SCHIEDAMSCHE C0URANT Meisje (19) vermist Rotterdams bagger op Schiedams VEILIG VERKEER START CAMPAGNE VALHELM DRAGEN IS HOOFDZAAK Dief aangehouden Zwavel ontsnapt bij brand in tanker Centrale antenne is enige oplossing mmwÊmÊÊKm 3339 Bijna 8000 Schiedam mers tegen griep ingeënt operaties Brandweerman bedwelmd Dubbel beeld in Singel- kwartier Moerasgevaarlijk voor speelse kinderen: Automobilist I ramt vier waaens gevraagd avond' om acht uur een De cursus is erop gericht-om buitenlandse werknemers Ne- Schiedam De opkomst bij de massale inenting tegen griep is vorige week enigszins teleurstel lend geweest. In het to taal lieten bijna driedui zend Schiedammers zich het anti-griep vaccin toe- kKetïein. I>e Stichting Kruisnaad Schiedam» dia deze inenting mogelijk maakte, schrijft de gerin ge belangstelling toe aan een te slechte public Weit» De .secretaris van de stich ting. dte heer C. Dubbelch „Misschien moet Schio- dam nog wennen aan een dergelijke voorziening. De mensen, die geweest zijn, komen volgend jaar weer. want zij hebben dan Jiet rout va» zo'n inenting^hi- gezien. Het was voor het- eerst, dat heel Schiedam aan de vaccinatie kon deelnemen, vorig Jaar was dat alleen in Schte- dam-Noord mogelijk." De opkomst" was Wven 8e' spoorlijn het grootst. Daar werden negenhon derd personen ia De Ark tegen de griep ingeënt. Het Dienstencentrum De Vier Molens telde onge veer zevenhonderd bezoa- fcers. ïrf 3ë school op de hoek van de Celciusstraat en de Dr. Zamerihofstraat werd het minste aantal inentin gen uitgedeeld, namelijk 250. Het wijkgebouw aan de Westerkade kreeg rond de vierhonderd personen te verwerken. Woensdag was de opkomst minder dan afgelopen za terdag, weüicht was daar het: plotselinge slechte weer laat i» de middag de oorzaak van. De bedoeling is, dat vol- gend jaar meerbekend- heid aan de vaccinatie wordt gegevem onder an dere door middel van pu blicaties in wmkelbadrij-; ven, Schiedam Het Stadskantoor aan de Emmastraat is er de schuld van dat een groot aantak bewoners van het Singel- kwartier een slechte televisieontvangst hebben. De hoogte van het gebouw veroorzaakt een „dubbel" beeld op het scherm. De enige manier om het euvel te verhelpen-is het aanleggen van een centraal antennesysteem. De antenne zou dan op het dak van het Stadskantoor moeten komen. Met het aansluiten van een deel van de televisies. In het Sirigel- Rwartier op dit systeem en de kosten van de antenne, is een bedrag van. enkele'. honderddui zenden guldens gemoeid. Het probleem van het „dubbele' beeld kwam gisteravond in de raadsvergadering ter sprake, naar aanleiding van een brief die een van de bewoners .van het Singelkwartier aan de raad had geschreven. „Het college van burgemeester en wethouders is van plan deze be woner met een kluitje in het riet te. sturen", protesteerde de weer opvallend goed op dreef zijnde voorzitster van de KVP, mevr. M. A C. Taverne—Van Campen.. - PTT Zij wees" er op dat het college van pian zou zijn, de bewoner de ad viseren zich tot de PTT te wen den, omdat he*, een zaak van de PTT zou zijn; „tl haa zelf bij de PTT moéten informeren" zo zei mevr. Ta- i yerne tot het college, „of u de "söfauldige bent". Uit het ant- woojebrdat zij hierop Wan wet- - 'houdeffBr-ErCoITé1 kréég ?Méëk overduidelijk dat de gemeente zich bewust is. dat de storing wordt, veroorzaakt door het Stadskantoor. „Als de gemeente erkent dat zij schuldig' is'-, zo betoogde me vrouw Taverne daarop, „dan moet u ook de ellende verhel pen" Haar fractiegenoot mr. M. J, M. Van Kinderen viel haar bij door op te merken dat er ju ridisch zelfs sprake is van een onrechtvaardige daad. „Er is een uitspraak van de Hoge Rasd'\ aldus deze KVP-jurist dat op een bedrag van. zo'n veertien miljoen gulden aan bouwkosten, een voorziening van een of twee ton is te ver waarlozen". Niettemin bleef wethouder CoIIé bij zijn mening dat de PTT ver antwoordelijk is voor de beelden en dat het niet tot de taak van de gemeente hoort otn de kwali teit daarvan te verbeteren. Overigens Is in Schiedam het Stadskantoor niet in het enige gebouw dat storing veroorzaakt. Ook het Bols-gebouw en bij een bepaalde stand een van de kranen van Wilton zouden storen. Schiedam De politie heeft