Gerrit Been gaat - Arie van Bol daim komt d Maar waar blijft de buit? Collectief vissen neemt snel toe Juventus in slotfase afgebluft 'Schiedam' telt nog mee B Geslaagde zwemwedstrij den scouting Rijnmond wacht in Wen II Gevonden en verloren in Maasland Burgerlijke stand Vlaardingen SCHIEDAMSCHE COURANT WOENSDAG 3 OKTOBER 1973 Rotterdam ,>Een Beem tussen de deur!" Zo werd in dertijd soms half schertsend, maar toch met een on dertoon van respect gesproken over de robuuste voor zitter van district West 2. Een gemoedelijk mens, deze voorzitter van DHZ, deze Gerrit Been, maar je moest hem niet tegen krijgen. Dan rechtte hij de toch al vier kante schouders, dan hield hij het hoofd een tikje schuin en gaf hij ze recht voor d'r raap, onverschillig wie er voor hem stond. Wij herinneren ons bondsvergade ringen Poolse landdagen dat Gerrit Been als een leeuw te keer ging. Sa men met zijn grote vriend Dirk Nijs, die toen nog niet in het bondsbestuur was gekozen ook zijn mondje kon roeren. Waarom Gerrit Been nooit in het hoogste college van de KNVB is gekozen? Gerrit Been: „Misschien was ik nog niet gevaarlijk genoeg..,.,! Daarvoorv was hij teveel een Rotterdammer en dan nog een van de linker Maasoever. Maar vandaag komt toch een bekend Frans gezegde op m'n lippen: Partir, c'est mourir un peu vertrekken, dat is een beetje sterven. Zoals hij daar tegenover mij zit, in z'n huis aan de Putselaan net thuis van z'n werk (jaja, ome Ger rit heeft nog een baantje van 65-plus) is hij nauwelijks ou der dan tien jaar geleden. Toch drukt zijn leeftijd op zjn Toch drukt zijn leeftijd op zijn schouders.... het welletjes. Ik had m*n jop- pie toen al willen overgeven aan Arie. Maar Arie had toen net een klein kwaaltje en kon niet. Wat zei het bestuur van West 2? Blijf jij maar zitten. Jij hebt de routine. Jij kent alle problemen van de bond en zowel llchaamlilk als geeste lijk ben jij nog fit". Arie Is Arie van Bokkum, ook zo'n legendarisch figuur van Rotterdam-Zuid. Wat Gerrit Been was voor DHZ, dat was Arie van Bokkum voor CW. Eigenlijk moet ik zeggen: is want ais ere-voor- zitter heeft Arie van Bokkum nog steeds een ringer In de pap van zijn club al was het maar in financieel toezicht. BETEKENIS ,„Soms tel ik me het apezuur aan de suikerzakkies en de pakjes kauwgum...." lacht Arie van Bokkum. „Maar het is nodig, anders gaat de winst naar de Filistijnen". Wij heb ben Arie van Bokkum erbij gevraagd, als de „coming man", de komende znan aan de top van West 2, Gerrit Been: „Arie is de aange wezen man. Hij zit ook in het sectiebestuur, de club waar Joop van Marie de voorzitter is. En Arie is nog beter geïn formeerd dan ik". „Wanneer vindt de aflossing van de wacht plaats?" Gerrit Been: „Op 10 november a.s. in Atlanta, algemene ver gadering van district West 2", Arie van Bokkum: „Hoho als de clubs het goed vinden. Ik ben wel de kandidaat van het bestuur, maar de clubs kun nen altijd nog met een andere kandidaat komen". Gerrit Been: „Zit wel snor". Op 10 no vember a.s. houdt Gerrit Been, wat hij zelf noemt „zijn zwanezang". „Hoe lang ben jij het dan ge weest?" Gerrit Been moet even nadenken en Arie van Bokkum komt hem te hulp. „Vanaf 1955, het jaar van het betaalde voetbal"! Japa, Ger rit Been weet het weer. „Nico van Wijk zijn voorganger was verongelukt met een scooter". Gustenhoven, de voorzitter van Quick Boys, was maatschappelijk en qua opleiding de aangewezen man". Arie van Bokkum zegt: „Zegt ook niet alles. Kijk maar naar al die juristen in de KNVB. Ik ken maar één goeie: Max Tri pels". Gerrit Been: „Guus wou niet. Jij moeet het doen, zei hij te gen mij. Jij beheerst de mate rie, jij