Smi Schiedamse hengelaars ijsennaar eisen Ada Wassenaar Met 12 fegm 21 f stemmen verworpen Boksers succesvol in Br eda sifeéi Wilhelmina wint toernooi '4 sfeerloze ZRO Hengel- zeskarap PARKKAMPIOENSCHAP SPIERING SHOEK Schiedam Het betaalde voetbal in Schiedam zal- het zonder subsidiëring moeten stellen. Tijdens de gisieravond gehouden ver gadering van de gemeente raad werd het voorstel om bet betaalde voetbal (SVV) met een bedrag van 25.000 gulden, tot een maximum van drie achtereenvolgen de jaren t e subsidiëren met 21 tegen 12 stemmen verworpen. Geen subsidie dus. Ondanks een pleidooi van wethouder mevrouw Verwey de Graaff en voor stander P. v. d. Lubbe (PvdA/PPR) daarin ge steund door de WD, bleek de meerderheid niet vol doende overtuigd om af te wijken van een eerder in genomen standpunt. Dg belangrijkste drijfveer om SW financiële steun te onthouden bleek voor de meeste fracties het niete willen creëren van een uitzonderingspositie. Zoals de heer V. Broeke (D '66} ,»dïe", zo merkte hij terloops op, „niet te gen subsidie was, maar wel aan SVV alleen. Waarom dan ook niet Hermes-DVS of Schiedamse Boys?". Ook de heer Op 't Ende (CPN) noemde het subsidiëren van het betaalde voetbal, „een onrechtvaardige zaak", en wees daarbij op het ontbreken van een eventuele streekfunctie. Maar ook in de PvdA/PPR ont brak het aan eensgezindheid, „want", motiveerde de heer Rensman zijn tégen, v.niet alleen de betaalde voetballers zijn ar tiesten, er zijn ook' andere vor men die daarvoor in aanmerking komen". Een langdurig betoog van de heer Van Raalte "(PCG en namens de KVP) resulteerde tenslotte ook in een duidelijke af wijzing van het voorstel. Iets waaraan ook de heer Verhuls- donk (VVD) als voorstander niets kon veranderen. Tenslotte wees wethouder mevrouw Ver wey de Graaff er nogmaals op dat er wél een uitzonderingspo sitie ontstaat ten opzichte van MÉ andere welzijnsvoorzieningen. Het baatte niet, want het dage lijks bestuur van SVV, aanwezig op de publieke tribune, moest tenslotte constateren dat SVV be taald voetbal zal moeten bedrui pen uit eigen middelen Géén subsidie Rotterdam Met de organi satie in handen van de Dordrechtse zwemvereni ging „Merwede" werd za terdagavond in het sfeerlo ze zwembad West te Rot terdam de eerste ontmoe ting van de A-zwemvereni gingen uit de omgeving van Rotterdam (ZRO) ver- zwommen. Deze eerste ont moeting werd, net zoals in het voorgaande jaar, ge kenmerkt door het feit dat de zwemmers en zwem sters onvoldoende gelegen heid hebben om in te zwemmen. Het is namelijk niet toegestaan in het wed- strijdbad in te zwemmen, omdat men bang is dat de platen van de elektrische tijdwaarneming bescha digd zullen worden. Een redelijk argument, maar waarom zwemt men dan niet zonder die platen, zo belangrijk zijn deze wed strijden nu ook weer niet. Er kan dan voldoende inge zwommen worden en dit heeft misschien tot gevolg dat de zwemmers ea zwemsters meer van do volgende wedstrijden kun nen maken dan nu het ge val was. De eerste ZR O-wedstrijd bracht weer duidelijk de sterke positie van VZC naar voren,. Liefst zes van de tien nummers eindigden in een Vlaardingse overwinning, terwijl drie van de vier verbe terde kringrecords door VZC tot stand werden, gebracht De Schie- damse Zwemcliibwerd door dit geweld, enigszins Tiaar het twee de plan gedrukt, maar het pro gramma herbergde geen enkel numemr waarop SZC haar beste beste troeven kunnen excelere- ren. De beste prestatie van de avond werd echter noch door een VZC-er geleverd, maar door het jeugdige