Raad oordeelt in over Fortuna subsidie 1 Yvonne Smits erg snei Volley ontevreden met stilstand MAARTEN ELSING: MISSCHIEN HELPT DE1NDUSTRIE ONS Nieuw plan tennis* park in Holy mm ROEL KEUS STERKE TIENKAMP Duivenkampioenen '73 Onderling m SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1973 j Van onze sportredactie Vlaardingen Bij tie schaakvereniging HVO werden voor de onderlin ge competitie de volgende partijen gespeeld: Groep 1: Koopman—De Jong V2—V2, Mooij—v. d. Akker VilA, Komaat Hoos 3/4—14. Smeekes—v. d. Griend 1—0, Metse laars—P. Sodderland 1—0, Schaap—De Koe 14—14, Dopper—Aalders 1—0. Groep 2: Kropff—v, d. Tuyn 1—0, Boer—Dopper 1—0, A. A. de Vette— Voegt 10, FedorinDe Goede 10, A. de Vette-— De Vries 1—0. Groep 3: Van Embden jr. —Terlouw 0—1, De Voogd —mevr. Koppers 1—0, v. d. Berg—Meijers 1—0, van Dam—Knol 1—0, Den Brinker—Tetteroo 1414* Door Bas van den Berg Schiedam De kruitdampen zijn opgetrok ken, in Schiedams Stadskantocr werd deze week SW's 18 maanden lopend suh- sidievoorstel afgewezen omdat de „recht se" raad niet van zijn principes wilde af- wijkeii. Een ander argument: „waar om dan Hermes DVS of Schledamse Boys niet?"* Het meerderheidsvoorstel van b. en w„ voor 75.000 gulden over drie jaar uitge smeerd, kreeg daardoor weinig aanhang. Daarom die emotie! van ïn de eerste plaats SW-bestuurders die het moeilijk konden verwerken, al oordeelde praeses Maarten Eising: „niet impulsief worden mannen, laten we ons erbij neerleggen. Er is weinig aan te doen". En verder: „we zullen ons nu tnoeten bezinnen op andere mogelijkheden. Bijvoorbeeld een actie on der het bedrijfsleven. In '69 leverde dat onder het motto „geef SVV de ruimte", zo'n 25.000 gul den op. Waarom nu niet"? Maar nogmaals: „eerst gaan wij over de andere" mogelijkheden om geld te krijgen, vergaderen. Nee, geen extra vergadering, eerst moeten we die schok verwerken". „Overigens" licht Maarten Eising als lichtpuntje toe, „met het eerste elftal „draaien" we min of meer en als dat zo blijft dan is het niet uitgeslo ten dat we 'n gedeelte van het bedrag (van 25.000 gulden) 2elf kunnen bijspijkeren". Tot slot: „het bewijst overigens wel weer dat je als club in het westen ongunstig zit ten opzichte van andere eerste-divisieclubs. De subsidies die ze daar krijgen, dekt meestal de tekorten. Maar ja, zulke clubs hebben een streekfunctie en die mankeert er bij SVV aan. Vandaar". Ook heerst verwarring bij Fortuna dat nog steeds teg en het voorstel van ja of geen subsidie aan leunt. Hoewel dat voorstel van de Vlaardingse club eenzelfde belang dient het exploitatiete kort weg te werken gaat het bij Fortuna om een bedrag van 80 mille. In eerste instantie dien de Fortuna een verzoek In voor een halve ton, maar omdat er ook lopende rekeningen mee zijn gemoeid, is dat bedrag met 39.000 gulden ver hoogd. De onzekerheid is groot omdat Fortuna redeneert: krijgt SVV subsidie dan kan de Viaardingse raad niet achterblijven. Maar die stelling gaat niet meer op en daarom zoekt Fortuna naar een intensieve benadering van zijn probleem met raadsleden vooraf. HEARING In de vorm van een hearing die de raad een ander inzicht in het betaalde voetbal in Vlaardingen moet verschaffen dan het negatief getinte rap port, dat de raadsleden bereikt, uitbrengt. Conclusie: SW en Fortuna, twee clubs die in de schaduw van Feyenoord en Sparta, het hoofd niet meer boven water kunnen houden. Maar de zelf standigheid bestaat nog, Hoe lang nog, rijst daar om de vraag? Emotionele clubbelangen houden voorlopig het woord fusie nog