RUIMTE BENUTTEN ALS VIER BANEN CIRCUIT Microkorfbal als kijkspel attractiever Spirit is Marijke vergeten SPORTRAAD: Zelfwerkzaamheid Verplicht nummer Jaap Keijzer 25 jaar speler 3 EERSTE WEDSTRIJD IN SCHIEDAM Leen Warnaar: operatie Volleybal- standen Verlies goed opgevangen Sportinstuif bij Evergreen SCHIEDAMSCHE COURANT DONDERDAG 11 OKTOBER 1973 Schiedam Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de sportraad bleek weör eens overduidelijk dat de zelfwerk zaamheid t'art de Schiedamse verenigingen niet onderschat mag worden. Daar was eerst het verzoek van de voetbalver eniging Ursus om twee dog outs te mogen pteatsen op het hoofdveld. Het commentaar van de heer Hoogeweij was teke nend: „Het is de eerste vereniging die 't vraagt, maar er zijn er her en der al 26 geplaatst".... Ook HBSS wierp zich gister avond op als „doe het zeiver". Het verzoek luidt: om een wa gen te mogen plaatsen in het verlengde van de kleedlokalen- die gaat dienen als opslagruimte. HBSS vroeg tevens toestem ming voor een zandbak, waartij wat speeltoestellen voor de Jeugd geplaatst kunnen worden. Voorzitter Rlen Klink, die het presteerde om tijdens de behandeling van dit voorstel meteen maar een toelichting te geven, moest echter eerlijkheidshalve toegeven dat de aandbak er al was en ook de wagen er al stond. „1Mb wagen Is komen aanrijden, maar de zandbak heb ben we zelf gemaakt", luidde zijn laconieke, motivering, De sportraad zag het ook deze keer maar weer door de vingers. Eerst doen en dan pas vragen Hj kt toch niet zo'n gekke me thode, al moet HBSS dan wel op korte termijn een situatie-te kening'indienen. Schiedam De sportraad gaat het college van b. en w. verzoeken, de mogelijkheid te bekijken om bij een even tuele bestemming van de ten noorden van het volkstuinen- complex Thuriede gesitueerde groenstrook, rekening te houden met de aanleg van een of twee trainingsvelden. Dit dan als ideale oplossing voor het nijpend tekort aan trainings accommodatie voor de clubs op Thuriede (PPSC, SFC, Excel sior '20, DWS en Scylla). Een afdoende oplossing, want tot het zover is blijft het voor deze ver- eniging behelpen, waardoor bij voorbeeld SFC is aangewezen op trainingsrtiimte op Har ga, PPSC gebruik blijft maken van de wielerbaan en Excelsior '20 moet volstaan met het recent aangelegde stuk grond, dat on voldoende mogelijkheden biedt. Het voorstel vloeide voort uit een suggestie van Arie Vertinde, naai- aanleiding van het plan om enkele niet gebruikte stuk jes grond een trainingsbestem- mdng te geven. De sportraad ging er echter van uit, dat de verenigingen op korte termijn geholpen moeten worden. Reden waarom tevens toestemming ge vraagd zal worden om een hoekje grond van ca. 1200 m2 op het complex van Excelsior (waar nu de cricketkool ge plaatst is) te mogen benutten als trainingsruimte. De sportraad had toch wel enige moeite met dit voorstel, omdat een gedeelte van de sportraad van mening was dat dit inbreuk deed op de privacy van Excel sior. Minder moeite hadden de tegenstemmers met een hoekje grond bïj het complex van SW. Echter met de aantekening dat dit benut gaat worden door de verenigingen Schiedam en GSS. Was de stemmenverhouding voor het eerste voorstel vier te gen vier, het tweede voorstel haalde het ruim: acht—nul. - De oefenhoek heeft een afme ting van 1740 m2. Strijd om het koppelkoerskampioensehap. spectaculaire afsluiting van het zomerseizoen Den Haag Voor nauwelijks een bandje vol toeschouwers "<k- SW gisteravond tej Den Haag naai v" nederlaag» Het was de ling van een „verplicht nwr", ovéreensefcomen da transfer vaa Psuil naar SW. Veel interesse-; er overigens niet, temeer Bob Maaskant niet kon b feen over middenvelder W&tnamx, linkerspits Paul nat en rechterspits Jan Gttoene- w*g-Toen bovendien laatste 'vetf-i dediger Aad Ostertolt moest uitvallen brak het Schiedam» Overigens nam SW door een doelpunt van Jan Coenen de lei ding. maar moest na een 1—2 ruststand overtuigend afhaken. Bij SW speelden Peter Jeup, Slobodan Dutina, Rinus Steen bergen (middenveld) en na het uitvallen van Osterholt ook Fred Meerhof. |totina, voor wie FC Den Haag ooit interesse toonde, speelde een goede eerste helft Na rust probeerde de Joegoslaaf het te vaak alleen. In het Schiedamse doel kreeg .schaduw-doelmar" Kees Campen een kans, waarbij Bob Maaskant rekening houdt met «en eventuele schorsing Van Jan van der Velden. fermoedelijk onder