Herstel DHS niet overtuigend HBSS nog ongeslagen Excelsior meer inhoud w Mart in it goed terug Hoofdrol voor Bob Weeda SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 15 OKTOBER 1973 HERMES EINDELIJK VOLUIT Eindelijk draaide de blauwwitte verdediging vrijwel foutloos, eindelijk ook was er een middenveld, dat de juiste mix van aanvallende snuf jes en verdedigende foefjes gevonden 1eek te hebben. Het zcm niet eerlijk zijn om uitblinkers op te sommen, maar het trio Bakkes, Weeda en Van Buuren speelden 'n ijrersterke partij. Ton Vorstenbos maakte hier in de tweede helft een kwartet van, want na een aarze lend begin, kwam ook hij in de tweede helft erg sterk voor de dag. Samen met Bob W^eda en de onvermoeibare, in topvorm verkeren de Hartrv van Buuren, verrichtte hij dermate veel vuSL werk, dat Hermes' laatste vïar het niet eens zo gek zwaar kreeg. Henk Nebbeiing; "Als we altijd zo spelen, dan kunnen er meteen zes spelers van ons in het Nederlands amateur elftal. De inzet was ge weldig en er werd uitstekend op balbezit gespeeld." Opvallend jn dit geheel is toch eigentijk wel het optreden van Bob Weeda. Hij liet na het vorige seizoen weten, dat'ie de "balen" hai van het pure de fensieve werk. Verdediger Weeda wilde liever op het midden veld en trok zich niets aan van het feit, dat Henk Nebbeling over zo'n mannetje of acht voor de middenlinie kan beschikken. Ondanks deze geweldige concurrentie bleef Weeda op een nieuw "begin" ho pen en vorige week kreeg bij zijn kans. De twee weken schorsing voor Hoogeveen en Van Baarle waren aanleiding om Weeda tegen UVS in te zetten. Het ging lekker. Reden genoeg voor Henk Neb beling om het ook tegen Unitas met Weeda te proberen. Een ander levensgevaarlijk moment voor het Unitas-doel ging vooraf aan de enige treffer van Hermes. Een harde, laag ingeschoten vrije trap van Ger Bakkes raakte een Unitas-been echter net "verkeerd", want buiten bereik van de niet al te overtuigende Stamkot flitste de bal net naast. Aan de andere kant was met name Slijkoord nogal eens gevaarlijk, maar ook deze middag was doelman Harry Sper- mon een uiterst geconcentreerde en betrouwbare sluitpost. De manier waarop hij vlak na rast een gemeen boogballefje van Johncfe de Kuiper overtikte, was er een sterk voorbeeld van. Voor Henk Nebbeling na afloop alle redem om stralend rond te stappen; "We hebben voor ons doen een grandioze wedstrijd gespeeld. De verdediging zat prima in elkaar, iedereen speelde bijzonder gecon centreerd en er werd ook erg goed overgenomen. Jammer dat de aanval er niet helemaal uitkwam. Misschien hadden de middenvel ders iets vaker moeten "diepgaan". Misschien hadden demiddenvel- ders iets vaker moeten "diiepgaimp", maar vergeet n3et dat je tegen Unitas geen risico kan namen- We waren nmair Gorfeum gekomen om er een punt te pakken, en dan ga je geen gekke dingen doen." Unitas-collega Han de Zeeuw had dat laatste uiteraard veel liever wel gehad: "Ik vind het xvaardeloss, dat Kermes zo negatief heeft lopen voetballen. Hier is voor het publiek toch geen fluit aan. Nee het is me bijzonder van ze tegengevallen". Waarbij De Zeeuw gemakshal ve voorbij ging aan twee feiten. Ten eerste, dat er naast de driedui zend Gorinchemers ook nog zo'n vijfhonderd Hermes-mensen op de tribune zaten. Zij hadden het uitstekend naar hun zin. Ten tweede was Unitas-Hermes gewoon een bijzonder goede en aantrekkelijke wedstrijd- Dat een gelijkspel de verhoudingen beter zou hebben weergegeven, is een andere zaak. Dat een positief spelend Hermes vlak voor tijd ook nog eens de overwinning pakt, is natuurlijk voor een trainer van de verliezende partij wel wat zuur Schiedam-KBSS is er in geslaagd tegenstander *s-Graven- zande de eerste nederlaag te bezorgen. Debutant 's-Gra venzande stond met acht punten uit vijf wedstrijden op een fraaie tweede plaats, gevolgd