SCHIEDAMSCHE COURANT] Over plannen binnenstad reigentie DreuK. in fractie FvciA oor en door het kind HUURSUBSIDIE AANVRAGEN VOOR 1 OKTOBER verdubbeld Nieuw gebouw e huishoudschool officieel open Verveen- P j* Ti 1 4 school houdt bazar Route gevaarlijke stoffen Geef bejaarden vergoeding telefoonkosten Wrakken SG krijgt pagina in Stadsblad Vergadering SGP over Troonrede Aantal aanvragen Bromfietser gewond na botsing Ir. Boerman lid Rijnmondraad Young Voices in jeugddienst van een nieuwe Algemene een opsomming geeft van de gevaarlijke stoffen waarvoor i pagina Donderdag 27 september 1073 1 f Ti l#JTl 111 1# H 9 In J «g, jaargang no. 24828 -ONAFHANKELIJK DAGBLAD- Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De 20-jarige brom fietser H. de K. is gewond ge raakt na een botsing met een auto. Hij is naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd. De bromfietser verleende op de hoek van de Burgemeester van Haarenlaan/P. J. Troelstralaan geen voorrang aan de auto van de 47-jarige K.U* uit Maassluis. Schiedam De Burgemeester Verveen school aan de Nachte gaal! aan 2 houdt zaterdag van elf uur 's morgens tot tien uur *s avonds een bazar. Hiervoor wordt het hele gebouw van de lagere school ingericht met marktkramen en andere stands- Op de bazar kunnen de bezoekers onder andere ballen werpen en pijltjes schieten. Ook komen er een grabbelton en een rad van avontuur, evenals een pannekoe- kentent. De opbrengst van de bazar Is be stemd voor de aanschaf van een nieuwe geluidsfilmprojector. Schiedam De weekenddienst van de VROM .heeft de afgelo pen dagen weer een actie onder nomen om oude i auto's, die in - verre staat van-ontbinding ver keerden, van de weg te halen. Uit de Van der Loeffstraat, P.J.: Troelstralaan, Van Hallstraat en Parkweg verdwenen de wrakken naar bet daarvoor be stemde VROM-terrein aan de Van Heekstraat. Schiedam —De Schïedamse Ge meenschap verschijnt voortaan elke maand met een pagina in- formaties in het Nieuwe Stads blad. Hiertoe is in de eerste plaats be sloten om zoveel mogelijk be kendheid te geven aan de cur sussen, die de afdeling vor- mings- en ontwikkelingswerk (VeO) van de SG heeft georga niseerd. Iedereen wordt in de gelegenheid gesteld deze cursussen, die va riëren van metselen voor de doe-het-z elver tot talencursus sen, te volgen. Op de SG-pagina in het Stadsblad worden ook andere culturele programma's aangekondigd en eventueel toegelicht. I In verschillende talen vertelt bet bord bij dc oprit van 's-Grcvelandseweg naar Rijksweg 20 hoe de wagen met gevaarlijke stoffen moet rijden. Schiedam Met borden van anderhalve meter breed en bijna net zo hoog heeft de gemeente Schiedam een dui delijke route uitgestippeld voer vracht-, tank- en andere wagens, die'gevaarlijke stof fen vervoeren. De wagens,, die uit. de richting Rotterdam komen," worden via.de Horvathweg langs het NS-statiou naar het plein '40-*45 geleid. Vandaar gaat men" rechtsaf het viaduct on derdoor en vervolgens links af de rijksweg op. De j route is voor vervoerders die geen speciale ontheffing bezitten. Rijksweg 20 is besterad als al gemene route voor doorvoer. In Vlaardingen zijn daarom ook van deze waarschu wingsborden geplaatst. Au to's die .de afslag Holy verla ten, worden al duidelijk ge- V^'\'iïÈa"alct?iiw>eC:^clj^rwejêri'.