onder tafel, maar sinds Viaar dingse sportwethouder A. G. Kloots met zijn Schiedamse collega mevrouw Verwey de Graaff rond de tafel hebben gezeten met als inzet fusie en daarvoor een studie nodig achten, is het dui delijk dat de overheid het voorbeeld geeft.... Het college van B en W. van Schiedam, dat on langs een bespreking over het betaalde voetbal heeft gehad met een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Vlaardingen, zegt, dat de uiteindelijke beslissing aver fusie moet vallen bij de ledenvergaderingen van beide clubs. De KNVB en FBO hebben reeds hun bereidheid ge toond bij een dergelijke studie, die een jaar in beslag gaat nemen, hun medewerking te ver lenen. MAARTEN EÜSING berusten ROEL KEUS - sterke tienkamp VLAARDINGEN Bij het sluiten van het atietiekseizoen 1973 zijn er door diverse atleten nog uitstekende presta ties geieverd. Fortuna-atlete Yvonne Smits zorgde in Den Haag tijdens de open Haagss Kampioenschappen voor een prettige verrassing. Op de 300 meter voor meisjes ju- i nioren kwam zij eerst in de serie al tot een eerste plaats in de tijd van 44,7 sec. In de tinale van dit onderdeel was zij duidelijk de sterkste in de goede tijd van 44,5 sec. en eiste zo de titel voor haar op. Öe> de 100 meter, waarop Yvonne Geen verbetering van zijn per- IIJt!- .aorvrrl mdfll- &VCr knaY) ren: 1 DO meter 12.2 sec., ver springen 6.00 meter, kogelstoten 11.12 meter, 409 meter 56.4 sec., discuswerpen 32.89 meter, speerwerpen 50.04 meter en 1500 meter'4.57.2. Schiedam De wedstrijdsecretariaten van de plaatselijke post duivenverenigingen hebben de klassementen samengesteld van de in dit seizoen gehouden wedvluchten. In de P.V. de Vrijheid, Nederlandse Algemene Bond ziet het klassement van de generaal kampioenen er ais volgt uit: Twee eerst geklokte duiven: 1. P..Pols; 2. P. Verlinde; 3. G. Barzilay, 4. Come. W. en W. Poort; 5. J. Wenteler, 6. J. Bak ker Twee bovenste van het staatje: I. J. Wenteler, 2. G, Bar zilay, 3. Comb. W. en W, Poort, 4. P. Verlinde, 5. I. v. d. .Tuijn; 6 J. Bakker. Klassement Vitesse-vluchten: Twee eerst geklokte duiven: 1 G. Barzilay, 2, P. Verlinde, 3. P. Pols, 4.'J. Bakker, 5 Comb W en W Poort, 6. H Triel Twee bovenste van het staatje: 1 H Triel, 2 J Bakker, 3. G. Barzilay, 4. P. Pols, 5. I. vd Tuyn, 6 K Duimel Kampioensduif: de 69-1170801 van P Broekhui zen. Klassement, Fond-vluchten: Twee eerst geklokte duiven: 1 P. Verlinde, 2. A. Pronk, 3. G. Barzilay, 4. A. Broekhuizen, 5 P Pols, 6 Mevr. Melchers Twee bovenste van het staatje; 1 A Pronk, 2 P Verlinde, 3 G. Barzilay, 4. A. Broekhuizen, 5. J. Metaal, 6. Gebr vd Harg Kampioensduif: de 72-1560951 van A Pronk. Klassement jonge duiven: Twee eerst geklokte duiven: I. A. v. d. Berg, 2. J. Wenteler, 3. C. Robart, 4. H. Egberts, 5. Comb W. en W. Poort, 6 P Pols Twee bovenste van het staatje: 1 J Wenteler, 2 A Broekhui zen, 3. A, v. d. Berg, 4. I. v. d. Tuyn, 5. J. Bakker, 6. L. Wij nen- Kampioensduif: de 73-1800044 van J. Wenteler. Klasse ment na-vluchten: Twee eerst geklokte duiven: l.'