Kerkhoff (PvdA) stapt uit 2 m e actie in binnenstad JK KAN HET MET MEER RIJMEN MET MIJN WERK" Hond gered geheel, zegt GAB-directeur, maar m Praten iu fractie nu onnio: Raymimdiis vraagt subsidie voor maatschappelijk werker Geen spreekuur burgenieesler- Student rijdt met auto in haven 1 Open Deur- dienst in Bethelkerk Thurelede houdt bazaar met vele attracties Diefstal uil telefooncellen Vrijdag 12 oktober 1973 4 pagina1* i 99ste jaargang no. 24841 f ONAFHANKELIJK DAGBLAD - Broersvest 3 - teleloon administratie 268091 - redactie 202566 - klachtendienst 378792 SCHIEDAM EN KETHEL De heer Kerkhoff: „Zonder vijandschap''. Schiedam - De directeur van het bej ardencentrum Thurlede N. C. Kerkhoff heeft officieel bedankt voor het lidmaatschap van de gemeenteraad. Nadat onge veer een half jaar geleden fractievoorzitter" P. Bosch- man de raad verliet,'heeft de heer Kerkhoff hu als tweede belangrijke PvdA-lid:dit jaar de fractie verla ten. Al enige, tijd gingen daarover geruchten. In onze krant van 27 september meldden wij dat er een breuk dreigde in de PvdA-fractie over het door wethou der Bolmers gelanceerde bestemmingsplan voor de binnenstad en dat de heer Kerkhoff wilde opstappen, omdat het werkklimaat in; de fractie erg verslechterd zou zijn. De heer Kerkhoff hierover: „Dat'is niet helemaal" juist. Mijn ver trek heeft niets te maken ra et'de plannen voor de binnenstad. Ais raadslid heb ik "me zelfs officieel daar nog helemaal niet mee bezig gehouden". i.Nee, er.warén in dè partij langzaam verschillen van inzicht gere- T/ .11 zen over een aantal zaken. En die verschillen bestonden zówel in tern in de fractie, als te opzichte va het. bestuur". „Dat veroorzaakte binnen de fractie een sterke polarisatie. Dat is ongeveer een jaar geleden begonnen. Het ieïdde inderdaad al tot het vertrek van de heer Boschman. Er werd toen ook a! gezegd dat ik weg zou gaan, maar ik heb het eerst een jaartje laten doorsudderen". DRUPPEL „Het is nu langzaam onmogelijk geworden binnen de fractie om rrièt elkaar te praten'', vertelt de heer Kerkhoff. „Die verschil len woekerden voort. Eerst waren het speldeprikjes, maar op den duur kwam voor mij een dag dat een druppel de emmer deed overtopen". „Zoals het nu gaat in de fractie, kan ik niet vertier meewerken. Dar. niet kunnen .egt voor een belangrijk deel in het persoonlijke vlak. Dp inzichten in de fractie wijke gewoo af va wat ik per soonlijk meen te kunnen verantwoorden". 1 „Alleen al door mijn werk als dcrecteur van het bejaardencentrum kan ik gewooa niet.rijmen. Ik vertrek overigens zonder enige kan ik gewoon niet rijmen. Ik vertrek overigens zonder enige vi- vijandschup". aldus de heer Kerkhoff. Zal de fractie hem niet misser., alleen al omdat hij bij uitstek door zijn werk op de hoogte is van alles wat met bejaarden te maken heeft? „Ach ik zit in zoveel verbanden", weet de heer Kerkhoff, „onder meer <fe Raad voor het bejaardenwerk en de Opnaraecommissie. Achter de schermen werk ik door". „Je zou kunnen zeggen, dat van de wijf petten die ik ophad ik er één op de kapstok heb gehangen". .Schiedam Een gelukkige her eniging vond gisteren plaats in het oude Schiedamse dierena siel; dolblij sloot de heer Van Galen zijn buine pinche in zijn amen, nadat de hond de avond daavoo was geed van eert vedinkingsdqodin de Nieuwe Haven. De hond viel padoes in de haven 'en on zich er niet meer uit wer ken. De. heer Etman (35) uit Vlaardingen kreeg meedjilden met het.'dier en klampte twee voorbijgangers aan, die de .heer Etman aari zijn. beide benen vast hielden en. hem langs de kade tót vlak boven het" wate roppervlak'lieten -zakken. De Vlaardinger wist de pincher vast te grijpen en werd daarna door de twee passanten omhoog getrokken. De hond werd naar het politiebu reau gebracht. Agenten brach ten het dier naar het asiel in.de St. Annazusierstraat, waar