Van Haaren- groep neemt afscheid van oubaas Adriaanse voor concert Wilton Sceptisch ten op zich le van andere aspecten Eervolle vermelding voor Schiedamse Moemschikker J In lmder bestemmingsplan binnenstad Jubilarissen WF gehuldigd van Westkust -v. - v. tgfV'' f 3? >t^. '-;w &V Schiedam In haar groepshuls nam de Groep 4 „Burge meester van Haaren" van Scouting Nederland vrijdag af scheid van Oubaas J. M. N. Adriaanse, die bijna dertien jaar deze groep heeft geleid. ,Het waren eerst de voortrekkers, verkenners en welpen die bij monde van Vaandrig Peter Zuydgeest hun dank betuigden vgor alles wat hij voor de groep Isigeweest en heeft gedaan. La ter tijdens de gehouden receptie releveerde zijn opvolger, oubaas Cees Jochema, uitvoerig de gro te verdiensten van jvoorganger. ■Niet alleen voor eigen groep maar voor het algehele geünifor meerde jeugdwerk, van NPV, tot Scouting Rijnmond als nieu we constellatie, leverde hij een bewonderenswaardige inzet. De heer Adriaanse kwam in aanraking met het verkenners- werk als lid van de oudermissie van de in 1835 opgerichte „Bur gemeester van Haarengroep". Naast groepsleider werd hij in het grote'verband, NPV-Schie- dam, assistent- en Districtscom missaris. In het begin maakte de groep een periode mes waar in vergaderd moest worden on der een straatlantaarn. Weldra gebeurde dit - bij hopman Adriaanse thuis-; Schiedam Op de werf van Wil- ton-Fijenoord zfijn vrijdag acht tien jubilarissen gehuldigd. Zij werden toegesproken door het directielid ir. O. J. van der Vorm, die tevens de geschenken onder couvert, de getuigschrif ten en de daarbij behorende In signes uitrefckte. Aan de heer K. Boelhouwer uit Rotterdam, die veertig jaar bij het bedrijf in dienst is, overhan digde hij de bronzen ere-medaih le verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De zilveren jubilarissen waren de heren M. Bergwerif, G. G. Hes hof, M. Pranger, A. Scheffer, P. M. Scholte. M, J. Stap en J. Timmermans uit Schiedam, O. Droge, F. R. Egberts, A. Huis man, J. Plaijsier. F. Stam, C- Troost en J. van Uperen uit Vlaardingen, R. Lemkcs, H. L- Koelewijn en Th. de Kok uit Rotterdam. Hier werden de grote plannen ge smeed om te komen tot do bouw van het huidige groeps huis „Het .Raadhuis" gelegen aan de Schiedamseweg in v^m. Kethei. Hopmar. Adriaanse was hiervan de promotor en organi sator. Om de plannen te kunnen realiseren richtte hij een Stich ting op, waarvan het bestuur was samengesteld uit leden van de oudercommissie. Eerst in .19 71 was het zover dat burgemeester H. Koelfsema het groepshuls. officieel in gebruik kon. stellen.' Er waren jaren van rekenen, ploeteren en bouwen aan vooraf gegaan. Zelf was en is de heer Adriaanse nog steeds voorzitter van deze Stichting waarvan zijn echtgenote enkele jaren het secretariaat voerde. FUSIE Bij de fusie-besprekingen die moesten .leiden tot een samen smelten va nde vier landelijke organisaties op dit terrein was de héér Adriaanse een vurig pleitbezorger voor de gewenste eenheid. Het booFdbestuur van het NPV begiftigde hem met de verkenners-onderscheiding „De Gouden Jacobs taf". Bij zijn aftreden als Districtscom missaris in 1973 lanceerde hij een plan dat moest leiden tot het stichten van een „Jeugd- Oubaos Adriaanse nel rechts zijn opvolger Cees Jochem. dorp" in Kethel. Tot een uitvoe* ring van; dit plan is het nimmer gekomen.-Wel kreeg het tot ge volg dat op verschillende plaat sen' van de'stad kinderspeel plaatsen tót stand kwamen in overlég mét de- Schiedamse Raad voor Jongeren met het: - -plan .