spreekt de taal van de clubs". Arie van Bokkum: „Zonder splekbriefies.." Er is in de loop der jaren veel veranderd in de Koninklijke Voetbalbond. Nu kan men zelfs spreken van een stroom versnelling. Welke betekenis heeft nu nog district West 2? Gerrit Been: „Het bestuur re gelt de competities'. Arie van Bokkum: „De secretaris is de competitieleider'. Gerrit Been: „in juni, als anderen met vakantie zijn, beginnen we al met de indeling, maken we het halfjaarlijkse wed- strijdprogramma. Dat is, zoals je wel zult begrijpen, een se cuur werkje, waarbij je ervoor moet zorgen dat iedereen aan z'n trekken komt. Soms doen we het niet naar ie der 2ijn zin, zoals met de wed strijd HennesGouda. Gouda had een vriendschappelijke wedstrijd, die niet kon door gaan. Maar de wedstrijd van HDVS hadden we vervroegd om geen concurrentie te heb ben van SVV". „Heeft Gouda geprotesteerd?" Arie van Bokkum: „Protesten zijn niet mogelijk wel bezwaren". Ger rit Been: „Bij derby's hebben we jullie vroeger ook wel eens geholpen!" zei ik tegen de jon gens van Gouda. Je hebt van die jongens, die altsen maar het belang van hun eigen club zien. Daarvoor is het districts bestuur belangrijk". REPRESENTATIEF Been: „Ik heb het eens ge presteerd om In twee jaar 78 recepties af te lopen. Een frappant voorbeeld Is Papen- drecht. Daar was Ik voor: de opening van een kantine, de opening van een overdekte tri bune, de opening van een clubhuis, de viering van het 40-jarig bestaan, de viering van het 50-jarig bestaan. De laatste keer, dat ik er ge weest was om de wedstrijd Papendrecht—Unitas de zilve ren speld uit te reiken aan Kwakemaat". Bij een bezoek aan AMEIDE (zaterdag 3e kl) zei Gerrit Been tegen de bur gemeester: „Dat veld, meneer de burgemeester, doet me denken aan Rotterdam, mei '40. Maar u lijkt me ook ie mand als de Rotterdammers van toen. Nou, dat sloeg In, als een bóm en het veld werd opgeknapt". Arie van Bokkum grinnikt goed keurend. „Zal ik onthouden, Gerrit". Gerit Been heeft de sciëntieus genomen, ,Als de KNVB wordt uitgenodigd moet je er zijn'. In de story van Gerrit Been zit één smetje; DHZ. Er is onvre de met de club, waarvan hij dertig jaar lang de voorzitter is geweest, een reden ook waarom Mj geen prijs stelt op het predïcaat: ere-voorzitter. Gerrit Been: „Ze betalen zelf het gelag. Kon ik in mijn tijd per maand duizend A vijftien honderd gulden schoon aan de penningmeester geven, nu was er onlangs een tekort van. twintig mille. Met Arie Van Bokkum ligt het wel gunstiger. Hij wordt wel als ere-voorzit ter van CVV geëerd. BETAALD „Nog één vraag. Er gaan ge ruchten, dat ook amateurclubs betalen". Beide mannen knik ken. Gerrit Been: „ïk kan zelfs wel man en paard noemen, maar de bewijzen liggen op het kerkhof". Arie van Bokkum: „Als ïk wïst dat er in mijn club CW betaald werd, bedankte ik on middellijk als ere-voorzitter". GERRIT BEENgaande man Wegen na afloop op een centraal punt kost te veel vaak mooie vis. Een controleur aan de waterkant. „Gooi maar terug, hij is beneden de maat". Van onze sportredactie Schiedam Het onomstotelijke bewijs Is geleverd dat ver geleken bij een tiental jaren terng het aantal hengel- wedstrijden hand over hand is toegenomen, ook in Schie dam en omgeving. Het wedstrijdvissen z.g. verenï- gingsconcoursen is in feite een bezigheid welke dateert uit het grijze verleden. De hengelaars waren altijd in twee groepen te verdelen. De rustzoekenden onder hen die er het liefst alleen op uit gaan en de gezelligheïdsvis; sers die er de voorkeur aan geven collectie! te vissen met een prijsje als inzet. Samen aan de waterkant verblijven heeft het voor deel van