be heerder Egge Boerma zich over de.houd ontfermde. Schiedam Burgemeester H Roelfsema is verhinderd om op maandag 15 oktober a.s. 2ijn ge bruikelijke wekelijkse spreekuur in het Stadskantoor te houden. Vlaardingen/Schiedam Een ar beidsreserve die ook nu weer toe nam, een vraag die bij de manlijke beroepsbevolking niet onaanzienlijk toenam en bij het vrouwelijk deel beid bleef ïn september zoals die was- „Wat is een verschuiving van J9 man", zegt direkteur Harberts van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, „het blijft een stabiel geheel". Het probleem blijft bij de hogere vraag dat het in elkaar passen van vraag en aanbod vaak erg moeilijk is. „Het is beslist niet zo van druk maar op de knop, dan leveren wij de man of vrouw die u wilt'?, verduidelijkte Harberts. „Als dat zo was zouden wij een grote opruiming kunnen houden". Dat komt omdat alle werk lozen uit een bepaalde bedrijfstak bij elkaar ondergebracht worden. Een voorman in de metaal valt dan moeilijk te plaatsen als geoefend bankwerker. De GAB-direkteur wijst er echter op, dat zijn bureau daar niet; alleen in staat. „Overal in het land is het zo. en overal is ook een. schromelijk ge- nog verder terugliep; de werkloos- in aimen bij, het percentage van de geregistreerde manlijke arbeidsre serve kwam daarmee van 1,99.in.au gustus op 2,03 in september. „Zolang het dergelijke verschuivingen be treft verandert er niet veel. Het blijft draaien om twee percent" (Harbert)., De aanvraag kwam "daar-bilink- bcgèrte - liggeiyr meer vraag naar 27 man. De toena me van de vraag naar manlijke ar beidskrachten is-vooral terug. te vin den in de beroepsgroep handels- en kantoorpersoneel (pim. 17)Daar te genover staat een enorme daling van de vraag naar metaalarbeiders, in september 53 minder. Wat de werkloosheid onder de vrouwe lijke arbeidskrachten betreft is ér een stijging van de arbeidsreserve met 23, waardoor het percentage daar op 1,86 kwam tegenover 1,79% in augustus. De vraag naar vrouwen daalde forser; van 1,61 naar 1,49 procent. Ook daar passen vraag en aanbod bar slecht in elkaar. Ten opzichte, van dè maand september van vorig jaar ligt het percentage arbeidsreserve mannen Ihger (nu 2,03 tegen 2,25 ff- toea^élv bij- devrouwen hoger (tóéri; 1,74 -en .ym 1,86). Wat betreft de vraag zij Tidé percentages bij man nen nu 1,71 (sept. '72; 2,20) en bij vrouwen nu 1,49 (sept. vorig jaar 2,36), schappelijk werker te subsidiëren. Ook heeft de vereniging verzocht een autokostenvergoeding voor deze werker in te stellen. De subsi dies komen deels voor rekening van de gemeente en deels voor het: rijk- De Sociale Adviescommissie heeft ■betreft de gemeente behandeld betreft de gemeente behandelt. Zij zal het college van b. en w. er in ieder geval op wijzen, dat er ook een parttime werkster van Pro Juventwte in Schiedam opereert. Is het wel wenselijk dat ook de vereniging Raytnun- een maatschappelijk werkster (voor. het Adviesbureau in Schiedam) aanstelt, vraagt zij zich af. Het zou voordeliger zijn, aldus de commissie, dat beide instellin gen één adviesubureau voor ou ders en jongeren „exploiteren". Dit heeft ook het voordeel, dat dit bureau permanent bezet is. DRINGEND Volgens de vereniging Raymun- dus een maatschappelijk werk- noodzaak en behofte om een aparte functionaris aan te trek- ken ten behoeve von de preven-j tieve kinderbescherming, in j - Schiedam. Deze noodzaak blijkt ook uit het feit dat Pro Juventu- Schiedam De 22-jarfge Vlaar- dingoe student P. van B. reed woensdag met zijn auto de Nieuwe Haven in. De te water- lating van zijn wagen was het gevolg van een slippartij. De s'.uden: werd door twee voor bijgangers uk het wa:er gehol pen. Z'jc auto, die even later uit her water werd 'getakeld, had afgezien van wat water schade in de motor, alleen een j kapoite voorruit. te meerdere