druk van zich waar te willen maken, speelde Kees Campen een onzekere wedstrijd, waarbij aangetekend het nadeel van het wegvallen van Aad Ostertolt en het min der sterke spel van de beide vleugelverdedigers Dick van de Korput en Maarten van Beek. Microkorfbal vooral sneller Schiedam Eeea War- naars achillespees, blessure, opgelopen in de wedstrijd tegen Vitesse, moet opera tie! verholpen wor den. Zijn door een tackle van Henk Bos veld gescheurde achillespees blijkt voor 3/4 te rijn inge scheurd. Hoogst waarschijnlijk mor gen, maar uiterlijk maandag ral hij geo pereerd worden. Paul Roodnat, Jan Coenen en Jan Groeneweg, die in het duel tegen Vitesse eveneens ge blesseerd raakten zul len zondag bijna ze ker wei kunnen spe len. Schiedam Ook dit seizoen kunnen de korfballers weer vergelijkingen maken. Na de veMcompetitie startte enkele dagen geleden weer 'de microcompetntie, waar aan ook door de drie Schie- damse verenigingen Schie dam, Odi en Succes wordt deelgenomen. Naar het zich laat aanzien zal in Schiedam de landelijk waarneembare voorkeur voor de zaal moeilijker vaste grond veroveren dan elders. Zo bespeelt Schie dam een fraai complex aan de rand van sportpark Harga, terwijl ook Succes zich in afzondering kan toeleggen op de veldsport. Eigenlijk verkeert alleen Odi in de nadelige omstan digheid dat het is onderge bracht "bïj een andere ver eniging, in dit geval HBSS. In grote lijnen lijkt de situatie van de korfballers op die van de handballers, waar eveneens landelijk een trek naar de zaal waarneembaar is. Grote clubs als UVG en DWS voorzien door hun fraaie accommodaties ech ter in een behoefte en daar is de tanende belangstelling voor develdsport minder voelbaar. Niettemin geldt, zeker voor de korfballers, dat de zaalsport at tractiever mogelijkheden biedt voor het publiek. Het zij» de speltechnische voordelen en de altijd gelijke weersomstandighe den, die een gang naar de sporthal aanlokkelijker maken. Maar de korfbalsport, waarin pre cisie centraal staat, Is juist ge baat bij gunstige omstandighe den, Het zuchtje wind waardoor een ogenschijnlijk zuivere doel poging kan mislukken, speelt in de zaal geen rol. Grotere uitsla gen zijn het gevolg- Microkorf bal is meer dan op het veld een spel tussen aanval en verdedi ging. Het vertragende midden vak werd geschrapt, waardoor vanuit de defensie direct de aanval aangespeeld kan worden. Het maakt microkorfbal zeker als kijkspel aantrekkelijker. Vooral conditioneel stelt de mi crosport van de beoefenaar ho gere eisen, terwijl door de voortdurende vakwisselingen ge sproken kan worden van een all round spelopvatting. Het is ook de reden dat de clubs begonnen zijn om vooral de jeugd in de korfbalsport te interesseren. Zo wordt er in competitieverband gestreden door jeugd van acht tot tien jaar. Getuige het enor me aantal jeugdteams dat voor deze competitie heeft ingeschre ven is de belangstelling nog steeds in stijgende lijn. Schiedam Jaap Keijzer, de i.boomlange" ex-speler van de volleybalvereniging Juliana is deze maand 25 jaar spelend lid van de Nederlandse Volleybal Bond. De 39 jarige aanvaller (2.03 m.) is daarmee bijna van af de oprichting van de NeVoBo actief betrokken bij - dè wed strijdsport. Jaap Keijzer werd jaren geleden door Juliana aan getrokken als trainer, maar zag de toenmalige speler van het Rotterdamse Concordia en het ratfonale volleybalteam kort daarna ook als speler komen. Onenigheid tussen spelers en de toenmalige trainer Henk Hoo- genvaard btknd voor Jaap Keijzer de aanleiding om over schrijving aan te vragen naar het Haagse HML/CLV (het hui dige Corbulo) terwijl hij ook een seizoen uitkwam voor het Rotterdamse AM VJ /RLVC (thans Gerard de Lange RC). Weer terug bij Juliana promo veerden de Schiedammers op nieuw naar de hoofdklasse. Emd vorig seizoen bedankte Jaap Keijzer echter als lid en speelt thans bij het Emmense SEC, dicht bij zijn nieuwe woon plaats. Slechts een gering aan tal spelers in Nederland benade ren het record 25 jaar actief speler terwijl de ex-Schie dammer absoluut recordhouder is in de landelijke competitie. Tot de vorige week gehouden jaanvrgadering bekleedde Jaap Keijzer bij Juliana nog de func tie van voorzitter. Schiedam Met bet verrijden van de eerste wedstrijd om het officieus koppelkoerskampioen sehap van Nederland besluit de baan com missie van de wieler baan Schiedam komende zater dag het baan seizoen. Het vier