.P. Pols. 2. Comb. W. en W. Poort, 3. G. Barzilay, 4. H. Triel, 5. J. Bak ker, 6 P. Verlinde. Twee bovenste van het staatje: 3. Comb W en W Poort, 2. P Verlinde, 3. G. Barziiay, 4. C, Robart, 5. I. v. d, Tuyn, '6. Gebr v.d Harg Kampioensduif: de 7D-388451 van W en W. Generaalkampioenen SCV 'D Postduif, Nederlandse Algemene Poort Bond: Twee eerst geklokte duiven: I. H. v.d. Kant, 2. C. den Tuinder, 3. D. C. Bakker. Vier eerst geklokte duiven: 1. H. v. d. Kant, 2. C. den Tuinder, 3. D. C. Bakker. Klassement, oude duiven: Twee eerst geklokte: I. H v.d Kant, 2. A. Smits, 3, C. den Tuinder. Vier eerst geklokte: 1. A. Smits, 2. H. v.d Kant, 3 C den Tuinder; Kampioensduif: de H 72-1645114 van A Smits Klassement, jonge duiven: Drie eerst geklokte: I J Blomsteel, 2 Daniel Lems, 3. D. C. Bakker; Kampioensduif: de H 73- 962370 van Daniel Lems (jeugdlid). Klassement, na-vluchten: Twee eerst geklokte: I. H. vd Kant 2. D. C. Bakker, 3. C. den Tuinder. Vier eerst geklokte: 1. D. C. Bakker, 2. H. v. d. Kant, 3. C. den Tuinder. Kampioensduif duif: de H'71-953826 van de Comb. P, v. Os/v.d. Grijp. door Bart in 't Hout Vlaardingen Ik izeg biet dat het gebeurd is, tmaar het had kun nen gebeuren. Kleine kinderen, die ons uitwuifden bij ons vertrek uit Holy en riepen: „Geef ons pappie een tennispark!Want.ik zal niet zeggen, dat de pappies die ochtend in Holy zich stierlijk verveelden. Maar een beetje landerig keken zc wel. Het kan ook de warmte zijn geweest, die ons allen als een vochtige wollen dek^n bedekte. Brr. Het was een coïncidentie, een toevallige samenloop van omstandighe den, dat juist die ochtend, bij vele Holy'isten de volgende circulaire werd bezorgd. De pappa's trokken er zich een beetje verveeld mee terug, in een beschaduwd hoekje, er op voorbereid hoe zij nu weer de was 20uden kunnen doen zonder voorwas. Maar.de eerste regel wekte reeds hun belangstelling. Betreft: enauéte te stichten tennispark in ;de Holywijk. „Wellcht hebt u zich al eens afgevraagd wat nu eigenlijk de bestem ming is van het stuk grond, dat ligt tussen de Holysingel en de Wil lem de Zwijgeriaan in Vlaardir.gen-Holy. Welnu, op het grootste gedeelte van dit stuk grond staat een tennispark geprojecteerd^.:i De pappies gingen onwillekeurig wat reehterop zitten, want deze aan hef van de circulaire klonk veelbelovend. Helaas bleef het nog bij een belofte, want uit de verdere inhoud van de circulaire bleek, dat het nog pas gaat om een plan. ,Het doel is om tot een gezellig en goed park te komen, waarvan ook de jeugd kan profiteren. Het hangt echter voor het grootste deel - van uw reactie af of de tennisbanen er komen. Mocht u en/of ande re gezinsleden geïnteresseerd zijn, dan verzoeken wij u met klem on derstaande strook ingevuld aan ons te retourneren, zodat wij een in dicatie krijgen voor de te verwachten belangstelling. Het aantal reacties is bepalend voor voortzetten van aktivïtéiten in deze. Het invullen van deze strook schept uwerzijds geen enkeile verplichting, doch dient vooralsnog uitsluitend als opinie-peiling"- Was het laten rond brengen van deze circulaire nodig of ook wel zo geheten een open deur intrappen en zitten gewoon honderden Ho ly'isten verlangend te trappelen naar een „eventueel te stichten ten nispark?" DUIZENDEN Hoe het ook zij: DR. BOKX. Graaf Adojflaan II, Vlaardingen-Holy. heeft ze gewoon nodig. HONDERDEN, als het kan DUIZENDEN adhesiebetuigingen, niet alleen uit de Holywijk, maar uit heel Vlaardingeü, uit Schiedam en als-het-effe-kan zelfs uit het Westland, Wie Is deze drs. Bokx? Eén van die jonge pappies, die op een vrije ochtend als deze, zitten te trappelen om een balletje te slaan. Dat staat buiten kijf. Maar een luie stoel bij gebrek aan beter is er voor hem niet bij, want drs. Bokx kan men gerust de geestelijke vader noemen van de cir culaire, die op dat moment in grote getale wordt rond gebracht, (Wel slim bedacht om dat uitgerekend op een zaterdagochtend té doen! 1 Drs. Bokx, in gemakkelijke vrije tijdskleding, zit er voorts bij of hij zo de baan kan opsnellen