een veertienjarige jongeman aange houden, die ervan wordt ver- dachtidiverse diefstallen te heb- Iwifpfjaéegd. Uit de kleedkamers va» de voet balverenigingen Hennes DVS, SVV, Schiedam en Ursus stal hij geld uit de daar aanwezige kledingstukken en bij PPSC ging een tweetal polshorloges in zijn handen over. Ook het gemotoriseerde verkeer in Schiedam liet .hij niet met rust. Een aantal bromfietsen kreeg in. hem een andere eige naar. Niet voor lang overigens, want de brommers werdén na gebruik vakkundig in brand ge stoken. De lijst met wandaden vermeldt bovendien nog het ontvreemden van een vijftal fietsen en het kraken van een automaat aan de Burgemeester Knappertlaan. Achter deze gevel het gemeenteziekenhuis a^d Burg. Knappertfaan zijn vorig jaar 3339 operaties uitgevoerd. Dat zijn er bijna 700 meer dan in 1971Van de operaties werden er vorig jaar een aanzien lijk aantal poliklinisch uitgevoerd, het waren er ruim 300. In het zieken huis werden in totaal ruim 5000 mensen op genomen. Dat leverde een bezettingspercenta ge van 94,1 procent.op. Door dit hoge percen- 4 ta;g e'- d»fstph'd - 'een "ex- 'v":' ploitatieoverschot van Ó3S.902 gulden. Bij dit bedrag is inbegrepen 't expioitatieoverschot over 1971 van bijna 18,000 gulden. Hef bedrag.is. aan de reserve toege voegd. Schiedam Een brandweerman is de afgelopen nacht bij het blussen van een brand aan boord van een Schotseianker he- dwelmd geraakt door zwavelhoudende dampen. Hij moest voorbehandeling naar het ziekenhuis worden gebracht. De tanker varend onder de naam Naesslouisiana lag bij Wilton Fijenoord in dok voor reparatie. Vermoedelijk is het schip niet goed genoeg ontgast voor het in dok ging. De brand is waarschijnlijk ontstaan in isolatiemateriaal. Door de aanwezigheid van zwavelverhindingen kon de brandweer niet blussen met water. Dat moest gebeuren met koolzuur. De brand was in de directe omgeving van de werf duidelijk te ruiken De politie stelde vannacht nog een onderzoek in naar de brand. 4 pagina'? -ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 26S091 - redactie 2G2566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Stadskantoor Het zat dan ook ten strengste ver boden worden om zich op de op gespoten terreinen ten noorden van Woud hoek te begeven. De ouders worden verzocht hun kinderen erop te wijzen, dat op het op te spuiten terrein niet kan worden gelopen of gespeeld. Ook zullen borden om het ge bied aangeven dat dit verboden is. PERSLEIDING Met de bagger uit de Rotterdam se havens zai het terrein wor den opgehoogd. Dat zal „traps gewijs" gebeuren: door een persleiding zal de bagger vanuit de Oost-Abtspolder, waar de ge meente Rotterdam al lang bezig is met het opspuiten van de ter reinen worden getransporteerd naar het terrein tussen de Zoomweg en de Poldervaart. Laag voor laag zal het slib cp de te laag gelegen grond in bet polderlandschap worden gespo ten. Die lagen zullen met een tussentijd van ongeveer één jaar worden aangebracht, om dat iedere laag die tijd nodig heeft om te bezinken. Ais zo'n laag baggerspecie van één me ter dikte is ingekrompen wordt de volgende laag opgespoten. Dat proces gaat dan door tor de grond is opgehoogd tot bijna an derhalve meter boven de grond waterstand. GRATIS De gemeente Schiedam krijgt de bagger grafts van Rot terdam, dat met een overtol lige hoeveelheid zit. Voorwaarde voor die gratis levering is wei, dat Schiedam minstens 2,5 mil joen kubieke meter zal opspui ten. Dat scheelt aanzienlijk In de grondprijs van het toekom stige woonoord. Als het zand namelijk uit de zee zou moeten ■worden gehaald gaan hier zo veel moeilijkheden mee gepaard dat het bouwrijpmaken van de grond te duur zou worden. Schiedam Vier geparkeerde au to's aan de Burgemeester Knap- pertlaa» zijn ernstig bescha digd, doordat een automobilist met zijn wagen een „harmoni- eaboistng" veroorzaakte. De bestuurder, de 25-jarige Rot terdammer A. van der S„ bot ste door nog onbekende oorzaak op een geparkeerd staande auto. De klap kwam zo hevig aan, dat deze wagen op een daarvoor staande wagen botste. Vervol gens werden nog twee andere auto's geramd. De dader verdween eerst met de noorderzon, maar meldde zich later bij de politie. Hij was vol gens