en pakt tekort aan tand artsen stevig aan Schie-pop-tops 1 Top 20 in Instuif Valpartijen door olievlek SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 6 OKTOBER 1973 3 Na veertien dagen vakan- tiesluitlng is het diere nasi el aan de Sint Anna- zusterstraat weer open gegaan. Daarom zijn we weer begonnen met een nieuwe reeks „Blokjes rond". De eerste hond die op We relddierendag door ons werd „getest"» was ge lijk al een schot in de roos voor de liefhebber. De rasechte Dobermann b pincher die op de foto staat was toevallig op de „dag van het dier" bin nengebracht. Twee da gen lang had hij rondge zworven in de omgeving van de Vlaardingerdijk met een gele halsband om. Om geen afbrruk te doen aan de hond op zich, mag echter wel worden gezegd dat de ongeveer negen maanden oude reu een uiterst attrac tief speelkameraad is. Hij was tijdens het blokje rond erg speels, trok veel en was gelijk tedere hond erg nieuwsgierig van aard. Voor al de hand van zijn tijdelijke baas vond hij een gelief koosd object om mee te spe len; hij beet echter in geen geval door. Daarom: het Is een betrouwbare hond. Voor andere honden die langs hem liepen was hij dat ook (blaffen was er niet bij), maar sommige hondenbezit ters dachten dat kennelijk niet. Een mevrouw met een klein zwart poedeltje - toen onze hond een poging tot kennismaking deed - ver kleurde meteen bij het zien van de Dobermann: „Pas op! Eén hap en hij is ar. niet meer!". Vol berouw bliezen wij de aftocht. brandende oktoberzon bracht ons op een gegeven moment bij de Korte Haven. Blak bij enkele hengelaars zochten we een goed plekje om even uit te puffen. Een bruinver- rcrest paaltje trok plotseling de aandacht van onze vriend. Met woeste ijver be gon hij ineens te wroeten fn de grond. Enthousiast wen telde hij daarna zijn lichaam over de stenen. De hond was doodgewoon gelukkig. TRIEST Schiedam Een werkgroep van drie Vlaardlngse artsen heeft de bestrijding van het grote tandartsentekort ïn deze gemeente met kracht ter hand genomen. Deze week barstte in den lande een wijdverbreide advertentie-cam pagne las, met als doel snel een einde te maken aan de al te lang bestaande noodsituatie. In de advertentie wordt zo vrij blijvend mogelijk op de vor ming van een tandartsengraeps- praktijk gewezen. Deze zou kunnen komen op een verdie ping van het zusterhuis naast het Holy-ziekenhuis. Het grote voordeel bestaat dan, dat er in grijpende tandheelkundige be handelingen kunnen worden uit gevoerd. Een ziekenhuis is „naast de deur". OPTIMISME De advertentie verscheen in alle landelijke bladen. De kosten woióea gezamenlijk betaald door de ziekenfondsen in "Vlaar dingen De tekst van de adver tentie komt ook op de aanplak borden van al'.e tandheelkundige faculteiten te hangen. Een zeer optimistische medewerker aan de gehele actie, GG en GD-di- recteur dr. Wolfs, verwacht me dio november al met de eerste gegadigden een gesprek te heb ben. De campagne moet worden be schouwd als het laatste redmid del, dat Vlaardingen ter be schikking staat om tot een op lossing vart het tandartsentekort te komen. Al in april van dit jaar drong dat scherp door lot een van de ini tiatiefnemers van de uitzonder lijke actie, de Vlaardingse kaakchirurg, dr. Tolmeyer, die in een gesprek met de genees, heer-directeur van het Holy-zie- kenhuts, dr. Trommel, z'n ge dachten liet gaan over het jvor- men van een groepspraktijk van tandartsen. In latere gesprekken ontwikkelde zich het idee om afstuderende studenten te benaderen. Onder meer met behulp van de boven genoemde campagne wordt dat Idee nu uitgevoerd. Aankomen de of al afgestudeerde tandart sen worden in de advertentie gewezen op hun vrijheid te be schikken over elk dienstver band, dat ze wensen. Ook zijn ze. niefc verplicht in Vlaardingen te wenen. Het is niet de bedoe ling, dat ze in dienst van het Ho ly-ziekenhuis komen. VIJF Mocht men een dienstverband aan willen gaan, dan alleen in de vorm van een stichting. Dr. WoJfs, die een en ander mee deelde, ziet de groepspraktijk verwezenlijkt, zodra vier of vijf tandartsen zich hebben bereid verklaard mee te werken. „Hei is te hopen, dat men over de drempel van de randstad en in het bijzonder die van Vlaardin gen durft heen te stappen. De actie is geboren uit een grote