dagen durende kampioenschap is echter tevens de start van liet winterseizoen. Reden waar om de gezamenlijke baancom- missi.es besloten hebben tot het houden van een z.g. Vier Banen Circuit, dat verreden wordt op de wielerbanen Schiedam, Ou denbosch, Slóten-Amsterdam en Ahoy-Rotterdam. Aan dit koppelkoe rskampioen- sChap wordt door twintig gese lecteerde amateurs deelgeno men. Voor de openingswedstrijd in Schiedam geldt tevens dat de wtmaars het officieuze kam pioenschap van de Rijnmond voor zich opeisen. Hoewel voor de strijd pp de Schie- damse wielerbaan al ruim veer tig renners hebben ingeschre ven, vormt de koppelkoers ui teraard de hoofdschotel van het programma. Onder de tien hier voor geselecteerde koppels o.a. Th. van de Leist—G. Slot, M. Venix—J. va» Tol, C. Kipping— B. ten Ti je, F. Grootzwagers— R. Zuidweg «n het jeugdige duo Leo vac Vliet er» Martin Havik. Na de wedstrijd van komende za terdag duelleren de coureurs daags daarna op de wielerbaan in Oudenbosch en maandag 15 oktober in Sloten. Op 21 oktober wordt in sportpaleis Ahoy' in Rotterdam de sluitingsrit verre den. Het winnende koppel na de v:er wedstrijden siert zich dan. met de titel Officieus kampioen va» Nederland. Schiedam Na twee competitie wedstrijden hebben de landelijk spelende volleybalteams van Ju liana nog geen winst behaald. Zowel de dames als de heren in casseerden twee achtereenvol gende nederlagen. Wel kan ge steld worden dat belde teams qua spel in de tweede wedstrijd duidelijk sterker voor de dag kwamen. De stand luidt: 3« iJivW# G «IfUntiU Tempo Team-3 OVRA Tempt» Teani-1 G. de Lftn«e-2 Be Fair DOS TonegUlo Leytbon/AC-2 Lekkerkerk Juliana Alliance SAS'70 Ze divisie G beren: DOS cw BAS* 70 Be Fair svc Advervdo Radius/M-S JuUnna MartinuS-S Asfc>tlOD-L5CL2 Tncr Z—6 3—3 2—3 2-I 2—4 2i 2—4 3—2 2—2 2— 2—0 2-0 3-6 2-45 3- I 2—3 2-3 2-3 2-3 2-0 2-0 2-0 3-0 Het damesteam van Spirit. {Staand v.l.n.r.J M. Janse, L. Krul, W. Wassenberg, T. Bertels, M. Ha- geraats, T. Kerklaan en C. Osterholt; (zittend v.l.n.r.J M. van Leeuwen, D. Willems, N. Bertels, T. v.d. Water en T. Eenhuizen. Schiedam Al na de eerste wed strijd in deze hockey-competltie zag geen enkele Spirit-dame het nog echt zitten.. Want meteen al werd. die zo belangrijke eerste wedstrijd met 1—0 van het ster ke Victoria verloren. Met tra nen In de ogen blikte men terug naar de „goeie ouwe tijd" toen dé grote steunpilaar, Marijke Wassenberg, nog iedere wed strijd haar niet geringe talenten op de grasmat legde en zeer vaak een wedstrijd In het voor deel van Spirit kon beslissen. Maar Marijke kon zich bij het in de eerste klasse uitkomende Kivieten aanzienlijk verbeteren en verliet de Sehledamse ciub. En meteen da eerste cor.tpeti tie-wedstrijd -onder baar werd verloran. Het leek er dan ook duidelijk op dat Marijke volkomen onmis baar was voor Spirit. Niets is echter minder waar. Natuurlijk zijn de dames enigszins ver zwakt, maar gezien de resulta ten nh die eerste wedstrijd heb ben zij het verlies goed op kun nen vangen. Want na Victoria werd tot nu toe niet een wed strijd meer verloren. Een ruime zege op Rapid en een zege op Ring Pass wezen uit dat Spirit sterk blijft. Getrained door C. Smits lijken de dames vastberaden op promotie af te stevenen, temeer omdat de sterkste club reeds afgewerkt zijn. Deze clubs zijn met Spirit, Victoria en Ring Pass. In het team van de oranjewitten is Marijke v. Leeuwen een duide lijke steunpilaar gewo-den die hard op v.*ojg is, Marijke Was senberg te doen vergeten. Iede re wedstrijd veer kont de naam van deze aanvoerdster voor op ög lijst van doelpunten makers. En wanneer de dames ook nog wekelijks aan een zoaltrain'mg zuilen gaan beginnen èn ze con tinueren de successen van de afgelopen weken lijkt er niets meer in de weg te staan voor een uitbundig kampïeonsfecst. Het is Uiteraard een erg voorba rige conclusie in deze fase van de competitie, maar als de voorboden niet bedriegen Van onze sportredactie Maassluis De Maassluise Sport en Recreatie raad heeft het Ini tiatief genomen om een sportin stuif te organiseren voor be stuursleden var» Maassluise sponverers" gingen. De eerste sportinstuif wordt gehouden bij de Jongste sporttelg, bockeyver- enigïng Evergreen en wel mor gen om 20.00 uur. De sportraad stelt zich ten doel op informele wijze onderlinge contacten daar mee te verstevigen- p

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3