elkaar iets te kun nen leren, noem het des noods „afkijken", maar een feit is het. Legio is het aantal te bezigen vistech nieken die weer afhanke lijk zijn van het soort vis water en de plaatsen hierin waar de vissen zich plegen op te houden. De samen- stelling van de yisbezet- ting, het leefmilieu van dit water alsmede het natuur lijke voedselaanbod spelen hierbij eveneens een be langrijke rol. Over deze materie zijn tal van boe ken verschenen van de hand van literaire docen ten, rijkelijk voorzien van opwindende actiefoto's. De echte leerschool blijft echter de waterkant met ervaren henge laars als leermeester. Zo heeft zich een legertje specialisten ge vormd, bezeten op het prijsvissen met de lange hengel en je lamt van deze jongens wat leren. Laat dag gezegd zijn. Over het gehele land worden tijdens het visselzoen legio concoursen gehouden. In verenigingsverband, regionale- en bouds concoursen en zelfs op nationaal niveau bekampen de „ridders van de lange hengel" el- Kaar met als inzet kampioen schappen met eremetaal en ver ier waardevolle prijzen. vissen in de schepnetten komt. Wat gebeurt er met deze vissen? Er zijn twee methodes om van een concours het prijzenklasse- ment te kunnen samenstellen. De eerste (voorheen veel toegpaste methode) is de deelnemers hun vis bij de wedstrijdleiding te laten Inleveren voorzien van hun „stek- nummer". Op een centraal punt wordt dan de visbuit gewogen en volgt een klassering in grammen. Een an dere manier is de vissen ter plaatse te wegen direct nadat ze door de deelnemers zijn gevan gen. Op deze wijze kan de vis zo wel in grammen als in centime ters geregistreerd worden. Hierna volgt een onmiddellijke terugzet ting in het water. Dit weer op de zelfde plaats loslaten van de vis heeft op de „visstek" een schrik reactie tot gevolg, zeggen de er bij een varensfokker. Erger nog, dan een tijd geen „leven" op je voertje wat niet bevordelijk ïs voor je einduitslag. Men is het er wel over eens dat de vissen na afloop van het con cours vanuit het leefnet dienen te worden gewogen of gemeten. Dit betekent geen verlies aan vis meer die bij een toepassing van de eerst genoemde methode terecht komt bij een dierenasiel of bij een varensfokkker. Erger nog, ze worden in de vuilnisbak gede poneerd wat gelukkig uitzonderin gen zijn maar die toch zijn voor gekomen. CONTROLEURS Tellen, wegen en meten dus direct na afloop van de concoursen. Met dit standpunt zijn vrijwel alle be stuurders en wedstrijdcommissies in de hengelsport het roerend eens. Om dit te kunnen doen en bestendigen is evenveel een klein legertje van controleurs/viswe- gers of vismeters nodig en waar haal je dat vandaan? Dit legertje moet niet alleen na afloop in actie komen. Ook tijdens het concours houden de controleurs een oogje in 't zeil. Het gaat vaal; om waardevolle prijzen en er zijn altijd „foeze laars" onder de deelnemers die het met de sportiviteit ook aan de waterkant niet al te nauw nemen. In elke organisatie of vereniging zijn het vrijwel altijd dezelfde mensen die zich opgeven als con troleur, Zo zijn er vertrouwde ar bitrageteams ontstaan waarin de concoursvissers het volle vertrou wen stellen. Na afloop van een. geslaagd concours wordt een dank woord aan hen gewijd en ze krij gen meestal een prijsje om deze dankbaarheid nader te onder schrijven. Bij goed en slecht weertje mogen ze hiervoor enkele uren toezicht- houden op hun vismakkers die de sengel hanteren en hiermee de kans maken mooie prijzen te ver dienen. Nu het aantal deelnemers aan de concoursen steeds groter wordt is het nodig hierover te gaan filosoferen. Bij een meer ge lijkwaardige belonng