vreest Ondanks voortbestaan 'Wilhelmina' Letterman baan secretaris Ahoy De hondbatfoi mol ié vari Wilton. Moment uit de wedslifjd legen FC Doidiechl. "De ommekeer", zeg! Bob Megjkont- Het 'andere Schiedam Pas voorzichtig happend van een pilsje in SW's kantine op Harga, proef je iets van de veranderde efeer. De vaste bezoeker, de laatste jaren steeds weer discussiërend met allang uitgeputte gesprekstof, mengt zich weer met hernieuwd enthousiasme in weer levendige discussies. Na enkele seizoenen praten over hoofdzakelijk do bijverschijnselen, is nu weer het resultaat onderwerp van het gesprek. Het zijn gesprekken die puur optimisme, maar ook waarschuwende kreten laten horen. De misluk te subsidie is naar de achtergrond gedrongen. „We zullen ze weieens laten zien dat we ze helemaal niet nodig heb ben. Let maar eens op, nu gaat het gebeuren" Het zijn de kreten van de ras-supporters, die, nadat ze het rood groene speldje aan de binnenkant van het revers hadden gedragen ,er weer rond voor uit durven komen. Op Harga leeft weer iets, al wordt terdege beseft dat het nog pril en wankel is. naar andere clubs, „die", zo stelt hij, „misschien wel beter materiaal hebben dan wij, maar ook weer andere tekortkomin gen. Natuurlijk mogen we de periodetitels niet verwaarlozen, maar tenslotte krijgt iedereen klappen en wij zijn niet zo sterk gestart maar draaien hu veel beter. Meedraaien in de top "is voor mij nu het uitgangspunt." Maar nïet alleen de verhoogde ^tnzet aan de „kist" duidt op een verandering. Ook trainer Bob Maaskant Iaat andere ge luiden horen. Een geluid dat na genoeg hand in hand gaat met hand in hand gaat met de gre tig hippende bezoeker, optimis tisch met vooral veel zelfver trouwen. „Er zit weer pit in", verklaart bij zijn weer wat zon niger visie op de roodgroene toekomst. Het is de andere, glimmende kant van de medail le. Wat, zo schreef SVV in „SVV vandaag", weet u wat SVV betekent? (S)ubsidie (V)rije (V)erenigiug Het zijo de speldeprikjes na een mislukte poging financieel wat sterker te kunnen staan, maar - waarover Bob Maaskant, terecht kon, opmerken: „Dat leeft bij l vV Net bestuur veel sterker dan bij "'Ters. Die weten dat het el goed zit met hun vn ook op dat punt weer |w4',J-anderirvg, want na een 'rié«.periode van praten over grote bedragen maar niets verdienen, incasseren de spelers deze maand weer eens het loon van drie overwinningen en een gelijkspel, ZELFVERTROUWEN Het maakt de „arbeidssfeer" wat soepeler, „want", zegt Bob Maaskant, „er wordt op de trai- iring. prettig maar ook keihard gewerkt Er is weer volop zelf vertrouwen." En daarmee wordt ook de verandering bij Bob Maaskant zelf openbaar, want de trainer die naar Harga kwam en heel voorzichtig „hoopte op een pcriodetitel", komt er nu rond voor uit „te hopen op meer." „Kijk, laat ik nu niet roeteen zeggen dat we ongeslagen kampioen gaan wor den, er kan tenslotte nog veel gebeuren, maar dat we ir. de top kunnen blljen meedraaien zie ik toch wel zitten." Bob Maaskant motiveert zijn opti mistische visie door te wijzen Het is het resultaat van een dui delijk herstel ha een. teleurstel lende start. Bob Maaskant: „De ommekeer kwam na de wed strijd tegen BC Óen Bosch. Toen ben ik wel twintig minuten verschrikkelijk tekeer gegaan en heb ze duidelijk gemaakt dat ze bezig waren mij en 2ichzelf kapot te maken. Ik geloof wel dat het indruk had gemaakt, en hoewel we daarna tegen VW nog niet wonnen was 'er'toch 'al een verbetering merkbaar. Dat gebeurde pas tegen FC Dor drecht. En nou zegt iedereen nog wel, jullie benutten niet vol doende kansen, maar we heb ben er in de laatste drie toch maar zes gemaakt en in de laatste vier wedstrijden geen enkel doeipunt tegen gekregen." INTERESSE En daardoor veranderde er veel, de laatste weken op Harga. Waardoor Bob Maaskant het an dere SVV ontdekt. De keerzijde waarvan Rinus Gosens ooit zei: „Als je verloren had, zei nie mand wat, zette de melkboer de