^>p-de,':" 'RW 20 terug moéten gaan via het viaduct bij de Holy- singei. De laad- en losroute voor Vlaardingen-West loopt vanaf de afslag Westlandseweg over Marathonweg Maasslui- sedijk (overweg) en Delta weg. Die voor Vlaardingen- Oost, na dezelfde afslag: Westlandseweg, Schiedamse- dijk, Mr. Kesparweg, Schie- damsedijk, Vulcaanweg, Ko ningin Wilhelminahaven NZ, ZZ en OZ. De routes zijn een uitvloeisel van een gevaarlijke de route geldt. Er is een plattegrond van de route in het hele Rijnmondgebied sa mengesteld, die aan de be drijven, die geen ontheffing hebben, beschikbaar zijn ge steld. Schiedam —De SGP zal op vrij dagavond een vergadering hou den jn de zaal van de Christe lijk Gereformeerde Kerk op de hoek van de Warande en de Burgemeester Knappertlaan. De vergadering zal om aebt uur be ginnen. tensdijk zal op de' vergadering spreken over de Troonrede. De heer Van de Vlies is lid van het hoofdbestuur van de SGP, Schiedam Het gemeentebestuur van Schiedam heeft van het Open baar Lichaam Rijnmond het advies gekregen om voor bejaarden een regeling te treffen, waarbij onder meer aansluitings- en abonne mentskosten voor een telefoon wordt vergoed. Dit moet dan geschie den op medlsche-sociale indicatie. i»it advies aan alle Rijnmond gemeentes kwam naar voren op de vragen van het PvdA- raadslid L. J. Dijkers aan het Openbaar Lichaam. Het Rijn- mondlid vroeg aan het dagelijks bestuur of zij het standpunt van b. en w. van Rotterdam delen, dat het beschikken over een te lefoon de zelfstandigheid van be jaarden kan vergroten. Ook vroeg hij of het Openbaar Li chaam zelf al enig initiatief over dit probleem had ontwik keld. 'jnmond geeft in antwoord op deze vragen, dat zij reeds gerui- me tijd geleden het initiatief hebben genomen om een studie te maken over de verstrekking van bijstand in de telefoonkos ten. Dit onderzoek heeft er toe geleid dat zij een positief advies hebben gegeven aan de Rijn mondgemeenten. Daarin wordt onder meer gesteld dat de leef tijd een belangrijke rol speelt, maar ook bij voorbeeld het voorhanden zijn van andere mo gelijkheden tot sociaal contact. Het ligt niet op haar weg, vindt het Openbaar Lichaam, om er bij de regering op aan te drin gen een algemene regeling van dit onderwerp op te stellen. De meningen in de fractie over dit plan lopen sterk uiteen. In de PvdA zitten zowel fervente voor- als tegenstanders. De twee PPR-raadsleden zijn te gen. Voorstanders zijn ondermeer het uit de Gorzen afkomstige raads lid mevr. J. Krikke-Hein, de heer C.: Batenburg, -mevr. Ou- wens en de heer N.C. Kerkhoff. Tegenstanders worden voorname lijk gevonden onder de „jonge ren" in de fractie. Dat zijn on dermeer Yvonne de Waard en Wim de Visser. Mevr. Krikke heeft zich over deze zaak op en kele vergaderingen, van da PvdA nogal emotioneel getoond over deze zaak. 2ij zef ondermeer dat wethouder Bolmers stuk wordt gemaakt. Op een andeTe vergadering wond zij zich 20 op, dat zij de 2aai verliet. van het bejaardencentrum Thurlede daarom wil stoppen met het raadswerk. Op de laat ste bijeenkomsten van de raad was hij niet aanwezig. Hij zou daarmee het voorbeeld volgen van ex-fractievoorzitter P Boschman. die de sfeer zo'n half jaar geleden dusdanig vond, dat hij uit de raad stapte. Hel bestuur van de PvdA zegt niets te weten van een breuk in de fractie. Voorzitter H. Post hoorn: „Er zijn in ieder geval nog geen twee kampen". SFEER De geladen sfeer die in de fractie hangt, zou volgens sommigen het werkklimaat erg verslechte ren. Er gaan geruchten dat het raadslid Kerkhoff directeur GESPREK „Als wethouder Bolmers terug is uit Canada (de wethouder is daar op familiebezoek, red.) zal er in de fractie worden gespro ken over de binnenstadsplan nen." Overigens wordt door sommige ingewijden verwacht dat de hui dige raad niet meer zal beslis sen over het globale bestem mingsplan, omdat het pas na de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar aan de orde zal komen. Meer dan een half miljoen kinderen zijn er gisteren weer in stad en land op uitgetrokken om kinderpostzegels en prentbriefkaar ten -aan de man of vrouw fe brengen. Het is voor de 2óe keer dat de leer lingen van de lege re en andere scholen huis-oon- fuiis gingen. Ir. B.J. van de Vlies uit Maar- Schiedam Het nieuwe gebouw van de Christelijke Nijverheidsschool aan de Burgemeester Van Haarenlaan 1155 wordt woensdag 3 okto ber officieel geopend. De