bezorgdheid over de huidige si- tuaiie in dit gebied. Onze werk groep heeft getracht een zo aan trekkelijk mogelijke vorm aan te bieden. Er was .goed overleg tussen de ziekenfondsen en. ons." Schiedam In de Instuif Schie dam komt, na het geslaagde op treden van - de Dyke Brothers vorige week, zondagavond de Top 20 Disco Show. In gebouw. Arcade zal de Disco Show gepresenteerd worden door disc-jockeys Jimmy West en Johhny Morris. Deze twee d.j/s zijn vooral bekend om hun samenwerking met VARA's Krijn Torringa en met Radio Nordsee International. Zij zijn al eerder in de Instuif geweest: toen de koningin haar 25-jarig regeringsjubileum vierde, wis ten zij de zaal al spoedig warm te krijgen. Toegangsprijzen tot de Instuif zijn twee en een halve gulden voor leden van de Stichting Instuif Schiedam en voor riet-leden is het bedrag zes gulden: zij beta len 4 gulden voor het lidmaat schap en twee gulden entree. Schiedam In de Groenelaan zijn herhaaldelijk mensen onder uit gegleden, toen zij in een olievlek stapten. De plas olie was ontstaan, door dat de dop van de carter van een vrachtwagen uit Noordwij- kerhout was gebroken. De car ter was daardoor gaan lekken. De brandweer waarschuwde de VROM, die zand op de olie stortte. De Dobermann is afkomstig uit Duitsland. Waarschijnlijk is hij een afstammeling van de Rottweiler, een ras dat door de Romeinen werd ge bruikt om hun vee bijeen te houden. De Dobermann is ui termate elegant van vorm en aristocratisch van houding. Dat is ook duidelijk te zien aan deze hond. Dat hij het even ver zal schop pen als vele van zijn rasge noten, valt te betwijfelen. De Dobermann is namelijk - en dan vooral in de beide Duits- landen - een gevreesde poli tiehond. Hij wordt daar voor namelijk ingezet bij de doua ne, de spoorwegrechercbe en de grenswachten. KAMERAAD Het tochtje door de oude Schie- damse binnenstad onder een hemelsblauwe lucht en een Het was daarom een beetje triest, dat- wij hem weer naar het asiel moesten bren gen. Tegenstribbelend moest hij weer het hok in en met een wat zielig kopje nam hij afscheid. De asielbeheerder vraagt spe- cïale attentie voor het vol gende. Wie deze hond wil hebben, moet nog enige da gen wachten. Hij wil name lijk eerst evenafwachten of zijn baas - als hij er tenmin- ste een heeft - de hond komt afhalen. Vanaf woensdag kunt U het beste even bellen (telefoon 266256) of de hond er nog is. Op Werelddierendag 2ljn er laat in de middag nog twee logées binnengebracht. Ze waren door enige kinderen „opgebracht". Het zijn twee zwervertjes, een Duitse her der en een bastaard-poedelt- je, allebei vrouwtjes. Het asiel ligt aan de Sint An- nazusterstraat, is geopend van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur. Zaterdags alleen van negen tot twaalf en zondags gesloten. De nieuwe Supersisferr nog muzikaler Schiedam De popgroep Supersister, één van Neerlands betere formaties uit het muziekwezen, komt naar Schie dam. Vanavond geeft de groep, in de nieuwe samenstel ling, een concert ingebouw Arcade op de Lange Haven. Martin Green is de organisator van het popconcert van de oorspronkelijk Haagse formetle. Sinds 1 januari 1970 heeft supér- sister vier elpees gemaakt: „Present from Nancy", „To the highest bidder", de Edison-win- naar „Pudding en gisteren" en de „Superslarshine elpee vol. 3. De vijfde elpee wordt „Iskander", een plaat die Is opgenomen de Londense Manor Studios^ van 18 tot. 25 septeber. Evenwel zon der drummer Marco Vrolijk en fluitist en saxofonist Sacha van Geest, die de groep verlieten. Hun plaatsen zijn ingenomen door Herman' van Boeijen en de Amerikaan Charley Mariano. Deze twee musici hebben het ei- gengezibh t van Supersister op muzikaal gebied een belangrijke' verandering gegeven.Doo r het vergrote scala van instrumenten en de impuls, die de nieuwe le den hebben gegeven, is de muzi kale basis van Supersister ver breed en is een nieuwe 'vitalere benadering van Supersisters muziek mogelijk geworden. De Arcadegangers zullen daarom een geheel nieuw repertoire van de groep horen. De nieuwe drummer Herman van Boeijen, speelde vanaf zijn vijf tiende jaar in verschillende Ne derlandse groepen, waaronder Blues Dimension. Full House, Tee Set en Panda. Radio-orkest Charley Mariano, de 49-}arige