zijn er zeker meer hengelaars te vinden die als toezzichthoudende controleur wil len gaan fungeren. Hiermee wordt tevens recht gedaan aan de men sen die dit al jaren doen en willen blijven doen. Bovendien gaat er dan practies geen vis meer verlo ren iets wat de zich mielieube- wust wordende hengelaar en ook buitenstaanders deugd zal doen. Schiedam De opening van het basketballseizoen is voor de Juventus-dames teleurstellend verlopen. Coach Rienus Gerritsmu, onder wiens bezielende leiding de Schiedamse dames verleden jaar nog kampioen van de landelijke eer ste divisie werden, had voor deze uitwedstrijd tegen SV Noordkop in Den Helder behalve zijn oude kern ook nog drie jeugdige speelsters aan zijn team toegevoegd. Voor al doordat een deel van de Schiedamse dames nog onwen nig reageerde op deze dringend noodzakelijke verjonging had Juventus een uiterst onzekere competitiestart. METHODES be intensiviteit waarmee de laat- jrte tijd prijsgevist wordt houdt in. Bt er wekelijks een grote partij Van onze sportredactie Vlaardingen - De Scouting Rijnmond zwemwedstrijden (ook dit jaar in 't Kolpabad te Vlaardingen georganiseerd) zijn wederom een groot succes geworden. In 65 starts, op 36 wedstrijdnummers, kwamen maar liefst 380 jongens en meisjes, in leeftijd variëren van 7 tot 17 jaar, aan de beurt, waarbij formidabele tijden wer* den geboekt. Zij waren allen welp, kabouters, padvindster, gids, verkenner, senior of rowan in één van de 44 onderdelen van de 18 deelnemende scouüng-groepen uit de drie maassteden Vlaar dingen, Schiedam en Maassluis. Na afloop van de onder oorverdo vend lawaai gehouden wedstrij den (aan supporters ook deze keer in 't geheel weer geen ge brek) werd door mevr. B. J. Pabon (voorzitster distrir.tsbe- stuur) de wisselbekers uitge reikt aan de kabouters van de Glimwormpjeskring, Tonogroep uit Schiedam; aan de padvïnd- sters van bet Emosvendel, Viaolgroep, Vlaardingen en aan de senior-padvindsters van het Nimdavendel, Vioolgroep Vlaar dingen. Hopman Kleineoort (speladviseur) reikte de wisselbeker uit aan de welpen van de Mamix van St. Aldegondegroep en hopman Ploeg (spel adviseur) aan de verkenners van de Prinses Ire- negroep, die twee bekers ontvin gen door de sterkste te zijn in beide leeftijdsgroepen 11-14 en 15-17 jarigen. Maasland Gevonden: lederen bal; gele lederen honderiem, buitenboordmotor, goudenarm bandje met fnscriptieplaatje „Monique"; gouden manchet knoop (2 Duitse muntjes); cyper se jonge kater; zwarte dames fiets. Verloren: schooletui met inhoud; drukknopportemonee met in houd; huissleutel aan stijgbeu gel; zonnebril met rose glazen; grijs-witte kater; wieldop van Saab; zwarte knijpbeurs met in houd; Ups huissleutel; rood ge verfde jongensfiets; bruine da mestas inh. portemonnee en toi letartikelen; aktetas inh, geld kistje handschoen en regenpak; wit met zwarte poes; armband je bestaande uit vreemde mun ten; bruine herenportemonnee met enig geld, 2 sleutels en verz. bewijs bromfiets NHP 944; leesbril met verzilverd montuur; 2 bankbiljetten van 10,-; bankbiljet van f 25,-; verz. bewijs Sparta bromfiets Te bevragen aan het bureau van de rijkspolitie te Maasland op zaterdagmiddag tussen 1 en 2 uur. Schiedam Tijdens het afgelopen weekend speelde „Schiedam" met haar twee hoogste tientallen tweemaal tegen de damvereniging DOS uit Rozenburg. Uit deze twee ontmoetingen behaalden de Schiedam mers niet meer dan één punt. Eerst kwamen de Rozenburgers naar Schiedam om tegen het tweede tiental uit te komen. Zoals wel ver wacht werd gelukte het niet om de winst in huis te houden. Het werd een ruime nederlaag met de cijfers 6—14. Er zaten wel