door HBSS met zevea punten uit zes duels. Een wedstrijd dus die vooral voor de bezetting van de promotieplaatsen van belang was. Vijs- j honderd kijkers kregen dan ook een duel voorgeschoteld dat vollledig in deze sfeer werd opgebouwd. Spanning, vaak goed voetbal en tenslotte ook nog eens een 2-0 zege Voor HBSS, t I Bolnes Met bijzonder goed spel heeft thuisclub Bolnes het Martinit in de eerste helft zeker niet gemakkelijk gemaakt. Het bijzonder goede spel van Bolnes heeft de verdediging van Martinit in die overheersende periode onder grote druk gezet en veel werk gegeven. 1 De vloelende combinaties stuurden de Martinitters van het kastje naar de muur e» de voorsprong van 2-0 voor de thuisclub was dan ook beslist verdiOnd te noemen. Het eerste kwartier gaf een sterk aanvallend HBSS te zien dat echter de pech had de verleden week geblesseerde Wïm van Est nog te moeten missen. Een fraai hakje van Gees Teerds bood de opkomende Piet van Guiik een goede schietkans doch diens schot werd goed door Arie Boers gestopt. Leen Rademaker wist bij een scrimmage voor het doel van 's-Gravenzande de bai te bemachtigen doch diens schitterende schot sloeg echter net over de lat als een bom naar beneden. Na een kwartiertje was het aan- valsgeweld van HBSS enigszins geluwd en kwam 's-Gravenzan de sterker op zetten. Vooral de lange Leo Boon bleek een uit stekende speler die zowel in de voor- en achterhoede menig duel met zijn hoofd in het voor deel van 's-Gravenzande beslis te. Het meeste gevaar kwam echter van de rappe Tlnus Dift- „ke die dan ook bijna tot $coren kwam, doch zijn schot ging ra kelings naast. De mooiste kans echter om 's-Graven- zande op 1-0 te helpen kreeg Leo Boon zelf toen hij helemaal vrijstaand in het strafschopge bied van HBSS de bal op een presenteerblaadje kreeg van Koos Lankester doch tot schrik van de 's-Gravenzande suppor ters liet hij de bal van zijn schoenen springen. AFGEKEURD Vijf minuten voor rust wist HBSS dan als eerste het net te vinden. Bij een fraaie rush van Leen Rgdenmaker gulf hij de bal juist op tijd aan Wim Houtman, was zelf doorgelopen en kreeg dan ook de bal weer keurig doorge speeld om vervolgens keeper Boers te passeren. Scheidsrech ter van Amerom uit Rijnsburg die overigens geen slechte in druk achter Iet, was echter van mening dat Leen Rademaker de bal in buitenspel positie had te rug ontvangen en keurde dan- Een opeenhoping van spelers, karakteristiek beeld voor de wedstrijd HBSS's-Gravenzande. Het goede voe'bal van Bolnes re- sulteerde in de 18e minuut in do i openingstreffer van Verstege. j Zeven minuten daarna was het I weer prijs. Een werkelijk schit- 1 terend doelpunt van aanvoerder Dienaar bracht de stand op 2-0. Toch zou Martinit voor de rust i nog tegenscoren. He: was Her j man den Brinker die met een „frommeldoelpunt" de rust j liet gaan met de stand 1-2. De tweede helft was nog maar 1 vijf minuten oud, toen Küne- mann de bal goed voor het doel J bracht waar Quadt klaar stond om uit te halen en dat ook deed: 2-2. Martinit werd nu steeds gevaarlij ker maar de verdediging van Bolnes gaf geen krimp en had toch ook wel een beetje geluk dat de voorwaart,en van Marti nit te slordig met de kansen omsprongen. Martinit bleef aan vallen maar de akties leverden geen doelpunten op en daarom bleef het dan ook 2-2. Achteraf gezien misschien wel de meest juiste uitslag en er waren dan ook geen ontevreden gezichten na afloop van dit fijne enerve rende voetbalduel- ook het doelpunt resoluut aï. En zo bleef de stand tot rust dubbelblank waar HBSS toch iets meer vredï mee mocht heb ben dan 's-Gravenzande. Na rus: ging HBSS echter bewust meer de aanval zoeken wat reeds na vier minuten resulteer de in een 1-0 voorsprong. Een vrije schop van Piet van Gulïk werd via een muurtje van rich ting veranderd, waarna de bal voor de voeten van Martin Meyer kwant dis geen moeite- had om de 's-Gravcnzandse kee per te passeren. Na 8 minuten werd het zelfs 2-Ö toen keeper Boert, d'a tot op dat moment een goede wed strijd had gekeept, zich «ven vergaloppeerde en een volko men houdbaar schot van Martin Meyer door zijn armen liet glip pen. HBSS kreeg toen vleugel tjes en probeerde de tegenstan der volledig op de knieën te krijgen. 