„Adriaanse" als uitgangs punt. Dat deze pionier omwille van de jeugd zitting hëeft gehad in de Hervormde Jeugdraad en in de Schiedamse Jeugdraad is een -afspiegeling van zijn grote zorg over het welzijn van deze jeugd. Voordit' alles bracht oubaas en nieuwe groepsleider Cees. Jo- diems hem dsjik namens allenm Van de groepsleden en de staf nialige burgemeester van Schïe- kreeg de scheidende groepslei- ^am tot {je p,,jtse bezetting, der geschenken. Ook diens de groep vernoemd is. echtgenote, nauw met dé groep verbonden, werd in de hulde be trokken onder aanbieding jvan bloemen. Onder de talrijke bezoekers van de receptie bevond zich ook burgemeester '-"Roelfsema. Na mens bet Gewestelijk Bestuur van de Scouting Rotterdam maakte de heer J. Nieuwland zijn opwachting. Dit deden ook stafleden van "bij de Scouting Rijnmond aangesloten zusteror ganisaties en persoonlijke vrien den. Eregast van de avond was me vrouw A. van Haareh-Rayma- kers (88), ere-lïd van de groep rif-naar wier -echtgenoot, de toen- Schiedam Onder de tweehonderdveertig deelnemers, voornamelijk dames, aan de in Utrecht gehouden landelijke wedstrijd in het bloemschikken, georganiseerd door het Landelijke Verbond van Volkstuinhoudersverenigingen, was ook Schiedam vertegenwoordigd. Het waren leden van de vereniging „Vijf Sluizen" en van de afde ling Schiedam der Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde die allen tot goede prestaties kwamen. De beste prestatie leverde even wel Hans Matena (17) van de vereniging „Vijf Sluizen" als enige Schiedamse jongen. Zijn bioemschikwerk kreegvan de jury 302 pnt gepaard gaande met een eervolle vermelding, beloond met een waardebon. Het maximaal vrouwelijke club genoten; Mevr. Knoops, 297 pnt; Mevr. Veiliger, 274 pal; Mevr. v.d.. Windt,,268 .pnt; Mevr, de Veld, 267 pnt. en Mevr. de Kaper'met 256 pnt, Eveneens in de A klasse kwamen van 'de KMVTP uit de dames Gonlagh, moeder en dochter. De eerste kreeg voor haar werk 274 pnt, haar dochter 281 pnt. In de ere-klasse, vorig jaar hier naar gepromoveerd, maakte mevr. De Graaf baar debuut. Van de zevenendertig in deze klasse uitkomende wedstrijd- schiksters eindigde Mevr. De. Graaf' als zeventiende. De da- .mes van. de KMVTP zijn opge leid door Norma Kuipers-Sijt- boff. Bij de vereniging „Vijf Sluizen" is de bloemist Hans Rietkerkende docent. Het Harmonie Orkest en het Gemengd Koor van Wilton Fijen- oord gaven vrijdag een concert ten bate'van de Stichting Het Lentefeest. Schiedam Het is jammer dat de belangstelling voor het concert dat Harmonie Orkest Wilton-Feïjenoord en Ge mengd Koor W. F. vrijdagavond ten bate van Stichting Lentefeest in het Passage Theater gaven zo gering was. Daardoor is het goede doel dé gehandicapten te helpen maar slecht geidend. Jammer ook voor het orkest en het koor die zich zoveel moeite hebben getroost om er een ge-, slaagde avond van te maken. Het harmonie-orkest presenteerde zich voor het eerst onder-leiding van de nieuwe dirigent G. D. Fokkema, die een veelbelovende leider, bleek te zijn. HJj liet in het eerste gedeelte van het pro gramma 't ensemble een muzi- Hef Singelkwartier héeff sinds zaterdag officieel haar eigen buurthuis. Om half twee 's mid. dags werd namelijk hel Cen trum-Oost op de hoek. van de Dr. Za m en hofsfraaf/'Fohrenhéii- straat feestelijk voor de be woners in gebruik gesteld. Om één uur kwamen de activiteiten al op gang: een muziek en majorettenshow zorgde voor een vrolijke noot. voor'de talrij ke belangstellenden. De hele dag konden de wijkbewoners hun eigen buurthuis bezichti gen. De eerste kennismaking ging gepaard met enige spé ciaal voor deze gelegenheid gehouden, /attracties voor jong en oudeen kinderkennis, pop penkast, een disco met een popquiz en een 'bingo-avond. kale rondreis maken door de wereld met composities van Lex- Abel, Kees Vlak, Glenn. Osser, Paufl Yoder eh Harold L. Wal- ters die over het algemeen zeer verdienstelijk werden gebracht..