zijn moeder, die de politie waarschuwde, in een shocktoe stand thuisgekomen en wist niet meer wat hij had gedaan. De schade aan de auto's is aan zienlijk. Schiedam De 19-jarige Svivia Adrian a Mosch, wonende aan de Gasstraat 8 in Schiedam, wordt sedert 21 augustus vermist. Zij is op die dag naar haar werk vertrokken, maar daar niet aan gekomen, [Het meisje is waarschijnlijk ia gezelschap van de 37-jarige C. E. Aarens uit Vlaardingen. Hoe wel de mogelijkheid niet uitge sloten wordt geacht, dat beiden zijn uitgeweken naar het buiten land, wordt aangenomen, dat zij zich ophouden in het zuiden van het land. Het signalement van het meisje luidt: lang 1.75 meter, flink pos tuur, donkerblond haarf blauwe ogen. Een ieder die inlichtingen kan verschaffen, wordt verzocht contact op te nemen met de Ge meentepolitie Schiedam, afde ling Kinderpolitie, telefoon 010- 260760, toestel 127 of met de po litie in zijn of haar woon- of verblijf plaats. kems: gehouden, waar Vlaardin- gers. die belangstelling hebben aan deze cursus hun medewer king te verlenen, zich kunner. aanmelden. Van hen wordt ver wacht, dat ze de cursisten be hulpzaam zijn- bij het Ieren - schrijven. Schiedam Het zal de komende jaren levensgevaarlijk zijn om in de toekomstige woongebieden in het noorden van Schiedam rond te wan delen. Gedurende 4 3 ja*ar zal de grond daar in verband met de opspuitingswerkzaamheden een bijzonder verraderlijk moeras ver- Vlaardingen In Vlaardingen be gint binnenkort een ABC-cursus voor buitenlandse werknemers. Ne derlands te leren schrijven, zo dat zij, bijvoorbeeld, in staat zijn als zelfstandig op te stel len tegenover overheidsinstan ties. it gebouw 'f Nieuwelant aa nde Goudsesingel wordt maandag- Schiedam Veilig Verkeer Ne derland is gestart met een grootscheepse landelijke cam pagne om het dragen van hel men door bromfietsers en duo passagiers te bevorderen. Motto van de actie is: „Vaihelm- Hoofdzaak". Het dragen van een valhelm is niet verplicht. Minister Wester terp van verkeer en waterstaat heeft echter kortgeleden de mo gelijkheid gekregen de maatre gel in te voeren. Verwacht wordt daarom dat dit op korte termijn zal gebeuren. Vooruitlopend daarop heeft Veilig Verkeer Nederland ^sloten de voorlichtingscampagne te voe ren, daarbij gesteund door de toename van het helmbezit: 45 pet. van de mannelijke en 35% van de vrouwelijke bromfietsers bezitten reeds en valhelm. Het hoofd van de afdeling voor lichting van Veilig Verkeer Ne derland, de heer F.Sj. van Paasschen, accentueerde giste ren echter dat alleen de door TNO goedgekeurde helm, die veiligheid biedt, die noodzakelijk is. De kwetsbaarheid van de brom fietser en bijrijder zal daardoor aanzienlijk verminderen. Een paar trieste cijfers illustreren de noodzaak: in 1970 werden 510 bromfietsers en dertig duopas sagiers bij een ongevol gedood. In 1971 waren het ótil bestuur ders en veertig duopassagiers. Zeer hoog is ook het aantal ge wonden: in 1970 21.937 bestuur ders en 2,749 passagiers en in 1371 23.542 bestuurders en 2.973 passagiers. De actie „Valhelm-hoofdzaak" wordt gevoerd op verzoek van en financieel gesteund door de minister van verkeer en water staat. In een stuurgroep die de actie begeleidt hebben vertegen woordigers zitting van overheid, SWOV, ANWB en RAI, De actie wordt ondersteund door een mil joen stickers en vele duizenden affiches en posters. De heer Van Paasschen over de actie: „Men hoort wel eens zeg gen dat veiligheid m het ver keer te koop is. Dat is juist, want twee zekerheden om te blijven ieven hebben we in ei gen hand: de valhelm en de au togordel. We kunnen die zeker heden afwijzen, omdat we ze lastig vinden, omdat we vinden dat we voor gek lopen, gemak zuchtig zijn of ze te duur vin den, maar de.prijs die we voor deze drogredenen moeten beta len la te zien binnen de muren van ziekenhuizen en revalidatie centrum. Daar ligt het trieste bewijs dat het dragen van val helmen door bromfietsers en duopassagiers letterlijk en fi guurlijk hoofdzaak is. Anders gezegd",- aldus de heer Van Paasschen, „een valhelm kan je de kop niet kosten". Zie ook pagina 3: Alleen valhelm met schokdempende eigenschap pen is goed.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1