SCHIEDAMSCHE COURANT aan Drukkerij bereikt hoogste punt Vraag en aanbod op won i n g SCHIEDAM NADERT DE 80 DUIZEND INWONERS Bocht word later ingezet IPSlPf I Illegale zenders opgt ei»en F mee? Schiedam telt 4805 Rol papier verwondt man Tandarts G. P. Wattez overleden c [Startbanen [wisselend [gei «ruiken Werkgroep- ïeden bieden hulp bij indienen van bezwaar schriften Brug stuk: verkeer vast Schiedammers wensen lage huren Dure flats slaan leeg Donderdag 11 oktober 1973 4 pagina'* 99ste jaargang no. 24840 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 -telefoon administratie 268091 - redactie 262566!^ klachtendienst' 376792 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De politie heeft m samenwerking met de PTT in Schiedam drie clandestiene zen ders opgerold. De speciale radio-opsporingsdienst van de PTT heeft met een zoek- j actie twee rijdende en één vas te zender <jn Schiedam-West) op de bon laten slingeren. j De zendamateurs hadden allen geen vergunning om /„in de eifaer" te zijn. Schiedam Nog steeds hebben de bewoners van Schiedam, VJaardingen, Schiebroek en Overschie last van geluidshin der, die veroorzaakt wordt door de vliegtuigen, die op Zestienhoven landen. De havenmeester van de luchtha ven, de heer R. J. Zuidema, heeft in zijn tweewekelijkse rpreekuren de leiding van het vliegveld daar al op gewe zen. „Mijns inziens kan de geluidshin der vrij eenvoudig verminderd worden", zegt hij. „De vliegtui gen, die overlast veroorzaken, stijgen .op van baan 06. Zij ma ken direct na de start een bocht naar het westen of naar het oos ten, en wel zodanig, dat of Schiebroek, of Berkel wordt overvlogen. MOGELIJK AL die voorgeschreven vertrek- procedure nou eens veranderd wordt, zó, dat de vliegtuigen na de start doorvliegen tot de Rot- terneren alvorens hun koers te veranderen, dan ligt de koers langs die plaatsjes". Ook de Schiedammers en Vla ar- pasSI dingers ondervinden nog steeds J wat last van de geluidshinder van .vliegtuigen, „Ook dat Is slechts een gevolg van een te snel veranderen van de koers van het vliegtuig: als zij iets verder doorvliegen, dan komt de route langs Schiedam en Viaardmgen te liggen en wor den de woonwijken vermeden", aldus de heer Zuidema. Hij heeft de indruk, dat bij wind stil weer het merendeel van de vliegtuigen, die van Zestienho ven vertrekken/ gebruik rr ~akt van. baan 06.; Het lijkt hem mo- gelijk, dat er een soort verde ling tussen baan 06 en baan 24 toegepast wordt, waardoor de geluidshinder voor de wijken Schiebroek érL//Overschie" zal. worden gehalveerd. Voorlopig hebben de bewoners „Volgens mij kan de verkeerslei- rondom het vliegveld al iets he- der de situatie zo regelen, dat de vliegtuigen om de beurt van hanen 06 en 24 opstijgen. Maar dat kan dan wel alleen bij win- stil weer", volgens de heer Zui dema. SLUITING reikt met hun klachten: met in gang van 1 januari 1974 zal de luchthaven' 's nachts na half twaalf gesloten zijn. Sommige mensen hebben al het idee geopperd om Zestienhoven voor goed te sluiten. Volgens de Rotterdamse wethou-, der -H. W. Jettinghof zal minis ter Westerterp van verkeer en waterstaat in geen geval mee werken aan het bewerkstelligen van een sluiting van de luchtha ven, omdat Zestienhoven 8 pro cent van, de capaciteiten van Schiphol voor. zijn rekening neemt. Dat houdt in, /dat bij; sluiting van de Rotterdamse luchthaven Schiphol overbelast wordt: dat-komt slechts neer op een verschuiving van de moei lijkheden/. Vlaardinge» Het ontwerp- streebplan - Rijnmond ligt sinds gisteren tot en met 10 december Op alle gemeentesecretarieën in het Rijnmond-gebied ter Inzage. Op deze manier ban iedereen zich op de hoogte stellen van de inhoud van het /plan. Tijdens een bijeenkomst op maandag 22 oktober in de Beatrixzaal van het Rotterdamse Groothandels- gebouw wordt een begin ge maakt met de afronding van de inspraakprocedure op het streekg|aii. Het dagllijks bestuur van Rijn mond heeft besloten de Werk groep 2000 in staat te stellen da individuele burgers te helpien met het opstellen en indienen van bezwaarschriften tegen het streekplan. Leden van dejverk- groep zullen hiervoor op nader te bepalen plaatsen in bet Rijn mondgebied eenmaal per week zitting houden. De termijn waarbinnen het indienen van bezwaarschriften mogelijk is loopt tot 9 december. De exacte procedure en de