Sluizén-leden SCHIEDAMSCHE COURANT aan 450 bejaarden met Ivo de in de Teerstoof Markt in Maassluis maand dicht Personeel gaat minder verdienen en harder werken afgelast Wethouder Bolmers over Empeo-contract: amien voor binnenstad Doop van Oktavius bij WF 2 kranten voor één prijs Rente op spaarbank boekjes verhoogd Leden vergadering PPR Bij SoJbiecarton: jw:: keus EHBO-eiirsus Christophorus begint >veer Dia-avond Vrouwenbond CPN-Schiedam vergader! v Schiedam Het wis een goede zet, waarmee wethouder mevrouw G. D. Verweij de Graaff zaterdagmorgen het toernooi om de Schie damse snelschaaktitel opende, En voor velen het sein om in razend snel tempo te gaan zitten schuiven, Het toernooi werd beheerst door een aaneenschakeling van verrassende, vernuftige, goede, maar ook '.domme zetten.'- Goed was in ieder geval de zet van SW, dat zo kort voor het steek spel in de raad nog eens duidelijk liet blijken de prestatiecurve om- hoog te willen zwiepen. Omhoog ging ook het bezoekrestal bij Her mes DVS, maar „grootmeester" .Cocn Moulijn bleek voor Henk Nebbeüng's formatie een niet te stuiten „pion". Niet te stuiten was ook WK, dat voetbalt aan de Schietbaanstraat en er dan ook lustig op los schoot. Met vijftien treffers werd het arme GVMD geveld. En ergens leek het totale Schiedamse voetbal een Jieel klein beetje op het snelschaaktoemooi, want tegenover goede .„zetten" van o.a. PPSC, GSS, Demos, DRZ en FCN, werd door Ex- celsior, HBSS, Wüton en STioys verkeerd geschoven. Dit weer in tegenstelling tot het oppermachtig gestarte Bruynzeel, de I bijna tot de landstitel reikende Schiedamse honkbal jeugd en de - sterk bekerende hockeyteams. Bij .de hand- en korfbalteams was ^-TvetrwgenDjk' ook al schaleen". -Dit en nog véeptnèer^leest op onze sportpagina's... Maandag 24 september 1975 pagma's 99ste jaargang no. 24825 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262366 - klaehtendienst: 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het PPR-aktiecen- trum Schiedam houdt op woens- trum Schiedam houdt op woeas- dog 26 september een ledenver gadering. Besproken wordt het concept-program 1974/1978 en eventuele amandementen daar- eventuele amandementen daar op, die door de leden zijn inge diend. De vergadering wordt gehouden in gebouw IKrene aan de Nieu we Haven, en begint om 20.00 :v" .':Uur.:-' Samen met de PvdA-Schiedam houdt de PPR op donerdag 4 oktober de derde vergadering over de projectontwikkelings maatschappij Empeo, die de Schiedamse binnenstad zal moe- ten omtoveren, als tie gemeente daarmee akkoord gaat. Ook deze 'vergadering wordt in Irene gehouden en begint om 20.00 uur Schiedam -Ruim driekwart van plaatst bij Schiecarton om hun het personeel van de in moei- vertrouwen m het bedrijf te be- lijkheden verkerende „doosjes- wijzen. fabriek" Schiecarton gaat er Het afstaan van vier procent van mee akkoord, dat van de looos- de reële loonsverhoging voi- verhoging volgend jaar vier gend jaar, wordt ondermeer be- Schiedam „De gemeente Schiedam heeft de laatste ver sie van het globale bestemmingsplan voor de binnenstad gemaakt en niet de projectontwikkelingsmaatschappij Empeo. Uiteraard is het wel in samenspraak met de Em- peo gebeurd". Deze opmerkelijke uitspraak heeft wethouder C, J. M. Bolmers (PvdA) zaterdagavond op de televisie gedaan in een uitzen ding van de VARA-actualitelten- rubriek „Achter het Nieuws". In het programma werd ingegaan op de contracten die gemeentes in Nederland mer projektontwik- kel'ncsmaatschappijen sluiten voor een vernieuwing var. be paalde delen van de steden. Daarbij werd gewezen op het ge vaar, dat ra het sluiten van het contract ae gemeente zijn greep op dt uitvoering van de plannen verliest. De projectmaatschap pij voert uit en houdt zich daar bij' strikt aan het contract, In „Achter het Nieuws" werd. op gemerkt dat projectontwikke lingsmaatschappijen uiteraard uitgaan van een winstoogmerk _en dat wijzigingen in het. con tract zoals het niet slopen van een pand of zo voor re kening van de gemeente komen. Verder kwam naar voren dat ge meentes als Utrecht, Schiedam, Nijmegen en Groningen zo'n contract sluiten met de Empeo, omdat de "gemeentes de kennis eh het geld missen om het zelf të:doen. In de uitzending bleek dat wethou der Bolmers van Schiedam daar anders over denkt, door zijn op merking dat de gemeente de laatste versie van het plan heeft opgesteld. Wethouder Bolmers zel'verdef-dat' ais er een alternatief was ge weest de gemeente 't voorlopig contract met Empeo niet had gesloten.