om een voorproefje te geven van hoe-het- nu-wel-mosHn-de-Holy-wijk. Vergezeld door zijn zwager, de beer Van Berg en-War avendie ook in het actie-comité zit, net ais neg zes andere Vlaardingers. En wie moeten de heren van het tennispark-in wording dan wel met die honderden liefst duizenden adhesiebetuigingen overtuigen? Het antwoord is niet moeilijk: de gemeente. Want de grond, die door mijn gastheer met een armbeweging wordt aangeduid („daar ergens moet het tennispark komen") is gemeentegrond. Er zijn al twee gesprekken geweest met wethouder Kloots, die zich tussen haakjes welwillend heeft opgesteld, maar als goed bewindsman ui- hakkjes welwillend heeft opgesteld, maar als goed bewindsman ui teraard prijs stel op de vox populi. Dusd die enquête is gewóón broodnodig om de zo vurig verlangde gemeentegrond in erfpacht te krijgen. BESTEMMINGSPLAN „Is er al ihiet eens teerder een poging iin die 'richting gedaan?'* Drs. Bokx is door onze vraag niet van zijn stuk gebracht, „Ja zeker. Een half jaar geleden heeft Jan v.d. Torre, -een Schiedamse itennüs- park-exploitant, een jgooi gedaan. Maar wat hij wilde 'was .een 'over dekte hal, om ook 's winters te gebruiken. Die hal is gestuit op de zogenaamde „welstand". Scheen ook niet ie stroken met het be stemmingsplan, maar is toch hoofdzakelijk afgeketst op exploitatie- gronden". „En gelooft li het tgokie wel ite kunnen wagen?" „Allicht, anders hadden we het niet gedaan". Gaarne zouden we een duik nemen in de exploitatiecijfers. Drs. Bokx maakt een omtrek kende beweging. „Het hangt ér van af hoe we beginnen. Met negen banen en een club huis of een clubhuis met vijf banen en de mogelijkheid tot uitbrei ding. Bepalend voor de kosten is ook of de bannen van gravel worden of van kunststof. Alhoewel de aanlegkosten van kunststofbanen .veel hoger zijn, zijn de voordelen: (a) direkt bespeelbaar na regen (b) mogelijkheid van tennis in de winterperiode". „Hebt u enig idee hoeveel Reld u nodig hebt?" Aarzelend besluit drs. Bokx nog een tipje van het gordijn op.te lichten. „Een gravelbaan kost twintigduizend gulden. Een kunststofbaan het dubbele", »,Hoe had u gedacht het benodigde kapitaal te financieren?" „Gedacht wordt aan tien procent eigen geld en de rest uit vreemd geld". Op onze vraag, of de heer Bokx gelooft in honderden sympa thisanten, die bereid zijn aan deze stichting of tennis BV (de naam staat nog niet vast) deel te nemen, antwoordt hij zonder aarzelen positief. „O ja, want de Holywijk is een fijne wijk om te wonen, maar veel ontspanning Is er niet. Park Soenda is het dichtst bijzijnde tennis park en dat ligt in de Westwijk. Behalve van de tennisbanen in de Holywijk heeft drs, Bokx grote ver wachtingen van het daarbij te bouwen clubhuis. „Zo'n eigen club huls, dat is toch helemaal de trend van deze tijd. Kijk naar betrek kelijk kleine voetbalclubs, die een florissant renderend clubhuis be zitten. Het moet natuurlijk goed geëxploiteerd worden en niet door iemand, die van ons geld aangenaam de winter gaat doorbenge" in Spanje", v 'Smits ook uitkwam, kwam zij vlak na haar finale van de 300 meter tot een zesde plaats in de tijd van 13,S sec. Eerder in de serie had zij reeds een tijd van 13,2 sec. op de klokken gezet. Robert van Zanten kwam op de 3000 meter tot een nieuw per soonlijk record met een tijd van 9.59.0 Op het hinkstapspringen bereikte hij een afstand van 11,54 meter. Kees Westerhof kwam op de 800 meter tot een zesde plaats ïn de tijd van 2 27.5. Hans van Kasteren kwam in Keerde op de 20 kilometer tct een nieuw