boodschappen zonder wat te zegge-n voor de deur. Had je ge wonnen dan kon je van iedereen een kop koffie krijgen en bleef de melkboer een praatje ma ken." Het andere SVV, waarvan Bob Maaskant zegt: „Je merkt het onmiddellijk, want iedereen zoekt je op." Het is het sfeertje op de achter grond van SyV's nog prille suc ces, aan de vooravond van de tiende competitiewedstrijd tegen Vitesse. Het is dan ook niet on begrijpelijk dat Bob Maaskant zijn formatie nauwelijks zal wij zigen. Slechts Jan den Tuinder maakt door een schorsing ng het geel tegen Veendam, plaats voor de weer volledig herstelde Rinus Steenbergen. Bob Maas kan»: „Het is ontzettend jam mer dat Den Tuinder er niet bij kan zijn. Hij heeft de laatste weken bijzonder sterk gespeeld en dat zegt tcch wel iets voor een speler die- dit seizoen debu teert." De andere verandering is een om zetting binnen net elftal, want Wim Mulder verhuist op het middenveld var» links naar rechts waar hij tegenover nie mand minder dan Henk (Char ley) Bosveld komt te staan. Het afstoppen van deze Arnhemse ex-Spartaan vormt een belang rijk onderdeel van de Schiedam- se taktiek. „Een taktiek die", aidus Bob Maaskant, „niet ver dedigend »s. Dat ligt ons niet." Niettemin trok Bob Maaskant na uitvoerige rapporten van „spion" Henk Könemann naar aanleiding van Vitesse—Den Bosch, zijn plan. „Ik weet dat het niet eenvoudig zal zijn om in Arnhem te winnen, maar verliezen hoeft ook weer niet." De opstelling; v. d. Velden; v. d. Korput, Steenbergen, Ostcrholt. Van Beek: v. d. Spek. Waroaar. Mulder; Roodnat, Coenen en Groene weg. Schiedam DS'70 is op de bres gesprongen voor de recent opge richte handbalvereni ging Kethel. „Het ver lenen van medewer king aan onderdak voor zo'n vereniging is ons inziens een drin gende noodzaak, wil men zich volledig kun nen ontplooien en de zelfwerkzaamheid sti muleren", aldus de heer E. R. Scheffers namens het afdelings bestuur van DS'70 in zijn brief aan de ge meenteraad. „Het be treurt ons bijzonder", zo vervolgt de brief, „te moeten constate ren, dat de gemeente lijke instanties aan deze handbalvereni ging geen of bijna geen medewerking verlenen voor het ver- krijgen van accommo datie. Gehleken is dat de betreffende ambte naren zelf nïet weten wat ze hiermee aan- moeten, gezien de tie* genstrijdige antwoor den, die de bestuursle den van de Handbal vereniging Kethel bij een bezoek aan het stadskantoor hebben ontvangen. Men heeft er toch recht op te we- ten waar men aan toe is? Door deze handel, wijze krijgen de be trokkenen terecht do indruk door de ge meente van het kastje naar de muur ge stuurd te worden". Het afdelingsbestuur van DS'70 vraagttenslotte in de betreffende brief of het. college van bur- gemeester en wethou ders deze zaak nog maals onder de loupe wil nemen en te bekij ken of er nu echt'gêen veld. beschikbaar ge steld kan wordéh en eventueel een gymnas tieklokaal waar deze vereniging behoorlijk zou kunnen trainen. Sportambtenaar- Gé Rens reageerde desge vraagd: „Het is een moeilijke zaak. We zouden deze, vereniging best wel willen helpen, maar hoe? Waar halen we zo gauw - een veld vandaan? Er zijn ver enigingen die bijvoor beeld al veertig jaar wachten' op een. goed veld, die moeten dan toch eerst nog eens ge holpen worden". Schiedam Met de zaalhandbalcompetitie in zicht blijft er voor de veldhandbalcompetitie maar weinig ruimte over voor eventuele inhaalpro gramma's. Morgen gaat echter in eerste instan tie de aandacht uit naar de heren derby UVG- DWS 2 die om kwart voor een begint. Met slechts «.on punt voorsprong gaat UVG aan kop in de competitie, wat geen al te grote marge is. DWS ging stroéf van start, wat enige onverwach te nederlagen, tot gevolg had. UVG startte goed. maar kwam daarna wat in de verdrukking. We kunnen dan ook twee teams verwachten die met veel elan de strijd zullen aangaan, wat ongetwij feld de nodige spanning met zich mee zal bren gen. De dames van UVG