schoolslagtalent Rob van Maanen van ZPB (Baren- drecht), die bij de jongens on der 10 jr. op de 100 meter schoolslag met een tijd van 1.34.2 een nieuw Nederlands re cord voor jongens onder de 10 jaar vestigde. Eerder op de avond waren de meisjes voor ditzelfde nummer te water ge gaan. Schiedamse Irma van de Ende vocht zich naar een twee de plaats en zij verbeterde ruimschoots haar beste tijd: 1.43.51, Het nummer 4 x 100 meter wissel slag onder de 14 jaar werd zo wel bij de meisjes als bij de jongens een overwinning voor VZC. De meisjes zetten met 5.03.4 «en nieuw kringrecord, terwijl de jongens eindigden me: 5.08.4. Ook de lOOmeter rugslag leverde zowel bij de da mes als bij de heren, een Vlaar dingse zege op. Bij de dames zwommen Diane Edelijn en Marjan Vermaat zij aan zij. maar Diane bezat de langste adem en won met een nieuwe kringrecord tijd voor meisjes onder de 14 jaar 1.11.6. Marjan Vermaat stopte na 1.12 Bij de heren was de strijd min der spannend. Rob de Gier (VZC) nam na enkele meters reeds de leiding die hij niet meer afstond. Met een tijd van. 1.06.61 bleef hij voor de beide SZC-zwemmers René van der Kuil (1.09.84) en de verrassende derde wordende Willem Jan Looman (1.1GA). Op het laatste meisjes nummer van de avond realiseerde Ada Pors (VZC) et 2.39.51) een nieuw kring record op de 200 wisselslag meisjes onder de terwijl Betry Schuit, sinds 15 september verhuisd naar SZC. derde werd in 2.50.23. Bij de jongens werd Rob de Gier op dit nummer tweede in 2.31.20. Eric Beele tenslotte maakte op de ICO meter vrijeslag jongens onder de 12 jaar de zes VZC- overwinningen vol met een tijd van 1.12.7. René van der Ku»l tweede Schiedam - Hoewel deelnemers en organisator van het concours, Wout van Leeuwen, vreesden vóór het doorgaan hiervan, is deze massale ArifcCi 'JTY1' hengelpartij een grandioos succes geworden.. De sterk afgezwakte ""X wind was hiervoor geen beletsel.. Over hetalgemeen genomen is er goed gevangen. Mooie brasems die gewicht in de schaal legden: èn verder veel voorn en bliek. Niet alle (door het lot bepaalde) „vis- stekken", waren éven gunstig zodat er, veel onderling verschil In vangsten is opgetreden onder de 301 deelnemers. De visbuit.isj.na afloop uit het leefnet gewogen om daarna in het water teruggezet te worden. In het korps/klassement eindigde de SHV „De Alfer" uit Schie dam op de eerste plaats die goed was voor de Jaap Muda- cup. De vijf korpsvissers vingen met elkaar 5055 gram vis. Overige korpsuitslagen: 2. „Uit en Thuis", VI. 4350. gram; 3. Vroeg in de Morgen, Overschie, 4215 gram; 4. 't Westen; 5. Overschie, 3790 gram; 6. Zetha- metha, 3785 oram; 7. Wilton; 3595; 8. De Ruisvoom, 3100 gram; 3.. De Vriendschap, 2995 gram, 10. Shell, 2780 giam; 'IX. Spreij 1930 gTamg 12. De Zwer vende Visser 1545 gram. Per soonlijk klassement: 1. K. Muil wijk,Schiedam, 2420 gram; 2. W. Korpershoek, 2320 gram; 3. T. Holster, 2000 gram; 4.' J. Verheij 1850 gram; 5. J. Vrij- moet, 1815 gram; 6. D. Témpe- laar, 1720 gram; 7. H. J. van Katwijk, 1595. gram; 8.fJ, C. Waas, 1580 gram; 9. J. v.d. Bijl, 1565 gram; 10. B. Swam, 1545 gram. Verder visten nog 65 deelnemers zich in de prijzen. In volgode van rangschikken was een keu ze te maken uit een prijzenpak ket, meteen waarde van'2700,- Kostbaar hengelsportmate riaal en luxe- en huishoudelijke gebruiksartikelen. Voor de win naars van de korpsen waren fraaie bekers beschikbaar. Opk de contoleurs en vïswegers, m<et elkaar een team van twintig, man ontvingen door het lot be paalde prijzen, «veneens uitge reikt