clubrecord op deze afstand. In een sterk deelne mersveld kwam hij tot een vijf de plaats in ce tijd van 1.05.31. TIENKAMP Uitstekend waren ook de presta ties van Roel Keus, Harry Dragstra en Theo Maat in een tienkamp op het sportcentrum Papendal. Roel Keus bereikte de eerste plaats met een pun tentotaal van 6S59 en verbeterde daar twee persoonlijke records. Op de 100 meter was dat een goede fijd van 11,3 sec. en op het verspringen een sprong van 6,81 meter. soonlijk record, maar erg knap was zijn hoogtesprong van 1,85 meter. Zijn overige prestaties waren: kogelstoten 10,68 meter, 400 meter 51.2 sec., 110 meter horden 14.9 sec, discuswerpen 33.70 meter, poisstokboogsprin- gen 3.10 meter, speerwerpen 47,58 meter en 1500 meter 4.33,5. Harry Dragstra, die in dit sterke gezelschap een vierde plaats be reikte, had geen uitschieters. Zijn prestaties waren: 100 me ter 11.6 sec, verspringen 6.08 meter, kogelstoten 9.76 nieter, hoogspringen 1,85 meter, 400 meter 52.6 sec., 110 meter hor den 15.5 sec., discuswerpen 33.13 meter, polsstokhoogsprin gen 3.29 meter, speerwerpen 43.76 meter en 1500 meter 4.30.0. Zijn totaal bereikte punten wa ren 6240. Ook Theo Maat deed het in dit ge zelschap uitstekend. Met twee nieuwe persoonlijke records kwam hij terug naar Vlaardin gen. Hij bereikte dit op het hoogspringen met een sprong over de LSI meter en op dé HO meter horden met een. tijd van 16.3 sec. Goed was ook zijn polsstokhoOgsprong van 3.30 me ter. Zijn verdere resultaten wa- Vlaardingen Eind september begint ook voor Volley'68 de volley balcompetitie weer. Het eerste heren tam dat vorig seizoen als vierde eindigde in de promotie klasse, is weer hard aan het trainen o.l.v. de nieuwe trainer dhr. J. Louwerens. Vorig seizoen waren er wat moeilijkheden in de ploeg. Problemen met de trainer en met de spelers onderling. De sfeer is nu veel beter en de trainingen verlopen goed. Vrijdag 7 sep tember j.l, speelde het team te gen Set-up, Volley won deze oe fenwedstrijd met 3—0. Vrijdag 14 september speelde de ploeg tegen C.V.V., (derde divisie). Verder is de ploeg versterkt door de komst van de oud AV 50 speler Sjaak Thijsse. Volley '68 heren i, dat sinds de oprich ting van de vereniging in 1968 alleen maar promoveerde, maar het afgelopen seizoen voor het eerst bleef steken, is zeer opti mistisch voor het komende sei zoen. De dames van Volley 68, die het afgelopen seizoen degradeerden van de derde divisie naar de promotieklasse, speelden maan dag 10 september tegen Spivo. In het team zijn voor de komen de competitie 4 junioren speel sters opgenomen, hetgeen een hele verjonging betekent voor de ploeg. Het team, dat het ko mende seizoen wil gaan spelen met 2 vaste penetrante^, is hoopvol gestemd er rekening meehoudende dat de vier nieu we speelsters vooral in het nieu we seizoen in het begin erva ring te kort zullen komen. Het eerste herenteam en het eerste dames team van Sunlight speel den de afgelopen weken enkele oefenwedstrijden, o.a. tegen Bernis en Volley'68. Er hebben zich geen veranderingen in bei de ploegen voor gedaan, het geen te verklaren is uit het feit dat men bij bedrijf steams ge bonden is aan het potentieel wat zich in het bedrijf bevindt. Iets wat door Sunlight ten zeerste betreurd wordt. De heren spelen hun eerste wedstrijd voor de competitie op zaterdag 29 sep tember a.s. De eerste thuiswed strijd voor zowel dames als he- ren vindt plaats op donderdag 4 1 oktober a.s. De heren van Volley '68 zijn optimistisch genoeg,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4