schooldeuren staan donderdag 4 oktober van twee uur tot half vijf .en van zeven uur tot half tien open voor ouders, oud-leerlingen en belangstellenden. Het gebouw, de voormalige lagere De leerlingen, nu nog verdeeld. Prins Bémftardschool. is eind over drie leerjaren, kunnen na augustus reeds in gebruik geno- het tweede jaar kiezen voor de men, nadat het een reeks repa- theoretische of de praktische raties en verbouwingen onder- richting. In de tweejarige bo- gaan had. venbouw, die in de vierjarige Tot en met het einde van het vo- cursus ontstaat, kan een goede rige schooljaar was de school grondslag gelegd worden voor gevestigd in een bouwvallig te een bredere beroepsvoorberei- noemen pand aan de Westmo- ding, lenstraat. Het pand is'uitgerust met nieuw De directrice, mejuffrouw C. materiaal, vooral in de lokalen Roodenburg, alle docenten en voor natuurkunde, naald- en de leerlingen zullen de bezoe- zorgvakken beschikt men overkers volgende week donderdag moderne apparatuur, in het gebouw rondleiden. O Schiedam Ruim 100 Schiedammers weten niet dat de in dividuele huursubsidie elk jaar opnieuw dient te worden aangevraagd. De aanvraag voor de huursubsidie, die in bepaalde gevallen door het rijk kan worden verleend* moet vóór 1 oktober op het stadskantoor ingediend zijn. De afdeling Algemene Zaken wijst belanghebbenden erop, dat daarna geen verzoeken om huursubsidie meer aange nomen zullen worden. Dat heeft tot gevolg dat de nk>f- aanvragers geen subsidie over 197T verkrijgen. Men komt voor huursubsidie in aanmerking als men (als huurder) in een huis woont, dat na 31 maart 1960 met rijkssubsidie is gebouwd of als, «n het kader van de huur- harmonisatie, de huur met méér dan 6 procent is ver hoogd. Ook als men een inkomen heeFt van minder dan 20.000 gul den per jaar en men meer dan 1/6 of 17 van het inko men aan huur betaalt, kan men in aanmerking komen voor deze individuele huursubsidie van het rijk. VERLENGING Van de mensen, die vorig jaar een aanvraagformulier heb ben ingevuld, zijn er nog honderd die dat voor dit jaa^ niet hebben gedaan. De verklaring hiervoor is. volgens de afdeling Algemene Zaken van het stadskantoor, dat de aanvragers van vorig jaar een bewoners verklaring heb ben toegestuurd gekregen, waarop zij diverse gegevens moesten invullen over salaris, en huur: „Wij zijn bang dat sommigen dat gezien hebben als een verlenging van de aanvraag van vorig jaar." Er zijn wel meer aanvraagformulieren ingevuld dan vorig jaar. De afdeling Algemene Zaken, waar men ook inlich tingen kan verkrijgen en zo nodig assistentie bii het in vullen, heeft dit jaar met 1450 aanvragers te maken ge had, tegen 700 vorig jaar. „Een flinke stijging, die vooral veroorzaakt is door de forse huurverhogingen", aldus Algemene Zaken. Over een paar daagjes gaat de poort dicht. Dan zullen de r.iet-aanvragers te laat zijn en met hun formulieren voor een gesloten deur staan.... Schiedam Ir, C. Boerman uit Schiedam is benoemd tot lid van de raad van Rijnmond, Hij volgt de heer J„ Smit uit Maas sluis op, die zich heeft terugge trokken voor deze functie. De heer Boerman (45 jaar) is di recteur van een ingenieursbu reau. Tot zijn benoeming tot Rijnmondlid is. hij op politiek gebied actief geweest voor de PvdA. Schiedam Het hervormde jeugd koor The Young Voices treedt zendagavond op in de Grote Kerk tijdens een speciale jeugd dienst. Het thema van deze bijeenkomst, waarin ds. S. Tijmstra voor gaat, is „heeft Jezus de wer:ld veranderd? kunnen wij de we reld veranderen?" Na de dienst, die om zeven uur begint, is er gelegenheid om koffie te drinken en te discus siëren. Schiedam In de gemeenteraadsfractie van de PvdA/PPR dreigt een breuk. Breekpunt zou het globale bestem mingsplan voor de binnenstad zijn dat wethouder Bol mers (PvdA/PPR) heeft opgesteld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1