fluitist, hoboïst, basklarinetspe ter en alt-, tenor- en bariton saxofonist van Supersister, trad op én maakte elpees met onder andere Stan Kenton, Charles Mingus, EI vin Jones, McCoy Tyner,Astrud Gilberto en Van Morrison Hij was 5 jaar als leraar verbon den aan het Berklee College of Music, waar hij ook Chris Hinze les gaf. Hij maakte verschllen- de reizen naar India en Japan en werd door het Amerikaanse ministerie van Cultuur voor een half jaar naar Maleisië uitge zonden am het nationale radio orkest op te leiden. In India maakte hij een studie van de nathasuarameen Indiase hobo, en hij is momenteel de enige niet-Indiase musicus, die dit instrument kan bespelen. De plaat „Iskander", die deze maand In Nederland zal uitko men, ls geproduceerd door Gior gio Gomelsky, de ontdekker van de Rolling Stones en John McLaughlin, en de producer- maneger van de Yard birds, Ju lie Driscoll en Brian Auger. „Is kander" is een muzikale vertol king van het gelijknamige boek van Louis Couperus en behan delt de heldenmyte Alexander de Grote. Er zijn verscheidene tournees gepland: in januari gaat Super sister voor vier maanden naar Engeland, daarna gaat de groep op tournee door Frankrijk. De tournees zijn georganiseerd door Giorgio Gomelsky. Het optreden van Herman, Char ley, bassist Ron van Eijck en Robert-Jan Stips (zang, orgelen compositie?wordt voorafge gaan door de Schiedamse for matie de Flall*. Fanclub Sinds 1969 spelen John en Wlm Keisers en Leo Jansen samen onder de Ietwat vreemde naam Flails. Twee jaar geleden kreeg de groep versterking van sologi- tarist Cor Sebel. De formatie komt uit Kethel en heeft daar, i n het oude gedeelte, een fanclub van 130 leden. De groep beschikt over een goede repetitie ruim te (in de Ketselse rooms-katholïeke kerk) en over een voor een amateurband - flinke installatie en het nodige aantal medewerkers: Peter Vooijs en Willem-Jan Noct- eboom zorgen voor het vervoer van de installatie en zitten aan de knoppen Kees Keizer maakt de aanplakbiljetten, Koos Scheijbeler runt de fanclub en organiseert dansavonden; ma nager ts Frans Naterop. Zowel de medewerkers als de groepsleden Cor, Leo (bas, zang), John (slaggitaar, fluit) en drummer-zanger Wim, die onlangs een single heeft opgeno men met Boudewijn de Groot (op nummer 4 in de elpee top tien van Schiedam!), hebben een gemiddelde leeftijd van 18 jaar. De Flails behelpen zich momen teel nog met swingende progres sieve nummertjes van andere componisten. Binnenkort gaan ze wat eigen werk produceren. Want over een jaartje, na de Havo-studie van twee van de bandleden, hopen ze daarmee een elpee te kunnen vullen. Elpee Top 10 1. 1) Forever and ever Deimis Roussos 2. 2) Moontan Golden Earring 3. 3) Goat's head soup Rolling Stones 4. -) Hoe sterk is de eenzame fietser Boude wijn de Groot 5. 4) Beatles '62-66 (dubbelelpee) 6. -) Rote Rosen filrdich Freddy Breck 7. -) Angel Clare Art Garfunket 8. 6) Sweet freedom Uriah Heep 9. (5) Beatles '67-'70 (dubbelelpee) 10. (10) Now and then Carpenters Single Top 10 1. (.1) Radar love Golden Earring 2. 2) My friend the wind Demis Roussos 3. 5) Ay no digas Chris Montez and Ra2a 4. 6) Easy livin* Uriah Heep 5. -) The ballroom blitz Sweet no 6. 3) Young love— Dormy Osmond 7. 4) Angle Rolling Stones 3. 8) Vado viaDrupi 9. -) The ballroom blitz 9*iveet 10. -) The pepper Box.—The Peppers Weinig spectaculaire gebeurtenissen deze week in de plaatselijke top tiens. Eigenlijk niets. Num mertjes 1, 2 en 3 in de elpee top 10 zijn nog precies dezelfde als vorige week en de aanvoer ders in de single top 10 blijken ook al het meest aantrekkelijk voor de platenkopende Schiedammers. Joch is het opvallend hoe sommige schijven door de top tiens heen dwarrelen. Maar misschien zijn de kopers van Beatles- en F. Breck-produk- tïes onderhevig aan depressies: de ronde mu- ziekbevatters worden immers niet voor niets da ene week veel meer verkocht dan de andere? Er is wel reden om zfctraf te vragen: zullen de Beatles nou nóg ooit nun populariteit verliezen Het tegendeel lijkt waar. Want Lennon McCartney, Harrison en Starkey zijh nou toch al weer een heel tijdje uitelkaar. En weer' staan ze met liefst twee dubbelelpees tussen alle andere toptieners,. BEATLES

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3