-„Maar er was geen al ternatief wij hadden geen ande- xe kous". Zijn Utrechtse collega-wethouder merkte dat hij achteraf gezien in 1966 liever een contract had gesloten mét Empeo,.. dat bij voorbeeld elke drie jaar had kunnen worden herzien. „Nu'zien we dat tegenwoordig een groot deel van de bevolking bij gemeentelijke plannen betrok ken wil worden en dat deze in spraak door het contract niet meer ingepast kan worden", zo betoogde hij. - Misschien is dit een tip voor de Schiedamse raadsleden, die be gin volgend jaar zullen moeten beslissen over het nieuwe stads hart van Schiedam. Schiedam Op de werf van Wil ton-Rij enoord wordt vrijdag middag de motortanker Okta vius gedoopt. Mevrouw Margit Quarfordt verricht deze plechti ge handeling om half drie. De Oktavius. die bouwnummer 805 heeft, werdt gebouwd in op dracht van het Zweedse bedrijf OK Aljekonsumentemas För- bund. Na de doop is er een receptie in de kantine van het hoofdkantoor van Willon-Fijenoord. Schiedam De EHBO-vereniging Christophorus begint dinsdag 2 oktober met een nieuwe cursus. Deze bestaat uit zeventien les sen, die op dinsdagavond van acht uur tot tien over tien in ge bouw Arcade aan de Lange Ha ven 71, worden gegeven. De cursus wordt afgesloten met een examen, waarna de ge slaagde cursisten het Eenheids- diploma van het Oranje Kruis krijgen. Dokter J. van der Vliet heeft de leiding van de cursus in han den. Tijdens de practische les sen treedt de heer F. de Kort a:s docent op. Voor de cursus kan men zich aan melden bij de beer C. A .P. Scheffers, Van Ruysdaellaan 55a ,de heer J. Boks. Aibert van Raaiteplein 15, teiefoon 705405; mevrouw M. T. Lam mer». Tollensstraat 19b, telefoon 2 5964; mevrouw. E. J. van de Ree, Numansdorpsestraat I3aj' mejuffrouw D. Lammers, Park weg 147; mevrouw A. Niemans- verdriet. Nieuwe Haven 75b. te lefoon 265027 en de heer F. da Kort, Coerhaaveiaan 122. Bij deze adressen kan men tevens inlichtingen over de vereniging krijgen. procent wordt afgestaan. Bovendien zullen de werknemers van Schiccart^n een half uur per dag gaan overwerken, zon der dat zij daar geld voor krij gen. Deze maatregelen moeten voorko men dat het bedrijf - een doch teronderneming van American Can - wordt opgeheven. Eerder werd al bekend, dat achttien mensen van de 280 man perso neel ontslagen zouden worden. De dcor het Amerikaanse moeder bedrijf twee maanden geleden naar Schiedam gestuurde nieu we directeur M. Paris, heeft na deze maatregelen goede hoop op de toekomst. ORDERS De directie heeft verder laten we ten dat enkele afnemers meer orders dan voorheen hebben ge reikt door het afschaffen van de aanwézigheidspremie Schiedam Het verbeteren van het café de Posthoorn in de van 19 tot en met 27 oktober in het cafeé De Posthoorn in de Gorzen gaat niet door. De vorige week aangekondigde poging om. het record aantal uren plaatjes draaien te verho gen is om onbekende redenen af gelast. Schiedam De Nederlands Christen Vrouwenbond afdeling Schiedam organiseert op don derdag 18 oktober een dia-avond over Indonesië. Mevrouw H, J. van Alphen uit Dordrecht zal tekst, en uitleg geven. De avond wordt gehouden in het gebouw Sociale Belangen, Lan ge Haven 73, aanvang 20.00 uur. Voor de vijfde achtereenvolgende keer: hebben le- -De actie stond ook nu weer onder leiding van de onf- den va nde Volkstuindersvereniging Vijf Sluizen een massale bloemengroet aan Schiedamse bejaarden gebracht. Leden van de bloemschikclub en eerder hiervoor geslaagden stelden vierhondervijftig mini- bloemstukjes samen, fraaie composities van zomer en herfstbloemen. gestoken in oase met ais vulling bessen van boom en heester. Een team van onge- - veer 20 schiksters werkten" naar eigen inzicht zodat Volgend jaar komen dan de bewoners van de overige spanningscommissie. Met de na-controle belastten zich de dames M. Brand-fCooijman en H. Vulpen van Weele. Werden vorig jaar de bloemstukjes ver deeld over de zeven plaaatselijke bejaardencentra, nu gingen ze naar alle bejaarden van ié tehuizen Thurlede en Frankenland. geen enkel stukje hetzelfde was. Vrijdagavond werd met het voorbereidende werk ge start dat zaterdag nog ruim acht uur kostte en an tistieke arbeid zou vergen. De