's-Gravenzande vocht echter te rug en kort na elkaar werden zowel Verburg als van Emden in de ploeg gehaald om te trachten om alsnog èèn punt mee mar 's-Oravcnzande te ne men. De achterhoede van HBSS ;tf echter geen krimp en met aan het hoofd een uitstekend spelende Rademaker kreeg 's Gravenzande geen schijn van kins nv"*r. HBSS kreeg vla Cces Teerds nog een unieke gelegsea- i'Vd s sre te verpraten doch keeper Boers wist tljn fout ",'t -da (bel ,>unt goed te maken en met een goede red ding Cecs Teerds van een doel punt af te houden. Tien minuien voor tijd ontstond een naar Incident. Wim Rade maker die even daarvoor Jan van Heest al In bescherming had genomen bij een felle aktie van Tlnus DUeke, raakte In een felle charge de benen van Tlnus Dickc, waartr.t enkele vurige sup- porters van 's Gravenzande het veld op renden om wraak te ne men. Zowel scheidsrechter als spelers liepen enkrie klappen op doch het bestuur van HBSS was direkt ter plaatse en vrij snel waren de gemoederen weer be daard. Mede door dit incident echter wees scheidsrechter van Aivu'roru Wim Rader.ial er als schuldige van ilit incident aan en vommov'rde *n tinn ivV iijn kbedfokoat op te gann zoetten. HBSS speelde de rasterende minu ten dus verder mot tien man en wist zich zelfs nog goede kansen te scheppen. Bijna had Leen Dijkshoorn nog succes maar rin Schiedam Van Strofen, vorig iriur nog de vaste doelman van Excel sior '20 is gisteren als spltsspcler een openbaring gebleken. Trainer And Bierhuizen was bijzonder tevreden over zijn nieuwe spits, die door zijn beweeglijkheid tst ven keren gaten trok waar zijn mede spelers Ruts cn Kloppers bi konden duiken. Al met al werd de wedstrijd Escelsazr—HMSH een bijzender fijn dual met soms sprankelend voetbal. Toch was het een verdediger die de thuisclub de Ir" ':ng moest geven. Na een spelen mocht Jrmse er ip ne men cn het wr 'at de tr-mcmelde- U- teman plaats van de bai ai het doel te sciiif.en schoot hij de zool van ziln schoen en zo bleef dus de score 2-D in het voordeel van HBSS j met een werkelijk schitterende kopbal zijn club op een verdien de voorsprong van 1—0 kon brengen. Verdiend omdat tot dan tce Excelsior toch wel de IV-mr. oit hid loinrvn delen- d ;-'?,rr] 5-an r~ «fe t' "r-fe h«1?t ><•""-! v.-orv'^ \:p.v, na ten rr.S"""cn" ri- Van S'ralen door kon breken, op tijd de ba! achterwaarts naar Kloppers trok en diens schot doel trof. Onbegrijpelijk was het dat de scheidsrechter dit gave doelpunt afkeurde wegens buitenspel. Het kwam echter toch dat doel punt. Daar zorgde toen minuten later Ruts voor, daartoe in staat gesteld door Janse. Excel sior bleef het spel beheersen totdat doelman Van der Pas ge blesseerd vervangen noest wor den door Spcelmeijer. Dat ge beurde zevert nnuten voor tijd. Toen v er* het wat onrustiger in de gc'cd-ren van de thuisclub. Het In kracht was er i:''V.'ïcr ter' .et wis dan ook niet zo vreemd dat HMSH daar gebruik van kon maken om tot de eer reddende treffer te komen. Gorinchem Hermes DVS zorgde gisteren voor stuntwerk. Koploper Unitas, thuis al bijna een jaar lang ongeslagen, werd vier minuten voor tijd door een uitstekend spelend Hermes onderuit gehaald. Afmaker was Aat van de Voort, aangever was de weer ouderwets draaiende Piet van de Burg. Zijn uiterst uitgekookte kopballetje op de corner van Arie Brouwer belandde voor de schoenen van Van de Voort- Deze aarzelde geen moment en zag een fractie van een seconde later tot zijn