ontvangen het Vlaardingse Hollandïaan. Dit is een volkomen open strijd, doordat beide teams nog niet in hun oude ritme zijn gekomen. UVG heeft nogal wat moeilijk heden in de aanval, waar de juiste richting nog niet in het schot wil komen. De opbouw ss uitstekend, maar daar blijft het dan ook bij. Misschien dat het in de komende strijd eindelijk meer succes zal behalen- De dames van DWS krijgen be zoek van bet Rotterdamse Spar taan. De DWS formatie draait steeds beter' en.'is duidelijk "de inzinking van vorig seizoen te boven. Vlekkeloos is het spel neg niet, maar er wordt duidelijk hard gewerkt aan .een terug keer. Spartaan maakt momen teel een wat zwakke indruk, waarvan DWS gebruik kan ma ken, zij het dat het op een ste vig verweer moet rekenen van de fors, maar sportlef aanpak-, kende Spartaan verdediging. De herenvan Wilton treden aan tegen Unitas uit Maassluis. Hier kan een interessante strijd ont staan tussen twee gelijkwaardi ge tegenstanders. Gezien de be haalde resultaten, mogen we con cluderen dat de verdediging van Unitas iets sterker is dan die van Wilton. Maar daar staat te genover dat de Wilton aanval egedurfder is, wardoor het een gelijkwaardige strijd kan zijn. Veel spanning wordt dus ver wacht, met bij Wilton een kleine hoop op de eerste punten. De dames van Wilton ontvangen het Haagse Hercules. Een niet gemakkelijke tegenstandster voor Wilton, dat vooral veel moeite zal hebben met de open verdediging van de Haagsen, die daarnaast over een wervelende aanval met een goed schot be schikken. Maar Wilton beeft wel eens zwaardere zaken geklaard. Ook in de afdeling 2e klasse da mes een derby. Hier zijn het de: teams\van Scylla enDWS-3 die elkander, treffen. Scylla voert met het Rotterdamse Roda 2 de ranglijst aan, ieder met 9 uit 5. DWS drie volgt dit tweetal met een achterstand van drie pun ten. Hieruit mag Scylla niet de gevolgtrekking maken dat hét zondag :een gemakkelijke taak zal hebben, want met "speelsters als Nel Bos, Henny Kok .en Ruud van Diggelen in', de forma tie, heeft DWS een geroutineer de groép, die niet snel te ovér- meesteren, is. De Scylla heren gaan zondag hun geluk in. Rotterdam beproeven tegen Actief 3.. Als de voorteke nen niet bedriegen dan kan Scyl la hier een ruime overwinning behalen, maar. moet zich dan wel hoeden voor zelfoverschat ting waardoor het in het verle den al eens de boot is ie Vlaardingen Zaterdag 20 okto ber wordt de laatste wedstrijd gehouden in de serie om het persoonlijke- en korpskampioen schap van Vlaardingen 1973. De Vlaardingse Hengelaarsbond wil aan deze laatste wedstrijd een feestelijk tintje verlenen. De prijsuitreiking en huldiging van de kampioenen vindt dit maal plaats in gebouw „Trian gel", waarvoor ook de dames van de wedstrijdvissers worden uitgenodigd. Gelijktijdig wordt „Kanjer-Kei zer" Peter Benne (13) gehul digd die met zijn ouders te gast zal zijn bij de VHB. Met hem de „Kanjer-Koning" T, Huizinga en „Kanjer-Prins" P. de Jong. Dit drietal veroverde hun titels in het deze zomer ge houden open-toernooi georgani- seerd door de wedstrijdcommis sie van de VHB. De loting vóór de visplaatsem van de'laatste wedstrijd wordt-ge houden in het clublokaal van de H.V. Alvertje", Café De Bierbron in de Vleersteeg op maandag 8 oktober om 20.00 Schiedam Meeuwis Letterman en Jaap de Bruin, beiden lid van de Stichting wielerbaan Schiedam, zijn gekozen in de re cent geformeerde baancommls- sie van het Sportpaleis Ahoy in Rotterdam. Voor Meeuwis Let terman betekent deze verkiezing dat .hij wordt geconfronteerd met een dubbele functie want zo- we! in Rotterdam als in Schie dam zal hij als baansecretaris zeer nauw betrokken ziin bij het samenstellen van de pro gramma's. Jaap de Bruin is ge kozen als commissaris. Overigens is het voor komende zondag geplande officieuze kam pioenschap van de Rijnmond verschoven naar zaterdag 13 ok tober. Op die dag wordt op de Schiedamse wielerbaan tevens de eerste rit verreden van de vier dagen durende titelstrijd om het koppelkoers kampioen schap van Nederland. Het volle- dig programma luidt: 13 okt. Schiedam. 