benodigde bloemen werden afgestaan door de leden tuinhouders. die hiervoor hun planten kaalplukten. De storm had op de tuinen vrijdagavond danig huisge houden. Vooral de hoogbloeiers moesten het ontgel den. Toch bleven er voldoende bloemen over om tot een goed en fraai resultaat te komen. tehuizen aan de beurt. Dit besluit is genomen uit eerder binnengekomen racties. Het is nu eenmaal teleurstellend als de een wel een bloemstukje krijgt en de ander niet. De leden zorgden ook voor de expeditie van hun bloe men, Voor de recepties van beide tehuizen werden tevens met bloemen gevulde vazen meegenomen, die dankbaar werden aanvaard, evenals de vierhon- derdvijftig.sierstukjes. Schiedam Twee avonden achtereen beeft Ivo de Wijs het Zoldertheater in de Teerstoof onvei lig gemaakt met zrjn nieuwste pro gramma „Ber schaafd amuse ment". Hoewel dit programma nog wel in. het stadium van de try-outs Wijs met dit pro gramma, zeer ze ker beschaafd amu sement (deze titel dekt het min of meer kitscherige dat over heit. pro- gramma hangt) brengt, maar ook anders en beter amusement dan in zijn voorgaand* programma's. en in januari in Het geheel is wat première zal gaan, harder gewerden, kan toch gezegd zit vol met zelfspot worden dat Ivo do en de vier liedjes van drs. P. in het programma zorgen weer voor het ab surde effect. Het publiek dat vrijdag en zaterdagavond naar Ivo de Wij» met zijn drie mede werkers kwam kij ken was razend en thousiast en men kan stéllen dat dit programma het: beste was, van wat er in dit seizoen tot nu toe in de Teer stoof is gegeven. de SC en RN 14 rfafcen gratis naar. wooroi Profiteer rui van het unieke aanbod 2 kranten te ontvangen voor de prlfa vanl één: de Schiedamse Courant met nieuws uit uw siad en omgev.ng, «ft hetf Rotterdamscn Nieuwsblad met hst "Ia9tste binnen- en buitenlandse nieuws, r Oeef ons nu opdracht ook bi{ u 14 dagsn gratis, zonder enige verplichting. ce SC en RN te bezorgen en ontdek zeft de vele pluspunten. i baza bon In open envelop, zonder postzegel, sturen naar RotterdamscU Nieuwsblad, antwoordnummer 834, Rotterdam In de Hoogstraat hébben de linkse .partijen, PvdA, D'óó, PPR en PSP zaterdag de winkelende Schiedammers opgeroepen de strijd van de Chileense arbeiders legen het nieuwe-regime In Chili te steunen. Bij een marktkraam kon men in- -formaties krijgen. Maassluis Mensen van Gemeentewerken van Maassluis beginnen maandag I oktober met de herbestrating van de Markt, Dit karwei, waarbij bet hele wegdek en de trottoirs vernieuwd worden, duurt tot 1 november. In verband met de werkzaamheden wordt de toegang tot de Markt over de Wagenbrug op I oktober afgesloten/Ook de aansluiting van de Noordvliet Zuidzijde op de Markt wordt versperd, Dë Noordvliet Zuidzijde zal gedurende enige tijd doodlopend zijn. De bewoners van de Veerstraat kunnen hun huis een week lang niet met de auto bereiken. De Markt blijft slechts voor bezorgend verkeer bereikbaar. Alle ande re verkeer wordt van de Markt en de Wip geweerd. Parkeren op de Markt is dus ook niet meer mogelijk. Parkeerders wordt aangeraden gebruik te maken van het terrein in de Taanstraat (met parkeer- sehijf) of de ioswal van de Haven te benutten. De weekmarkt wordt gedurende de werkzaamheden gehouden op het parkeerterrein aan de Anne de Vrief straat, achter de Nieuwstraat. Dit terrein moet in verband hiermee van donderdagavond reeds vrij van auto's worden gehouden. Het is nog maar de vraag of het rijdend verkeer ooit op de Markf terug komt. Het is de bedoeling dat de Markt direct na beëindiging van het karwei voetgangersgebied wordt. Schiedam De Spaarbank anno 1820 in Schiedam heeft de rente op gewone spaarbankboekjes verhoogd van vier naar vieren half procent. Het rentetarief van drie maanden opzegging was per I september gebracht op vijf procent. De renteverhogingen, waren reeds van kracht voor rekeningen van een tot'vijf jaar vast, namelijk van 6,25 naar acht procent. .Schiedam De afdeling Schie dam van de Communistische Partij Nederland houdt op dins dag 25 september een, openbare, vergadering in gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven. Aanvang 20.00, toegangsprijs vijftig cent. Het lid van het partijbestuur Roel Walraven zal spreken over het atoomproject Kalkar en overdl miljoenennota van het kabinet Den Uyl, Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1