enkele ongelukkige verliespartijen in voor „Schiedam", maar over het ge heel genomen ging de winst toch naar de vereniging die haar het meest verdiende. Maandag ging het eerste tiental van „Schiedam" op bezoek bij DOS in Rozenburg. Nu is deze damvereniging voor de Schie dammers altijd al een moeilijke tegenstander geweest, maar dit keer kampten de Schiedammers nog met de moeilijkheid van ziekte en enkele andere redenen van afzeggingen. Drie vaste spelers van het eerste tiental konden niet meedoen, te weten Piet Bastiaanse, Cees den Boer en Leo Mous. Hiervoor werden wei invallers gevonden, maar toch was het tiental danig ver zwakt. Toen „Schiedam" dan ook na twee uur spelen aan drie borden al slecht stond, was het niet zo moeilijk te voorspellen dat alle zeilen bijgezet moesten worden. Tel daar dan nog bij het onge lukkige verlies van Tiny Mous, dan zijn er voldoende redenen om het gelijkspel te rechtvaar digen. Met dit resultaat blijft het eerste tiental toch nog stevig op kop 3» de hoofdklasse.. Het is het eer ste verliespunt, terwijl alle an dere verenigingen al twee of meer veriiespunten heeft. Twee de zijn KDV uit Krimpen en VDV uit Vlaardingen en beide ploegen moeten nog tegen Schiedam uitkomen, zodat de strijd om de eerste plaats nog volledig open is. VLAARDINGEN GEHUWD: Hendrikus Johannes Verbeeck, 51 jr en Johanna Maria van Leerdam, 50 jr. GEBOREN: Nuri, zv T. Uslu en M. Kahraman, Spoorsïngel 70; Adrianus Christiaan, zv W. H. Vus en Z. A. de Romph, Maas sluis, Burg. Zaneveldstraat 38; John Peter Marcel, zv J. vant Noort en M. J, v. Velden, Maas sluis, van Embdenlaan 8; Mi- kos, zv J, J. Gouka en J. C. M. vtn Haren, Maassluis, Henr. Bosmanslaan 108; Talitha Desi- rée, dv Th. A, Dijksman en A. C. Oudenaarden, Lepelaarsingel 202; Andreas Reinier, zv C. van Krimpen en L. v.d. Slikke, Ek- srerlaan 140; Marcus Francis- cus, zv P. H. Serrij en A. H. M. Bouma, v. Baerlestr. 129; Mari- nus Francois, zv P. de Smit en M. Lodder, Maassluis, H. Schoonbxoodstr, 9. OVERLEDEN: Antonia Fok, 81 jr, wed. v. Ch. J. P. van Brun- schot, Joh. de Wïttstr. 25b; Tho mas Adrianus Hendricus de Vette, 71 jr, echtg. v. E. E. Zur- lohe, Burg. A. v. Walsumlaan 399; Wicher Postma, 58 jr, echtg. v. M. L. Groen, Dillen burgsingel 102. j Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Juventus de eerste uit- 1 wedstrijd met een nederlaag zou moeten besluiten. In een 3-2 aanval, waarin goed gepasst en redelijk geschoten werd. kon Juventus tot scoren komen en had in de zesde minuut nog een 6-8 voorsprong. Op dat moment haperde de tot dan toe soepel lopende Schie damse aanval. De Schiedamse dames schakelden over op een ander systeem waarbij de pivot meer ruimte onder het bord werd gegund en dit bleek de juiste tactiek, want in de tiende minuut was zelfs een r:ant lij kende 9-14 voorsprong verkre gen. Een agressievere zonever dediging van SV Noordkop had tot gevolg dst de dames uit Den Helder regelmatig de bal kon den onderscheppen en meda door een goed afstandschot keek Juventus b:i rust tegen een 25* 20 achterstand aan. In de tweede helft bracht Rlenuï Gerrltsma een opgepepte pleeg in het veld. Strijdlustig en met gevarieerd aanvalsspel kon Ju* ventus bijkomen tot 32-30. Om onbegrijpelijke redenen begon de Juventus-ploeg te schutteren bij dez© toch wel perspectief biedende stand. Verdedigend werd apatisch gerea geerd op de uitstekende af standsschoten van SV Noordkop. Doordat ook aanvallend in deza laatste fase du prestaties onder peil bleven werd Juventus naar een 54-31 nederlaag gespeeld. Scores: T.v. Schijndel 12: Cordemans 8.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4