tuinlaan, toen de waterlei dingen vernieuwd werden. In de rijbaan moeten twee. sleu ven worden gegraven. Kranen zullen daarna de oude buizen verwijderen en da nieuwe leg gen. De Dienst Gemeentewerken streeft er naar om de trottoirs zo veel mogelijk toegankelijk te houden. Her en der zullen ge deelten bij tijd en wijle niet te gebruiken zijn. Volgende week wordt begonnen met het deel van de Tuinlaan tussen de Makkerstraat en de Hooikade. Daar zal men naar schatting twee weken mee bezig zijn. - 7 WEKEN Daarna komt het deel tussen Makkerstraat en de „kop" van de Plantage aan de beurt. Dat werk zal ongeveer vijf weken in beslag nemen. Volgens de gemeente moet men er rekening mee houden, dat de sleuven zo lang etn diep zullen zijn, dat het niet mogelijk zal zijn ze na elke werkdag weer dicht te gooien. Wel zal voor do weekelndes het werkterrein worden opgeruimd. Schiedam Ruim'twintig krattei met lege flessen, die van eèi vrachtwagen waren afgevallen g hebben een grote ravage vér f oorzaakt op de oprit van. de' ,'j Gravelandseweg naar Rijks wei 2o. De oorzaak was waarschijnlijk dat de vrachtauto, bestuur. door de 45-jarige Rotterdammes C. van der W., de bocht naar di'f Rijksweg niet goed nam. Omdat het het in het spitsuur. beurde, ontstond er een lang file auto's. De VROM-diens f heeft de rommel later opga ruimd. Schiedam Door een onregelmj i- tigheid in het wegdek van Nieuwe Damlaan, is de 50-jat ge J. G. M. van Delden m zijn b- vekome Hü ''et H

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1