functionarissen in dienst heeft. Gemiddeld 75 gezinnen per jaar ontvangen hulp van het bureau voor ouders en jongeren. Ook verwijzers,. zoals artsen en on derwijzers. doen steeds meer een beroep op ons. zegt Ray- mundus. Al deze werkzaamhe den worden door één maat schappelijk werkster verricht, wier eigenlijke averk ligt in het vlak van de gezinsvoogdij. Daarom is een tweede werker zeer gewenst. Ai in I9GS vroeg de vereniging om een subsidie ten behoeve van i het aanstellen van een werker. Toen konden echter of minan- Je redenen de plannen niet Toen kon echter om financië le redenen ds plannen niet door de Vereniging worden uit gevoerd. Schiedam Twee kleuters van het Open Deurwerk van de her vormde gemeente houdt zondag morgen een Open Deurdienst in de Bethelkerk op de hoek van de Oude en Nieuwe Maasstraat. Voorganger in deze dienst is ds. M. C. Baart, d;e naar aanlei ding van de raadsels rondom nood en dood als thema voor deze dienst ,;De ergenis van het kruis" koos. Medewerking aan deze dienst, die om tien uur hegmt, vertenen het Schiedams Christelijk Mannen koor onder leiding van Matthijs van Noor; en de organist P. Sonneve'd. Voor de aanvang van de d'enst zingen het koor en de aanwezi gen enkele liederen, onder meer gezaag 70 uit het liedboek voor de kerken. Onder feestelijk vertoon zijn gisteravond honderden enveloppen aan het winke lend publiek in het cen trum van de stad uitge deeld. Hiermee startte dt; middenstandersvereni ging Cïty-Centrum-Schie- dam een actie om het ko pen in eigen stad te bevor deren. Enkele gelukkigen troffen in de enveloppen, die tijdens een tocht van drumbands en majorettes door het stadshart verspreid wer den, een tegoedbon voor een prijs aan. De ruim 160 winkeliers, die zich bij het onlangs opgerichte City- Centrum aangesloten heb ben, stellen voor zo'n vijf tienduizend gulden aan prijzen beschikbaar. De enveloppen bevatten on der andere een aantal toe gangskaartjes voor de westrijd SW—Volendam. Dé feesteMjke Cwinkeliersac- tie wordt morgenmiddag in het centrum van de stad voortgezet, ook donderdag avond IS oktober zullen er enveloppen uitgedeeld wor den op straat. Schiedam Hef bejaardencen trum Thurlede aan de Nietrwe Damlaan 759 houdt van donder dag 13 tot en met zaterdag 17 november bazar in de recreatie zaal van het gebouw. Eevenals op de bazar, die. de bejaarden Mi twee jaar geieden hielden, zul- len er vele attracties voor Jong en oud zijn. Voor de kinderen 's er touwtje trekken, een grabbelton en ver toningen van speciale jeugd films. Voorts kar. -men op de ba- 2ar ringwerpen. sjoelen, schie ten ea zijn geluk beproeven bij het Rad van Avontuur. Bij de diverse kraampjes op de 2ar zullen allerhande artikelen verkrijgbaar zijn, de dames van Thurlede bieden een grote col lectie handwerken aan. ook. heb ben de bewoners een grote ver zameling boeken beschikbaar gesteld; Er wordt eveneens een grote lote rij gehouden.' De loten hiervoor.' die twee kwartjes per stuk kos ten, z'.jn nu reeds verkrijgbaar bij de receptie van Thurlede.;; De prijzen worden aan het- ein de van de bazar, zaterdagavond; 17 november, uitgereikt. - De kok van Thurlede zorgt, tijdens de activiteiten voor erwtensoep, én salades. OPBRENGST De opbrengst van de Bazar is be stemd voor Hitraanitas Rijn mond Noord en het Fonds Vrienden van de Humanistische Sticntïng voor Huisvesting van Bejaarden. Dit heeft de Com missie van Overleg, bestaande uit bewoners vanThurlede, be»!: sloten. De bazar is dagelijks van 14 tot 22 uur open. Schiedam Uit twee openbare^, telefooncelen zijn de geldbakC ken gestolen', in de bakken moet rii'm MO gulden hebben geza:eh£ De aangerichte tchade wordt, geschat op 20» gulden. U5t een tax! m de Boerhaavelaan' is de mobilofoon ontvreemd. Dót!; schade bedgaag: ruim 1000 gul den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 1