plaat- sen waar de werkgroepteaden zitting gaan nemen worden be kendgemaakt op de bijeenkomst op 22 oktober; een avond, die om acht uur begint. Leden van het dagelijks bestuur van Rijn mond en ambtenaren zullen op verzoek inlichtingen verstrekken omtrent de inhoud van het plan. De cabaretgroep „In den Twij felaar" geeft aan de avond een feestelijk tintje. In een aangren zend zaaltje zal doorlopend een milieufilm gedraaid worden. Schiedam Het verkeer in het centrum van Schiedam heeft vanmorgen tijdens het spitsuur herhaaldelijk vastgezeten, door dat de brug bij de Koemarkt defect was. Een van de slagbomen van de brug wilde niet meer omhoog en de lichten „stop" bleven bran den. Het verkeer kon door de half neerhangende boom maar van één rijstrook op de brug ge bruik maken. Enkele voorbijgangers en later de politie regelden het verkeer door wisselend aan beide kanten dc auto's tegen te houden.* Een gezonde nachtrust is nu voor de.bewoners van Overschie, Schiebroek en/ in mindere male, Schiedam weggelegd: straks zal Zestienhoven in de late en de vroege uurtjes gesloten zijn. Schiedam De 58-}arige maga zijnbediende. J. A. van Gistel is gewond; geraakt, nadat hij in de 'fabriek van Schiekarton aan de Burgemeester Honnerlage Gre- teiaan een rol papier op zijn voet had gekregen. Ma onderzoek bleek de rol, onge veer driehonderd kilo zwaar. z-'jo enkel te hebben gebroken. Schiedam Tandarts G. P. Wat tez is zaterdagmiddag 6 oktober op zestig-jarige leeftijd overle den. Aan zijn dood ging een z:ekbed van enkele maanden vooraf. De heer Wattez, die zijn praktijk uitoefende op de Nieuwe Haven, ie gistermorgen in Rotterdam- Zuid gecremeerd. De leerlingen van kleuterschool Pinkeltje op de Singel vierden een dagje feest: de hoofdleidster van de schoof, Ans de Graaf (28), trad gisteren fn hef huwelijk mef de2ó-jorïge heer Daan Krommen hoek. Mevrouw Krom men hóek-De Graaf is reeds tién jaar als onderwijzeres aan de kleuter school verbonden. Schiedam Het in aanbouw zijnde pand van Drukkerij Van de Water aan de Calandstraat 92 heeft zijn hoogste punt bereikt. Het personeel en de directie van de firma vieren dit vrijdag 19 oktober om vier uur met een re ceptie in het nieuwe onderkomen, waarvan het dak dan zover dicht is, dat slecht weer geen spelbreker kan zijn. 1 - De medewerker die het langst bij Van de Water in dienst is/Chris van Eijk, zal de vlag hijsen in verband met het bereiken van de hoogste punt, ter gelegenheid waarvan tijdens de receptie het traditionele „pannebier" gedronken zal worden. De drukkerij is momenteel nog gevestigd in de Van Beverenstraat I. Wat er na de verhuizing met dit gemoderniseerde pand gaat gebeuren, is nog niet bekend. Het nieuwe pand var Van de Water aan de Calandstraat. Scktedam Bijna 15.000 gulden. Dat was het overweldigend re sultaat van de afgelopen week gehouden actie ivoor een nieuw dierenasiel. Het geld stroomde vooral binnen na een succesvol. Ie happening op zaterdag. Toen gingen vele bitscollectanten mee met een rondrit van de bij deze gelegenheid tot „dieren- dekker" omgedoopte RN-dub- beidekker. Door heel Schiedam, werd gegê* ven. De toekomst vóór een nieuw asiel is in ieder geval weer een stuk rooskleuriger ge worden. De acties rond Wereld, dierendag 1973 zijn echter nog niet allemaal ten einde. Natuur lijk staat het gironummer van de dierenbescherming afdeling Schiedam nog voor uw gift open 216407) en de Schiedamsche Courant heeft nog steeds de kin dertekeningenactie lopen. Vóór aanstaande zondag kunnen kinderen tot veertien jaar een tekening met als, onderwerp „Het dier" opsturen naar de re dactie van deze krant. Bij de enveloppe moeten per tekening vijftig cent aan postzegels wor den INGESLOTEN. Het geld komt ten goede aan het nieuwe asiel. Voor de leukste en meest originele tekeningen zijn een aantal prijzen zoals een tran sistorradio, platenbonr.en en boeken te winnen. Teken je ook mee voor een nieuw asiel? Schiedam Er bestaat b* Schiedam een kloof tussen vraag en aanbod op de wo ningmarkt. Woningzoeken den vragen naar eeugezins- huizen met een lage huur, terwijl er In Schiedam ndts^e'égsTaan>'~met hoge 'huren. Dat blijkt uit ant- woorden van het dagelijks bestuur op'Nragen van het Rijnmondraadslid R- Schicven (D'66). Die kloof is er de oorzaak van dat Schiedam onder de Rün- mondgemeenten hoog scoort wat betreft