14 okt. Oudenbosch. 15 okt. Sloten, 21 okt. Rotter dam. SCHIEDAMSCHE COURANT ZATERDAG 6 OKTOBER 1973 Van een onzer verslaggevers Vlaardingen Het voortbe staan van Schietvereniging Wilhelmina die dit jaar de respektabelekc leeftijd van tachtig jaar heeft bereikt js wel verzekerd. De op 24 febuari van het vorig jaar opgerichte jeugdafdeling floreert goed. Ze telt nu 34 jr jeugdige schutters die wor- ',-t den opgeleid tot geoefend scherpschutter. Ais ze achttien jaar zijn gewor den kunnen de jongens en ook de twee meisjes, zo se dit wensen, overgaan naar de semorenafdeling. Dan wordt het luchtdrukgeweer geruild voor de vuurbuks. Als eerste heeft Peter Brons dit reeds gedaan en er zullen meerderen vol gen. Voorzitter Andr. Buis: „De grote belangstelling aan de zijde der jeugd heeft ons wel wat verrast. Twee keer is bij ons een jeug dafdeling van de grond geko men. De eerste keer leverde dit zes senioren op. Een tweede po ging had vrijwel geen enkele re sultaat. Wat vorig jaar door mevrouw G. van Papeveld- Moerman, zelf lid van de ver eniging, op poten is gezet, over- 'n treft alle verwachtingen. Na- •V tuurlijk staan wij als bestuur volledig achter haar. Deels is het ook een welvaarts verschijnsel dat er zoveel jeugd leden het iuchtgeweer hanteren. Zé beginnen met onze eigen oe- fehgeweren. Geleidelijk aan schaffen ze een eigen wedstrijd geweer aan. Een Duitse „fijn- v/erkbouw" waarvoor momen teel zes- tot zevenhonderd gul den moet worden neergeteld. Ze krijgen het geld hiervoor van fnstruclnce mevrouw G, van Papeveld-Moerman leid! d® jeugd deskundig op. VOORZITTER ANDRé BUIS blij met jeugd hun ouders of sparen er zelf voor. Hoe dan ook, wij zijn blij met onze jeugd, want hiermee is. het voortbestaan van „Wilhel mina" verzekerd". Toen mevrouw van Papeveld met de afdeling startte waren er zes jóngens die zich tot de schiet sport voelden aangetrokken. Nu zijn er 34 met de twee meisjes meegerekend. „Meer Kan ik er niet hebben dus is er een „le denstop" ingevoerd", zegt Andr. Buis. DISCIPLINE Over de opleiding tot geoefend scherpschutter wü mevrouw Pa peveld wel bet een en ander Kwijt. „Jongens of meisjes die bij ons komen worden door mij en mijn assïsten (de heren P, Blanken en G. Grims, beiden ook gebrevetteerd) goed geob serveerd. Het moet er inzitten, dat spreekt. voor zich zelf. Allereerst moet er bereidheid, zijn onder discipline te staan. Er moet worden omgegaan met een wapen al ïs dat dan een lucht drukgeweer. Het ïs gauw merk baar of een leerling schutter conditioneel zowel geestelijk als lichamelijk voor de opleiding geschikt is. Weten ze éénmaal met een geweer om te gaan dan beginnen we met de training. Na enkele weken oefenen worden zeingedeeld in vier klassen. Volgens een promotiesysfeem kunnen ze zich opwerken naar een hogere klasse om uiteinde lijk de „top (volwaardig schut ter zijn) te hereiken. In deze „top" ligt. het niveau bij ons zonder meer hoog. Momenteel bereiden wij ons voor op een in oktober te houden tweekamp met de jeugdafdeling van de Schietvereniging „De Geuzen" in Brieile. Hjer komen wij dit met twee tot drie korpsen (5 schutters). Deze vriendschappelijke krachtmeting kan een uitgangspunt worden om volgend jaar te gaan deelne men aan jeugdwedstrijden uit te schrijven door de Koninklijke Schutters Assosiaiie, afdeling; luchtdrukgeweren". PRIJZEN'KAST Als instructrice Van Papeveld op-', timisme uitkomt zal „Wilhelmi na" moeten zorgen voor een tweede prijzenkast. Hierin al leen als een bewijs van schut- terscapaciteiten maar tevens de zekerheid biedend, dat Wilhel- mina's voortbestaan voorlopig nïet in gevaar zal komen te ver keren. Ruim tachtig senioren en een flink aantal eigen kweek bieden uitzicht op een viering van het eeuwfeest.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 4