- Het orkest zal het in devtÓe- komst onder de dcskunctigeiJef- ding van G. D. Fokkema twijfeld verder weten te bren-: gen. Dat mén twee 'koren in dit ge val een dames- en een mannen koor niet altijd straffeloos kan verenigen tot een gemengd koor bleek vrijdagavond. De sopra nen waren ten opzichte van de mannenstemmen te 2wak, waar door een voortdurend domineren va« laatstgenoemde ontstond. Onder leiding van B. de Leeuw voerde het koor werken uit van o.a. Rameau, Dick Steen een arrangement van het volksliedje „Der rote-Sarafan" -- R. C. de Heus en Kees Kef. Van da negro-spirituals werd „No- bódy knows" mooi gezongen, maar het tempo van „Der rote Sarafan" was te langzaam. Ver dienstelijk klonk „We shall overcome" in de bewerking van Hans v. d. IJp met.pianobege- leiding van mevrouw E. A. van Bommel. Koor en orkest voer den tot besluit gezamenlijk ge deelten uit van de bekende imu- si cal „The Sound of Music" van Richard Rodgers. Na afloop werd een film vertoond met toe lichting over het paardrijden door gehandicapte kinderen. W.. P. Verheul Vlaardingen De. Vlaardingen 1 voerde een fraaie en foxse hoe- veelhe id zeebanket aan, vanaf. de verre Westkust. Hét goede, schip bracht 610 kantjes volle- en steurharing aan de wal, met daarbij nog eens zeve» vaatjes makreel op de-koop toe. Prijzen dit keer: kleine volle ha-, ring 122,-; grote, volle haring 139,-; steurharing 141,-; vle steurharing ƒ72.-; makreel ƒ64. Maandag 1 oktober 1973 4 pagina* i 99ste jaargang no. 24831 SCHIED AM .EN KETHEL Schiedam - Het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond gaat er mee akkoord dat in de Schiedamse binnenstad 450 woningen worden gebouwd. Dat blijkt uit een voorstel van het bestuur aan de Rijnmondraad. De raad zal over het voorstel aan staande maandag vergade rend De binnenstad van Schiedam ligt in een gebied waar volgens de Nota "milieubelasting dóór stank" beter geen woningbouw kan plaats vinden, tenzij er zwaarwegende redenen zijn om tóch te bouwen. ïjfejPs dagelijks bestuur meent dat verpaupering van de binnenstad ven Schiedam moet worden .voorkomen en dat daarom een gelimiteerde woningbouw Is gerechtvaardigd. De woningen zullen worden gebouwd in het kader van het bestemmingsplan voor de binnenstad. Tussen de regels door blijkt uit het voorstel van het dagelijks testuur van Rijnmond dat het sceptisch staat tegenover bepaal- Ook merkt het RIjnmondbestuur op de onderdelen van dat globale bestemmingsplan. Dat blijkt ondermeer uit de pas sage in het voorstel aan de Rijnmondraad: "Dit impliceert niet dat wij instemmen met de overige aspecten van dit plan". dat het bestuur uitsluitend heeft bekeken óf woningbouw' in hét centrum - gelet op de milieube lasting - aanvaardbaar moet worden geacht en dat de toetsing var een aantal andere aspecten (zoals het tracé van de metro en de omvang van het winkelap paraat) voorbands achterwege is. gelaten. Dat is niet zo verwonderlijk, want eerder werd al bekend dat de Rijnmond een onderzoekheeft laten uitvoeren naar idé gewens te omvang van re winkelcentra in hét hele Rijnmondgebied. Daaruit bleek dat het winkelvloer oppervlakte van Schiedam in liét: jaar 1988 'ingekrompen zal moeten zijn van de huidige 22.000 vierkante meter tot. 16.000 vierkante meter. In het bestemmingsplan voor Schiedam - onder super visie, var. PvdA-wethouder Bolmers opgesteld door de Utrechtse.pro jectontwikkelingsmaatschappij Empeo - is daarentegen, een groei gepland van 22.000 naar 38,000 vierkante meter. Een aanzienlijk verschil met het Rijnmond-onderzoek. Om pre cies te zijn: 22.000 vierkante meter. Een verschil even groot ais de huidige binnenstad. -UJMAÜ tlAJVIS.J1A UAubLAL - Broersvest 3 -telefoon administratie 268091 -redactie 282568 -Hachtendienst 376792

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1