door Jaap Muda van tyftut van Leeuwen. Schiedam Junior Kees Hendriks, talentvol boksertje van de Schie damse boksvereniging De Haan, behaalde in Breda ziin vijfde zege in successie. De jeugdige zwaarweUer won na een boeiend gevecht op punten van Van de Laak uit D«n Bosch. Ook junior weiter Wlm Bok won In Breda zijn partij tegen Van Laar uit Helmond. De Schiedamseboksers kwamen over het geheel genomen toch goed voor de dag. Zo als de ook nu weer sterk boksende half- zwaargewicht Theo Klaasser die met. harde stoten zijn oppo nent Duforir dusdanig in moei lijkheden bracht dat de Breda- naar met stoten onder de gordel trachtte een nederlaag te ont wijken. Hetgeen dearbiter ech ter niet ontgaan was en toen Duforir onreglementair bleef stoten werd de partij reeds in dë tweede ronde gestaakt. Theo Klaassen .werd' hierdoor, winnaar ■door diskwalificatie van zijn te genstander. Ook Wim Radings. bokste een uit-, stekende wedstrijd, en daarmee tevens een geslaagde rentrée.- Mïddengewicht Radings - dwong tegenstander Maasdijk reeds in de eerste ronde tot opgave, maar veroverde tevens de stijl- prijs. De grootste pechvogel tijdens de bokswedstrijden in Breda was ongetwijfeld Rob Czabania. Te gen Holsker uit Den Bosch duurde de partij welgeteld an derhalve minuut, waarin beide pugilisten streden met gelijke kansen. Tor de Schiedammer met een van pijn verwrongen gezicht uit eên ogenschijnlijk "normale schermutseling te voor schijn kwam. Onmiddellijk staakte de ringarts de strijd. In de eerste rónde, dus ook geen uitslag. Wél na onderzoek in bet ziekenhuis, waar de Schiedam mer te horen kreeg dat hij| in derdaad een kaakfractuur had Vlaardingcn De laatste schoten zijn gevallen in de grote natio nale schietwedstrijd gehouden op de banen van de Schietver eniging Wilhelmina ter gelegen heid van haar 8lJ-jurig gestaan. Ze werden afgegeven door de jeugdige AU v. d. Lugt in een serie die har 18 punten aplever- de, Het was een sympolïsche af sluiting en een tegenhanger vaun de openingsserie op 6 september jj, geschoten door commissaris Van Toledo. Meer dan honderd korpsen uit alle delen van ons land namen aan de wedstrijd deel. Vooral in de A/klasse lag het niveau op merkelijk hoog. Hier eindigde het korps van Wilhelmina met 193 pnt (maximum 200) op do eerste plaats. Het korps schoot echter „buiten mededinging" en valt builen de prijzen. De eerste prijs was met 192.pnt voor de S.V. Baam; de S.V. ■Monster werd tweede met d® S.V. -„Doeltreffend" uit Noot dorp op de derde plaats, resp. met 192 en 190 pnt. Klasse B.: 1. S.V. Maasland 189 pnt.; 2. S.V. Baam, 138 pnt.; 3. Wilhe lmina (B.M. 18); 4. S.V. De Vrijheid, BareraLrechi. Klasse C.: 1. S.V. Baam; 2. Doel treffend; 3. S.V. Naaldwijk, alle drie met 177 pnt. De overige uitslagen worden bekend ge maakt op de nog adarvast te stellen avond van de prijsuitrei king. De hoogst geëindigde korpsen komen in aanmerking voor de hierdoor door het Vlaar dingse Gemeentebestuur be schikbaar gestelde bekers. In «en slotwoord heeft voorzitter Andr. Buis medebestuurders en leden dank gebracht voor het vele werk door hem verzet om de wedstrijd te doen slagen. Een wedstrijd die sportief en kame raadschappelijk is verlopen en waarvoor schutters naar Vlaar- dingen zijn gekomen uit alle de len van ons land om met Wil helmina dit 80-jarig bestaan te kunnen vieren. Schiedam De hengclwedstrijd in de serie „Drie steden zes kamp" met als viswater de Delftse Schie is gewonnen door het korps van „Vroegin de Morgen" uit Overschie. Hier mee werd leider, sinds de twee