vreugde hoe de bal het net ramde, o1. Waarmee Hermes uiteindelijk niet ontevre den mocht zijn, want óók Unitas speelde een beste wed strijd. De koplopers troffen het echter slecht, dat Hermes juist vanmiddag de allerbeste prestatie van liet lopende seizoen leverde. Tissfyan Duppenliirtksj is oak deze keer van de bal gezet. Niet ten onrechte, want met rustig, weloverwogen spel, bracht Weeda veel defensieve opluchting én eveneens knappe offensieve openin gen. Samen met het sluwe spel van. Ger Bakkes, het klasseewerk van Van Buuren en het sterke optreden van Vorstenbos zorgde hij voor een prestatie, waarvan Henk Nebbeling en voorzatter Ger Kieinjan na afloop eensgezind vonden, dat "de geschorste Hooge veen en Van Baarle niet zo gemakkelijk hun plaats zullen terugkrij gen, als ze wellicht hopen." Jammer was alleen, dat de voorste twee, Aat van de Voort en Ties van Duppen, hun dag niet zo hadden. Tegen de bijzonder solide Uni- tas-defensse hadden ze hef verre van gemakkelijk en ondanks hun grote inzet konden zij weinig supeirgevaarKjke momenten creëren. Toch kwam die er wel, al was het sporadisch. Een ervan was bijvoorbeeld de levensgrote kans voor Harry van Buu ren in de 30ste minuut. Op vier meter van doelman Stamkot werd Harry van achteren echter gepakt Iedereen keek al naar de penal ty-stip maar scheidsrechter Nisselroy had niets gezien. Zijn oren waren echter wel in orde, want Ties van Duppens opgewonden reac tie betekende prompt een officiële waarschuwing. Bob Weeda jrechtsj shift ook deze Gorkum se adie. Dordrecht DHS heeft na een voorsprong van 1—0 in Dordrecht toch nog genoegen moeten neroan met een gelijkspel dat ESOIi de Schiedammers af kon dwingen. Toch was DHS niet ontevreden over dit resultaat, omdat het in een uitwedstrijd werd geboekt. Het werd een spannend duel met goed voetbal en indien de scheidsrechter de spelregels goed had toegepast, was het misschien toch wel een overwinning voor DHS geworden, immers in de tweede helft wuifde hij een grove overtreding tegenover Piet Roozen weg, terwijl nie mand het hem kwalijk had genomen indien hij de bal op de stip had gelegd. Reeds in de eerste minuut van dit treffen kreeg Pau] Nfjs een levens grote kans. Hii was er al* de kippen bij toen StoJk een ba! terug speelde op doelman Zaic. De bal uit 2ijn schot ging echter rakelings naast. Zaic nam de daarop volgende doeltrap en daaruit kreeg Brand de bal voor de voeten. Zijn ziedend schot werd bekwaam door Sparla gestopt. Sensatie genoeg dus. Doelman Zaic mocht van geluk spreken, toen kort daarop Ronald Dijkstra een effectvol schot losliet en het leer maar net op de doellijn door Holster kon worden gekeerd. DHS dat bleef aandringen had toch de grootste moeite met de lange passes van EB OH dat zo trachtte het middenveld over te slaan. Na een half uur speelde Bus ink tegenover Alewijnse eigen rechter. Het kostte hem een officiële waarschuwing van de scheidsrechter. De eerste minuut van de tweede helft werd een getrouwe copie van de eerste. Weer speelde Holster te zacht terug en weer was Paul Nijs er bij. Nu echter gaf hij doelman Zaic geen schijn van kans en zo kwam DHS met 1—0 voor te staan. Wie gedacht zou hebben dat door dit doelpunt EBOH aangeslagen zou zijn, kwam bedrogen uit, Het trok massaal ten aanval en höewel doelman Sparia zich weerde als een leeuw, moest hij in de 32e mi nuut een doelpunt van Holster toestaan. Via het hoofd van Henny Sla was de bal bij Holster gekomen die zijn kans schoon zag en via de paal de gelijkmaker scoorde. Daarvoor was Piet Roozen de strafschop onthouden toen hij eerst werd getackeld en daarna in het strafschopgebied omarmd werd om het scoren te beletten. Het was 11 en wat beide teams ook probeerden om de stand een andere wending te geven. Het lukte niet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1973 | | pagina 3