het leeg staan van woningen. Dat i* 2,9 procent/ waarmee Schiedam onder de grote gemeenten in de Rijnmond zelfs de eerste plaats ;n neemt. Als ook de kleineré gemeentes er bij worden betrokken, komt Schiedam na Capelle aan den IJssel (6,9 procent). Maassluis (3,2procent) en Oudenhoorn (3,0 procent), van de 23 ge- 'meenten op een gedeelde vierde o Per 1 juni 1973 stonden er in Schiedam 789 woningen leeg. Verreweg' - het grootste deel daarvan (556) waren huurwonin gen. .De rest stond te koop. Van die leegstaande woningen wa ren er maar vijftig eengezins huizen, de overige 739 waren andere woningen. Dat. zijn voor namelijk flats, zoals die aan het Heijermanspleln. PRIJZEN Van Schiedam is niet exact be kend wat de prijzen'zijn van de leegstaande woningen. Zonder twijfel zijn de meesten echter met hoge huren (boven de drie honderd gulden) of duurdere koopwoningen. Wel is bekend wat de woningzoe kenden per 1 mei 1973 aan huur zouden willen betalen en dat meer dan de helft het liefst een eengezinshuis zou willen be wonen. Schiedam Het aantal woningzoekenden In Schiedam is in september met 59 gestegen tot 4805. Dit blijkt uit een statis tiek van het Bureau Huisvesting, dat gedurende de vorige maand 68 niet- en 108 wel ingeschrevenen aan een woning hielp. Van de laatste groep maakten 21 aanstaande echtparen deel uit, evenals 64 voldoende en 17 onvoldoende gehuisvesten en twee alleenstaanden. - Eind september stonden 531 aanstaande echtparen, 758 onvol doende en 3110 voldoende gehuisvesten en 298 alleenstaanden op de wachtlijst voor een huis bij het gemeentelijk bureau. Het bureau Huisvesting hielp in september 85 personen aan een vestigingsvergunning. Van hen waren er vijftien ingeschreven bij het bureau, de overigen niet. Acht aan een vergunning ge- holpenen woonden zelfstandig, de andere zeven woonden in. Nu wachten nog 991 bij het bureau ingeschreven personen op een vestigingsvergunning, vijftien meer dan op 1 september. Van de wachtenden zijn 541 inwonend en 450 zelfstandig wo nend. Uiteraard willen de meeste men sen in relatief goedkope wonin gen zitten. Van de 5721 woning zoekenden hebben er 1692 de wens. te kennen gegeven, in een woning te willen zitten met esn maandhuur beneden de 175 gul-- den. MAAISÜUVUR Een maandhuur tussen de 175 gul den en de 225 gulden zouden 2740 Schiedamse woningzoeken den wensen. Verder zijn er. 779 bereid tussen de 225 en de 275 gulden te betalen. 369 tussen de 275 en de 325, en 141 woningzoe kenden wensen meer dan 325 gulden te betalen. Van de 5721 woningzoekenden zou den er 2965 het liefst een eenge zinshuis willen hebben. Uit het antwoord van de Rijnmond blijkt bovendien dat er in. Schie dam tweehonderd woningen on geschikt zijn voor bewoning op een totaal aantal woningen van 27.533. Schiedam Het aantal inwoners van Schiedam daalt met rasse schreden naar de 80 duizend. Wellicht nog voor Het einde van het jaar zal dit bereikt zijn. De bevolking nam in augustus met 85 hoofden af tot 80271, een afdaling van 0,11 procent In augustus werden er 76 kinde ren geboren, veert'? r-cir.jes en 36 jongens. Van de baby'i kwam de helft als eerstgeborene ter wereld. j Er. overleden 36 vrouwen en 28 mannen. Van de overledenen waren er drie tussen de veertig en zestig jaar oud, 28 waren dé tachtig-jarige leeftijd gepas seerd. Onder de 25 jaar overle den drie personen. Op het: Schiedamse stadhuis wer den in augustus 81 huwelijken gesloten. Van 42 paren, waren beide partners afkomstig uit Schiedam, In elf gevallen kwa men beiden van elders. Voorts trouwden .zéstien Schie dammers met een vrouw van. buiten de stad en twaalf Schie damse vrouwen gaven hun ja woord aan een man van elders. Var. de pas getrouwde paren be trokken er 44 een eigen woning, 32 verlieten de stad. Van drie; paren gingen belde partners af-; zonderlijk wonen; Er werden twaalf huwelijken ont bonden. Binnen de gemeente verhuisden 129 gezinnen, in het totaal 603 personen. Schiedam kreeg in augustus 412 nieuwe inwoners. Van hen wa> ren er 175 afkomstig uit' Rotter, dam, 18 uit VIaardingen, 17 uü Den Haag en 35 uit het buiten land. - Van de 512 Schiedammers, die lf augustus de stad verlieten/ gin gen er 94 naar Rotterdam, 3| naar Vlaardingen en 14 naai Maassluis. Vijftig personen vei trokken naar het buitenland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1