de wedstrijd "t Westen. Uitslag korpsen: 1 „Vroeg in de mor gen", 12.645 gram maatvis; 2 Overschie, 10.430 gram; 3 „Nooit Gedacht", Overschie, 9350, gram; 4 „De Alfer", Schie dam, 7540 gram; 5 't Westen, VJaardingen, 7230 gram; 6 Nep- tunus, Rotterdam met 3245 gram maatvis, Tien beste hen gelaars in het persoonlijk klas sement: 1 T. Lauwrijssen, 4575 gram; 2. G. Zonneveld, 3539 gram; 3..G: Scheffer,.3lO^gram 4 J. de Waard, 2625 gram; 5 L. Kievit, 2585. gram; 6 G. Leger stee, 2555 gram; 7 W. Vugt, 2590 gram; 8 D. Muilwijk, '2495 gram; 9 M. Termeer, 2450 gram; 10 A. van Zetten 2360 gram maatvis. DINSDAG 25 SEPTEMBER 1973 Schiedam De parkkampioenschappen van tennispark Spieringshoek hebben bij de heren een verrassende win naar opgeleverd. Dat Rob Leijsennaar er wat van kan, was na de toernooienreeks van het afgelopen seizoen wel duidelijk, maar dat bij op kinderiijk eenvoudige wijze met Gé Baars afrekende was »ch wel een surprise van de bovenste plank. Gé Baars, achttien jaar pas en op het moment goed in vorm, leek de beste kansen te hebben. In de voorrondes had 'ie bijvoorbeeld al ongenadig met ÏVQke Verkerk afgerekend (8—1, 6—0) en ook in de halve finale tegen tennisleraar Ferdinand van Helden ging het met 8—6,6—2 betrekkelijk eenvoudig. tn de finale tegen Rob Leij sennaar leek de snel spe lende Baars aanvankelijk ook op een makkelijke zege af te gaan. Bij een 4—1 voorsprong in de eer ste set, gaf niemand meer veel voor de kansen van Leijssennaar. Dat was dan wel een falikant verkeerde conclusie, want met tech nisch zeer verzorgde kap- balletjes en nog meer tru- certdooswerk wist Lei j sen naar het spel van Gé Baars danig te ontregelen. Binnen tien minuten had Leijssennaar de set te pak- ken, 6—4, en wat er daarna gebeurde ging mogelijk in een nog hoger tempo. Met 6—0 was de afgang voor de gedesillusioneerde Gé - Baars volledig. Bij de dames was er ook sprake van een snelle finale, al doen de setstanden 6—2, 63 toch wel te weinig recht aan het taaie te genspel van .Joyce Findham- mer. Winnares Ada Wassenaar moest voor iedere game knok ken, maar slaagde wel in haar opzet Joyce Findhammer. tot het nodige loopwerk te dwingen cn daarmee nogal eens wat on nauwkeurige returns te krijgen. De heren, dubbel leverde een ver rassende overwinning op voor de tactisch sluw-spelende Mari nas Stolk en Leo de Kruis. Zij versloegen Gé Baars en Jan Bakker met 64, 0—3, Bij de C-singles zorgde tennis-jveteraan Jan van Poppelen voor een ge weldige verrassing door de ene tegenstander na de andère van het gravel te tikken. In de findie stond Van Poppelen (ook wel een levende oefenmuur genoemd vanwege zijn onmoge lijke returns) tegen Simon van MIke Verkerk ongenadig uitgeschakeld Vliet, en won met 1—6 6—4, 6— Bij de dame*; was Joke Qm- mer.ng de beste singelaarster. Met een onuitputtelijke energie bron won zij de dames-finale van Joke Leijssennaar met 7—9, 63, 62. Andere winnaars zijn, Jongensen- kel; Berry Janse, Meisjes-enkel Sylvia van de Poort, DDB Joy ce Findhammer en EHy van Troost, GDB Addie Bekker en Ronald Wijman, DDC Joke Om en Joke Leijsennaar, GDC: Tna Woleken en Jo van de Pluijm, HDC: Arend Prins en Dick Sau- pul.etty, HED: A at van de Poort, DED Renate de Vetter, DDD: Mevr. Pluym en Hoëfc- stra,GDD Mev- Pluijm en en Kloek, HDD: Van Albeda en Kloek, HDD: Van Albada en Smioh (hier had Peter Wésthuis' z:cb vers.apen). SCHIÉDAAKCHE COURANT Hef bestuur van SVV. Toen nog onwetend van hef 'nee' dat de raad zou laten klinken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4